Dlaczego mieliby obalać najbardziej prorosyjski rząd!

Dlaczego mieliby obalać najbardziej prorosyjski rząd - irytuje się red. Sakiewicz w dzisiejszym wstępniaku GPC. "Nie przedstawiono nam cienia dowodu na udział Kremla w tej aferze" - przekonuje.

Panie Redaktorze, pewnie zdziwiłoby Pana, gdyby wyszło, że podpowiedź by obarczyć Kreml dotarła do Tuska z ... Kremla. A przecież to byłoby zgodne z całą historią bolszewickiego podboju, który wciąż trwa, począwszy od nazwy "Związek Patriotów Polskich" nadanej przez Stalina swojej agenturze, z której uczynił "polski rząd".

Putin od dłuższego czasu gra na wymianę Tuska, którego rola w oczach kagiebowskiego stratega skończyła się w Smoleńsku. Gra w sposób charakterystyczny dla KGB posługując się prowokacjami w gęstym sosie manipulacji  poszczególnymi targetami. Dlaczego to robi? Nie jest prawdą, panie Redaktorze, że niemożliwa jest opcja nowa, nie mniej od tuskowej powolna Moskwie. Jest nie tylko możliwa, ale nawet cieszy się 70% zaufaniem! Komorowski z otoczeniem z ulgą zostanie przyjęty przez znerwicowany Tuskiem elektorat PO, a dojdą przecież jeszcze zastępy zdezorientowanych przez JKM. Odrzucając zużytego Tuska opcja rosyjska pozbywa się balastu coraz szerzej uświadamianych negatywnych skutków siedmioletnich rządów tych kukieł i zapewnia utrzymanie wpływów za pomocą nowych kukieł, na poziomie jeszcze wyższym, zważywszy sieci Szmaciaków, Cichych i TW oplatające Kancelarię Prezydenta.

Dodane pod wpływem komentarza blogera podpisującego się "smieciu": 

Kolejny argument przemawiający za, no może nie tyle rosyjską robotą co wspomaganiem Schetynesku:

z ich  punktu widzenia, szybkie usunięcie Tuska i zastąpienie go Komorowskim ze Schetyną w roli zabezpieczenia gołych tyłów z wyraźnymi śladami relacji z braćmi Moskalami jest jedynym wyjściem, biorąc pod uwagę słabnięcie sinusoidalnie modulowane Tuska zaznaczające się już od  2009 roku a ostatnio gwałtownie przyspieszające i z większą amplitudą.

Mamy więc do czynienia z klasycznym uderzeniem wyprzedzającym.

Powiem jeszcze, że pierwotnie sam podobnie reagowałem na SOWĘ jak red. Sakiewicz. Do zmiany opinii skłoniły mnie przywołane tu argumenty.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

03-07-2014 [12:24] - smieciu | Link:

A mnie ciekawi co wymyślą teoretycy rosyjskich taśm gdy PiS dojdzie do władzy :)  Ta rosyjska prowokacja to chyba jakiś majstersztyk geniusza. Choć może ździebko szalonego. Ale kto wie... 
Ktoś tam w Moskwie siedzi, czuwa i doszedł do wniosku że po Ukrainie także w Polsce czas zmienić władzę na prozachodnią. Teraz właśnie w krytycznym momencie gdy ważą się losy Ukrainy. Teraz właśnie przyda się w Polsce rząd z antyrosyjską retoryką. Teraz przyszedł czas na rosyjskie gierki w Polsce kiedy PO jest osłabiona a nie została wypromowana żadna alternatywa w stylu Bezpartyjnego Bloku Wsparcia Prezydenta. Teraz właśnie kiedy Obama poklepał po plecach naszego Bóla.

OK. Ok. To ja może podpowiem na czym ma polegać geniusz rosyjskich strategów planujących wymienić PO na PiS. Chodzi o to że w tej sytuacji Rosja nie będzie już miała wyjścia. Otoczona przez proamerykańskie marionetki nie będzie już musieć medytować i by cokolwiek zdziałać przed nieuchronną zagładą sama będzie musiała zanieść trochę zagłady. A wtedy Polska z PiSem zachęcanym przez USA będzie idealnym celem. Tak samo jak we Wrześniu 1939r. Dostaniemy od Zachodu te same gwarancje z tym samym skutkiem a po Wojnie zastaniemy nowy lepszy ład i świat....

