Gorący poniedziałek 25 września 2017

  W dniu owym - wczesnym rankiem poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Niemczech oraz wyborów uzupełniających do Senatu we Francji.  Korzystne dla Polski jest to, że zarówno władza Angeli Merkel jak i  Emmanuela Macrona zostały w ich wyniku wyraźnie osłabione.  W Niemczech CDU/CSU uzyskało 33% głosów i straciło ok miliona wyborców w porównaniu z poprzednimi wyborami.  We Francji partia Macrona zdobyła tylko 23 mandaty.  Macron może zapomnieć o konstytucyjnych reformach.

  W południe 25.09.2017 [tuż po dwunastej] prezydent Polski, Andrzej Duda przedstawił swoje projekty reformy sądownictwa.  Różniły się one od zawetowanych w lipcu ustaw projektu PiS tym, że zamiast ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry sędziów miał mianować prezydent.  Prezydent postulował także powstanie Izby Nadzwyczajnej SN, która miałaby osądzać prawomocne, lecz niesprawiedliwe wyroki.  Jeśli chodzi o KRS, to prezydent uparł się, by sędziowie byli wybierani do niej większością 3/5 głosów w Sejmie.  Gdyby doprowadziło to do patu - sędziów mianowałby prezydent.

  I tu pojawił się problem.  Według Konstytucji prezydent może mianować tylko jednego sędziego, a nie 15.  Wobec tego prezydent zwołał na godz. 16:00 spotkanie wszystkich klubów parlamentarnych, by zobaczyć, czy jest możliwa w tym punkcie zmiana Konstytucji.  Platforma Obywatelska zbojkotowała to spotkanie, a Nowoczesna była przeciw zmianom.  W tym stanie rzeczy prezydent zaproponował, by w przypadku niemożności wyboru większością 3/5, w następnym głosowaniu każdy poseł mógłby głosować tylko na jednego kandydata,

  Dziś, we wtorek, 26.09. 2017, dosłownie przed godzną, prezydenckie projekty zostały złożone do Sejmu {TUTAJ}.  Jakie są dotychczasowe reakcje na nie?  Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zauważył, że zaproponowany przez prezydenta sposób głosowania jest również niezgodny z Konstytucją {TUTAJ}.  Antoni Macierewicz stwierdził {TUTAJ}, iż:

  "Nie widziałem całego projektu, ale te fragmenty, które zostały upublicznione, dalece odbiegają od potrzeb, przed którymi stoi dzisiaj Polska. Zmiany w sądownictwie muszą być bardzo głębokie. To nie może być coś, co jedynie w jakiś sposób zewnętrzny modyfikuje dotychczasową sytuację. One muszą zawierać zmiany strukturalne, jak i personalne" 

  To była krytyka ze strony PiS.  A jak wypowiadała się opozycja?  Prezes SN, pani Gersdorf oświadczyła, że MUSI dokończyć kadencji {TUTAJ}.  Partia PO, Nowoczesna i PSL oznajmiły, że:  "zamierzają przeciwstawiać się "atakowi PiS" na kolejne instytucje." {TUTAJ}.  W będącym tubą totalnej opozycji portalu Wp.pl ukazał się artykuł Tomasza Janika {TUTAJ}, w którym czytamy:

  "Przygotowane przez Andrzeja Dudę rozwiązania są niestety wersją light pomysłów PiS sprzed kilku miesięcy z pewnymi tylko ustępstwami na rzecz - przynajmniej w sferze deklaracji - demokratycznej kontroli nad sądami. Również ta reforma jest nieprzemyślana i niepotrzebna.".

  Jak wiec widać, prezydent Duda nic nie zyskał na lipcowych wetach.  Wprawdzie poparł go mało liczny klub Kukiz'15 [33 posłów], ale stracił znacznie więcej zwolenników w PiS.  Opozycja totalna jest dokładnie tak samo wroga jak przedtem  Sytuację tak opisała blogerka Eska {TUTAJ}:

  "Dzisiaj mamy absolutnie fantastyczną sytuację – otóż z jednej strony opozycja totalna wyje na Dudę i odsądza go od czci i wiary, oczywiście znowu mianując Adrianem i sługusem Kaczora, z drugiej wszelkie krety wewnętrzne [w PiS] robią, co mogą, żeby też prezydenta zdyskredytować i ośmieszyć. Wyjce z obydwu stron wyją na te samą nutę, którą można streścić w jednym zdaniu – Adrian won!".

