"Farmazon"

Farmazon - dawniej: oszust, krętacz; szachraj, szalbierz; dopuszczalne w grach. https://sjp.pl/farmazon
 
 
Zaczęło się… jakże niewinnie:
 
Z poparciem Kościoła i rycerstwa
Swoją działalność bractwo rozpoczęło w czerwcu 2008 r. Jego początki związane były z powołaniem kasztelana inowłodzkiego zamku. – Poprzedni wójt Cezary Krawczyk poprosił mnie [to ciekawa znajomość, bo to nie byle kto, ten wójt: jak podaje wiki Na początku lat 90. sprawował urząd prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, pierwszego w III RP po odtworzeniu samorządu terytorialnego. Od 1998 do 2010 przez trzy kadencje pełnił funkcję wójta gminy Inowłódz. W wyborach samorządowych w 2010 z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku województwa łódzkiego] o promocję i pomoc w odbudowie zamku, który wówczas był kupą gruzu porośniętą trawą z pasącymi się kozami – wspomina F. Jagielski. 20 lat ciężko pracowałem. Teraz chcę mieć coś dla siebie (http://gosc.pl/doc/2116837.Kasztelan-co-Rzym-podbijal); chcieć – to móc! I F. Jagielski powołał IBR; tu mamy potwierdzenie:
Inowłodzkie Bractwo Rycerskie - Dane Teleadresowe koła (adres, e-mail, telefon):
Województwo: Łódzkie Powiat: Łódź
Miasto: Łódź Kod pocztowy: 93-356
Ulica: Gościnna 15
Władze GRH [Grupy Rekonstrukcji Historycznej]: Kasztelan Zamku w Inowłodzu: Franciszek Jagielski (za portalem Do broni https://dobroni.pl/grh/inowlodzkie-bractwo-rycerskie/10162)
 
Wraz z IBR promowałem Inowłódz, a także wpierałem odbudowę zamku, na którą gmina dostała 5,6 mln zł. Co ciekawe, kiedy ruszyły prace, okazało się, że wielu mieszkańców nie wiedziało, iż w tym miejscu był tak okazały zamek.
Taka historia: kozy, nikt nic nie wie, ale jest pięć i pół melona do przytulenia, to i ruszyło! Zamek się odbudował z gruzów, a i Bractwo działało wystawnie – o tu np. mamy takie zaproszenie:
Ja, Kasztelan na zamku Inowłodzu Franciszek Jagielski (ojciec Farmazon) serdecznie zapraszam na ucztę integracyjną, która odbędzie się dnia 24.01.2009 o godzinie 19 w Łodzi przy ul. Gościnnej 15 (Pub FARMAZON)
Impreza ma na celu zawiązanie współpracy z wszystkimi bractwami z województwa łódzkiego i okolic. Jadło wszelakie i napitek zapewniony ! (za: http://www.freha.pl/lofiversion/index.php?t18449.html)
- ale i efektywnie:
Z Franciszkiem Jagielskim, kasztelanem zamku i szefem Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego, rozmawia Dagmara Kubczak [2013-06-25]
Za nami huczne otwarcie Zamku Kazimierzowskiego w Inowłodzu. Czy teraz czuje się pan, jak kasztelan na swoich włościach?
- Jestem szczęśliwym człowiekiem, że po wielu latach zamek nabrał prawie całej świetności (…) Ściągnąłem na imprezę najważniejszych rycerzy z całej Polski. Pokazaliśmy, jak można się bawić i jak można odtworzyć średniowiecze. I dalej chcę bawić się w historię. A na zamek przekazaliśmy sześć kompletów zbroi, które można oglądać czy przymierzyć podczas zwiedzania.
Jakie są plany bractwa na najbliższy czas?
- Właściwie przez całe wakacje mamy sporo pracy. 29 czerwca wyruszamy spod Warszawy na Grunwald. Dotrzemy tam 12 lipca. Orszak będzie liczył około stu rycerzy konnych. Przyłączą się do nas również Białorusini i Litwini. http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/wlosci-w-inowlodzu-sa-ale-wirtualne-mowi-franciszek,1905584,art,t,id,tm.html
 
Z powyższych historii wyłania się taki oto obrazek: oto gdzieś tam w środku Polski, jakiś pasjonat historii, Franciszek Jagielski (ojciec Farmazon), który dwadzieścia lat ciężko pracował, a teraz chce mieć coś dla siebie – bo lubi towarzystwo, podróże i kontakty międzynarodowe (choćby tylko na Litwie i Białorusi) – dokonał rzeczy pięknej i chwalebnej: wzniósł z ruin pamiątkę historii. Przyjrzyjmy się teraz, czy ten historyczny jego sentyment dotyczy jedynie historii dawnej, czy też może także i nieodległej?
Najpierw jednak trzeba by się zastanowić, co może oznaczać to „dwadzieścia lat ciężkiej pracy” – bo mamy do czynienia, dziś, w 2017 r., z człowiekiem 60-letnim, a te słowa o „ciężkiej pracy” wymknęły mu się ok. pięćdziesiątki. Zatem pięćdziesięciolatek, po 20-stu latach pracy (i to raczej nie w górnictwie), z miłością do broni i niesprecyzowanym wolnym czasem… no dobra, policzmy: ur. w 1957 r. (tak widnieje w KRS) – po szkole i wojsku (studia, jak trzeba sądzić po nieznajomości znaczenia niefartownego przydomka, chyba odpadają) – jest gotów podjąć pracę i to tuż przed „festiwalem solidarności”; zasuwa ciężko i bez przerwy (na jakieś odsiadki i prześladowania za „S”) te dwadzieścia i chwatit ? Nie-do- wiary!
 
