" Europo obudź się ...."

Są słowa wypowiedziane przez polityków, które są esencja oddającą rzeczywistość, a później wielokrotne powtarzane jako dowód na ówczesną sytuacje polityczną i są początkiem pozytywnych zmian. Czy   słowa naszej premier Beaty Szydło „ Europa obudź się…”   będą miały taki charakter ? W słowach tych bym nie doszukiwał się politycznych aspektów przeciw przyjmowaniu uchodźców tylko apelu skierowanego do przywódców  Europy o zagrożeniach przed jakimi stoimy w sytuacji gdy mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch przeciwstawnych się cywilizacji. Dziś Europa powinna zapoznać się pracami Feliksa Konecznego w których nasz uczony przedstawił argumenty, które odpowiadają na pytanie – dlaczego niemożliwa jest asymilacja ludzi wywodzących się z różnych kultur cywilizacyjnych.
            Dla mediów liberalno-lewicowym koronnym dowodem , że uchodźcy muzułmańscy nie są zagrożeniem jest to , że dotychczasowi zamachowcy to są głównie obywatele krajów europejskich , a ich rodziny przybyły do Europy w latach 60 lub 70-ych. W tym miejscu warto zacytować Feliksa Konecznego, każda cywilizacja ( w tym wypadku mamy do czynienia z cywilizacją i kulturą muzułmańską) nie jest związana z ziemią, miastem czy krajem,  łączy ją natomiast wspólnota religijna, etyczna, prawa i obyczaje. Właśnie dlatego radykalny islam może swobodnie rozwijać zarówno w krajach arabskich jak i europejskich bo jest częścią islamu i społeczeństwa o określonych wartościach, a nie wynikiem działań takiego lub innego państwa. Upadek tzw. państwa islamskiego niczego tutaj  nie zmieni, radykalizm islamski pozostanie, a duchowe przywództwo  zostanie przejęte przez inne radykalne organizacje islamskie.  Jednak to nie radykalny islam niesie największe zagrożenie dla Europy ale sam islam , który jest przeciwwagą dla cywilizacji łacińskiej , z którą się utożsamiamy ponieważ islam nie może rozwijać się w ramach cywilizacji łacińskiej tylko poprzez ekspansję np. emigracyjną stopniowa wypierając z życia politycznego i społecznego wszystkie elementy cywilizacji łacińskiej.
            Nasza cywilizacja łacińska została ukształtowana na trzech podstawowych filarach: filozofii greckiej, prawie rzymskim oraz etyce chrześcijańskiej. Na tej bazie stworzyliśmy doktryny państwa prawa, etyki moralności oczywiście zmieniające się na przestrzeni lat. Również pojęcie dobra i zła ewoluowało wraz z rozwojem filozofii  co było uwzględnianie w nowym  spojrzeniu na role  państwa i prawa. Cywilizacja łacińska stworzyła również pojęcie tolerancji oraz ograniczonej roli państwa w ingerowaniu w prywatne i ekonomiczne decyzje obywateli.
            Dla muzułmanina  przybywającego do Europy już sam nasz system prawny jest nie do zaakceptowania. Dla muzułmanina prawo pochodzi od Boga, reguluje wszystkie jego  aspekty życia społecznego nie podlega zmianom tylko interpretacji, a interpretacji tej dokonują przywódcy duchowi, imamowie.. Dlatego nie należy się dziwić , że muzułmanie tworzą swoje enklawy gdzie wprowadzają swoje własne prawo. Oni chcą i muszą żyć zgodnie z wytycznymi Koranu.  Niekontrolowany napływ muzułmanów będzie szybko powiększał te enklawy i będą powstawać nowe. Obawiam się , że w pewnym momencie będziemy stać przed problemem dualizmu prawnego w Europie.
            Dla muzułmanina pojęcie dobra i zła jest inaczej rozumiane niż przez nas. W islamie pojęcie dobra i zła zostało określone przez Boga, muzułmanin musi się poddać woli bożej , którego wola jest głoszona przez imamów. Nadrzędnym celem islamu  i tego nikt nie kwestionuje jest nawracanie niewiernych czyli nas i zwycięstwo islamu na całym świecie.
 Koran nie reguluje stosunków państwo- obywatel i z tego powodu prawo te jest naginane na potrzeby państwa co łatwo można przeistoczyć  w rządy totalitarne i dyktatorskie.  Z tego powodu demokracja typu zachodniego w państwach arabskich nie jest  możliwa do wprowadzenia. Jeśli wprowadzenie demokracji w państwach muzułmańskich jest nierealne to w jakim celu prowadzone są działania militarne w Syrii ? Zastąpić jednego dyktatora drugim ? Fala uchodźców destabilizuje Europe, wywołuje kryzys polityczny w UE…wydaje się , że słowa B. Szydło mają większy sens niż tylko ostrzeżenie przed niekontrolowanym przyjmowaniem emigrantów muzułmańskich.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bolesław