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

26-09-2017 [18:49] - Art | Link:

To i Macierewicz kretem?Dobrze wiedzieć.Ale wygląda mi na to,że to p.prezydent jest też za tym,że "p.Gersdorf Musi dokończyć kadencję".Czyli jeszcze dwa,trzy lata.A p. Macierewicz jakgdyby był temu przeciwny.Co lepsze dla Polski?Dodam,że 80%-czyli wszyscy,gdyż te 20% tylko mówią po polsku,czeka aż tacy ludzie jak Gersdorf i pochodne sobie już pójdą precz.I rzecz ostatnia:żadnych im munitetów!Również dla po słów.

Obrazek użytkownika mmisiek

27-09-2017 [01:47] - mmisiek | Link:

"Dodam,że 80%-czyli wszyscy,gdyż te 20% tylko mówią po polsku,czeka aż tacy ludzie jak Gersdorf..."
- - -
Powyższe to oczywiście bardzo optymistyczne, ale mnie się wydaje, że 80% to nie ma pojęcia kto to jest ta cała Gersdorf ani nawet może nie wie, że taka osoba w ogóle istnieje.
 

Obrazek użytkownika szara_komórka

26-09-2017 [19:49] - szara_komórka | Link:

"wszelkie krety wewnętrzne [w PiS] robią, co mogą, żeby też prezydenta zdyskredytować"
Prezydent sam się zdyskredytował!
Pomysł "jednego głosu" jest "idiotyzmem".
Przykład (pierwszy z brzegu), pytanie:
Jak zagwarantować, żeby cały klub w głosowaniu nie oddał wszystkich swoich głosów na jednego kandydata, a na pozostałych już nie miał możliwości glosowania?
Kto w tej kancelarii PADa takie idiotyzmy wymyśla?
Sam się prosi o Adriana.

Obrazek użytkownika Dorota M

26-09-2017 [22:11] - Dorota M | Link:

To mu posdunął Kukiz i oczywiście, jako główny doradca PAD, został jego głos natychmiast uwazględniony.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [20:44] - Ula Ujejska | Link:

A nad esbekami w kancelarii prezydenckiej mamy się w ogóle nie zastanawiać - tak? Jest jeszcze parę innych szokujących działań w kancelarii, tym także nie mamy się przejmować? Jasne, przecież jesteśmy pisowskie krety hehehe

Kaczka pisowski kret - to jednak brzmi dumnie !

Obrazek użytkownika Domasuł

26-09-2017 [22:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie ma wiekszej komedii w tym roku niz glosy oszolomow (wszelkiej masci) dotyczace weta prezydenta. A juz na NB wszyscy dostali malpiego rozumu. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2017 [23:15] - Ula Ujejska | Link:

Pański problem polega na tym, że kompletnie nie orientuje się Pan w pisowskim środowisku, dlatego wypisuje Pan czasem bzdety. Na szczęście Prezydent ma taką świadomość z kim zadziera i jakie będą tego skutki. Najbliższe sondaże wskażą mu to i owo - tego jestem pewna :)
A Panu, no cóż, życzę zdrowia.

Obrazek użytkownika Domasuł

27-09-2017 [02:39] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem co Pani nazywa pisowskim środowiskiem. Jeśli chodzi o wyborców to nie ma czegos takiego jak pisowskie srodowisko, a jeśli jest to skupia może 3-6% wyborców PiS-u (reszta wyborców - wlacznie ze mna - glosuje na PiS z roznych powodow albo zmienia swoje partyjne i wyborcze preferencje w zaleznosci od sytuacji w kraju). Jeśli chodzi o politykow PiS-u to znam pare osob, ale tez nie uważam, żeby tworzyli jakies bardzo spojne srodowisko. Nie mam co do tego wątpliwości natomiast, ze największym zagrozeniem dla PiS-u, wśród wyborców i politykow, jest prawicowa ekstrema. Na szczęście jednak w ostatnim czasie znajduje się w odwrocie (chociaż nigdy nie wiadomo jaka koniunktura będzie za rok). Co do prezydenta to jest w tym momencie jednym z największych atutow formacji pisowskiej i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz uratuje ją od nieprzemyślanych i głupich posuniec.

