Totalna opozycja goni za własnym ogonem

  W prawicowej blogosferze od półtora roku słyszymy biadania nad wizerunkowymi wpadkami PiS.  Nikt natomiast nie dostrzega prawdziwej wizerunkowej klęski, jaka stała się udziałem tzw. "totalnej opozycji".  Szczególnie widoczna stała się ona w ostatnich sześciu dniach.  Najpierw, 6 maja, mieliśmy widowiskową klapę "Marszu Wolności", który zgromadził najwyżej kilkanaście tysięcy uczestników zamiast stu tysięcy.  Wczoraj, 10 maja, powiązani z opozycją "Obywatele RP" wywołali burdy podczas miesięcznicy smoleńskiej.  Jeden z nich uderzył Adama Borowskiego w twarz.  Przekonało to elektorat, iż zwolennicy opozycji to zwykli chuligani - typy spad ciemnej gwiazdy.

  Co więcej, dziś [11.05.2017] posłowie opozycji przynieśli do Sejmu białe róże na znak poparcia dla "Obywateli RP" i zachowywali się bardzo agresywnie na sali sejmowej.  Nic tak nie szkodzi opozycji jak ta maniera popisywania się agresją.  Powoduje ona, ze mało kto chce uczestniczyć w jej ulicznych demonstracjach.  Potencjalni manifestanci nie chcą być utożsamiani z chamstwem.  Co więcej okazuje się, że ta strategia nie jest własnym pomysłem opozycji.  Podobnie postępowali macedońscy socjaldemokraci walczący z konserwatywnym rządem w Macedonii [ pisałam o tym wczoraj {TUTAJ}].  Można podejrzewać, iż był to pomysł organizacji Sorosa.

  Cała ta "totalna opozycja" nie jest w stanie sformułować jakiejkolwiek myśli.  Widać to było wczoraj, gdy PO usiłowała odpowiedzieć na cztery proste pytania, jaki zadało jej PiS.  Grzegorz Schetyna nagle zaczął twierdzić, ze Po nie chce przyjmować uchodźców, ani podwyższać wieku emerytalnego.  Było to całkowicie sprzeczne z tym, co PO twierdziła jeszcze parę tygodni temu.  Co więcej, o tej wolcie nie poinformowano nawet własnej partii, w wyniku czego jedna z jej posłanek mówiła, ze Schetyna tylko żartował, a Tomasz Siemoniak z powagą twierdził, że PO zawsze była przeciw przyjmowaniu imigrantów.

  W tej sytuacji PiS nie musi się zbytnio przejmować swoimi wpadkami.  Jakie one by nie były - "totalna opozycja" na pewno zrobi coś jeszcze głupszego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

11-05-2017 [22:37] - marsie | Link:

„Nikt natomiast nie dostrzega prawdziwej wizerunkowej klęski, jaka stała się udziałem tzw. "totalnej opozycji”.
Nieprawda – patrz B.032/17, pt. „Platforma chce wstąpić do PiS”. Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika elig

12-05-2017 [00:27] - elig | Link:

Rzeczywiście, Marek Sieniawski pisał o tym tu:  http://sieniawski-marek.blog.o... .

Obrazek użytkownika smieciu

11-05-2017 [22:42] - smieciu | Link:

To prawda.
Ciekawsze jednak jest co innego. Czyli kiedy wreszcie zaczną tu być pisane teksty czemu ma ten cyrk, ta propagacja samo zidiocenia opozycji ma służyć a nie dziesiątki analiz jak to „totalna opozycja” chce zniszczyć PiS. Wydaje mi się że być problem leży właśnie w tym narastaniu skali absurdu. Gdyby działania tej pożal się boże opozycji były ciągle takie same to ludzie może zaczęliby coś dostrzegać. Ale jest inaczej. Działania opozycji są coraz głupsze i groteskowe. Brną coraz dalej i stanowi to chyba jakąś podnietę dla prawicowych blogerów, dziennikarzy. Dużo fajniej, łatwiej jest albo się ponabijać albo pisać o narastającym zezwierzęceniu agresji i nienawiści wobec rządów PiS.
Natomiast jakoś tak głupio jest zauważyć że przecież taka opozycja nie ma szans na zbudowanie realnego bloku oporu wobec PiS. Dlaczego więc robi to co robi? Cóż to, 25 lat ukryci władcy marionetek pociągali za sznurki różnych agentów, kreując kolejnych mężów stanu w rodzaju Kwaśniewskiego czy Tuska i nagle zapomnieli jak to się robi?
No nic, może kiedyś dyskusja wejdzie na te tory ale raczej nie mam złudzeń gdyż jestem przekonany że spokojnie można pogłębiać ten teatr absurdu, że w zanadrzu czekają już jeszcze bardziej drastyczne przedstawienia.

