Sondaże no i co?

Sondaże wykazują niezmiennie przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad neostalinowcami z Totalnej. Czy to wystarczy na dobrą zmianę?

Grupa „Polskie Wybory” przedstawiła najnowszy sondaż. Sensacji brak. PiS zyskuje a Totalna traci. Krajowe i zagraniczne inwestycje w projekt antypisu przynoszą zamiast spodziewanych korzyści niespodziewane straty. „Białe róże” bojówkarzy Totalnej będą teraz sztuczne, bo taniej.
Wynik
sondażu świadczy o rosnącym poparciu Polaków dla rządzącej (w koalicji) partii chrześcijańsko-socjalnej jaką jest PiS, oraz o poważnym spadku poparcia nawet ze strony w twardego elektoratu PO. Widocznie jego część podryfowała do. N (puls 0, 8 pkt.). ZSL za burtą, na pokładzie
PZPR
soft (LSD). Wprawdzie wiecznie wczorajsi mają zaledwie nieco ponad 5 pkt. proc., ale to i tak gigantyczne poparcie, zważywszy dzieło zniszczenia dokonane przez lewactwo. Kukiz bez zmian (10,1). Dziwi mnie radość prawicy z sondażu. Czyżby rezygnowali z dobrej zmiany?
Dobrą zmianę
da się wprowadzić z Polsce dopiero przy większości konstytucyjnej partii reform, jaką jest PiS. Wizja koalicji – np. z Kukizem (?) jest iluzoryczna. Partia rządząca musi dysponować większością, umożliwiającą przegłosowanie weta z strony prezydenta. To może być potrzebne!
http://niezalezna.pl/200770-najnowszy-sondaz-pis-nie-tylko-na-czele-ale-powieksza-przewage-po-traci-poparcie
Post scriptum: nie tak dawno przekonywano mnie, puszczając do mnie oko po zawetowaniu przez Pana Prezydenta dwu ustaw (mniejsza o błędy redakcyjne do usunięcia) o kapitalnym znaczeniu dla dekomunizacji sądownictwa, że to ustawka. Nie dałem i nie dam temu wiary. Mam nadzieję, że przyczyną zgrzytu jest tylko niedostateczna komunikacja na linii Prezydent – rząd, w teorie spiskowe jak nie wierzyłem, tak nie wierzę. Jest to memento dla obu stron sporu po jednej stronie barykady. Dla rządu: prezydenta, zwłaszcza z własnego obozu, lekceważyć nie wolno! Dla Prezydenta: bez oparcia w PiS nie ma kolejnej kadencji, bo Totalna ma swego kandydata. Nie wydaje mi się, by mu zależało na wzmocnieniu antypisu, obaleniu reform i przegraniu kolejnych wyborów prezydenckich (o ile to dla dr. Dudy najważniejsze, w co wątpię).
Dowcipem roku było dla mnie pytanie ZDF w rozmowie z min. Ziobrą: „Jeśli zmiany w stroju sądów idą w takim samym kierunku, jak w Niemczech, to dlaczego UE nie wszczęła postępowania przeciwko Berlinowi?”. Pan red. z ZDF nie zna porzekadła, co wolno wojewodzie, to to tobie…
https://www.zdf.de/nachrichten/heute-journal/wir-wollen-beidseitigen-respekt-100.html
 
Holandia nie ma TK, co więcej – Konstytucja zabrania oceniać sędziom zgodność ustaw z tym aktem, ale pan Timmermans się tym nie przejmował, waląc w Polskę jak w bęben.
Na kota Prezesa: jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze.
 
W czwartek, jak co tydzień, jestem w radiu wnet:
http://wnet.fm/2017/08/10/telewizja-zdf-pyta-ministra-ziobre-czemu-unia-europejska-krytykuje-polske-a-niemcy-dowcip-tygodnia/
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-08-2017 [18:16] - michnikuremek | Link:

Podziwiam Pański optymizm. Ja sądzę, że już niedługo rozpocznie się rozsadzanie PISu od środka. Stawiam, że rozpocznie się to od niejakiego Gowina, który pewnego pięknego dnia ruszy "w trasę" po ubeckich mediach szeroko uzasadniając swój krok interesem Polski, odpowiedzialnością  itp.
Myślę, że znajdzie się kilku, kilkunastu takich,  którzy mając pełne gęby podobnych frazesów podążą za nim. I wtedy rozpocznie się spadek w sondażach, bo PIS straci większość zwykłą i aby rządzić będzie musiał iść na różne kompromisy co już całkowicie zablokuje jakiekolwiek reformy.
Aha - we wrześniu rusza do boju komunistyczny ZNP - chodzi im oczywiście o dobro uczniów.....
A na wiosnę wybory - które okrojony PIS przegra...
Obym nie miał racji....

Obrazek użytkownika Jabe

13-08-2017 [18:55] - Jabe | Link:

O tym, że niejaki Gowin jest w PiS-ie jedynie na gościnnych występach wiadomo od początku. Nie rozumiem tylko, dlaczego jemu akurat odmawia Pan prawa frazesów.

PiS niekoniecznie straci większość. PSL wielokrotnie dawał do zrozumienia, że jego fachowcy chętnie wesprą Dobrą Zmianę™. Dał o tym znać choćby przy ustawie wprowadzającej monopole aptekarskie. Chyba nawet przy wotum zaufania się wtrzymał.

PiS rozadzają wewnętrzne wojny manewrowe, które z zewnętrznymi działaniami mają tyle wspólnego, że nasilają się tym bardziej, im PiS jest silniejszy.

Obrazek użytkownika Jan Bogatko

13-08-2017 [19:56] - Jan Bogatko | Link:

Gwoli ścisłości: jestem ostrożnym optymistą. A ponieważ z natury jesteśmy psujami, to wszystko możliwe. Niestety! Jak napisałem: bez większości 2/2, na jaką trzeba usilnie pracować, dobrej zmiany nie będzie.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

14-08-2017 [16:55] - ...Trzy kropki... | Link:

...A ja sądzę że PAD  po telefonie od Makreli wypiął  się  na drugą  kadencję i oddał ją walkowerem  Matołowi !!!...Chyba że PiS wystawi kogoś, kogo Polacy poprą przeciwko Matołowi i tym samym pokrzyżują  plany  eurokołchozowi!!!...

Obrazek użytkownika DOBOSZ

14-08-2017 [20:20] - DOBOSZ | Link:

jak zwykle bardzo ciekawy felieton