Koniec "Dobrej Zmiany"

Ogłosił go dzisiaj [8.12.2017] Rafał Ziemkiewicz w swym felietonie:

  "PiS w oczach zwykłego Polaka przestał być "Dobrą Zmianą". Stał się tylko kolejnym Mniejszym Złem. Tiaaaa, no owszem, dają 500+, mniej kradną niż tamci, nawet trzeba przyznać, że złodziei ścigają, choć wciąż niewiele z tego wynika - ale też kombinują, też się żrą między sobą, też człowieka doją... W sondażowych słupkach tego nie widać, ale nawet jeśli PiS utrzyma w nich takie samo poparcie, to nie będzie już to samo poparcie." {TUTAJ}.

  Trzeba niestety przyznać mu rację.  Leonarda Bukowska w notce "Pucz przeciwko wyborcom" {TUTAJ} stwierdziła:

  "Trudno powiedzieć, czy gdzieś do tej pory odbył się już pucz przeciwko wyborcom. Jeżeli nie, to w takim razie odsunięcie Pani Premier Beaty Szydło od sprawowanej funkcji, sprawowanej bardzo dobrze, sprawnie, uczciwie i absolutnie zadowalająco i to nie tylko dla przytłaczającego odsetka wyborców ale i dla tych, którzy wyborcami PiSu do tej pory nie byli, jest pierwszym wydarzeniem tego rodzaju. Rebelią części partyjnych kacyków przeciwko własnemu elektoratowi, który prawie w całości uważa, że Premier Beata Szydło powinna pozostać. I który takiego potraktowania Pani Premier po prostu nie rozumie.
       Czekam na wytłumaczenie tego partyjnego świństwa wyrządzonego najlepszemu Premierowi RP po ’89 roku, bo dotychczasowe wytłumaczenia postrzegam jedynie jako stek bzdur dla wyborców, którzy zostali potraktowani jak ludzie kompletnie nierozgarnięci.".

  Jeszcze bardziej wymowny od opinii tego rodzaju był wynik ankiety na portalu wPolityce.pl . Zadano wczoraj pytanie: kto powinien być premierem?  Ponad 14 tys. czytelników odpowiedziało, że Beata Szydło, a tylko niecałe 1400, że Morawiecki.  Partyjni funkcjonariusze PiS liczą zapewne na to, ze elektorat szybko o tym zapomni.  Tak nie będzie.  Większość wypowiedzi zwykłych ludzi na ten temat podkreśla ogrom krzywdy, jaka spotkała Beatę Szydło.  Zwykła roszada na szczytach władzy może szybko pójść w niepamięć - krzywda lubianej kobiety - nie.

  Co wiec kierowało PiS?  Aleksander Ścios na Twitterze [{TUTAJ} i {TUTAJ}] uważa, iż:

  "Logika "rekonstrukcji" jest prosta: Pałac kazał - Kaczyński musiał. Traktowanie wyborców jak idiotów jest normą dla @pisorgpl i partyjnych mediów.". oraz:

 "Dlaczego Morawiecki? 1.dyspozycyjność wobec Pałacu 2.interesy korporacji i oligarchii 3.spłata zobowiązań przedwyborczych 4.Chiny i "jedwabny szlak" 5.program "pełna micha" 6.wygaszenie"kontrowersyjnych"reform 7.wybór nowych ministrów".

  Bloger Migorr twierdzi:

  "Ja to widzę tak. Kaczyński dostał od międzynarodówki lichwiarskiej (która pomogła mu wygrać wybory-afera taśmowa) wolną rękę na dwa lata. W normalnych warunkach, na to, co się działo w Polsce od dwóch lat, mielibyśmy tutaj finansowy atak nuklearny. Tymczasem… Ratingi rosną, sankcji żadnych, gospodarka kwitnie, transfery socjalne przekazane. Ale, jak to Ferdek Kiepski mawiał „Panie Paździoch, ale nie za darmo”.
   Dziś przyszedł czas zapłaty za te dwa lata harcowania. Wszystko w Polsce wraca do nieszczęsnej normy i ośrodek władzy wraca do międzynarodowych kół finansowych, których przedstawicielem jest były bankster Morawiecki." {TUTAJ}.

