Morawiecki drugim Kwiatkowskim ? Cd...dobrej zmiany.

Więc mamy zmianę. Dobrą zmianę. Morawiecki premierem. W tym momencie należy zastanowić się co to oznacza ? Decyzja ta  jest podyktowana z nowymi priorytetami PiS  i ogłoszeniem zakończenia z sukcesem pierwszego etapu i zrealizowaniem celów jaki miał przed sobą rząd Beaty Szydło . Teraz czas na gospodarkę bo  Morawiecki to gospodarka. Szydło to polityka socjalna. Decyzja jaką podjął PiS wydawać by się mogło jest bardzo ryzykowna. B. Szydło cieszy się dużą popularnością i zaufaniem elektoratu. Morawiecki postrzegany jest jako technokrata ale czy rzeczywiści takim jest?  Niedawno Morawiecki ogłosił ze jego celem jest zbudowanie kapitalizmu społecznego czyli zrównoważony rozwój wszystkich elementów państwa czyli firmom jak i całego społeczeństwa bez wykluczeń. Myślę ze wszyscy obecni analitycy życia politycznego i gospodarczego powinni przestudiować idee jakie głosił polski ekonomista II RP Leopold Caro,  będzie to klucz do zrozumienia decyzji podejmowanych przez Morawieckiego
                Patrząc na nowego premiera i jego wcześniejsze wypowiedzi jak i zainteresowania można pokusić się o priorytety jakimi będzie kierował się w polityce gospodarczej. Morawiecki jest zafascynowany polityka gospodarcza II RP a szczególnie osiągnięciami Kwiatkowskiego i jego wielkiego planu rozwoju kraju. Kwiatkowski kojarzy nam się głównie z budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego związanego głównie z rozwojem przemysłu obronnego. Jednak plan Kwiatkowskiego to  15-letni plan rozwoju kraju w różnych segmentach gospodarczych i społecznych.  Oczywiście różnice w priorytetach musza być. Dziś Polska jest innym krajem z inną infrastrukturą i potrzebami jednak możemy  pokusić się o analogie. Centralny Port Lotniczy i okołolotniskowa infrastruktura ma spełniać taka role jak spełniała  Gdynia w II RP czyli ma być oknem na świat i trampoliną do dalszych inwestycji. Konsolidacja przemysłu zbrojeniowego i jego rozbudowa poprzez budowę doliny lotniczej ma być odpowiednikiem COP. Nie jest przypadkiem że Kongres 590 odbył się w Rzeszowie. Postawienie na przemysł i nowe technologie to wstęp do rozwoju edukacji i dalszą rozbudowę infrastruktury. Podobnie jak w  II RP Morawiecki widzi role kapitału państwowego, który ma być motorem rozwoju gospodarczego państwa ale nie dlatego , że jest przeciwnikiem kapitału prywatnego tylko z uwagi na to , że w naszym kraju jest on stosunkowo mały i nie może być podstawa do skoku cywilizacyjnego.
                Warto zwrócić też uwagę na wypowiedzi Morawieckiego odnoszące się do wielkich korporacji międzynarodowych w których Morawiecki upatruje zagrożenie w zrównoważonym rozwoju nie tylko Polski ale i innych państw.

                Expose Morawieckiego to będzie wielki plan  przebudowy i rozwoju gospodarczego Polski i oby w przyszłości nie został on przerwany jakimiś gwałtownymi zmianami geopolitycznymi jak w przypadku II RP.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

07-12-2017 [22:05] - Jabe | Link:

Kwiatkowski plany miał wielkie, ale nie miał Power Pointa.

Niedawno Morawiecki ogłosił ze jego celem jest zbudowanie kapitalizmu społecznego – Było już tak kiedyś, że kapitał był wspólny.

Centralny Port Lotniczy i okołolotniskowa infrastruktura ma spełniać taka role jak spełniała  Gdynia w II RP. – A co będzie spełniać rolę Gdańska?

Podobnie jak w  II RP Morawiecki widzi role kapitału państwowego, który ma być motorem rozwoju gospodarczego państwa – To państwo ma jakiś kapitał? Sądziłem, że ma wielkie długi.

Biada nam tubylcom.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-12-2017 [05:34] - maks jamnicki | Link:

Czyli zaczyna się spełniać marzenie Morawieckiego-ojca, w stosunku do swojego syna. By historia ich rodziny i ich nazwiska, poprzez syna  zapisała się w nowożytnej historii Polski jak kiedyś nazwisko Kwiatkowskiego - wielkiego budowniczego. Chyba nie ma w tym nic złego... To może Polskę pociągnąć do przodu...

