Przeciw Polsce: Recydywiści z PE

Pamięć jest taka ulotna…
Może jeszcze pamiętamy, co „zdarzyło się” w tym miesiącu (dwie antypolskie rezolucje Parlamentu Europejskiego – ta druga o umieszczeniu u nas tzw. uchodźców), ale rok temu i wcześniej, to pewnie już nie. Żeby to „nie zginęło” (bo kolejne wybory do PE dopiero za półtora roku) – przypominam listy hańby domowej, by te nazwiska już nigdy nie pojawiły się w gronie Reprezentantów Ojczyzny! I tak:
 
A. „Przeciw Polsce”
I. kwiecień 2009 - nazwiska polskich deputowanych do Parlamentu Europejskiego, którzy nie poparli poprawki do rezolucji PE “Świadomość europejska a totalitaryzm” – mających na celu wpisanie rotmistrza Witolda Pileckiego do tekstu dokumentu oraz ustanowienie dnia 25 maja (rocznicy jego śmierci) Europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem:
Marek Aleksander Czarnecki, Janusz Onyszkiewicz, Paweł Piskorski, Grażyna Staniszewska, Andrzej Wielowieyski, Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Urszula Gacek, Stanisław Jałowiecki, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Czesław Siekierski, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka, Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Genowefa Grabowska, Bogusław Liberadzki, Andrzej Szejna, Jan Masiel (za: http://www.bibula.com/?p=8428)
 
 
II. kwiecień 2016 - nazwiska polskich deputowanych do Parlamentu Europejskiego, którzy zagłosowali za rezolucją wzywającą Komisję Europejską do wdrożenia nowych represyjnych środków wobec Polski (nazwiska bez oznaczeń partyjnych – z listy Platformy „Obywatelskiej”):
 1. Michał Boni
 2. Jerzy Buzek
 3. Lidia Geringer de Oedenberg (SLD UP)
 4. Adam Gierek  (SLD UP)
 5. Andrzej Grzyb (PSL)
 6. Krzysztof Hetman (PSL)
 7. Danuta Huebner
 8. Danuta Jazłowiecka
 9. Jarosław Kalinowski (PSL)
10 Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
11. Barbara Kudrycka 
12. Janusz Lewandowski 
13. Bogusław Liberadzki (SLD UP)
14. Elżbieta Łukacijewska
15. Krystyna Łybacka (SLD UP)
16. Jan Olbrycht
17. Julia Pitera
18. Marek Plura
19. Dariusz Rosati
20. Czesław Siekierski  (PSL)
21. Adam Szejnfeld 
22. Róża Thun
23. Jarosław Wałęsa
24. Bogdan Wenta
25. Bogdan Zdrojewski
26. Janusz Zemke (SLD UP)
27. Tadeusz Zwiefka  (za: http://www.bibula.com/?p=87043)
Uwaga: Półtora roku później…"Eurodeputowani PSL zbojkotowali głosowanie nad rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. Polski. Polskie sprawy musimy rozwiązywać w Polsce" – poinformowało na Twitterze Polskie Stronnictwo Ludowe. (za: https://dorzeczy.pl/kraj/47348/Ci-europoslowie-PO-glosowali-za-rezolucja-ws-Polski-Bojkot-PSL.html)
 
II. listopad 2017 -  rezolucja ws. „praworządności” w Polsce; za przyjęciem głosowali:
1. Michał Boni
2. Danuta Huebner
3. Danuta Jazłowiecka
4. Barbara Kudrycka
5. Julia Pitera
6. Róża Thun  (za: j.w.: dorzeczy.pl)
 
 
B. „Miłośnicy uchodźców”
I. wrzesień 2015 – rezolucja PE ws. podziału między państwa unijne 120 tysięcy uchodźców; za przyjęciem głosowali:
1. Michał Boni
2. Lidia Geringer de Oedenberg (odeszła z SLD pozostając w grupie europejskich socjalistów)
3. Danuta Huebner
4. Róża Thun
Uwaga: przeciw głosował m.in.  Jarosław Wałęsa; inni z PO i SLD wstrzymali się (za: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/po-wstrzymala-sie-od-glosowania-ws-uchodzcow-w-pe/h8dc5b)
 
II. maj 2017 - rezolucja w sprawie przyspieszenia relokacji uchodźców; za przyjęciem głosowali:
1.Michał Boni
2. Lidia Geringer de Oedenberg
3. Bogusław Liberadzki (SLD)
4. Czesław Siekierski (PSL)
5. Róża Thun
6. Jarosław Wałęsa (za: http://wyborcza.pl/7,75398,21831253,parlament-europejski-wzywa-do-przyspieszenia-relokacji-uchodzcow.html)
 
