Radek Sikorski podpowiada

PRZED:
Już jako minister pojechałem do Iraku tydzień po nominacji. Lecieliśmy naszym "Air Force One", czyli starym tupolewem. Ten samolot zawsze budził we mnie szczególne odczucia, a skądinąd wiadomo, że te maszyny są serwisowane w Moskwie. W tysiącach kilometrów kabli można ukryć wszystko.
R. Sikorski,"Strefa Zdekomunizowana", AMF Plus Group Warszawa 2007, s.181.
 
 
PO:
6 maja 2010 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP odznaczeni zostali:  mjr Balakin Vitaliy, Chernolikhova Irina, Chizhova Elena, mjr Gaenkov Sergey, Khizhniak Andrey, mjr Kremen Pavel, Kryukov Roman, Leonov Sergey, Lyanenko Vladimir, Makarova Olga, Momot Dmitriy, Moshenskaya Svetlana, por. Naryshkin Andrey, Nazarov Igor, Nikonov Dmitriy, Reshetun-Belikov Aleksey, Reunov Denis, kpt. Spravceva Olga, Utenkova Rogneda i Yakovlev Aleksandr.
Marszałek Sejmu RP wykonujący obowiązki Prezydenta RP, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, nadał je tym dwudziestu obywatelom Federacji Rosyjskiej za "wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem". Odznaczone zostały osoby, które "brały udział w akcji po katastrofie prezydenckiego samolotu, m.in. lekarze sądowi, laboranci, wojskowi, piloci, strażacy i eksperci medycyny sądowej"http://naszeblogi.pl/12117-ordery-i-odznaczenia-za-smolensk-za-smolensk

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2017 [12:13] - smieciu | Link:

Wszystkie działania Sikorskiego, jego zachowania świetnie wpisują się w rolę agenta.
Najpierw jego kariera „studencka” i „reporterska”. Potem ewidentne pozycjonowanie na rynku. Jaki to ja jestem antykomunista. Potem wciśnięcie go PiSowi.
Ale jak się wydaje to miał być tylko początek. Jego rolą miało być zapewne zagospodarowanie prawej strony sceny politycznej. Stworzenia osobowości, która przejmie i będzie kontrolować ten antykomunistyczny elektorat. Także ludzi młodszych, nieokreślonych, których Sikorski, mógłby przeciągnąć na swoją stronę.
Rzecz nie wypaliła gdyż Smoleńsk całkowicie spolaryzował Polaków. Nie było już miejsca na młodego, nowoczesnego antykomunistę. Który jednocześnie uważa że Rosjanie są niewinni. Poza tym Sikorski miał swoje inne przywary. Ostatecznie rzucono go na żer. Podłożono pod Taśmy itd. Co świadczy że od początku nie był nikim ważnym. Zaledwie pionkiem, marionetką, którą można odstawić gdy niepotrzebna.

Z drugiej strony można odnieść wrażenie że gdzieś tam spiskowi (by sprawa była jasna) planiści w USA od dawna przewidywali że w Polsce będzie potrzeba stworzenia mocno prawicowego rządu z jasno deklarowaną antyrosyjską ideologią. Już wtedy 10 lat temu planowali być może Sikorskiego w roli np. dzisiejszego Macierewicza. Już wtedy wiedzieli że nastanie czas konfrontacji z Rosją i trzeba będzie mieć swoich „autentycznych” ludzi na kierowniczych stołkach. 
Smoleńsk sprawił jednak że rzeczy mocno się skomplikowały. Wszyscy przeciwnicy Rosji zostali przez media całkowicie zglebieni. W tamtych latach nie dało się po prostu wypromować nikogo na takiego nowoczesnego antykomunistę. Albo byłeś moherem, ciemnogrodem pisowskim wierzącym w Zamach. Albo byłeś nowoczesnym światłym człowiekiem wierzącym w początkującą demokrację Putina.
W tym kontekście doszło do zabawnej sytuacji kiedy owi planiści wreszcie przestawili wajchę i Putin stał się zły. Za pomocą Majdanu i Krymu. Tylko pojawił się problem. W Polsce nie było wtedy ludzi, którzy mogliby postępować z tą linią. Do dzisiaj pamiętam jak Bul rzucił jakiś tekst z ostrzeżeniem w kierunku Putina. Jak absurdalnie groteskowe to było.
Amerykanie chyba zaczęli się trochę miotać. Nawet Sikorskiego wyciągnięto. W Politico ukazał się (roztrząsany tu) tekst, którego ogólna wymowa polegała na tym że Radosław od dawna wyczuwał zbliżające niebezpieczeństwo i został generalnie przedstawiony jako taki polski polityczny, antyrosyjski Jastrząb. Co było dla nas chyba jeszcze bardziej absurdalne niż antyrosyjski Bul.

No więc cóż. Tylko jedno zostało planistom. Czy im się to podobało czy nie.
PiS.
Tusk odszedł, pojawiły się Taśmy, TVN została lekko zmrożona, pojawili się Duda i Szydło.
Wiadomo, to nie to samo co Radosław Sikorski ale planiści już trudniejsze sprawy rozwiązywali. Potrafią sprawić by prezydent trzęsącym głosem plótł bzdury wetując ustawy. Są ważniejsze rzeczy. Te które szykują planiści.

Obrazek użytkownika Domasuł

15-08-2017 [14:17] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Jasne, gdzieś tam wysoko siedzi ktoś (najlepiej reptylianin) i pociąga za wszystkie sznurki. Czegos ty się człowieku znow naczytal (albo naćpał)?