  Dla mnie bardziej przekonujący jest komentarz blogera 35stan na temat mojej wczorajszej notki {TUTAJ}:

  "Projekt Trójmorza z Polską jako państwem kluczowym wymaga bardzo dużego finansowania a źródłem tego finansowania nie mogą być polskie banki państwowe, bo są słabiutkie pod względem kapitalizacji w stosunku do kapitalizacji największych banków globalnych.
Projekt Trójmorza nie mogą finansować banki strefy euro, bo to jest projekt w kontrze do strefy euro i UE. 
Największe banki świata czyli banki chińskie też nie mogą tej roli wypełniać, bo to w interesie USA ten projekt powstał i nieprzypadkowo M.Morawiecki ściągnął do Polski JP Morgan Chase, największy bank amerykański, szósty co do kapitalizacji w światowym rankingu.
Kandydatura M.Morawieckiego na premiera jest zapewne żądaniem banku, jako swego rodzaju gwarancji.
Gdy w poprzednim okresie polityki resetu USA-Rosja szykowano wielkie inwestycje infrastrukturalne na osi Wschód -Zachód, to M.Morawiecki został prezesem BZ WBK należącego do grupy Santander, największego banku strefy euro a gdy polityka resetu weszła w swój szczytowy okres, to zstał powołany do Rady Gospodarczej przy premierze Tusku.
Potem w 2013 był typowany jako kandydat na MF za Rostowskiego lub na Ms za Budzanowskiego.
Po klapie resetu (Majdan, Krym) został podesłany J.Kaczyńskiemu, gdyż w nowej sytuacji geopolitycznej w interesie USA stał się program Trójmorza i M.Morawieckiemu powierzono nadzór nad tym nowym projektem.
Ponieważ ten projekt jest też w interesie Polski akurat odwrotnie niż to było z polityką resetu i projektem rosyjsko niemieckiej Eurazji i roli w niej Polski jako kondominium rosyjsko niemieckim), to J.Kaczyński skłania się do tego by przyjąć warunki USA i banku amerykańskiego i poświęcić Panią Premier B.Szydło(zapewne szykując ją na Marszałka Sejmu(druga osoba w państwie) a być może przyszłej kandydatki na urząd Prezydenta RP w 2020 roku(Prezydent A.Duda nie będzie musiał gdzieś lecieć, by wszystko się zmieniło.".

  Oznaczałoby to, że PiS zostało po prostu przekupione przez Amerykanów.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

08-12-2017 [17:00] - Jabe | Link:

Skąd się wziął pomysł, że to Pałac stoi za tą dobrą zmianą?

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2017 [17:34] - smieciu | Link:

Ech widzę że do końca wielu szukać będzie jakiegoś mniejszego zła. To tylko zagrywka „amerykańska”.
Rzecz w tym że pieniądze, kapitał nie myślą kategoriami narodowymi. To one przykładowo ładują imigrantów do Europy. Który kapitał to robi? Niemiecki czy Amerykański? A może ten sam?
Myślę że kolejna lekcja nadejdzie już wkrótce. Specjalnie dla tych co wciąż się łudzą. Wierzą w Trójmorze itp.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-12-2017 [17:44] - RinoCeronte | Link:

Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy... Zobaczymy wkrótce jak będzie.

Obrazek użytkownika Dorota M

08-12-2017 [17:56] - Dorota M | Link:

Dołączę jeszcze do wymienianych cytatów ten:   http://kontrowersje.net/mog_o_....    Dosyć ciekawy punkt widzenia pana Wielguckiego.

Obrazek użytkownika OLI

08-12-2017 [20:28] - OLI | Link:

Łamigłówka Matki Kurki może mieć sens. Morawiecki przyznał się do żydowskich korzeni, co uprawdopodabnia  jeszcze bardziej tę układankę. Gdyby taki układ okazał się prawdą, można Morawieckie4go znieść, choć bez entuzjazmu.
Myślę, że niepewność nie będzie trwała długo. Jeśli trop jest dobry, to wkrótce powinniśmy zobaczyć jakieś efekty.
Niezależnie od tego, co się w tej układance kryje na dnie, nie wyobrażam sobie, żeby PiS miał wystawić Dudę jako swojego kandydata w 2020 roku. Problemy zaczęły się od niego i nie da się tego niczym zamaskować.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-12-2017 [21:41] - mmisiek | Link:

Z owym znoszeniem to raczej należałoby zachować bardzo daleko posuniętą ostrożność bo są sprawy, w których całe to "środowisko" mówi jednym głosem i od lewa do prawa śpiewa na tą samą nutę ponad podziałami.
 

