Fascynująca środa - 20.12.2017

  Ostatnio tak się składa, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wydarzenia polityczne nagle przyspieszają.  W zeszłym roku mieliśmy Ciamajdan, czyli próbę puczu, a w tym - decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu artykułu 7 traktatu UE przeciw Polsce.  Zapadła ona w środę 20.12.2017 i wprawiła w nieopisaną radość "totalną opozycję".  Przez cały dzień przechwalali się oni tym, ile szkody [w ich mniemaniu] zdołali wyrządzić Polsce.

  Tym durniom nie przyszło nawet do głowy, że ugruntowali właśnie opinię o sobie jako o współczesnej Targowicy, oraz znacznie wzmocnili pozycję PiS.  Warto przy okazji wspomnieć, iż w maju 2017 Parlament Europejski wystąpił do Rady Europy o uruchomienie tegoż art. 7 przeciw Węgrom {TUTAJ}.  Sprawa ugrzęzła i nikt już dziś o niej nie pamięta.  Ciekawe, czy tak będzie także w kwestii Polski.  Na razie KE wystosowała coś w rodzaju ultimatum z trzymiesięcznym terminem.  Tak więc - do końca marca mamy z nimi spokój.

  Reakcją na ten wyczyn KE było oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone w środę po południu.{TUTAJ}.  Zapowiedział on:

  "To były prezydenckie projekty, złożyłem je w Sejmie 24 września, tak jak się zobowiązałem, kiedy zdecydowałem się nie podpisywać i zawetować poprzednie ustawy, z którymi nie zgadzałem się w istotnych punktach. Przygotowałem swoje prezydenckie projekty. Ustawy zostały uchwalone. Teraz podjąłem decyzję o podpisaniu obydwu tych ustaw - powiedział prezydent na specjalnej konferencji w Pałacu Prezydenckim.".

  Zastanawiam się tylko - dlaczego prezydent zapowiedział podpisanie tych ustaw, zamiast po  prostu je podpisać.  Czyżby w ostatniej chwili chciał jeszcze coś wytargować w zamian za swój podpis?  Przypomnę jeszcze, że to właśnie reforma sądownictwa w Polsce miała być jakoby głównym powodem uruchomienia art. 7 przez KE.  To było wczoraj.  Dziś natomiast, we czwartek, 21 grudnia 2017, mamy wizytę w Polsce brytyjskiej premier Theresy May i konsultacje międzyrządowe polsko-brytyjskie.  Właśnie teraz: "Polska i Wielka Brytania podpisały traktat obronny. Konsultacje Morawieckiego i May" {TUTAJ}.  Dzieje się.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika foros

21-12-2017 [17:42] - foros | Link:

rok temu: Ulica, teraz: Zagranica. Co dajej? 

Obrazek użytkownika xena2012

21-12-2017 [20:02] - xena2012 | Link:

Zapowiedział ale nie podpisał.......Nie doszukiwała bym się tu próby utargowania z premier May czegokolwiek. Raczej to nacisk na rząd w celu zdymisjonowania ministra Macierewicza.

Obrazek użytkownika Dorota M

21-12-2017 [22:19] - Dorota M | Link:

Te hymny pochwalne za podpisanie SWOICH ustaw przez PAD mnie dobijają. Jeszcze trochę i prezydent nam odleci, jak nadmuchany balon. Po wywiadzie z kolejną nagonką w Polsacie, jest rzeczą oczywistą, że jego głównym celem teraz jest pozbycie się min. Macierewicza. Szantaż jest jego działaniem codziennym w polityce. Czy Minister zdoła się przed tym obronić, może z pomocą jego pozycji w NATO, bo coraz mniej liczę na JK i MM.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

21-12-2017 [23:08] - Ryszard Surmacz | Link:

Gdybym chciał być złośliwy, powiedziałbym, że w pierwszym przypadku PAD się wkurzył na Kaczyńskiego i odmówił podpisania dwóch ustaw. Teraz wkurzył się na Timmermansa i podpisał. Powstaje pytanie na kogo wkurzy się po raz trzeci i co z tego wyniknie? A prawda jest taka, że jego podpis nie ma żadnego znaczenia, ponieważ jedyne znaczenie ma upokorzenie i podporządkowanie sobie Polski, tak jak to drzewiej bywało: podczas zaborów, na progu niepodległości i w 1939 r. Nie jestem taki pewny czy do końca PAD zdaje sobie z tego sprawę? Co dla niego jest ważniejsze państwo, czy demokracja? Jak pisze p. Owsiński i następnym wpisie, potrzebna jest nam powszechna dyskusja - bez udziału (przepraszam) kretynów.

Obrazek użytkownika gracz ogame

22-12-2017 [05:16] - gracz ogame | Link:

Przygotowałem swoje prezydenckie projekty - powiedział Prezydent.

Prezydent Duda zapowiadał, że projekty te nie będą budziły wątpliwości konstytucyjnych (miała je chociażby Pani Pawłowicz) i że powstaną one w drodze szerokich konsultacji, a skończyło się na tajnych negocjacjach z Prezesem.
 

Obrazek użytkownika gracz ogame

22-12-2017 [05:40] - gracz ogame | Link:

Przygotowałem swoje prezydenckie projekty - powiedział Prezydent.

Marcin Warchoł: Prezydenckie projekty w 80 proc. opierają się na naszych ustawach

Obrazek użytkownika gracz ogame

23-12-2017 [05:44] - gracz ogame | Link:

http://www.gazetaprawna.pl/art...

Rzecznik zaprzeczył, by Szczerski miał zastąpić Waszczykowskiego, ale być może taka właśnie będzie korzyść dla Prezydenta.

Śledząc wypowiedzi J.K. o pracy Macierewicza, jako ministra obrony narodowej, to J.K. zawsze go chwalił. Trudno wyobrazić sobie, by z niego zrezygnował. Będzie to test na samodzielność Morawieckiego.