Blogerzy, którzy odeszli.... - rok 2017

  W ciągu roku jaki uplynął od napisania poprzedniej notki z tego cyklu {TUTAJ} żałobna lista znów się wydłużyła.  W dniu 4 listopada 2016 dotarła do nas wiadomość o śmierci dwóch blogerów: Owanuty, czyli Włodzimierza Woronieckiego [blog - {TUTAJ}, a nekrolog - {TUTAJ}] oraz 3Zet [Blog {TUTAJ}, informacja Piko o jego śmierci {TUTAJ}]. Największą jednak stratą dla blogosfery była jednak śmierć Piotra Dwojackiego znanego w Salonie24 jako Panna Wodzianna.  W ostatnich latach może nieco mniej się udzielał, ale kilka lat temu był jedną z najważniejszych postaci tego portalu.  Przyznawał swoje nagrody Wodzianna Trophy, inteligentnie komentując dokonania innych blogerów [patrz {TUTAJ}].

  Portal Blogmedia24 utracił dwoje blogerów:  Annę o nicku Guantanamera {TUTAJ} i Basketa {TUTAJ}, czyli Stanisława Ostoja-Domaradzkiego [nekrolog {TUTAJ].  Przypomnę teraz tych, co umarli wcześniej i o których pisałam rok temu:
  
  W listopadzie 2015 odszedł Bajbars - Andrzej Karnkowski, ojciec dr Krzysztofa Karnkowskiego, czyli Budynia78.  W kwietniu 2016 dowiedzieliśmy się, że Autorytetopożeracz nie żyje.  Nie znam nawet jego nazwiska.  Wszyscy pisali o nim jako o Tomku z Będzina.  Najcięższą stratę blogosfera poniosła we wrześniu 2016.  Zmarl bowiem genialny rysownik Niewolnik [właściwie Niewolnik swoich genów]   Adam Wycichowski był architektem, mieszkał w Szwecji.   Najbardziej znanym jego dziełem, jako architekta, był stadion w Sztokholmie.

  W kwietniu 2015 zmarli :Jacek Gottlib, czyli bloger Azrael oraz Stanisław Szurowski - Stanley.  W lipcu 2015 odeszła blogerka modowa Maddinka, czyli Martyna Ciechanowska. Miała tylko 27 lat.  
 W roku 2009 odszedł bloger Wiki3 [Wiesław Mojzych], a w 2011, blogerka Krystyna Pisarska, znana jako Sama Słodycz, bloger Ambiwalentna Anomalia, czyli Jerzy Suchenek oraz Stanisław Heller, prowadzący w Salonie24 blog o fizyce i filozofii.  Bloger Quasi zmarł śmiercią samobójczą latem 2012 roku. Nazywał się Jakub Szańkowski. W roku 2013, a właściwie w pierwszym jego półroczu, zmarli trzej wybitni blogerzy: Paweł Paliwoda, Wojciech Stefan Jaroń, czyli Kejow i Tomasz Mierzwiński, znany jako Seawolf. Minął rok i do tej żałobnej listy doszło kilka następnych nicków i nazwisk.  Najwybitniejszym blogerem, zmarłym we wrześniu 2014, byl Michał Stanisław de Zieleśkiewicz, znawca historii i uroczy człowiek, filar portalu Blogmedia24.pl.   Dwie straty poniósł portal Niepoprawni.pl.  W lipcu 2014 zmarł Kuki, jeden z twórców portalu.  Ceniony bloger Andrzej Tatkowski odszedł od nas w sierpniu 2014.  11. czerwca 2014r. zmarł bloger Shortcut (Bohdan Stankiewicz)
  Trzeba na koniec wspomnieć o barwnej postaci Salonu24 - komentatorze, blogerze i poecie Asmodeusie, używającym też nicków Władca Kiru, Astaroth i Pancerna Konwalia.   Napisze jeszcze o jednej rzeczy.  W 2014 roku zmarła najstarsza blogerka w Polsce, pani Irena Szaszkiewiczowa o nicku Kika. 

