dlaczego szczujnie milczą? Tusk doktorem h.c.!

Donald Tusk został w piątek uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu w Peczu na południu Węgier. Laureat osobiście odebrał to wyróżnienie. Tytuł został Tuskowi przyznany na wniosek dyrektora Instytutu Historii Ferenca Fischera.

Tusk podkreślił podczas uroczystości, że bycie Europejczykiem jest dla niego powodem do dumy i niewzruszenie wierzy w przyszłość Unii Europejskiej. Jak zaznaczył, najważniejszymi wartościami europejskimi są dla niego prawa człowieka i prawa obywatelskie, wolność słowa i sumienia, rządy prawa oraz poszanowanie praw mniejszości.
Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

09-12-2017 [11:14] - smieciu | Link:

No i co? Może by pan jakąś listę stworzył, które uczelnie, polskie czy węgierskie przyznały więcej takich tytułów różnym Bolkom, Michnikom, Rzeplińskim itp.

Obrazek użytkownika damascen

09-12-2017 [11:31] - damascen | Link:

No i nico - co z tobą gadać, jak ty nawet tytułu nie rozumiesz...

Obrazek użytkownika smieciu

09-12-2017 [11:36] - smieciu | Link:

Czyli co? Zagadka polega na tym że Tusk nikogo już nie obchodzi bo... i to trzeba odgadnąć?

Obrazek użytkownika spike

09-12-2017 [11:45] - spike | Link:

Faktycznie jest to zagadka, że szczujnie milczą, może to z faktu, że ta uczelnia jest jakaś szemrana, np. "sorosowa" ?
tym sposobem nie chcą tego ujawniać, a przy okazji przypomniał mi się ś.p.Lepper, ten miał doktoratów na pęczki, na każdy dzień i porę roku, nawet tytuł honorowego profesora miał mu się trafić :))

Obrazek użytkownika damascen

09-12-2017 [13:00] - damascen | Link:

Uczelnia jest równie wiekowa, jak UJ - ten sam, na którym Wydział Prawa opluł Prezydenta RP... Zwróciłbym raczej uwagę na nazwisko Dziekana: Fischer jest równie węgierskie, jak Stuhr - polskie, a jak pytali Stuhra o pochodzenie, to odpowiedział, że austriackie...
... i to jest chyba ten światowy powód "nagrody"; tak więc przyjaźń węgiersko-polska nie jest zagrożona: ale i Węgrzy i Polacy muszą tak samo sprzątać po stalinistach i popłuczynach ich potomków.

P.S.
Info jest teraz na Onecie i dyżurni wyżywają się w zadanych komentarzach (oczywiście nie takich, jak powyższy).  

Obrazek użytkownika spike

09-12-2017 [13:14] - spike | Link:

jeżeli się nie mylę, kiedyś uczelnie nadawały tytuły honorowe uczonym czy innym wybitnym intelektualistom, ale nie politykom, podobnie było z Noblem. Od czasu jak wmieszano w to politykę, prestiż takiego tytułu stracił na znaczeniu.
Co samych nazwisk, to i owszem, różnie z nimi bywa, jak choćby Tusk, nie jest polskie, ani niemieckie, choć cała rodzina jest niemiecka, nawet bez domieszki polskiej krwi.
Moje nazwisko też nie jest polskie, rodzina ma korzenie wielonarodowe, moja rodzina od zarania dziejów walczyła dla Polski, podobnych Polaków z obcymi nazwiskami jest b.dużo.
Nie nazwisko czyni Polakiem, ale czyny,  które mogą tłumaczyć pochodzenie, jak u Tuska, Komorowskiego, Kwaśniewskiego etc.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

09-12-2017 [20:40] - Starszy Młotkowy | Link:

No właśnie: dlaczego "narodowe" i TVRepublika raz Trwam milczą? No dlaczego? Może z przyzwyczajenia, żeby podawać informacje tylko nieprawdziwe...