„Przypomnimy, co rzekł Cambronne…”

Znowu o „polskich faszystach”. W Święto narodowe. Bezczelnie i z przytupem*.
 
To przypomnijmy – to samo – nad Wisłą:
 
Jest niedopuszczalne, aby lider opozycji, korzystając z nieścisłego materiału prasowego, wysnuwał wnioski, które dewastują państwo polskie. Nie do zaakceptowania jest formułowanie drastycznych i degradujących polskie życie publiczne oskarżeń pod adresem państwa polskiego.
 
Kto ci to kotku w łeb wbijał? Zapomniałeś? Toż twój tusek, Wódz najjewropejszy!
 
Tyle, że faktycznie – szkoda na ciebie bagneta: politowanie wystarczy. I odraza.
 
 
* W sobotę w Warszawie i Wrocławiu Polska miała twarz agresji, ksenofobii i nazizmu. Odpowiedzialni za to są PiS, Jarosław Kaczyński i ich polityka nienawiści - przekonywał szef PO Grzegorz Schetyna. To, co zobaczyliśmy na demonstracjach, na marszach, szczególnie w tych dwóch miastach - w Warszawie i we Wrocławiu, jest nie do zaakceptowania, jest hańbą dla Polski i dla politycznych protektorów, którzy dają przyzwolenie od lat, a szczególnie przez ostatnie dwa lata, na takie zachowania.  A widzieliśmy to bardzo i wyraźnie w sobotni wieczór, że miała twarz nienawiści, agresji i ksenofobii i wprost nazizmu - wyliczał. - Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć - są za to politycznie odpowiedzialni politycy PiS. To wszystko, co działo się w sobotę na ulicach w Warszawie i we Wrocławiu, to efekt polityki nienawiści, którą prowadzi [Jarosław] Kaczyński i którą prowadzi rząd PiS w ostatnim czasie - podkreślił szef Platformy. (za: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/schetyna-o-marszu-narodowcow-dosc-zdelegalizowac-organizatorow,789702.html)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-11-2017 [18:21] - RinoCeronte | Link:

Chodzi o to żeby osławiony artykuł 7 zadziałał jak tego oczekuje szefostwo. Jeszcze sporo się nasłuchamy przeróżnych oskarżeń...

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2017 [19:24] - xena2012 | Link:

TOK FM-wywiad Wielowiejskiej z doradcą prezydenta Zofią Romaszewską; Na pytanie Wielowiejskiej o Marsz Niepodległości odpowiada,,to niestety marsz narodowców'',by po małej chwili stwierdzic,że to marsz ludności.Na pytanie czy PiS jest odpowiedzialny za sytuację na marszu:,,Chyba nie,chyba tak''.Pani Romaszewska nie moze sie zdecydować co powiedzieć i to jest żenujące ponieważ jest doradcą prezydenta ale zapewne i te wzajemnie sprzecznewypowiedzi zostana wyniesione do zagranicznych mediów.Czy ta kobieta pielgrzymując po takich stacjach ma prawo reprezentowac prezydenta?

Obrazek użytkownika damascen

13-11-2017 [20:06] - damascen | Link:

słusznie, ale pytanie trzeba odwrócić: czy Prezydent ma prawo dobierać sobie takich doradców? Toż to pisz wymaluj ten Szłapka od Komorowskiego (teraz "poseł" Petru), co to pytany o Chełmońskiego odpowiedział "nie znam"...
Bo jak już Andrzej Duda chciał kogoś "zasłużonego dla S" - to dlaczego nie bardziej rozgarniętego od "żony swojego męża"? Takiego:
https://wpolityce.pl/polityka/287833-trojpodzial-wladzy-w-polsce-jest-fikcja  - za mądry?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-11-2017 [20:47] - Imć Waszeć | Link:

Czyli zgadza się Pan ze zdaniem, które wygłosiłem gdzieś około roku 2010 lub 2011, a które jest również zawarte między wierszami w zalinkowanym artykule, że liberalizm w obecnej globalistycznej formie jest formą agresywnego wirusa, który infekuje organizm wszelkich idei politycznych, niszczy różnorodność i dalej replikuje tylko sam siebie, jako wzór idealny i nie podlegający dalszemu ulepszeniu? Czasami mówi się takie rzeczy na kredyt, ale rzeczywistość bardzo szybko dogania myśl.

PS: Blog kataryna.blox.pl jeszcze nie zdążył, o dziwo, zniknąć w czerni Internetu, choć jest uwity w gnieździe węży.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-11-2017 [08:37] - Czesław2 | Link:

To nie liberalizm, nie róbmy ze słów rynsztoka. To komunizm.

Obrazek użytkownika gorylisko

13-11-2017 [20:07] - gorylisko | Link:

czyli jestem za a nawet przeciw albo chciałaby zarobić pieniążkii wianka nie stracić... ;-) a to se ne da... ;-)
 

Obrazek użytkownika damascen

14-11-2017 [00:02] - damascen | Link:

Poruszył Pan, Imć Waszeć, kwestię, którą chciałbym szerzej omówić, tj. mit blogerski - ale wpierw rzeczy ważniejsze: tak, wszelki liberalizm jest wylęgarnią zła, bo z zasady niszczy podstawowe wartości; w dodatku oprócz sztandarowej "wolności" nie przyniósł nigdzie wartości dodanej; to chory wytwór tzw. szkoły frankfurckiej (Marcuse, Adorno itd.) wiadomego pochodzenia etnicznego, zatem można powiedzieć, że świadomy oręż...