Obrazek użytkownika elig

11-05-2017 [23:00] - elig | Link:

Mój wczorajszy tekst [linkowany w notce] ma właśnie taki charakter.  Pokazuje on, że totalna opozycja realizuje scenariusz napisany przez międzynarodowych grandziarzy [Sorosa i Rothschildów].

Obrazek użytkownika smieciu

11-05-2017 [23:19] - smieciu | Link:

Nie zajrzałem, faktycznie dość ciekawe.
Nie znamy jednak kluczowego aspektu. Bo owszem choć są pewne podobieństwa to u nas najbardziej rzuca się w oczy owa samodestrukcja opozycji. Za cokolwiek się nie wezmą to obraca się przeciw nim. Wątpię czy tak było w Macedonii. Tam doszło do rękoczynów, u nas mieliśmy kabaretowe widowisko Muchy.
Wydaje mi się że po prostu cała otoczka geopolityczna jest inna. W tamtych czasach nie było pozwolenia na tzw. „narodowe” rządy. Dlatego było bardziej serio. Dzisiaj jest inaczej. Mamy takie narodowe odbicie, mniej lub bardziej skuteczne prawie wszędzie. Mamy Brexit, Trumpa. Mamy tylko trochę mniej udanych Le Pen czy Wildersa.
Jest trochę inaczej. Tylko dlaczego? Dlatego że ludzie, wyborcy poszli po rozum do głowy? Czy może dlatego że Soros przestawił się na finansowanie wątpliwych widowisk, nie mówiąc o tym że sam stał się synonimem lewaka, Żyda propagującego skorumpowany system?

Obrazek użytkownika Benef

11-05-2017 [23:35] - Benef | Link:

Obecna totalna jest już chyba skazana na zagładę. Za to gdzieś tam w cieniu już lecą wióry z bananów. Za rok lub dwa coś się objawi. Będzie gładkie, merytoryczne i europejskie. I do spółki ze świrami z totalnej zdobędą większość. Bo obecnie rządzący będą uśpieni wygłupami totalnej.

Obrazek użytkownika Domasuł

12-05-2017 [00:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zaklinanie rzeczywistości. Klasyka gatunku. Polacy maja jednak w sobie cos z Indian i ludow pierwotnych :)

A brutalna prawda jest taka, ze jeszcze do końca wakacji PO zdystansuje PiS w sondażach, a jesien (i roznego rodzaju strajki i niepokoje grup zawodowych) - o ile PiS się nie obudzi - pogrzebie rząd i PiS ostatecznie. Nie będzie co zbierac.

Wciąż jednak nie jest za pozno, żeby się obudzić.

Obrazek użytkownika ruisdael

12-05-2017 [08:23] - ruisdael | Link:

Jestem skłonny przyznać Panu rację. Jeśli obecnie po takich prosocjalnych działaniach rządu ,PO tylko nieznacznie odstaje to wszystko jest możliwe w tym narodzie. Przypomnę, że po tak oczekiwanym "odzyskaniu niepodległości"  w 1989r, zaledwie po paru latach naród oddał władzę komuchom i ich prezydentowi na 2 kadencje- to o czym my tu mówimy?

Obrazek użytkownika Tomek K.

12-05-2017 [13:03] - Tomek K. | Link:

Czy nie można w końcu sprawdzić skąd płyną środki na te wszystkie "zabawy"? Bo przecież ci wszyscy zachłanni politycy nie robią tego dla dobra sprawy, ale dla konkretnych przelewów. A jeśli np. PO finansuje coś ze środków partyjnych, to z pewnością wystawia za to rachunek "sponsorom".