Wywiad Kingi Rusin z A.Hitzlerem, założycielem NEDAP

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/53047/Rzad-PiS-gorszy-niz-hitlerowcy-Internet-kpi-z-Kingi-Rusin.html

ł
Adolf Hitzler podczas prac leśnych 

Kinga Rusin : Witam państwa w programie " Wstawanie na śniadanie " dziś w studio TVN długo oczekiwany gość z Niemiec pan Adolf Hitzler. Założyciel i przewodniczący NEDAP, drugiej po partii " Zielonych " organizacji zajmującej się szeroko rozumianą ochroną przyrody. Witam pana. 
Adolf Hitzler : Witam panią redaktor 
Kinga Rusin : Czy mógłby pan naszym telewidzom przybliżyć cele organizacji i powiedzieć co oznacza skrót NEDAP
Adolf Hitzler : Nazionalecologische Deutsche Arbeiterpartei. Narodowoekologiczna Niemiecka Partia Pracy. Pracujemy na rzecz przyrody. Zajmujemy się działalnością proekologiczną. Główny kierunek naszych działań to działania na rzecz zalesienia Europy. Uświadomienie ludziom jakim dobrem są lasy, jak ważna jest ich rola w naszym życiu i w całym ekosystemie. Hasło naszej organizacji to : 
-Ein Volk, ein Wald, ein Försterai, jeden naród, jeden las, jedno nadleśnictwo. 
Kinga Rusin : Jak zamierzacie osiągać swoje cele w czasach kiedy ochrona przyrody jest traktowana po macoszemu, czyli jak przysłowiowe piąte koło u wozu. 
Adolf Hitzler : My pani redaktor nie jesteśmy tak pesymistycznie nastawieni do zadań. U was piąte koło u wozu to przeszkoda, a u nas mówi się : Räder müssen rollen für den Sieg ! Wszystkie koła są jednakowo ważne. W pierwszej kolejności zamierzamy przekształcić 100 - tysięczną Grünewehrę, całkowicie nieefektywne, niemieckie służby leśne w całkiem nową siłę pod nazwą Grünewehrmacht, formację na wzór wojskowy, która profesjonalnie zajmie się zalesianiem i pilnowaniem lasów przed niekontrolowaną wycinką. Mam nadzieję, że formacje Baumschutzów sprawdzą się w swojej roli. 


Las pilnowany przez formacje Baumschutzu 

Kinga Rusin : Bardzo ambitne zadania, życzę wam z całego serca sukcesu. Czy przewidujecie jakąś współpracę międzynarodową ? czy będziecie krzewić idee zalesiania w innych częściach Europy ? 
Adolf Hitzler : Nie chcę zdradzać planów, by nie zapeszać, ale zdradzę pani, że na początek września zamierzamy wyjść z ofertą zalesieniową dla Polski. Chcielibyśmy pokazać i nauczyć Polaków jak wygląda prawidłowo przeprowadzona trzebież młodnika i dobrze zorganizowana praca na zrębie i tego jak zakłada się szkółki leśne oraz akcje nasadzania lasu na szeroką skalę. Na razie analizujemy mapy obszarów przeznaczonych do nasadzeń, dopasowujemy optymalne warianty. Prawdopodobnie zaczniemy od Zamojszczyzny z uwagi na dość niski stopień zalesienia tego rejonu. Chcielibyśmy również w północnej części waszej stolicy stworzyć ogromny, największy w Europie kompleks parkowy. To jednak sprawa odleglejsza, gdyż wiąże się z przemieszczeniem mieszkańców tego rejonu miasta do całkiem innego rejonu. 
Kinga Rusin : To bardzo interesujące, czy po proekologicznych działaniach  w Polsce, które sądząc po pana determinacji są skazane na sukces, zamierzacie rozszerzyć program zalesiania na inne kraje Europy. 
Adolf Hitzler : Tak, to oczywiste, nie można ustawać w dziele zalesiania Europy. Na początek maja przyszłego roku planujemy rozpoczęcie akcji zalesiania Francji. Tę akcję zamierzamy połączyć z zalesianiem Wielkiej Brytanii, kraju najmniej zalesionego z wszystkich krajów europejskich. Program zalesiania Wielkiej Brytanii zamierzamy jednak poprzedzić masowymi szczepieniami lisów przeciw wściekliźnie z użyciem samolotów, to nowatorska metoda, nigdy do tej pory nie stosowana. A dalej ? kto wie ? może zalesimy tajgę i tundrę ? ech ! rozmarzyłem się.
Kinga Rusin : Zawrót głowy panie Adolfie, co za ambitne plany. Oby wszystko się udało i oby Europa znowu szumiała nam jak przed laty. 
Adolf Hitzler : Na tym nie poprzestaniemy pani redaktor. Po uporządkowaniu spraw  flory zajmiemy się i szeroko rozumianą fauną. Chcielibyśmy usunąć z naszej europejskiej biocenozy gatunki inwazyjne i przywrócić  gatunki typowe dla naszej strefy klimatycznej i kulturowej. 
Kinga Rusin : Życzę sukcesu w dziele, którego się pan podjął, czy mogę na koniec zadać osobiste pytanie ? 
Adolf Hitzler : Ja, bitte. 
Kinga Rusin : Podobno jest pan wegetarianinem, co skłoniło pana by całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa ? 
Adolf Hitzler : To jest pani redaktor kwestia etyczna. Każdy człowiek powinien zadać sobie pytanie, czy chcę zabijać ? czy chcę patrzeć by zwierzę cierpiało ? czy mam prawo odmawiać zwierzęciu prawa do życia ? Na każde z tych pytań uczciwy, wrażliwy człowiek musi odpowiedzieć - NEIN ! A mięso może sobie kupić w Lidlu. 
Kinga Rusin : Niezwykła motywacja. Dziękuję za rozmowę w imieniu widzow TVN i własnym. Świetnie pan mówi po polsku. 
Adolf Hitzler : Vielen dank pani redaktor, ale to zasługa Polaków, których poznałem w Wiedniu. Wielu młodych Polaków z Krakowa uciekło do Wiednia przed smogiem. Smog to też była cząstka motywacji, by zająć się ochroną lasów przed niekontrolowanym wyrębem i przywróceniem Europie pierwotnej szaty roślinnej.