Obrazek użytkownika xena2012

08-12-2017 [08:19] - xena2012 | Link:

I dlatego żeby spełniło się marzenie Morawieckiego-ojca podkopywano autorytet i dobre imię pani premier już od dłuższego czasu.Po ohydnym,żenujacym ataku na nia wczoraj do którego zaprzęgnieto opozycję maskując tym samym decyzję prezydenta i PiS pani premier dostała na otarcie łez fikcyjne stanowisko wiceministra d/s społecznych( po co przecież jest Rafalska) i bukiet kwiatów jak na ironię.Żaden cel nawet najbardziej szczytny nie powinien byc osiagnięty taką drogą,tak bezprzykładnym chamstwem jakim sie posłużono narażając tę wspaniałą kobietę i polityka na haniebne ataki. Umarł krol niech żyje król tak odczytałam Pański blog. Nie neguję,że pan Morawiecki jest swietnym finansistą,nawet geniuszem w dziedzinie gospodarki ale rola premiera to organizacja pracy na wielu odcinkach i koordynacja poszczególnych resortów,swobodne poruszanie się w polityce europejskiej.Pani Szydło radziła tu sobie świetnie,jej odwaga,twarde decyzje budził szacunek za granicą tylko nie u nas.Wczoraj jej właśnie podziekowano,brak słów.

Obrazek użytkownika Jabe

08-12-2017 [08:20] - Jabe | Link:

Cheops był wielkim budowniczym. Chefren też chciał się zapisać w historii. Udało mu się. Nic w tym złego. To 2,5 tysiąca lat później pociągnęło Egipską turystykę do przodu.

Władca wizjoner jest nieszczęściem dla poddanych. Nie ważne, czy ich osobiście zagoni do robót, czy ich opodatkuje, czy narobi długów. Władca nie musi się liczyć z użytecznością projektów, w razie czego „uszczelni” tubylców. Współcześnie władza musi się co prawda pochwalić pożytkami płynącymi ze swoich pomysłów, ale nikt nie zwraca uwagi na koszty. Wychodzi na to samo.

Jeśli panu Morawieckiemu się uda, zostanie obwołany Wielkim Budowniczym, jeśli się mu nie uda, praca tubylów zostanie zmarnowana. O nich i tak historia zamilczy. Tak czy owak, wielu się z tej pracy pożywi. Zresztą historia uczy, że panu Morawieckiemu nie musi się wcale udać, by był okrzyknięty Wielkim Budowniczym. Dzieło życia Kwiatkowskiego, Centralny Okręg Przemysłowy, nie powstał.

Obrazek użytkownika xena2012

08-12-2017 [09:28] - xena2012 | Link:

O ile pamietam pan Morawiecki był doradcą Donalda Tuska kiedy ten pełnił funkcję premiera.Jakiś większych sukcesów gospodarczych w tym czasie nie zauważyłam.

Obrazek użytkownika KajKOSZ

08-12-2017 [14:03] - KajKOSZ | Link:

Jeśli moje wpisy nie będą się zgadzały z poglądami Pani (a),
proszę o swoim  sprzeciwie, powiadomić  Admina, aby usunął post.-
Mnie ADMIN, odmówił bycia blogerem,
choć od zawsze jestem po stronie prawicy,
nie podając konkretnych powodów (chyba jakaś cenzura.​)
- nie wiem .-
Korzystam z mniemanej gościnności Blogerów.,
zamieszczając swoje opinie do której mam prawo:
Dziękuje za uwagę.-

PRAWDA NIEWYGODNA !
Dobre już było,  nadchodzi w „srebrnym papierku” – gorsze!
Jest ono serwowane, przez rodzimych „patriotów” !??
Prezes Kaczyński ku mojemu zdziwieniu i rozczarowaniu, chyba
zaczyna skręcać w LEWO, może pod dyktando:
Pałacu Prezydenckiego, a w tle czytaj: Banków i POLITYKI Niemiecko-Rosyjskiej-Chińskiej .-

„Powstanie NARODOWE ” w walce o NIEPODLEGŁĄ Polskę – UPADŁO !
Pan Morawiecki przyszły PREMIER - kim jest.?
Czy to nie Pan Morawiecki był doradcą Tuska .?
Tego „mesjasza” zapowiadał jego Ojciec – dość dawno – poczytajcie jego wypowiedzi !
Serwowany jako: antykomunista, drugi Kwiatkowski – kupa śmiechu !
Historia, na pewno się odciśnie, ale jak dla Polski  .?
Kapitał wspólny – Nasz, ale swojego chyba nie dołoży.?!
On może jest: ze złotego funduszu – tego na pewno nie wiem, ale to tak wygląda.-
To człowiek Banków ( z zawodu chyba historyk), sprowadził nawet jak się chwalił:
największy BANK umaczany w liczne skandale - do Polski !
Tak naprawdę, moim zdaniem, podobny w działaniu: Balcerowicz 2 .-
Gdzie się podziało ostatnio (rzekoma pożyczka – na krechę) 250 ml $ udzielone Vietnamowi,
zamiast zainwestować w POLSCE..??
Może się mylę ( nie doczytałem) - a kto może ma o tym fakcie jakieś wiadomości.-
Polska krezusem finansowym ( nic tylko się cieszyć) – kiedy jej zwrot?
Chyba będzie jak z Tuskową pożyczką : 200.000 $ - Grecji –zwrot  na św. NIGDY !
Ten człowiek - WYTRYCH do BRAMY POLSKIEJ na drodze do UE .-
TĘDY JEDWABNYM-CZERWONYM SZLAKIEM – do UE, błędzie płynąć – KOMUNA,
a za nią – podległość: finansowa, gospodarcza, terytorialna, ideologiczna itd...!
Jak nasi wrogowie mu gratulują to potwierdza to moje obawy.-
Cdn – bo się nie zmieściło.-