Platforma znowu się awanturuje

W poniedziałek PO złożyła wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, dając prokuraturze 48 godzin, aby z urzędu zajęła się sprawą przekroczenia uprawnień w pełnieniu obowiązków przez szefa MON, w związku z ujawnieniem tajemnic wojska.
Według posłów do akt związanych z postępowaniem na śmigłowce - Caracale - dostęp mieli: były szef podkomisji smoleńskiej dr Wacław Berczyński, jego zastępca Kazimierz Nowaczyk i b. szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej Misiewicz - osoby, które - zdaniem PO - nie zostały zweryfikowane przez polskie służby specjalne i nie miały certyfikatów bezpieczeństwa
 
MON zapowiedziało w poniedziałek, że jeśli PO zawiadomi prokuraturę ws. rzekomego przekroczenia uprawnień przez szefa resortu obrony - w związku z ujawnieniem tajemnic wojska - ministerstwo złoży wniosek o ściganie posłów PO za złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
 
- To jest rzecz absolutnie skandaliczna i przypomina wschodnie, białoruskie, czy rosyjskie metody traktowania opozycji i nigdy tego nie zaakceptujemy - mówił szef PO Grzegorz Schetyna o zapowiedziach MON.
- To jest rzecz nieprawdopodobna, albo wielki strach, który panuje w Ministerstwie Obrony Narodowej powoduje tak absurdalne zachowania, albo to jest dowód na te bolszewickie myślenie o sprawiedliwości - zaznaczył Neumann. To jest rzecz bezprecedensowa w historii wolnej Polski - zaznaczył przewodniczący klubu PO.  
(za: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-09/neumann-poslowie-po-nie-ulekna-sie-grozb-kierowanych-pod-ich-adresem/)
 
To nic, że ani Schetyna, ani Neumann nie widzieli nic niepokojącego w fakcie nawiązania tajnej współpracy (podobno za plecami premiera Tuska – ich politycznego przywódcy) przez wojskowe służby specjalne z ich „kolegami” z wrogiego NATO państwa rosyjskiego; to nic, że w sprawie zakupu Caracali – za cenę prawie dwukrotnie większą niż płaciły inne kraje – protestowały załogi polskich zakładów zbrojeniowych; to nic, że  historia wolnej Polski za rządów tych panów zapisała się niezliczoną ilością afer i ordynarnych przekrętów typu Amber Gold, a ich wolna Polska przypominała (wg słów ministra spraw wewnętrznych ICH rządu chuj, dupę i kamieni kupę:
 
Oni „chcą demokracji”, im nagle przeszkadzają  rosyjskie metody (z taką serdecznością przyjmowane przy spisywaniu „Raportu Millera”)! – a przecież ich marzeniem jest, żeby było tak jak było!
 
Nawet konstytucję chcieli zmieniać – i to ciupasem!:
 
Sobota, 21 listopada 2009
Pełna odpowiedzialność za władzę wykonawczą powinna znaleźć się w rękach rządu, wspieranego przez większość parlamentarną - tak brzmi propozycja zmiany konstytucji, ogłoszona przez Donalda Tuska. Prezydent wybierany byłby nie przez obywateli, ale przez Zgromadzenie Narodowe.
Od kogo oczekiwalibyśmy tego typu propozycji, jeśli nie od kogoś, kto miałby szansę - a wszystko na to wskazuje, miałbym szansę - wygrać wybory – perorował Tusk (póki mu nie wytłumaczył Putin, że lepszy będzie Komorowski) - To znaczy, że tuż po Nowym Roku w Sejmie znajdzie się projekt ograniczonych, nie rewolucyjnych, ale mądrze korygujących ustrój, zmian konstytucyjnych - zapowiedział premier. W styczniu projekt byłby procedowany zgodnie z kalendarzem konstytucyjnym. Latem bylibyśmy z całym procesem gotowi - mówił.
(cytaty za: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tusk-chce-zmian-w-konstytucji-mniej-wladzy-dla-prezydenta-wi,nId,97185)
 
 
- a teraz drą ryja; drą nieustannie, pod byle pretekstem, na bezczela – bo wiedzą, że zaprzyjaźnione media ten awanturniczy wrzask, ten jazgot, ciupasem przetransmitują do mas
 
 
Jest na to prosty sposób! na codzienny wrzask – zawsze ta sama odpowiedź:
 
PLATFORMA ZNOWU SIĘ AWANTURUJE.

P.S.
Po namyśle postanowiłem napisać instrukcję, bo - sami przyznacie chyba? - pijarowcy rządowi sobie nie radzą jakoś:
- to nie jest jakaś makiaweliczna rada, jakiś czarny PR - trzeba tłuc łobuzów ich własną bronią! Skoro więc już puszcza się do społecznych, ogólnopolskich mediów (lokalne okupują Niemcy) codzienne infa o wyczynach tych łobuzów - albo się wysyła naszych polityków na "dyskusję" (bo oni uprawiają jedynie pyskówkę) z nimi - to każdą zapowiedź/odpowiedź na to ich darcie ryja należy - bez wyjątku! - poprzedzać zdaniem "PO znowu się awanturuje" - dla urozmaicenia w różnych dostępnych wersjach, np.:
- (na posiedzeniach sejmowych) wy się jak zwykle awanturujecie
- (w relacjach) posłowie PO kolejny raz wywołali awanturę
- (w studiach medialnych) pan/pani potrafi się tylko awanturować, zamiast prowadzić poważną dyskusję  
itp. itd.
przekaz ma utrwalić ogólne przekonanie, że ci ludzie to awanturnicy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

09-05-2017 [19:59] - xena2012 | Link:

niestety te awantury mają zadanie swoją częstotliwoscią utrudniac pracę rządowi.Na sali sejmowej co rusz jakieś idiotyczne wnioski jak nie o przerwę to odwołanie kolejnych ministrów.  PiS ma bardzo bogaty program gospodarczy,wiele projektów odbudowy przemysłu,zmian,ulepszeń,innowacji i rząd jako realizator tego programu nie może się wdawać w jałowe debaty z opozycją tylko rządzić.