Jaki ma Pan plan Panie Prezydencie?

Po pierwsze

Zdrajcy nawołują do jakiegoś nowego Okrągłego Stołu - i Pan chce w to wejść - dobrze to zrozumiałam?

Panie Prezydencie, ze złem się nie paktuje, nie siada się do stołu. I my wszystkie pisiory do takiego stołu nie usiądziemy!  NIE MA POKOJU ZE ZŁEM! Jest uzasadnione podejrzenie, że niektórzy z chętnych, mają krew na rękach - Pan wie co mam na myśli. Czy Pan chce się układać ze zdemoralizowaną nadzwyczajną kastą - jak to siebie określa jedna z jej przedstawicielek? Z ludźmi takimi jak Milewski i Tuleja czy prokuratorka od Amber Gold? A może Pan już zapomniał, co Pan obiecał Polakom, np. w moim mieście, w temacie naprawy wymiaru sprawiedliwości? Czekam na te Pana ustawy o SN i KRS - a człowiek honoru, powinien wiedzieć co obiecał i co te ustawy powinny zmienić. No chyba że człowiekiem honoru nigdy Pan nie był, i chce Pan aby nadal było tak jak było. Jeśli tak jest, to poradzimy sobie i bez Pana, Polski tylko szkoda. Nie damy się omamić kolejnym przepoczwarzeniem się łotrów i wszelkiej maści złodziei.

Po drugie

W kuluarach mówi się, że Pan i Pańscy ludzie, podejmują próbę zorganizowania się w nową siłę polityczną - ujmę to delikatnie - w kontrze do rządzącego Obozu Patriotycznego. Kto w to wejdzie: kukizowcy, ludzie Gowina i resztki po Platformie, PSL i KODzie? Czy planuje Pan ze zdrajcami i po sowieckimi plemnikami znów oszukać Polaków jakimś nowym rozdaniem? Odpowiem krótko: Chce się Pan przekonać, że bez nas (wyborcy Obozu Patriotycznego), bez PiS nic Pan nie znaczy? Paru polityków już się przekonało o tym, doskonale Pan wie. Jeśli tak się stanie, będzie Pan wyłącznie gwiazdą TVN i GWna oraz jak Tusk, pupilkiem Makreli. Tusk już się zużył, więc Makrela potrzebuje nowej polskiej gwiazdeczki w zamian za koronę królika Europy. Panie Prezydencie, Polacy nie dadzą się na to nabrać, zwłaszcza młodzież. Nic Pan w ten sposób nie ugra.

Po trzecie

Jeżeli jednak jest Pan człowiekiem honoru, to powinien Pan wiedzieć, że ta wojna, to wojna o niepodległość Ojczyzny. A w takiej wojnie własne ambicje schodzą na drugi plan. Umów się dotrzymuje i nie osłabia się własnych szeregów. No chyba że stanął Pan po ciemnej stronie mocy - i marzy się Panu odsunięcie Kaczyńskiego i PiS od władzy? To już Pan przegrał. Powiemy Polakom dlaczego nie możemy podjąć tej najważniejszej dla Polski reformy wymiaru sprawiedliwości. Pokażemy wyraźnie palcem kto chce aby było tak jak było. Czy Pan wie, że Polacy na to nie pozwolą? Pójdziemy pod Belweder i przypomnimy Panu co Pan obiecał.
Czy Pan wie, że możemy przegrać nadchodzące wybory samorządowe i kolejne do Sejmu, bo to co Pan robi zniechęca Polaków? Tego Pan chce? Nie uda się Panu zmarginalizować PiS i Kaczyńskiego - a Pan i jego ewentualnie nowa siła polityczna, nie wygra już nic.

Jaki ma Pan Plan Panie prezydencie? Komu dzisiaj chce Pan służyć?