  Bloger Adevo przypomniał {TUTAJ} jeszcze o dwóch postaciach:

  "Marian Stefaniak  (vel Marian Stefan), który leżąc przykuty do łóżka i bardzo cierpiąc pisał przejmującą, bardzo ludzką kronikę swego umierania z Domu Pogodnej Starości w Zielonej Górze. Zmarł  17 września 2016.  Napisał 52 posty i  9 komentarzy.
  Jacek Rossakiewicz, który przestał u nas pisać w marcu 2013, a ostatni komentarz zamieścił 13 września 2013, ale pozostawał jeszcze długo w sporadycznej łączności, aż do swej niespodziewanej a przedwczesnej śmierci kilka tygodni temu. Zamieścił u nas 73 posty i 707 komentarzy.".

  Ja natomiast zapomniałam o Włodzimierzu Kulińskim, założycielu, redaktorze i autorze portalu Wirtualna Polonia {TUTAJ} zmarłym 17 maja 2016.

   Cześć pamięci wszystkich zmarłych blogerów!!!

  W portalu Blogmedia24.pl {TUTAJ} Maryla wezwała do nowenny za dusze wszystkich zmarłych blogerów.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

01-11-2017 [16:16] - Art | Link:

Przypomnę tylko jeden z komentarzy Śp.Niewolnika:
https://archiwum-niewolnika.bl...

Obrazek użytkownika smieciu

01-11-2017 [18:49] - smieciu | Link:

Mniej najbardziej zapadło w pamięć przestawienie wajchy
https://www.youtube.com/watch?...
Ciągle aktualne.

Obrazek użytkownika Li

01-11-2017 [16:25] - Li | Link:

15 lipca w wieku 74 lat zmarł w Toronto Emanuel Czyżo – informatyk i matematyk, znany współpracownik prasy polonijnej, społecznik, bloger.  Wielki patriota ceniony w wielu środowiskach polonijnych. 
Urodził się 2 czerwca 1943 roku w Wyszkowie. W 1965 roku ukończył Wydział Matematyki i Fizyki UW ale jeszcze jako student w roku 1964 podjął pracę w nowo tworzonym, pierwszym Ośrodku Obliczeniowym UW o nazwie Zakład Obliczeń Numerycznych. W roku 1974 uzyskał tytuł doktora nauk matematycznych. Od 1986 roku adiunkt w Instytucie Informatyki UW. Członek Rady Zakładowej, a następnie Prezydium RZ ZNP przy Uniwersytecie Warszawskim.
Od września 1986 roku do marca 1988 przebywał wraz z rodziną w Rzymie, skąd emigrował do Kanady, gdzie podjął pracę jako informatyk i matematyk.
Interesował się medycyną naturalną. Wspólnie z dr. Józefem Kropem organizował cykl spotkań pt. “By ZDROWYM być”, poświęconych medycynie naturalnej.  Autor cyklu opracowań monotematycznych “By ZDROWYM być”. W prasie polonijnej, m.in. w “Gońcu” i “Kurierze Polskim” pisał na temat edukacji, religii, życia Kościoła i spraw polskich. Prowadził blog na stronie www.eczyzo.com.
Członek Oddziału Rycerzy Kolumba im. Kardynała Wyszyńskiego w Toronto. Organizator corocznych wystaw pt. “Dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia” w kościele św. Kazimierza w Toronto.
Pogrzeb odbył się 20 lipca w All Saints Roman Catholic Church i na Assumption Cemetery.

Obrazek użytkownika marsie

01-11-2017 [17:41] - marsie | Link:

Droga "elig" - mam nadzieję, że o mnie też napiszesz kiedyś, ale - nie wyrokuj, kto był lepszy - to już oceni Opatrzność. Pozdrawiam serdecznie! 

Obrazek użytkownika szara_komórka

03-11-2017 [11:41] - szara_komórka | Link:

Nie doczytałem komentarzy, ale też mi się przypomniał.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-11-2017 [20:43] - HenrykHenry | Link:

Czesc Ich Pamieci

Obrazek użytkownika szara_komórka

03-11-2017 [11:38] - szara_komórka | Link:

Przypomnę jeszcze "Oniona", który zmarł w rok po śmierci swojej mamy.