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-07-2014 [13:48] - Janko Walski | Link:

"geniusz rosyjskich strategów planujących wymienić PO na PiS"

Dzięki za podpowiedź. To kolejny argument przemawiający za, no może nie tyle rosyjską robotą co wspomaganiem Schetynesku. Z ich  punktu widzenia, szybkie usunięcie Tuska i zastąpienie go Komorowskim ze Schetyną w roli zabezpieczenia gołych tyłów z wyraźnymi śladami relacji z braćmi Moskalami jest jedynym wyjściem, biorąc pod uwagę słabnięcie sinusoidalne Tuska zaznaczające się już od  2009 roku a ostatnio gwałtownie przyspieszające i z większą amplitudą.

Klasyczne uderzenie wyprzedzające.

Powiem jeszcze, że pierwotnie sam podobnie reagowałem jak red. Sakiewicz. Do zmiany opinii skłoniły mnie argumenty, które przywołałem.

Obrazek użytkownika Celarent

04-07-2014 [01:46] - Celarent | Link:

Tu chodzi o realizaję ruskich interesów, których Tusk i ekipa nie załatwiają jak trzeba a nie o PiS. PiS przodował w sondażach w każdej z ostatnich czterech kampanii i w ostatniej chwili tracił prawie połowę na rzecz PO. Wymienią tych, co się opłaca i dalej kręcić lody, np. w azocie...

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

03-07-2014 [12:46] - Jan Własnowolny | Link:

Jakimi osiągnięciami czy autorytetami mogą poszczycić się homo sovietikusy?
Widać nie muszą mieć dokonań pozytywnych. Wygrali II wojnę światową, a jak powiedział bandzior Stalin
„zwycięzców nikt nie sądzi”, wobec tego mogą się czuć nadludźmi.

Trudno wyważyć kto wyrządził Polakom większą krzywdę. Niemcy napadając na nas 1 września,
czy Sowieci "wbijając nóż w plecy" 17-ego i " wyzwalając " w 1945r.
Hitler i Stalin byli siebie warci, to jedno jest pewne. Ale spustoszenia moralnego czy umysłowego,
jakiego dokonali na Polakach komuniści, długo jeszcze nie da się naprawić.
Trzeba pokoleń, tym bardziej, że tacy zbrodniarze jak naczelni agenci bezpieki namiestnikowskiej
i cała reszta tej bandy, w III RP uwili sobie raj.

Faktem jest, że Polska nie ma zasobów ropy jak Emiraty Arabskie,
nie czerpaliśmy zysków przez dziesięciolecia z kolonii, a za węgiel który latami jechał na wschód,
otrzymywaliśmy w ramach wymiany słońce.
W przeciwieństwie do Rosji - która posiada ogromne bogactwa naturalne - nie możemy zatem być potęgą.
Ale czy wobec tego mamy się godzić na traktowanie nas jak podludzi Europy?

Rosja gdyby miała mądrego przywódcę, ze światłymi wokół siebie ludźmi, mogłaby być najbogatszym
państwem wszechczasów i szczycić się dobrobytem swoich obywateli.
Tymczasem jest to kolos na karłowatych nóżkach,
gdzie większość ludności żyje jeśli nie w nędzy, to głębokiej biedzie,
a młode dziewczyny rosyjskie muszą
po polskich lasach uprawiać najstarszy zawód świata.

Już marszałek Józef Piłsudski, który nie zginał karku przed tronem moskiewskim ostrzegał,
ze Rosja jaka by nie była - carska, bolszewicka czy demokratyczna - zawsze będzie imperialistyczna.