Pewnie, że nie do wiary, bo coś tam sobie uskładał za „te robote”, i założył  - firmę:
Auto / Pomoc drogowa w Łodzi
"Farmazon" Pomoc Drogowa Franciszek Jagielski 93-356 Łódź, ul. Gościnna 15/5 (w:
http://lodzianin.pl/?q=newsy&id=865 rok 2004)
Taki mały Frasyniuk (z którym się jeszcze tu spotka)…
 
Firma, jak firma, długo chyba nie pociągnęła, jak wiadomo Franciszek był zajęty Kasztelanią, ale tych pieniędzy jednak przybywało, bo przecież mimochodem i ten „pub” się dało otworzyć – w dodatku uwaga: na własnej posesji! – a nawet rozwinąć:
 
Bar Farmazon (z opinii zezwalającej na wydanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu z dn. 23.08.2016. wydanej dla: Franciszek Jagielski, Handel i Usługi „Farmazon”,  ul. Gościnna 15, 93-356 Łódź – dane za:
http://archiwum.bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=45975&PHPSESSID=fad41ba4ba3bde47a2121ed89f30625d )
 
no i wreszcie rozszerzyć działalność:
 
Firma HANDEL I USŁUGI FARMAZON
Status Podmiot aktywny
Adres rejestrowy ul. Gościnna 15
93-356 Łódź, łódzkie
PKD 80.10.Z - Działalność ochroniarska, z wyłączeniem obsługi systemów bezpieczeństwa
Rozpoczęcie działalności 2016
Forma prawna Jednoosobowa własność prywatna
Osoby zarządzające Jagielski Franciszek Leonard - Właściciel
Ostatnie dostępne zatrudnienie 10 (za: https://www.money.pl/rejestr-firm/nip/729-20-28-551/kod-pocztowy/93-356/).
 
I tu dochodzimy do wydarzeń bieżących, czasu walki o demokrację, w którym to czasie Jagielski Franciszek Leonard stał się znany nie tylko z dwojga już imion, ale też z facjaty – i to w jakim towarzystwie!
 
Jak pokazują liczne zdjęcia – a to z Panem b. Prezydentem (Komorowskim Bronisławem), a to z „towarzyszem zza kółka” (Frasyniukiem Władysławem właśnie) – ale też (o czym ciszej), z wyższą szarżą mundurową: Lesiakiem Janem (tym od „szafy Lesiaka” – jest fotka, a jakże! – tu: https://www.salon24.pl/u/kenam/785441,ks-10-06-2017-86-ta-miesiecznica-i-frasyniuk-z-aniolami-strozami-z-bylej-sb-update) i – chciałoby się powiedzieć: oczywiście! – Mazgułą Adamem (podwójnie mundurowym, bo… harcmistrzem).
 
Podobno Telewizja Polska pozwie teraz Franciszka Leonarda za chamstwo (Więcej szacunku mam dla k... spod latarni niż dla ciebie) i groźby karalne: Nie dotykaj, nikogo, k..., bo ci łapy połamiemy, zobaczysz (tak w każdym razie pisze niezależna.pl - http://niezalezna.pl/210997-wiemy-kim-jest-cham-ktory-zwyzywal-reporterke-tvp-ma-agencje-ochrony-i-foty-z-komorowskim). Może by przy okazji prokurator zajął się i tym jego kumplem, Kirkało Ryszardem, który (jak to opisuje cytowany bloger z S24) otwarcie nawoływał do zastrzelenia Jarosława Kaczyńskiego podczas wczorajszej miesięcznicy smoleńskiej.
Ten człowiek nazywa się Ryszard Kirkało, a jego wczorajszy wpis brzmi tak: „Drogi Snajperze, leżący na dachu pałacu namiestnikowskiego. Postać w krzyżu celownika na drabince. To nie Chrystus!!! Śmiało!!! Naród ci będzie wdzięczny.” ?
 
Fakt, że Naród będzie wdzięczny, panowie z prokuratury, ale raczej dopiero wtedy, kiedy ten „rekonstruktor historii” i jego szumowiny znajdą się wreszcie tam, gdzie ich miejsce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2017 [10:09] - Jabe | Link:

To dopiero afera.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

10-12-2017 [13:44] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Zaśby tam afera. Po aferę proszę tutaj: https://twitter.com/SimonTempl...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-12-2017 [14:12] - zbieracz śmieci | Link:

Powiem tak ,niew jestes taki blaszak za jakiego u mnie uchodziłeś.Pozdrówka.

Obrazek użytkownika benn

10-12-2017 [15:30] - benn | Link:

Wyraźnie widać, że Łobywatele dostają bolesnej obstrukcji a niektórym puszczają zwieracze.

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2017 [18:25] - xena2012 | Link:

Czy ma naprawdę czekamy na Cybę? Dlaczego ten obrzydliwy czlowiek wrzeszczacy na dziennikarke o polowę mniejszą od niego ma pozwolenie na broń? Tu nie ma co rozważyć podania tego zwyrodnialca do prokuratury tylko zrobic to jak najszybciej. Obok niego do dziennikarki doskakiwał jeszcze jeden protestujacy (na filmie żul w żółtej kurtce)

Obrazek użytkownika gorylisko

10-12-2017 [20:15] - gorylisko | Link:

dzięki za info... moim zdaniem gość był/jest ubekiem który ciężko pracował nad utrwalaniem władzy ludowej... to tylko kwestia czasu i checi aby znaleźć odpowiednie dokumenty... bezpieczeństwa nie powierza się komediantom... fotki jego klientow pokazuja wyraźnie... kto wie czy nie jest nawet seryjnym samobójcą... zdaje się, ze zostali odstawieni na boczny tor więc kramek z rosji ich wspomaga, ubogaca...