Sprawa profesora Królikowskiego

Są to właściwie dwie sprawy.  Pierwsza to domniemane powiązania adwokata. prof. Królikowskiego {który przechwalał się ostatnio, że jest właściwym autorem projektów prezydenckich ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym] z mafią okradającą Skarb Państwa na ok. 700 mln złotych.  Śledztwo w tej sprawie toczy się od 2015 roku i wszyscy zapewniają, iż nie ma ona nic wspólnego z prezydentem i jego ustawami.  Szczegóły można znaleźć n.p. w tekście Marzeny Nykiel {TUTAJ}.  Na drugą kwestię uwagę zwrócił tylko Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Dudy {TUTAJ}.  Spytał on:

  "To jest tak, że w Polsce - z tego, co ja wiem - jest ok. 14 tys. adwokatów wykonujących swój zawód, w tej chwili podejrzewam, że w prokuraturze prowadzonych jest pewnie kilkanaście tysięcy lub kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju spraw. Ja tylko mogę wyrazić zdziwienie, dlaczego akurat z jednej sprawy, dotyczącej właśnie tego adwokata, nie innego, wyciekają jakieś informacje.".

  To bardzo dobre pytanie.  Sprawa śledztwa prowadzonego przez białostocką prokuraturę wypłynęła w czwartek, 21.09.  Informacje o niej podał portal RMF24.pl i tygodnik "Newsweek", czyli czołowe media Antypisu.  Jaki mógł być cel tej publikacji?  Po pierwsze - zdezawuowanie prezydenckich projektów ustaw, jako pisanych przez aferzystę, a po drugie - pogłębienie rozdźwięków w obozie rządowym poprzez wywołanie wrażenia, ze za owym przeciekiem z prokuratury stoi minister Ziobro.  To ostatnie wydaje się mało prawdopodobne.  Jak napisała {TUTAJ] blogerka Eska:

  "Żeby było zabawniej, to nie Królikowski pisał te projekty ustaw, on tylko gadał po mediach. W rzeczywistości opiniował tematy i dla Ziobro i dla Dudy i jakoś nikomu wcześniej nie przeszkadzało, że jako adwokat broni firmy wyłudzaczy VAT.          
Cóż, będę szczera -  nie lubię Ziobry, nie mam do niego zaufania od czasu frondy z PiS, ale nie posądzam go o to, żeby był aż takim durniem.".

  Faktycznie - Ziobro durniem nie jest, a na owym przecieku nic nie zyskał.  Powszechnie uznano sprawę Królikowskiego za atak na prezydenta Dudę i zaczęto doradzać Dudzie, co powinien uczynić.  Łukasz Warzecha {TUTAJ} i Paweł Kukiz {TUTAJ} domagali się by prezydent wziął w obronę Królikowskiego, a Piotr Wielgucki [Matka Kurka] napisał notkę "Albo Andrzej Duda zda „test Królikowskiego” albo to będzie „moralny koniec”" {TUTAJ}.  Stwierdził:

  ". Między bajki dla potłuczonych można włożyć twierdzenia, że mecenas Michał Królikowski przypadkowo został adwokatem grupy przestępczej podejrzewanej o wyłudzanie VAT. Gdy odbierał pełnomocnictwo był człowiekiem znanym i kojarzonym z ministerstwem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, a takich mecenasów mafie kochają. (...) Mamy kolejny test, który odpowie na pytanie, kim jest Prezydent Andrzej Duda, politykiem poważnym, czy Kazimierzem Marcinkiewiczem. Polityk średnio uzdolniony nigdy by takiego mecenasa świadomie nie zatrudnił, bo to po prostu podawanie głowy na tacy i zdaje się, że aż takiej głupoty Andrzej Duda nie popełnił. Problem polega na tym, że teraz mleko się rozlało i jedyną możliwą decyzją polityczną jest pozbycie się Królikowskiego. Jeśli Prezydent tego prostego testu nie przejdzie, dalsze testy nie mają większego sensu.".

  A co uczynił prezydent Andrzej Duda?  Według Krzysztofa Łapińskiego {TUTAJ}:  "Prezydent powiedział mi: Spokojnie, dziś wracam. Przyjrzymy się temu, trzeba spokojnie działać i nie popadać w stany emocjonalne, które nie służą całości sprawy"..  Paweł Mucha, prezydencki minister, powiedział:  "Prezydencki minister podkreślił jednocześnie, że wypowiedzi prof. Królikowskiego „nie są wypowiedziami w imieniu kancelarii prezydenta, bo profesor nie jest doradcą prezydenta i nie jest instytucjonalnie związany z kancelarią prezydenta”. {TUTAJ}.  Stanowisko Kancelarii Prezydenta jest więc jasne: prof Królikowski nie jest ani doradcą prezydenta, ani autorem ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.  Nie ma więc powodu, by prezydent jakoś specjalnie się nim zajmował.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2017 [20:46] - Jabe | Link:

Okazało się więc, że profesor Królikowski tylko udawał, że z prezydentem i jego ustawami ma cokolwiek wspólnego. Nie rozumiem tylko, jak sobie Matka Kurka wyobraża pozbycie profesora. Chce się nająć na cyngla? Przy okazji należy pogratulować znakomitym redakcjom RMF i Newsweeka pracy detektywistycznej zakończonej ujawnieniem niecnej działalności tego osobnika.