III. listopad 2017 - rezolucja w sprawie relokacji uchodźców (chodzi o stały i automatyczny mechanizm relokacji imigrantów bez żadnych limitów czy kwot); za przyjęciem głosowali:
1. Michał Boni
2. Danuta Jazłowiecka
3. Róża Thun
4. Janusz Zemke (SLD)
(za: https://wpolityce.pl/polityka/367874-tylko-u-nas-czworka-europoslow-z-polski-za-ostrym-prawem-ws-przymusowej-relokacji-imigrantow-czy-boni-thun-niczego-sie-nie-nauczyli)
 
C. „Recydywiści”
Lista „parlamentarzystów z Polski” którzy co najmniej dwa razy głosowali w PE przeciwko narodowemu interesowi:
 1. Michał Boni – pięciokrotnie
 2. Jerzy Buzek - dwukrotnie
 3. Lidia Geringer de Oedenberg – pięciokrotnie*
 4. Danuta Huebner - trzykrotnie
 5. Danuta Jazłowiecka – trzykrotnie
 6. Barbara Kudrycka – dwukrotnie
 7. Janusz Lewandowski - dwukrotnie
 8. Bogusław Liberadzki – trzykrotnie
 9. Julia Pitera – dwukrotnie
10. Czesław Siekierski (PSL) – trzykrotnie
11. Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein – pięciokrotnie
12. Jarosław Wałęsa – dwukrotnie
13. Janusz Zemke – dwukrotnie
14. Tadeusz Zwiefka – dwukrotnie
 
Z tej „parszywej czternastki” wyróżnili się szczególnie:
- Michał Boni  (TW „Znak” – obszerniejsze informacje w: http://yelita.pl/artykuly/art/boni  patrz też: http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/zaufany-minister-tuska-i-sb-niszczyl-dowody-smolenskie )
- Lidia Geringer de Oedenberg (Bardzo bym prosił, żeby państwo nie wierzyli w mit Polski antysemickiej, ksenofobicznej i homofobicznej - przekonywał podczas wrześniowego pobytu w Brukseli premier Jarosław Kaczyński. Lidia Geringer de Oedenberg, socjalistyczna europosłanka z Wrocławia, kręci z niedowierzaniem głową: - Co za bzdura. Za: http://www.lgeringer.pl/wywiad_gw.htm; wpisana na „Listę Sorosa” – LS: http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/6_polskich_unioposlow_to_zaufani_sorosa/134091).
*15 czerwca 2006 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję, stwierdzającą, że Polska jest krajem zmierzającym do faszyzacji życia publicznego, oraz zarzucającą Polsce wzrost nietolerancji powodowanej antysemityzmem oraz rasizmem, ksenofobią, i homofobią – za której przyjęciem głosowała Lidia Geringer de Oedenberg
- Danuta Huebner (ojciec, Ryszard Młynarski, „pracował” w stalinowskim UB – patrz: http://www.bibula.com/?p=9801)
- Danuta Jazłowiecka (ojciec, Józef Kubica, „pracował” w stalinowskim UB – patrz: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/160507; LS)
- Bogusław Liberadzki (SZSP, PZPR; LS; Liberadzki we wpuszczaniu migrantów z Bliskiego Wschodu do Polski nic złego nie widzi, ma też pomysły, jak zintegrować ich z polskimi obywatelami. Na przykład poprzez wprowadzenie do szkół... lekcji języka arabskiego. – za: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wiceszef-pe-boguslaw-liberadzki-chce-lekcji-arabskiego-w-polskich-szkolach/znmx97j)
- Czesław Siekierski (PSL): Tu się kształtuje politykę, a nie tam. Tam to jest tylko Polska (za: http://niezalezna.pl/62135-kalinowski-o-kompromitujacym-psl-nagraniu-takie-slowa-sie-zdarzaja-zostawmy-to-prosi)
- Róża Thun (z domu Woźniakowska; zaraz po ślubie, w latach 1981–1991, przebywała za granicą, głównie w Niemczech, a w okresie 1989–1991 w Nepalu). UW, UD, PO; LS.
Mama uczyła nas głównie trzech rzeczy: patriotyzmu (jest krewną Emilii Plater), wierności Kościołowi i poważnego traktowania religii oraz miłości oraz dbałości o środowisko naturalne. – w: https://www.rozathun.pl/pl/aktualnosc/dziecinstwo,130.html. Prowadzi blog w NaTemat.pl
 
Podsumowanie
"Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania" – premier Beata Szydło.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

25-11-2017 [19:32] - Art | Link:

Należy tę notkę powielać i powtarzać bez końca.Zło czyńców należy zawsze nazywać po imieniu,głośno i wszędzie.Michnik już nie pozywa za prawo-myślenie,a więc nie bójmy się zło czyńców.

Obrazek użytkownika Lektor

26-11-2017 [17:06] - Lektor | Link:

Tym zdrajcom, ale i tym przygłupom z PO w Polsce trzeby jasno i głośno powiedzieć, że jak będą dalej jątrzyć na Polskę, to polski rząd uruchomi procedurę Polexitu, czyli wyjścia Polski z UE. Ci tchórze nawalą w pory ze strachu.