Chce Pan rozbić Obóz Patriotyczny i na jego gruzach zbudować ze zdrajcami, łotrami i złodziejami  nową siłę polityczną? Chce Pan aby było tak jak było, mamiąc Polaków jakimś okrągłym stolikiem, przy którym byłe SB, Rosja i Niemcy rozdają nam Polakom śmierdzące karty?  Człowiek honoru powinien wiedzieć co ma zrobić i jak się zachować.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ilona

27-07-2017 [06:04] - ilona | Link:

 Na to zauważył wódz stanowczo:
 — Dalszych mów nie potrzeba. Oświadczyłem już, że was tu nie ścierpię. Chcę, żebyście dziś jeszcze wrócili tam, skąd przyszliście tutaj. Zastanówcie się, czy posłuchacie, czy nie. Ja odejdę teraz z synem Winnetou i zjawię się tu znowu po upływie czasu, który blade twarze nazywają godziną, po odpowiedź. Jeśli opuścicie te strony, będziemy braćmi, w przeciwnym razie wykopie się topór wojenny między nami i wami. Jestem Inczu-czuna, wódz wszystkich Apaczów. Powiedziałem. Howgh!
 Howgh jest indiańskim wyrazem, służy do nadania dobitności temu, co się powiedziało, a znaczy tyle, co amen, basta, tak będzie, a nie inaczej! Inczu-czuna powstał, a Winnetou także.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-07-2017 [07:51] - Andrzej W. | Link:

Obawiam się, że są to już tylko pytania retoryczne.
Nie zwraca się uwagi na niezwykle istotny fakt: list Przewodniczącego Gądeckiego. Jedna z komentatorek napisała, że nie sposób jego treści doczytać do końca. Bo tu nie chodzi o treść, lecz o publiczne "błogosławieństwo" na "nowej drodze życia".

Obrazek użytkownika michnikuremek

27-07-2017 [08:48] - michnikuremek | Link:

Proponuję poczytać wywiad  z kardynałem Mullerem - do niedawna drugą osobą po papieżu. Z tym tekstem powinien się zapoznać każdy katolik:
http://niezalezna.pl/102936-mo...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-07-2017 [09:41] - Andrzej W. | Link:

Rozłam w Kościele jest nieunikniony. To wiadomo od jakiegoś już czasu. Pytanie tylko, kiedy?

Obrazek użytkownika Zdzichu

27-07-2017 [09:36] - Zdzichu | Link:

Do nowej drużyny prezydenta wejdą jeszcze samorządowcy wdzięczni za odrzucenie ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (już ci z Lublina uchwalili poparcie), oraz wszelkie nieusunięte przez PiS złogi platformerskie - polska odmiana "deep state".
Komu prezydent chce służyć? - biorąc pod uwagę że nie wymienił ludzi Komorowskiego w Kancelarii Prezydenta i udaje że nie ma Aneksu - pytanie chyba retoryczne.

Obrazek użytkownika Bona

27-07-2017 [09:38] - Bona (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze to Szanowna Pani wyłożyła ! 

Brawo dla Wielce Szanownej Pani !

Obrazek użytkownika michnikuremek

27-07-2017 [10:17] - michnikuremek | Link:

Jaki prezydent ma plan? Ten obmyślony przez reżyserkę Holland: żeby było tak jak było.

Obrazek użytkownika Jabe

27-07-2017 [10:25] - Jabe | Link:

ta wojna, to wojna o niepodległość Ojczyzny. – Może panu prezydentowi, podobnie jak mnie, obmierzła już ta wojenna retoryka, która ma uzasadniać doraźność, prowizoryczność i brak długofalowej wizji?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-07-2017 [16:53] - Ula Ujejska | Link:

Niech Pan przestanie oglądać TVN i czytać GWno. Niech Pan choć posłucha tego co mówią Premierzy: Szydło i Morawiecki. Niech Pan zajrzy w Dziennik Ustaw a zobaczy Pan ten PLAN i wizję ... lub pogada z normalnymi szarymi ludźmi :)

Obrazek użytkownika Jabe

28-07-2017 [18:02] - Jabe | Link:

Przecież to Pani pisze o wojnie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-07-2017 [21:09] - Ula Ujejska | Link:

Bo to  jest wojna! ... a Pan nam zarzuca brak konkretów i wizji co do przyszłości. A jednak przed tą wizją drżą szubrawcy i wszelka po ubecka swołocz oraz sługusy wszelkiej maści.