Co do Kataryny i innych utalentowanych i spostrzegawczych ludzi zza monitora, to wpierw powiem o swoich podejrzeniach: chcą się wybić; to parcie na dłuższą metę zabija w nich obiektywizm, stają się niewolnikami własnej potrzeby (tej właśnie potrzeby), tworzą swoje ambony, gromadzą swoich wyznawców (jak ta słynna Urszula Domyślna); jaką wartość społeczną to tworzy? to mi się kojarzy z burzą (bo oni burzą) i ze szklanką... Mit blogerski mnie nie pociąga i jeśli sam coś piszę, to traktuję to jako sprawdzian, czy jeszcze jestem przy zdrowych zmysłach (bo łatwo zgłupieć w tym zalewie słów)...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2017 [00:40] - Imć Waszeć | Link:

Zgadzam się. Kataryna to był mit, który od pewnego momentu był silnie nadmuchiwany przez środowiska Agory, zaś kataryniarze generalnie prezentowali poglądy kolidujące z poglądami Kataryny. Zresztą nie tylko w blogosferze dzieje się to, co Pan opisuje. Na kanałach YT jest dokładnie to samo. Jack Caleib zachwyca się Telewizją Narodową, by chwilę później obnażyć ich brudne chwyty i manipulacje. Marcin Rola z zapałem próbuje zapraszać wszystkich ciekawych ludzi, w tym pastora z IPP, by za chwilę usłyszeć o sobie, że jest głupkiem, wsiowym agentem, a w komentarzach pojawiają się treści, że wspiera lewactwo i jednocześnie jest tubą PIS, albo że ma mordę żyda. Podobnie jest z Krzysztofem Karoniem, ale nie będę tu mówił o jego nieudanym występie w Lublinie, ale o pojawianiu się w towarzystwie ludzi, którzy go wciągają w normalne GWno. Znalazłem np. jego rozmowę Piotrem Beinem, gdzie ten próbuje wykazywać, że Karoń jest większym antysemitą od niego, co jest nieprawdą. Karoń jedynie stwierdza, to co Pan stwierdził, że pewnego rodzaju idee mają nie tylko narodowość, ale także kapitał na rozruch. To w oczywisty sposób jest zapis pewnego procesu, który nazywa się wojną informacyjną. W większości przypadków ludzie zajmujący się dyskredytacją nie wynajdują nowych treści, ale posługują się treścią istniejąca, w której amplifikują pewne fragmenty i dorysowują bzdurny kontekst. Niestety, zwykli ludzie nie potrafią odróżniać takiej manipulacji od rzeczywistości (pokolenie czytelników tytułów prasowych).

Dlatego ja nie prowadzę już żadnych blogów od 12 lat, ostatnią listę dyskusyjną założyłem gdzieś około 2010, obserwuję teren i jestem szczęśliwy jak partyzant w krzakach ;) Nie oznacza to jednak, że jestem całkowicie bierny w tej materii. Cały czas coś tworzę i trzymam to w szufladzie na lepsze czasy, czyli takie, gdy szkoła przestanie już ogłupiać dzieci i nastanie złota era kompetencji. Teraz trwa wojna.

Obrazek użytkownika damascen

14-11-2017 [18:04] - damascen | Link:

nie powiedziałbym - to tylko drobne utarczki -  więc myślę, że to kwestia temperamentu  :)
Poza tym - ludzie się lubią dowartościowywać, a przecież: blogerów nikt nie bierze poważnie, bo to papierowe tygrysy.

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2017 [12:32] - xena2012 | Link:

Do Damascena z 20:06 wczoraj..........Prezydent ma prawo dobierac sobie doradców wg swoich kryteriów,ale ma obowiązek zastanowić się nad uprawnieniami które im daje.Pani Romaszewska absolutnie nie nadaje sie na doradcę,działalnośc opozycyjna nie moze byc  niestety podstawą do doradzania czy medialnych wystąpień,teraz z kolei niezwykle aktywnie poczyna sobie pan Zybertowicz.W wywiadzie krtykuje pana Macierewicza za .....silną osobowość.To kogo widziałby Zybertowicz na jego miejscu? Jakiegoś słabeusza,politruka,bezwolną pacynkę? Chyba tak,bo w wywiadzie oprócz radosci z wysokich notowań prezydenta juz bez owijania w bawełnę mozna sie dowiedzieć,że celem jest tu wprowadzenie systemu prezydenckiego z podporzadkowaniem MON i MS wyłącznie prezydentowi.

Obrazek użytkownika damascen

14-11-2017 [17:56] - damascen | Link:

Pisałem tu już, że trzeba prezydentowi odebrać tę nową zabawkę, jaką ma być "jego" referendum: mam nadzieję, że PiS w porozumieniu z "S" pracuje nad swoim projektem...