Zbieg okoliczności

Powoływanie się na Bożą Opatrzność jest w tekście publicystycznym niestosowne i niewłaściwe, ale faktem jest, że na naszych oczach wydarzył się właśnie niezwykle korzystny dla Polski zbieg okoliczności: tak wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
 
Reperkusje radosnego Święta Niepodległości – uczczonego nie tylko standardowymi uroczystościami państwowymi, ale przecież potężną manifestacją społeczeństwa – zostały cynicznie i bezczelnie wykorzystane przez międzynarodową szajkę lewacką, by tej rozwijającej się ze znakomitymi perspektywami naszej pomyślności przeszkadzać pod byle pretekstem; ponieważ intryga okazała się humbugiem, przeto stała się korzystna i należy ją wykorzystać w sposób, o którym będzie tu mowa. Drugą korzyścią do natychmiastowego wykorzystania okazała się niespodziewanie wypowiedź prezydenta Dudy (ta o „ubeckich metodach” ministra ON) – dyskredytująca ich obu.
 
Jak w tych okolicznościach powinien postąpić prezes Kaczyński?
 
Mamy w naszej nieodległej przeszłości przykład takiego działania: przewrót majowy. Sądząc po efektach – przyniósł Polsce długie lata świetnego rozwoju i pokoju wewnętrznego. Są wszelkie przesłanki, by ten manewr bez ówczesnych strat powtórzył jedyny obecny Mąż Stanu, wykonując następujące kroki:
 
1. Zapowiadana rekonstrukcja gabinetu Beaty Szydło musi uwzględnić narzucony przez prezydenta jego konflikt z ministrem ON; realia wyborcze są oczywiste, a Polski nie stać na dwa lata hamowania rozwoju sił zbrojnych i stały konflikt – z tego też powodu ministrem ON powinien zostać Joachim Brudziński; jednocześnie
2. Jarosław Kaczyński winien ogłosić chęć swojego kandydowania na Prezydenta Polski.
W ten sposób obaj antagoniści – jemu przecież zawdzięczający stanowiska i honory – nie będą mieli moralnej podstawy, by kontestować oba te postanowienia. Jednocześnie powinien zapewnić prof. Krzysztofa Szczerskiego* o swojej woli powołania go na ministra SZ w przyszłym (po kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019 r.) gabinecie B. Szydło.
3. Uzgodnić z A. Dudą zwołanie Zgromadzenia Narodowego w celu zatwierdzenia projektu Nowej Konstytucji, którą powinien w ciągu najbliższego półrocza przygotować zespół przezeń (tj. przez Jarosława Kaczyńskiego!) powołany – gdyż nie jest sensowne, by dokonywał tego „tymczasowy” prezydent. Projekt ten należy poddać pod referendum latem przyszłego roku.
4. Doprowadzić do szybkiej repolonizacji mediów, korzystając z tytułowej okazji – dotychczasowe oglądanie się na to, „co powie Unia” tylko rozzuchwala tych urzędujących tam lewaków.
5. Zapowiedzieć szybkie rozprawienie się z winnymi zbrodniczych zaniedbań („Smoleńsk”, umowa gazowa, przekręty sądowe, hańbienie dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej) – pod rządami Nowej Konstytucji – do odbierania (po wyrokach Trybunału Stanu) obywatelstwa włącznie.
 
Tego można by oczekiwać od Męża Stanu: czy wygłosi Pan  takie orędzie, Panie Prezesie?

* kto nie czytał jego „Dialogów o naprawie Rzeczpospolitej” – temu dedykuję taki np. z nich fragment:
Do pewnego momentu środowisko „Gazety Wyborczej” decydowało o kierunku kultury w Polsce, dzisiaj może zresztą też… Zaszokowały mnie kiedyś biografie kierownictwa tej firmy; to są w większości dzieci, które wychowały się bezpośrednio po wojnie, w rodzinach żydowskich, w ogromnych luksusach. Pamiętam wspomnienia pani Łuczywo czy pani Rapaczyńskiej, która opisywał a, że w ich domu były służące, lokaje; za stalinowskiej komuny żyli naprawdę jak burżuazja. A potem przyszedł marzec roku’68 i wszystko stracili, zostali wyrzuceni z Polski – to była dla nich gigantyczna trauma. Gdy wrócili w roku’89 znów zaczęli żyć jak za czasów stalinowskich, znów mieli dużo pieniędzy i służących. Wtedy postanowili uczynić wszystko, żeby w Polakach nie odrodził się narodowy duch, bo uważali go za przyczynę swego poprzedniego nieszczęścia. To jest podstawowy program polityczny tego środowiska, wynikający bezpośrednio z ich biografii. Zrobią wszystko, by drugi raz nie ponieść strat. Wypalają żywym ogniem każdy przejaw myślenia o sile polskości. [Wydawnictwo Biały Kruk, wyd. I, Kraków 2015, s. 227] - jak i, oczywiście, całość.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2017 [15:26] - Pani Anna | Link:

Jest jeszcze jedna opcja. Niech Pan najlepiej zajmie miejsce Prezesa Kaczyńskiego. Szkoda, żeby taka "senatorska" głowa tak się marnowała.

Obrazek użytkownika damascen

17-11-2017 [16:57] - damascen | Link:

Jak mi miło, że Pani zechciała zajrzeć! Proszę pozdrowić siostrę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2017 [20:55] - Pani Anna | Link:

Ale ja jestem jedynaczką...

Obrazek użytkownika damascen

17-11-2017 [22:12] - damascen | Link:

Co to ma do rzeczy? Siostrę Oddziałową!

Obrazek użytkownika paparazzi

18-11-2017 [00:45] - paparazzi | Link:

Gratuluje odpowiedzi. :-)

Obrazek użytkownika Jabe

17-11-2017 [23:26] - Jabe | Link:

Przewrót majowy przyniósł Polsce długie lata świetnego rozwoju i pokoju wewnętrznego. Niestety wrogowie okazali się odporni na propagandę. W konsekwencji rozwinięta polska państwowość rozsypała się w proch. Sądząc po efektach – ludzie nie wyciągają wniosków z historii.

ad 1. Jakie Joachim Brudziński ma zalety, których brakuje Antoniemu Macierewiczowi? Toć – jako się rzekło – konflikt został narzucony przez prezydenta.

ad 3. Tak więc Jarosław Kaczyński ma powołać, Zgromadzenie Narodowe – zatwierdzić, a naród – uchwalić. Jaką konstytucję? Lepszą!

ad 4. Repolonizacja jest absolutnie konieczna dla lat świetnego rozwoju i pokoju wewnętrznego. Nie tylko mediów, lecz też internetu i zgromadzeń publicznych z Marszem Niepodległości na czele.

ad 5. Należy się zastanowić, czy ktoś jeszcze uwierzy w zapewnienia o szybkim rozprawieniu się z winnymi zbrodniczych zaniedbań.