Rosja w zamachu na samolot pokonała USA?


Fot. CNN
Ostatnio opisywałem oddawania pola Rosji (czyli de facto, przegrywania bitew) przy okazji rozmydlania sprawstwa i odpowiedzialności Rosji i personalnie Putina za zamach, w którym Rosja zamordowała kilkuset pasażerów cywilnego samolotu; głównie Holendrów. Przykładem oddawania pola zbrodniczemu państwu była opublikowana przez rosyjski Onet notatka „USA: brak bezpośrednich dowodów na udział Rosji w zestrzeleniu samolotu”[1].

Poza rozmyślnie dezinformującym tytułem, dezinformacyjna jest i treść artykułu. Sądzę, że jest on wyprany ze znaczenia w stopniu wręcz groteskowym. Jedyną funkcją jego publikacji jest manipulacja nastrojami atakowanego państwa: 
 

Rosja „stworzyła warunki” do zestrzelenia, ale to separatyści odpalili pocisk - podały wysokie rangą źródła w wywiadzie USA. Zastrzegły one, że nie wiadomo, kto dokładnie obsługiwał wyrzutnię i czy Rosjanie byli obecni przy odpaleniu rakiety. Jeśli chodzi o to, kto odpalił, to „nie znamy nazwiska, nie znamy rangi, nie jesteśmy nawet w 100 proc. pewni narodowości” - powiedziały źródła wywiadowcze USA. I dodały, że nie wiadomo też, czy obsługujący rakietę byli szkoleni w Rosji.

 
Rosja „stworzyła warunki” do zestrzelenia, ale to separatyści (a jest jakaś różnica? – przyp. mój) odpalili pocisk - podały wysokie rangą źródła w wywiadzie USA (jakieś konkretne „źródła w wywiadzie USA”? Zwłaszcza z nazwiskiem i twarzą? – przyp. mój). „Zastrzegły one (czyli kto konkretnie?), że nie wiadomo, kto dokładnie (fakt; bez numeru Pesel, zdjęcia i linii papilarnych się nie da, nie będzie „dokładnie”) obsługiwał wyrzutnię i czy Rosjanie byli obecni przy odpaleniu rakiety (a kto inny miałby ją odpalić, a nie być przy tym „obecny”?) Jeśli chodzi o to, kto odpalił, to „nie znamy nazwiska, nie znamy rangi, nie jesteśmy nawet w 100 proc. pewni narodowości” - powiedziały źródła wywiadowcze USA. Ale ani Tajowie, ani Amerykanie to nie byli? Donieck to nie rejon popularnych wycieczek turystycznych, chyba że operatorów wyrzutni rakietowych. I dodały, że nie wiadomo też, czy obsługujący rakietę byli szkoleni w Rosji. Nie byli szkoleni ani w Tajlandii, ani w USA.

Nigdzie poza Rosją.
 

Mariusz Cysewski

PS. Z sieci po kilku pierwszych dniach zniknęły zdjęcia obrazujące niszczenie wraku przez sołdatów rosyjskich i stan zwłok ofiar. 

Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/48398-zamach-w-smolensku-udana-bitwa-putina

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

  [1] http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-brak-bezposrednich-dowodow-na-udzial-rosji-w-zestrzeleniu-samolotu/zkwgq
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-07-2014 [08:19] - NASZ_HENRY | Link:

To niemiecki onet POpiera Putinowską dezinformacje ;-)