GIERTYCH PRAWIE JAK RYWIN, TUSK PRAWIE JAK PUTIN

~~Nowe nagrania ujawnione przez WPROST potwierdzają najgorsze oceny obecnego sytemu władzy jakie formułował Jarosław Kaczyński. System Tuska zaczyna coraz bardziej przypominać system Putina. A zagrożeni w pierwszej kolejności są ci co byli pierwsi w Rosji Putina – oligarchowie. Rodzi się pytanie o udział w układzie Janusza Korwin-Mikke – jest istotna przesłanka. 
Roman Giertych formalnie jest jedynie adwokatem, ale ma klientów z najwyższej półki z synem premiera Donalda Tuska. Współtworzy Instytut Myśli Państwowej czyli prawicę prorządową – taki współczesny odpowiednik PAX-u w PRL. Z grona IMP PO dobiera sobie kandydatów do Parlamentu Europejskiego (Michał Kamiński) czy ministrów, może osoby na niższe szczeble. W „Newsweeku” Roman Giertych mówi o swoim przyjacielu Donaldzie.  Działacze IMP są wysyłani do mediów głównego nurtu do atakowania PiS.
I taka postać proponuje dziennikarzowi interes polegający na szantażowaniu grupy najbogatszych Polaków poprzez zbieranie na nich haków i grożenie wydaniem książek. Padają nazwiska Jana Kulczyka, Michała Sołowowa i Leszka Czarneckiego. Giertych ma wiedzę na temat interesów Sołowowa z 1982 r. – skąd ? 
Adam Michnik kiedy przyszedł do niego Lew Rywin ocenił, że producent filmowy jest emisariuszem Leszka Millera. Co pomyślałby Jan Kulczyk czy każdy inny przedsiębiorca gdyby zgłosił się do niego Roman Giertych z ofertą sprzedania praw do nienapisanej biografii ? Zapewne pomyślałby, że adwokat syna premiera i ministra spraw zagranicznych przychodzi do niego w imieniu grypy trzymającej władzę. I ten haracz miałby być opłacony dla gangu a nie dla jednej osoby.
Uboczny wątek to postać Jana Pińskiego, aktualnie redaktora naczelnego dogorywającego tygodnika „Uważam Rze”. Jan Piński wcześniej był szefem działu opinie portalu Nowy Ekran kojarzonego z wojskowymi służbami. Do „Uważam Rze” wprowadził Janusza Korwina-Mikke i współpracuje z tygodnikiem „Najwyższy Czas”. Piński został redaktorem naczelnym po odwołaniu Pawła Lisickiego z funkcji redaktora naczelnego za tekst Cezarego Gmyza o trotylu na wraku Tupolewa. Piński był szefem „Wiadomości” TVP w 2009 r. gdy rządziła telewizją koalicja LPR i Samoobrony. W 2011 r. Piński wydał książkę „Marsz Niepodległości. Anatomia kłamstwa” czyli laurkę na temat Ruchu Narodowego.         
Skrajny system Putina to Ukraina Janukowycza. Tam oligarchą w kilka miesięcy zostawał syn prezydenta stawiając sobie rezydencję przewyższającą nowobogackie fortuny dotychczasowych bogaczy. Dotychczasowi oligarchowie byli strzyżeni a gdy stawiali opór to nagle państwo przypominało sobie o niezapłaconych podatkach i pilnie potrzebnych kontrolach.
Minister Sienkiewicz mówił Prezesowi Belce o strzyżeniu przedsiębiorcy Jakubasa kojarzonego z SLD. Nie pada informacja czy strzygł dla siebie czy także dla kogoś jeszcze. Roman Giertych także rzekomo działa wyłącznie we własnym imieniu.
Czyżby naprawdę Donald Tusk nic nie wiedział o tym, co robią jego ministrowie ?   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-07-2014 [10:27] - NASZ_HENRY | Link:

Giertych został rzucony hienom na POżarcie. Karawana POdążą dalej ;-)