Obrazek użytkownika xena2012

23-09-2017 [21:53] - xena2012 | Link:

No to co on właściwie robił skoro to nie doradztwo,ani pisanie ustaw ? Dobre wrażenie? 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-09-2017 [22:46] - zbieracz śmieci | Link:

Przechodził koło pałacu a gospodarz zawołał cho no tu bo nie ma kto mi dobrac krawatu i tak już sobie zachodził,nawet po nic .
łłapińskiego uważałem za lepszego cwaniaka jesli chodzi o PR a on innych ma za durniów takie wyjaśnienia nam fundując.
Od poczatku poszła wieść z pałacu ,ze królikowski ma pisac obie ustawy ,teraz ,ze pisze zespół pałacowych prawników pod czujnym okiem gospodarza a królikowski,e tam ,nico ,nic nie znaczy !
Teraz gospodarz i podręczni wiedzą co czuła kotka siedziąc na gorącym blaszanym dachu gołym tyłkiem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-09-2017 [21:53] - zbieracz śmieci | Link:

Czy 3/5 i trzy weta nie wiedział ,ze obecność królikowskiego przy pracy na jego ustawami i nieważne było czym konkretnie przy tychystawach sie bedzie zajmował spowoduje podejrzenia ,że wszystko zostanie po staremu :był wice w rzadzie poprzedniej junty b.jest członkiem kasty adwokackiej i to z samych jej szczytów a ta nie zyczy sobie jakichkolwiek zmian i idzie reka w rekach w protestach z kasta sędziowską -nie zliczy ile razy publicznie wyrażali poparcie dla sędziów ,ciągle mówię o wierchuszce adwokackiej.Co niby ma mówic Łapiński ,jak bronic czegos co nie do obrony i zwalic winę na innych a jego zdziwienie jest po prostu irytujące jesli nie głupie dlaczego z tylu spraw akurat tą wybrano,
Wybrano bo sam królikowski naprowadził prokurature na siebie informacja o forsie klienta na jego koncie niejako wyprzedzajaco bo pewnie czuł ,że są już śledzczy blisko niego a pózniej odmówił dostepu do konta ,naiwniak bo zapomniał o tym ,ze jest Policja Skarbowa o wielkich uprawnieniach jest KNF do którego trafiaja z banków informacje o wpłatach większych niz 30 tyś. złotych.
Twiedzenia łapinskiego i królikowskiego ,że to atak na ich pryncypała to juz szczyt bezczelności.
Nie znamy tresci nowych ustaw ale jesli były napisane aby było jak bylo to po tej wpadce aby się ostatecznie nie skompromitowac to 3/5 i trzy weta będzie musiał je na szybko zmodyfikować....a tym bardziej po rozmowie z Panem Prezesem która może była i miła !?
Panie 3/5 i trzy weta widziały gały kogo brały z nowych starych przyjaciół do pomocy i jakoś nie współczuję.
700 mln .ukradzione Polsce to nie kura noca wyniesiona z kurnika i jak Ziobro z Kaminskim mają trop to nie popuszczą niezależnie jakie nazwiska za tym przewałem stoją.
Takiego cwaniaka co podrowadził nam wszystkim 270 mln z przewału na VAT nasza policja aresztowała na Filipinach.
 

Obrazek użytkownika ogrodnik

23-09-2017 [22:28] - ogrodnik | Link:

Czy znamy jeszcze jakieś inne nazwiska osób ostatnio pomagających Prezydentowi w pisaniu ustaw? Tylko jedno nazwisko  - Michał Królikowski. A kto nam o tym powiedział i kiedy? Michał Królikowski w sierpniu. Czyli to jest rzecz z tego samego garnka, co "rewelacje" RFM24.pl i Newsweeka.

Obrazek użytkownika Domasuł

24-09-2017 [12:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Elig wylapuje co ciekawsze medialne kąski, glownie z internetu i blogosfery (vide namiętnie cytowana wciąż przez panią Elig jakas Matka Kurka). Chwalebne to, tylko ze wiekszosc tych opinii jest zupełnie bzdurna i za dzień lub dwa nie ma już kompletnie zadnego znaczenia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-09-2017 [14:25] - zbieracz śmieci | Link:

Powołuje sie Pani na Eske jako żródło prawdy a ta bredzi twierdząc jakiby królikowski poisał nie tylko dla dudy ale i dla Ziobry ,chyba wyraznie Ziobro powiedział ,że nie interesuje go to co napisał były wice w rządzie PO-ZSL.
Eska juz tu chyba nie mieszka bobardziej jej pasuje sraloon gdzie jest pańcią która  dla krytyków ma wyzwiska i ban!