Obrazek użytkownika Dorota M

08-12-2017 [22:04] - Dorota M | Link:

Jedno jest pewne, że można się nad tym zastanowić i obserwować. Pełna zgoda z PAD, to karta bita. 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-12-2017 [19:13] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Wychodzi na to,że Kaczyński to amerykańsko-syjonistyczny agent, legendowany przez ostatnie 30 lat. Teraz maski opadły i wszystko staje się jasne. Mamy przegwizdane, chyba, że uratuje nas Kukiz 14, czy ilu ich tam jeszcze zostało...

Obrazek użytkownika Dorota M

08-12-2017 [22:00] - Dorota M | Link:

Czepianie się Kaczyńskiego, jako jakiegoś tam agenta, to paranoja. To bardzo skomplikowana układanka, którą trzeba zrozumieć, a Kaczyński jest państwowcem, co wpływa na jego sposób myslenia o Polsce. 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-12-2017 [22:32] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Ironiju nie ponjała, wot co...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-12-2017 [20:46] - Ryszard Surmacz | Link:

Komentarze oceniające zmianę premiera, ogólnie mówiąc, są zastraszające. Nie potrafimy już myśleć innymi kategoriami, niż gangsterskie. Co można na takiej świadomości  zbudować? Niestety, kompletnie nic. Te wypowiedzi nie mają rdzenia twórczego. To kompletny chaos. Beata Szydło zdobyła serce narodu, ale gdzie rozum tego narodu? Ona ledwie ciągnie ze zmęczenia. czy chcecie na ołtarzu swojego egoizmu spalić ciało Beaty? Sorry, ale tak to wygląda.

Obrazek użytkownika Jabe

08-12-2017 [22:15] - Jabe | Link:

Czyli po chrześcijańsku zlitowano się nad umęczoną kobietą.

Obrazek użytkownika Lektor

09-12-2017 [21:56] - Lektor | Link:

Ty Jabe, czy ty nie masz co innego do roboty tylko smrodzić tutaj twoimi głupotami. Zabierz już swoje zwłoki i idź gdzie pieprz rośnie.

Obrazek użytkownika marsie

08-12-2017 [23:53] - marsie | Link:

To, że Matka Kurka (patrz odnośnik) wraca do korzeni, to można zrozumieć, ale że 'elig" wątpi? Tak nawiasem -  co się dzieje z NB? 

Obrazek użytkownika angela

09-12-2017 [09:25] - angela | Link:

PIS nie zrobi wiele, bez prezydenta. 
To wynegocjowany układ z prezydentem, Macierewicz za reforme sądów. 
Ale Kaczyński go przywróci. Kwestia czasu. 

Obrazek użytkownika Dorota M

09-12-2017 [15:46] - Dorota M | Link:

Jestem przekonana, że min. Macierewicz zostanie. Tyle już Kaczyński uległ Dudzie, właśnie w reformie sądów, że w tak istotnej kwestii się postawi. Zresztą Morawiecki zapowiedział w TV Trwam, że Ziobro zostanie, a z nim konflikt był większy. Poza tym zbyt ważny jest min. Macierewicz dla Ameryki odnośnie dwuletniej dobrej współpracy, że dla nich dymisja nie byłaby zrozumiała. Chyba, że PAD już kompletnie ma nie pokolei pod sufitem i sie uprze, nie bacząc na skutki. Wtedy trzeba będzie zapytać TK czy prezydent ma w swoich prerogatywach niezagadzanie się na desygnowanie któregoś z ministrów, którego premier mianował. Musiałby zapewne podać pisemne uzasadnienie, a takowego by mu sie nie udało wykombinować, bo minister w niczym nie uchybia prawu. Nie poda przecież do wiadomości publicznej, że go nie lubi, chociaż po nim mozna sie wszystkiego spodziewać.

Obrazek użytkownika Lektor

09-12-2017 [14:53] - Lektor | Link:

No, "koniec dobrej zmiany". Co wiedziała, powiedziała. A czemóż to koniec, pani kochana ?! A nie pomyślała pani, że to zmiana z 1-go na drugi bieg ?!
Co ?  Takie myślenie jest za trudna dla pani ?  To przykre !