Obrazek użytkownika Dorota M

27-07-2017 [11:02] - Dorota M | Link:

Zauważyłam wiele głosów, które takiemu rozwojowi naszej historii przyklaskują. Wielu "prawicowych" dziennikarzy i wiecznych przebierańców. Czy młody i niedoswiadczony polityk, któremu być może zamrzyło sie błyszczenie na salonach międzynarodowych, który o sobie mówił w kampanii wyborczej, że jest "niezłomny", czy wzgardzi patriotyczna połową narodu i i prezydentem Kaczyńskim? Co gorsze, może tegoż Prezydenta wstawi jako swojego mentora w tej zdradzie, twierdząc, że on by tak postąpił? nie wierzę w to, bo w ten sposób ogłosiłby koniec Polski suwerennej i niepodległej. 

Obrazek użytkownika eska

27-07-2017 [13:36] - eska | Link:

"Pan prezydent zajął stanowisko męża stanu, co cechuje ludzi o bardzo dalekosiężnych projektach społecznych i politycznych" – stwierdził biskup warszawsko-praski. [....] Zdaniem hierarchy obserwujemy dziś proces postępującej brutalizacji języka w środowiskach polityków i, przede wszystkim, świecie mediów. "Dziś emocje maja pierwszeństwo przed jakimkolwiek rozumowaniem i określeniem sytuacji poprzez obiektywny ogląd" .
https://gosc.pl/doc/4058724.Abp-Hoser-Prezydent-Duda-zachowal-sie-jak-maz-stanu

 

Obrazek użytkownika Dorota M

27-07-2017 [15:29] - Dorota M | Link:

Abp Hoser jest zaniepokojony brutalizacją języka i działań, tylko niepotrzebnie mówi to ogólnie, zamiast żeby Episkopat zajął stanowisko nie polityczne, ale propaństwowe, ganiąc imiennie  agresorów. Poza tym Być może zarówno Abp Gądecki, jak i Hoser nie zdają sobie sprawy z bardzo niebezpiecznego zwrotu, który dokonał PAD, co grozi rozpadem koalicji i końcem rządu PIS. Wtedy język przestanie być brutalny, wróci ciepła woda, ale nasi ludzie będą w więzieniach.

Obrazek użytkownika xena2012

27-07-2017 [21:00] - xena2012 | Link:

To arcybiskup był może na Marsie i dopiero teraz zauważył brutalizację jezyka i az się zaniepokoił?

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-07-2017 [17:55] - szara_komórka | Link:

Przytacza Pani wypowiedzi biskupów jakby nie wiedziała, że rolą Kościoła jest łagodzić wszystkie konflikty.
Nie zwalnia to nas z trzeźwego osądu sytuacji i oceny działań polityków.

Obrazek użytkownika szara_komórka

27-07-2017 [13:59] - szara_komórka | Link:

Pytanie jest:
Kiedy Jarosław Kaczyński powie A.Dudzie - "Nie wycieraj sobie gęby imieniem mojego brata".

Jeżeli sytuacja będzie się rozwijała tak jak dotychczas to może to nastąpić prędzej niż się spodziewamy.

Obrazek użytkownika Ptr

27-07-2017 [14:10] - Ptr | Link:

Czy to jest plan zatrzymania Polski ?  Realizowany rękami prezydenta. Ale w interesie nowej Targowicy i pewnej liczby malkontentów, nie wspominając o nieprzychylnej zagranicy.
Zatrzymanie może demoralizować. Sprawa powinna być wyjaśniona szybko. Jeżeli nie będzie wyjaśnień , to oznacza mocny zakamuflowany atak na Polskę.
Trzeba będzie protestować. 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [17:39] - Imć Waszeć | Link:

A walec blogersko-medialny jedzie...:
https://www.youtube.com/watch?...