Obrazek użytkownika Dorota M

27-09-2017 [12:14] - Dorota M | Link:

@Domasuł
No teraz to pan przegiął. Duda najwiekszym atutem formacji PIS.?! Chyba najwiekszym niewypałem. 3-6% głosujacych na PIS to ci, którzy zawsze głosuja za zwycięzcami i to jest ta ruchoma część elektoratu. Główny elektorat, myślę o tych wyborcach, którzy są zdecydowanie przekonani odnośnie wartości tej formacji, to 30%.te tendencje sa wzrostowe. Wracajac jednak do tematu, PAD ostatnio wypowiedział sie publicznie, że wiekszość liudzi w Polsce nie chce, żeby wyrzucać wszystkich z SN i KRS i tym sie kierował w swojej decyzji. Co za pycha. Podsumował jedynie własne srodowisko i opozycję. Nie wział pod uwagę zwykłych ludzi, krzywdzonych na codzień przez kastę sędziowską, tych którzy na niego głosowali, żeby własnie "wszystkich won". Należy uzmysłowić PAD, że jest w grubym błędzie i duzo go to będzie kosztowało w wyborach 2020 roku. 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-09-2017 [01:46] - ExWroclawianin | Link:

Dorota M

100/100
Dokladnie tak samo uwazam! A "Domasul" to nie wiem czy ma mature, a tak sie wymadrza! W 3-6% moze "uwierzyc" tylko niepelnosprawny na umysle......Pytanie jest takie? Dlaczego PAD zdradzil swoich wyborcow i "uklada" sie z wrogami Polski czyli "wewnetrznymi Moskalami"??? Panie Prezydencie Duda? Na czym polega panska kalkulacja i logika? Ze NIKT tego nie wykryje i nie zauwazy? .....zawiodlem sie na panu okropnie! Mojego glosu juz pan nie dostanie........ wedle jedynie slusznej i sprawiedliwej zasady: TRAFIONY? i ZATOPIONY!!!! ZERO TOLERANCJI dla zdrajcow i oszustow....ZERO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Domasuł

28-09-2017 [03:26] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Spokojna glowa. Glosu od Pana nie dostanie, i jeszcze od kilku ciotek klotek, ale za to zyska u wielu zwyczajnych, niezmanierowanych politycznie wyborców, wiec per saldo wyjdzie na tym bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-09-2017 [12:35] - Ula Ujejska | Link:

No właśnie, niewiele Pan wie o pisiorkach i wyborcach tej opcji, a chce Pan jak tutejszy drrr, zabierać głos na ten temat? To ja Panu powiem z czym jest problem. Największym zagrożeniem dla PiS są ludzie mało rozgarnięci: w szeregach PiS i zwolenników. Proszę się nie sugerować tym co jest w sieci, tu w większości ten element reprezentują prowokatorzy. Ja mam na myśli swoje doświadczenia z codziennej pracy. Natomiast naszym największym atutem jest połączenie młodości z doświadczeniem. Przykładowo, posłowie Macierewicz i Terlecki, posłanka Pawłowicz i wielu innych starych wiarusów, potrafią dotrzeć do młodych. W moim okręgu wyborczym poseł Macierewicz nigdy nie przegrał, a jest w polityce od wielu lat :) Dlaczego podaję te przykłady? To jest ten pisowski beton i ekstrema, wściekle atakowany na wszystkich frontach. Jest tylko jeden powód tej wściekłości ... SKUTECZNOŚĆ. Dzięki takiej ekstremie PiS wygrał wszystko. Jasne? I żaden doktorek czy inny kumaty inaczej łże kundel nie ma szans w starciu z tymi tuzami wobec polskich wyborców. Ten Pisowski Zakon, tak o nim czasem piszą, wychował młode pokolenie wojowników które powoli przejmuje ster nie tylko w partii, przykładem Lucjusz Nadbereżny najmłodszy Prezydent w historii Polski. Mogłabym tak do rana ... a wyniki nie tylko sondażowe, świadczą że nie mijam się z prawdą.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

27-09-2017 [14:44] - ...Trzy kropki... | Link:

...Całkowicie się z Tobą  zgadzam!!!...Podobnie jak Ty, Ulu uwielbiam tzw. Beton PiS-owski !!!...Pozdrawiam...

Obrazek użytkownika Domasuł

27-09-2017 [14:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani ulubieniec Macierewicz robi PiS-owi więcej zlego niż dobrego i winien zostać odsunięty od kluczowych funkcji. Dla dobra "dobrej zmiany" powinno to nastąpić jak najszybciej. Niech sobie siedzi gdzies na tylnym fotelu, jak prezes Kaczynski, ale niech go będzie jak najmniej w medialnych przekazach. Piszę to mimo ze osobiście darzę go dużą sympatią. W przeciwieństwie jednak do Pani potrafie oddzielac prywatne opinie od szerszego kontekstu.

