Nowa metoda walki - szantaż poprzez wstrzymanie nominacji

  Pierwszy zastosował ją prezydent Andrzej Duda w swym sporze z ministrem obrony narodowej, Antonim Macierewiczem.  Wstrzymał on podpisanie nowych nominacji generalskich w dniu 15 sierpnia 2017.  Ostatnio jego rzecznik powiedział, iż nie wiadomo, czy prezydent podpisze je z okazji 11 listopada.  W ten sposób Duda uczynił  z nieszczęsnych oficerów zakładników w swym sporze z ministrem o wpływy w polskiej armii.

  Kilka dni temu użyła jej na ogromną skalę Krajowa Rada Sądownictwa.  Jak pisze Paweł Miter w najnowszym numerze "Warszawskiej Gazety" [nr 44/2017, artykuł "Bunt Sędziów"]:

  "Złożona w większości z sędziów (15 na 26 członków) Krajowa Rada Sadownictwa (KRS) wypowiedziała otwarta wojnę ministrowi sprawiedliwości  Zbigniewowi Ziobrze i rządowi PiS.  Nie powołała żadnego z 265 asesorów sądowych (czyli przygotowujących się do pracy sędziego) mianowanych przez Ziobrę.  Pretekstem był brak odpowiednich dokumentów (...) Działania sędziowskiej korporacji kontrolującej KRS można porównać do tzw. strajku włoskiego (...) W całej Polsce wolnych jest obecnie ok. 800 stanowisk sędziowskich.".

  Zarówno KRS jak i prezydent zaślepieni są swoimi personalnymi wojenkami i mają interes wymiaru sprawiedliwości oraz armii w głębokim poważaniu.  Ciekawe, że KRS utajniła swe głosowanie w sprawie asesorów.  Wykazała się więc nie tylko głupotą, ale i tchórzostwem.  Prezydent Duda działa jawnie, ale jego odpowiedzialność jest większa.  Problemy z nim zaczęły się od tego, iż wymienił on w maju 2017 swych doradców na takich, co przekonali go, iż jest najmądrzejszy i najważniejszy.  Od tego czasu prezydent zaczął się nadymać.  Pozostaje tylko czekać, aż wreszcie pęknie.  Na razie udowodnił, że nie jest wybitnym politykiem.  Idzie drogą Marcinkiewicza,

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

03-11-2017 [18:35] - Czesław2 | Link:

Taki system rządów. Każdy każdego zgodnie z prawem może trzymać w klinczu. Przypadek? Na pewno nie. Układ, w którym nie wiadomo kto rządzi i kto za państwo w końcu odpowiada jest idealny. Nie dla polaków oczywiście.

Obrazek użytkownika xena2012

03-11-2017 [18:37] - xena2012 | Link:

Swoja drogą ciekawa jestem ilu tych młodych kandydatów na asesorów maszerowało ze świecami w rękach razem z KOD-em w antyrzadowym proteście przeciwko reformie sądownictwa.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-11-2017 [18:44] - Czesław2 | Link:

Ma Pani wątpliwości? Gdy jesteś między wronami...itd. Dlatego tak trudno wychylić się poza kastę.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

03-11-2017 [18:42] - HenrykHenry | Link:

Dokladnie Pani Elig , dokladnie tak. 
jezeli ktos jeszcze mysli ze Prezydent jest w obozie dobrej zmiany .... 

Obrazek użytkownika Jabe

03-11-2017 [18:58] - Jabe | Link:

Wstrzymanie się od działania, do którego jest się zobligowanym, zastosowała pani premier przy okazji któregoś Trybunału Konstytucyjnego. Nic nowego. Widocznie KRS też gremialnie uznał za właściwe tak postąpić. Różnica jest taka, że KRS nie jest zobligowany (mylę się?).

Druga sprawa. Kazimierz Marcinkiewicz został wyznaczony na premiera, Andrzej Duda – na prezydenta. Jest postęp. Jeśli rzeczywiście pan prezydent jest taki małostkowy, to pytam: kto go wyznaczył, kto wyznaczył ich obu? Nie da się znaleźć kogoś sensownego, kto nie byłby człowiekiem małego formatu? Widocznie nie. Jakie są powody?

Obrazek użytkownika Dorota M

03-11-2017 [23:07] - Dorota M | Link:

@Jabe
Zdarajcy czasem, zależnie od wagi sprawy, knują swoje posuniecia przez dłuższy czas, a często są w tym prowadzeni. Wszystkiego jednak nie mozna przewidzieć, jeżeli jest zastosowana metoda operacyjna, przy użyciu służb. Nieprzejednany upór prezydenta w tak oczywistej i do tego najwazniejszej dla Polski sprawie, sugeruje jw. Obym sie myliła.

Obrazek użytkownika Jabe

03-11-2017 [23:50] - Jabe | Link:

Jeśli Andrzej Duda jest knujący, to raczej nie jest człowiekiem, którego można łatwo przekabacić, choćby grając na jego niskim poczuciu własnej wartości, a takie motywy się mu przypisuje. Na coś się trzeba zdecydować. Ja myślę, że w końcu środowisko mu przemówiło do rozumu. Nie powinien był też być bierny. Nie tylko nie drwiono by, że jest notariuszem, ale mógłby sprawami rozsądniej pokierować. Zauważmy przy okazji, że jego weta przede wszystkim uderzają w jego konkurencję w ramach obozu dobrej zamiany.

Obrazek użytkownika xena2012

04-11-2017 [20:32] - xena2012 | Link:

,,ale mógłby sprawami lepiej pokierować''....Jakimi sprawami?Przejmowaniem kompetencji rzadu? wetowaniem dalszych reform?

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2017 [17:17] - Jabe | Link:

Pozycja prezydenta daje możliwości wykraczające poza administrację. Był czas, gdy mógł kaptować ludzi spoza obozu dobrej zamiany. I nie mam na myśli aktywistów, tylko zwykłych ludzi. Nie na każdego działa kiełbasa wyborcza plus. Mógł się np. dwa lata temu z pospólstwem przespacerować 11 listopada. Myślę, że zabrakło wyobraźni, ale też przeszkodziły pretensje do elitarności.

Obrazek użytkownika Kaciszek

04-11-2017 [00:03] - Kaciszek | Link:

To żałosne, że ktoś kto tu pisze jako Jabe nie potrafi zrozumieć różnicy polegającej na tym, że prezydent i premier pochodzą z wyboru a KRS - wybiera się sam.

Obrazek użytkownika gorylisko

04-11-2017 [15:01] - gorylisko | Link:

On tu jest sluzbowo...

Obrazek użytkownika Jabe

04-11-2017 [15:19] - Jabe | Link:

Premier nie pochodzi z wyboru i nie ma to nic do rzeczy.