Jak "krzysio" zniszczył dobrze zapowiadający się portal

 Ów portal to Onas.org.pl {TUTAJ} . Firmuje go Klub Ronina i blogerka Eska.  Wystartował w lutym 2017 ,nie bez kłopotów, ale początkowo przyciągnął kilkunastu blogerów, miedzy innymi mnie.  Nie jest to wyłącznie blogowisko - główna jego część miała być poświęcona budowaniu wspólnot lokalnych.  Szło to opornie, ale przynajmniej pojawiło się tam kilkanaście ciekawych artykułów na tematy społeczne.  Sytuacja pogorszyła się jednak gwałtownie na początku września 2017, gdy w portalu pojawił się bloger "krzysio".

  Zaczął on wrzucać i wrzuca nadal linki do zadań z matematyki ubezpieczeniowej przeznaczonych dla jego studentów [często po kilka dziennie].  Zadania i komentarze do nich są w języku angielskim.  Zdołał skutecznie wypłoszyć z portalu wszystkich poza mną.  We wrześniu ukazały się jeszcze notki Klubu Ronina [dwie] i Jana Kalemby [jedna].  Wpisów "krzysia" jest co najmniej dwa razy więcej niż pozostałych.  Przestały się też ukazywać nowe artykuły.  W ciągu miesiąca pojawiły się ze trzy nowe wiadomości.  To wszystko.  Wpisy "krzysia" mają po klika odsłon, a przeciętna  liczba odsłon moich notek spadła do 13.

  Kim jest ów "krzysio"?  W komentarzach do zadań przedstawia się jako Krzysztof Ostaszewski.  Według Wikipedii {TUTAJ}:

  "Krzysztof Maciej Ostaszewski (ur. 1957 w Łodzi) − doktor nauk matematycznych, aktuariusz, profesor na uniwersytecie Illinois State University w USA, autor prac naukowych z zakresu matematyki ubezpieczeniowej.
Zajmuje się także poezją (publikował m.in. w "Życiu Literackim", "Poezji", Twórczości i "Kulturze" paryskiej).
Jest synem Leszka Jana Ostaszewskiego, doktora nauk ekonomicznych.
Mieszka w USA.".

  Nie mogę pojąć dlaczego nie umieszcza on tych swoich zadań na stronie internetowej swojego uniwersytetu, tylko woli trollować portal Klubu Ronina?  W każdym razie jego dzialalność jest gwoździem do trumny Onas.org.pl .

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-09-2017 [18:05] - zbieracz śmieci | Link:

Nie wiem jak się śmiać do rozpuku czy z uśmiechem politowania-a moderator to gdzie a tym bardziej dziwne ,że w sraloonie Eska czymś podobnym sie zajmowała....!?

Obrazek użytkownika 3rdOf9

29-09-2017 [23:20] - 3rdOf9 | Link:

No właśnie: czy na tym portalu nie było moderatora?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-09-2017 [20:54] - Imć Waszeć | Link:

Haha rzeczywiście. Dobre jest to, że pan Krzysio prezentuje rozwiązania zadań, źle natomiast, że używa do tego YouTube, bo to tak, jakby graczom w kółko i krzyżyk do zapisu wystarczały jedynie gładkie powierzchnie betonowe na filarach mostu w Warszawie czy Nowym Yorku. Śmieszy mnie też to dłużące się czytanie tego, co jest napisane przed nosem. Oczywiście są osoby niedowidzące, które będą wręcz wdzięczne za przeczytanie. Nie wiem co to ma wspólnego z poezją, ale łapka w górę ;) ... W wolnej chwili obejrzę te zadania pana Krzysia, chociaż wyglądają na góra drugi rok matematyki.

Zastanawia mnie jednak zjawisko płoszenia. Co niby ma wypłaszać użytkowników portalu, skoro teksty nie są kierowane do nich z żądaniem rozwiązywania w formie godzinnego kolokwium bez ściągania. Ja rozumiem, że nie każdy był na uczelni technicznej lub na studiach matematycznych i nie za bardzo rozumie ten język, ale przecież na takich portalach toleruje się znacznie gorsze rzeczy: od bełkotu osób owładniętych jakimś niedomaganiem psychicznym typu depresja, przez głoszenie absurdalnych teorii spiskowych nie mających większego sensu, do głosicieli żarliwej prawdziwej wiary, którzy jakikolwiek sens próbują zastąpić samym straszeniem potępieniem i ogniem piekielnym. Wszystko da się znieść, a nawet zignorować.

Ja pamiętam jak kilka lat temu jakiś nawiedzony dzwon z zach. Europy próbował mi robić rekolekcje w jakiejś grze MMO za pomocą wycia i śpiewów muezinów. W którymś momencie zrobiło się bardzo niemiło, albowiem skomentowałem to, co zobaczyłem, czyli kilka czarnych sylwetek innych graczy na horyzoncie, którzy szykowali się do ograbienia mnie i innych z cennych brzęczących walorów oraz wirtualnego życia. Użyłem nieopatrznie słowa "blacks" (czarne, a pejoratywnie czarnuchy). Ja dostałem bana za rasizm, a wyjący Ajatollach bin Dupek dalej mógł spokojnie szerzyć wiarę pokoju w tej apolitycznej grze. Poprzysiągłem sobie, że zniszczę terror "poprawności" politycznej w necie, choćbym miał paść z ideologicznego zaczadzenia.

Obrazek użytkownika Czesław2

29-09-2017 [09:21] - Czesław2 | Link:

No, nie wiem, czy Pana ktoś nie odwiedzi. Piąty wymiar może nie starczyć, aby się schować.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-09-2017 [17:01] - Imć Waszeć | Link:

Jakby miał odwiedzić, to już by dawno odwiedził. Najwyraźniej wstyd im na oczy mi się pokazać z uwagi na całokształt działań "państwa". Wyraźnie więc nie mają po co mnie odwiedzać ;)

Obrazek użytkownika 3rdOf9

29-09-2017 [23:25] - 3rdOf9 | Link:

a propos tego MMO (ciekawa historia):

Na tym tak zwanym zachodzie oni są zdrowo pierdolnięci. Powodem jest brak religii: wyrzekli się wiary i brakuje im dogmatów. Ateistą - wbrew pozorom - nie jest wcale tak łatwo być (przynajmniej prawdziwym ateistą). No i teraz próbują sobie własne systemy moralne układać. Ale już zaczęli za to płacić.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-09-2017 [14:58] - Imć Waszeć | Link:

Zwracam uprzejmie uwagę, że ateizm to właśnie jest dogmat. Innym dogmatem jest materializm, redukcjonizm, racjonalizm, determinizm, albo logicyzm. Zresztą pan Karoń ostatnio też na to wpadł, a więc nie muszę mówić od siebie, tylko wygodnie cytować lokalnych bożków ;)