CZAS NA MEDIA

Czas już najwyższy naszedł
Prezesie – bierz się do arbeitu
Dość polskojęzycznych płacht
Takich jak „Baltischer Zeitung”.
 
„Szłaś przez sen z tyłu pies…”
Znam takich gazetek parę
Donoszą tam polscy publicyści
A waruje niemiecki owczarek.
 
Wiedział dokładnie Józik G
Jak zgwałcić każdą prawdę
Wzorem – morgen Und abend
Będzie – „Völkischer Beobachter”.
 
Blat`forma się sypie jak łupież
GazoWnia zdycha na raty
Agonia Agory (Waltzburg cuchnie)
Bez wizji totalnej prenumeraty.
 
„Nie sprzedawajcie się Niemcom”*
(a wtedy przyjazny był czas)
Przestrzegał w „Głosie Wybrzeża”
Pisarz – Noblista Gunter Grass.
 
Niemiec przestrzega przed Niemcem…
Logiki tu trudno się czepić
Mówią – Polak mądry po szkodzie
Mądry? Możliwe…lecz  ślepy!!!
*-„Głos Wybrzeża” -28.06.2000r.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

06-01-2018 [12:44] - Lektor | Link:

Bardzo fajny wierszyk, i bardzo ważne przypomnienie dla PIS w sprawie mediów. Tak, zaraz po zakończeniu prac nad nową ustawą wyborczą, należy z kopyta zabrać się za media. Z tego co wiem projekt ustawy jest już gotowy, albo prawie gotowy, a więc nie należy czekać, tylko ruszyć z kopyta !

Obrazek użytkownika Dorota M

06-01-2018 [16:21] - Dorota M | Link:

Pan prezydent tylko na to czeka. Wtedy rozdzwonią się telefony od pani Merkel, różnych Timermansów i innych dbających o praworządność, w obronie niemieckich mediów. Przecież nawet zrezygnowano z kary dla TVN. Myślę, że nie dojdzie w Polsce, przynajmniej w tej kadencji, do ukrócenia samowoli polskojęzycznych mediów obcych. Natomiast należy budować nowe polskie media, a w tym gazetę ogólnopolską, rządową, nowy kanał telewizyjny i poprzeć znacznie finansowo społecznościowe media, jak TV Republika.