***

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

04-07-2014 [18:06] - Marcus Polonus | Link:

Nic dodać, nic ująć! Zawsze mnie to przeraża,kiedy widzę jak wielu myślących - wydawało by się - ludzi, nie rozumie, że największym qurestwem jakie nam wyrządził (i wyrządza) komunizm, jest DEMORALIZACJA całych pokoleń. Przed wojną, taki np. ryży parch, byłby też przywódcą bandy złodzieji i morderców, ale tylko w części Pragi lub Targówka i prędzej czy póżniej, granatowa policja by go złapała i powiesiła razem ze wspólnikami - a dziś on i jego bandziory, grasują bez przeszkód po całej Polsce już od siedmiu lat, gdyż coraz większy procent zleminżałych Polaków, uważa, że to nic złego - tak zostali wychowani przez komuszych "nauczycieli". Pozdrawiam MSP

Obrazek użytkownika elig

03-07-2014 [14:16] - elig | Link:

  Jest jeszcze opcja niemiecka.  Patrz  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-07-2014 [16:42] - Janko Walski | Link:

Nie ma żadnej opcji niemieckiej ani amerykańskiej. Dostatecznie długie ramiona ma tylko KGB i bogatą sieć uwikłanych, za pomocą których może robić co chce. Merkel czy Obama mogą tylko wpasowywać się i wyszarpywać swoje niczym hieny po tym jak KGB zrobi już swoje.

Obrazek użytkownika Celarent

04-07-2014 [01:43] - Celarent | Link:

Zgadzam się niemal całkowicie z tezą, iż zamieszanie polityczne wywołane przez taśmy prawdy jest robotą Rosji. I wcale nie chodzi o wymianę PO na PiS. Chodzi o zmianę słupów niosących baldachim. Zanim dojdzie do wyborów a ktoś wiedział doskonale, że do wcześniejszych to nie dojdzie, zostanie wymieniony rząd Tuska. Być może wcale nie chodzi, by Tuska koniecznie wymienić, ale przynajmniej część gabinetu - tę "newralgiczną" dla rosyjskich interesów, które muszą być załatwione. Koniec końców Tusk, Sikorski zostaną zastąpieni opcją prezydencką, czyli bliższą wschodowi i bardziej mu lojalną. Tusk jest dla Rosji dzisiaj kulą u nogi i jego gabinet również. Komorowski wskazywał DT drogę. Putin w realizacji swoich celów doszedł do ściany z ich pleców, więc postanowił kopnąć gości w zadek na aut. Zrobił to -moim zdaniem raczej na pewno- w porozumieniu z Berlinem. Berlin pochował Radosława politycznie, ale Tusk zdaje się mieć parasol - moim zdaniem pozorny lub na wszelki wypadek. A PiS... wygra lub nie. Ostatnio też miał miażdżącą przewagę w sondażach, które tradycyjnie tuż "przed" się zmieniły... Amerykanie mają interes w zmianie warty, ale z powodu pro-niemieckich sympatii. Oni usunęliby i prezydenta.  Po co im on? Ten jest dopiero pro-ros. Interes miał też PiS. Ale sam nie zdziałał. Tylko ruscy mieli interes również w tym, by zostawić część grona i tylko oni mogą zrobić to tak, by PiSu nie dopuścić. Ameryka nie zostawi Polski już nigdy samej- obiecywał Obama. Taśmy są jak kij w mrowisko a USA milczą. To, że Ławrow irytował się "ruskim śladem" tylko na niego wskazuje - to kłamcy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-07-2014 [11:33] - Janko Walski | Link:

Widzenie afery jako środka do wymiany PO na PiS jest rosyjską manipulacją. W połączeniu z inną manipulacją - sugerowaniem (zgodnie z prawdą) rosyjskiego wspomagania (manipulacja polega na tym, że po stronie odbiorcy powstaje skojarzenie PiS-prowokacja rosyjskich służb. Zagrywka wydaje się karkołomna, ale w rzeczywistości typowa dla bolszewickich służb. Wyskoczył z czymś takim wcześniej Palikot, co wskazuje na tę samą inspirację).

Gdy Tusk mówi o rosyjskich służbach łącząc je z działaniami opozycji to mamy klasyczne odwrócenie: złodziej krzyczy "łap złodzieja". Nędza Tuska polegana tym, że trampkarz gdański wziął się do kiwania Prawa i Sprawiedliwości, zapraszając do rozgrywki Putina, gracza który inteligencją, cynizmem i bezwzględnością przewyższa trampkarza o klasę.