31-05-2017 [21:29] - bolesław | Link:

Wyspa normalności
 
Pozostaniemy wyspą normalności
Żaden islamista tu nie zagości
Nie poddamy się chorej Europie
Nie będziemy w idiotycznym galopie
 
Swoje własne zdanie mamy
Europejskie fanaberie odrzucamy
Beata to jednak twarda sztuka
Do jej drzwi nie każdy  zapuka
 
„Dokąd zmierzasz Europo ?
Powstań z kolan, obudź się z letargu,
w przeciwnym razie, będziesz
codziennie opłakiwać swoje dzieci”
 
Te święte słowa wypowiedziane
W świecie zostały odczytane
Jako troska o własny kraj
Tu budowany jest spokojny raj
 
Europo,  nauki u nas pobieraj
A nie własny nos zadzieraj
Widać, że błędnie postępujesz
W szybkim tempie bankrutujesz
 
Polska miała być wyspą zieloną
Przez PeOwców została zburzoną
Teraz stała się wyspą normalności
Żaden islamista tu nie zagości
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

31-05-2017 [22:09] - RinoCeronte | Link:

Pożyjemy zobaczymy...

Obrazek użytkownika michnikuremek

01-06-2017 [11:40] - michnikuremek | Link:

 Kościół katolicki pod wodzą Franciszka usiłuje wprowadzić muzułmanów od zakrysti tworząc tzw. "korytarze humanitarne"...... Nie byłbym taki pewny niezłomności pani premier, zwłaszcza, że kilka dni temu jej syn został wyświęcony na księdza.......

Obrazek użytkownika michnikuremek

01-06-2017 [11:37] - michnikuremek | Link:

W Europie trwa kolejna faza rewolucji komunistycznej prowadzonej jednak już nie wg strategii Lenina i Trockiego, ale Antoniego Gramciego - twórcy marksizmu kulturowego. Komuniści już (na razie) nie mordują, ale tylko oduraczają poprzez media i państwowy system edukacyjny. Ale cel jest ten sam: stworzenie człowieka sowieckiego czyli osobnika pozbawionego wolnej woli, recytującego poprawno-polityczne formułki. Przykładem takich "ludziów" sowieckich są Tusk i Kwaśniewski. Posłuchajcie ich co oni mówią - poprawne banały ("więcej Europy", "więcej integracji" itp. bełkot). Cel marksistów kulturowych jest taki sam jak bolszewików - nowy, wspaniały świat i powszechna szczęśliwość. Ale by zbudować nowy świat, trzeba zburzyć stary.
A któż lepiej nadaje się do tego celu niż miliony muzułmanów, którzy tego świata nienawidzą i chcą na nim tylko pasożytować?

TO MARKSIŚCI KULTUROWI sprowadzają do Europy te hordy! Światem zachodnim rządzi obecnie pokolenie '68.

Są to ludzie ZAFASCYNOWANI rewolucją i komunizmem!

Jeżeli się w porę nie obudzimy i nie zrobimy kontrrewolucji, to skończymy za drutami łagrów!

Obrazek użytkownika trzeźwo myślący

01-06-2017 [12:39] - trzeźwo myślący | Link:

Totalne "oduraczenie" (z jęz. ros.) elit to albo fakt bądź znakomite udawanie. Hasła: "więcej integracji" w sytuacji gdy właściwa integracja zawodzi porównam do potrzeby przyjmowania większej ilości leków, gdy zalecona przez lekarza antybiotykoterapia nie skutkuje. A czemuż tak się dzieje w pierwszym i drugim przypadku. Otóż błednie zdiagnozowano problem i przyjęto niewłaściwe metody rozwiązania.