Obrazek użytkownika Dorota M

27-09-2017 [17:12] - Dorota M | Link:

@Domasuł
Min. Macierewicz, to niezwykle zapracowany polityk, przy tym skromny i pełen królewskiej godności. W bezpośrdeniej rozmowie z pieskami z opozycji, zwykle argumeny ministra ścieraja na pył retorykę tych małych krzykaczy. Prezydent tez chciał, żeby jak najmniej bylo min. Macierewicza i źle na tym wyszedł.  Skuteczność i niezwykłe umiejętności tego ministra, zabezpieczają polskie bezpieczeństwo, a wiadomości, które posiada niepokoją nawet pana prezydenta, nie mówiąc o szeroko pojetej opozycji. Żądanie schowania pana Ministra, ma swoje podteksty.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-09-2017 [19:29] - Ula Ujejska | Link:

Brawo Pani Doroto! Ze swej strony dorzucę jedno: Pan Antoni jest lokomotywą wyborczą PiS. W moim okręgu nikt mu nie sprostał w żadnych wyborach, a wielu znanych próbowało :) Kiedyś odgrażał się nawet niejaki Palikot, i w ostatniej chwili zrezygnował nawet z wiecu swoich "cioteczek" w moim mieście. Na dzień dzisiejszy w moich stronach niepodzielnie rządzi PiS a totalniaki mają w moim mieście tylko dwa mandaty :) To także jest zasługa Pana Antoniego. Pisałam już wyżej, co jest powodem wściekłych ataków: SKUTECZNOŚĆ takich ludzi jak Antoni Macierewicz.

Obrazek użytkownika Dorota M

27-09-2017 [20:19] - Dorota M | Link:

I jeszcze dodam NIEZŁOMNOŚĆ. Prezydent w kampanii wyborczej mówił o sobie, że jest niezłomny. Owszem jak na dłoni widać, że jego "niełomność" wyszła w konflikcie z min. Macierewiczem. Dziękuję, za pani pracę na blogu i serdecznie pozdrawiam. Dorota M. 
 

Obrazek użytkownika xena2012

27-09-2017 [20:44] - xena2012 | Link:

Atakowanie Antoniego Macierewicza trwa od lat,bo nie jest typem człowieka ,,mały ,bierny ale wierny''.Jest rygorystą i pedantem który z uporem dąży do zrealizowania powierzonej misji i i uporządkowania podległego resortu.Ten czowiek daleki jest od ulegania wpływom i wykorzystywania swojej pozycji do napychania kieszeni.Wierny zas jest swoim ideałom.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-09-2017 [02:15] - ExWroclawianin | Link:

Ula Ujejska:

200/100
Strzal w sama 10-tke! 
To jest najbardziej wartosciowa ANALIZA tego co sie dzieje w Polsce!
Wlasnie wszedzie to podkreslam ze nieprawdopodobna i BEZPODSTAWNA nienawisc i ataki na panow Macierewicza i Kaczynskiego, intensywnosc tych atakow i amplituda sa wprost proporcjonalne do SKUTECZNOSCI dzialan obu panow!!! Dla opozycji czyli "wewnetrznych Moskali", volksdeutschow i zaprzancow sa smiertelnie niebezpieczni bo NIKT inny TYLKO oni skutecznie dobiora sie do skory tym pasozytom ktorzy bez przerwy wkladaja kij w szprychy. To sie musi kiedys SKONCZYC! I ja wierze ze obaj panowie nie spoczna dopoki nie dokaza swego. Widzac od lat co robia, bardzo im kibicuje i zycze aby dopieli swego. Obaj panowie sa znakomicie postrzegani jako wybitni politycy w kregach politycznych USA, szczegolnie w partii Republikanskiej. Pan Macierewicz jest przyjmowany w USA z najwiekszymi honorami, patrz ostatnia wizyta w Pentagonie. Oprocz SKUTECZNOSCI obaj panowie cechuje jeszcze STALOSC W POGLADACH POLITYCZNYCH oraz to ze sa NIEPRZEKUPNI i nie mozna ich SKORUMPOWAC za zadna cene i robic z nimi kryminalne interesy !!!! To do "bulu" uczciwi ludzie, ale takich w polityce szczegolnie polskiej na "najwyzszej polce" mozna policzyc na palcach jednej reki....i stad "wewnetrzni Moskale" volksdeutsche i zaprzancy staja na glowie zeby ich pograzyc w oczach opini publicznej, ale BEZSKUTECZNIE......bo myslacy ludzie nie daja sie nabrac na te ataki!!!!!