Jednak Macierewicz planuje zamach stanu !

A to wszystko przez przez redakcyjnych bliźniaków, braci K. Niezależna niech się nie cieszy, tez maczała w tym palce. Siedzę sobie przy stole, konsumuje drugie śniadanie przez nowoczesnych inaczej zwane „lanczem” , piję herbatę, mimo że do 17 zostało kilka godzin, przyznaje, tak nie powinno się robić, jednocześnie przeglądam swoje ulubione strony internetowe, czytam tytuły...jeden szczególnie zwrócił moją uwagę „ Najbardziej opiniotwórcze portale internetowe”. Klikam, otwieram, czytam. Pierwsze miejsce ..ok, niech chłopaki się cieszą, jeszcze na braci K. nie jestem wkurzony, drugie portal O..., wiadomo , kapitał za Odry, Lis i podobne klimaty, póki co, nic się nie da zrobić, trzecie portal W z dodatkiem literowym. Nic nowego, nieznane wróbelki ćwierkają , że w ramach optymalizacji kosztów miejsce III wykupili na dziesięć lat, czwarte nie wzbudziło we mnie zainteresowania ale te piąte...Klikam. Wow...ale się pozmieniało – Jarek niezłą kasę musiał wyłożył aby przejąć taki portal – pomyślałem. Fotka pierwsza, IPN , komunizm wizje, kolejna Misiewicz, nie doczytałem ale pewnie chłopaka bronią, PiS lustruje dziennikarzy..wreszcie, Gliński, „Klątwa”, znieważanie...ok, dalej jest tylko lepiej , Waszczykowski, Ziobro, Rafalska, Zalewska, Morawiecki, Duda, Szydło i znowu Ziobro , Jaki...wyobraźcie sobie portal polityczny bez Schetyny, Tuska, Petru, Pomaski, pań posłanek od Petru, zero o PO, zero o Nowoczesnej, nawet o Kukizie ...tylko PiS, rząd, baby boom i ….założyłem okulary.
Czytam – W 1992 roku nie doszło do zamachu stanu bo wojsko nie posłuchało Macierewicza – to oznacza , że Macierewicz z Olszewskim chciał się zamachnąć na tych co zamachnęli się na nich, ale jak się okazuje sens tego zdania to tylko wstęp do dalszych mrocznych wywodów bo według autora Michała Skuzy, „Wtedy większość żołnierzy go nie posłuchała i nie wystąpiła przeciwko zwierzchnikowi sił zbrojnych. Dziś Macierewicz buduje formację, która będzie liczyła 53 tysiące żołnierzy i podlegała bezpośrednio jemu” Wynika z tego ,że celem Macierewicza po zbudowaniu OT będzie zamach stanu, czy ma na myśli rząd PiS ? Tego autor już nie pisze.
Jednak zaciekawiły mnie argumenty przemawiające za tym , że Macierewicz 1992 roku przygotowywał zamach stanu aby pozbawić władzy Lecha Wałęsy.
OSTRZEGAM. Poniżej cytowane zdania mogą wywołać długotrwałe spazmy śmiechu

„4 czerwca 1992 roku o godzinie 10.00 Antoni Macierewicz wkroczył do Sejmu otoczony ubranymi w garnitury funkcjonariuszami Grupy Antyterrorystycznej”.

Z 30 czynności składających się na procedurę( podwyższonej gotowości wojskowej) wprowadzono (...) 6.

„W korpusie oficerskim panowało przekonanie, że gdyby prezydent wieczorem lub w nocy wyszedł poza budynek Sejmu, zostałby odizolowany i odsunięty od władzy”.

„sprawdzono liczbę wolnych miejsc w koszarach,” 

„grupa urzędników MSW wizytowała koszary nadwiślańczyków w Bieszczadach i ośrodek w Arłamowie. Szukano miejsc do lądowania śmigłowców i zakwaterowania żołnierzy”

 „wiceminister Zalewski „żywo zainteresował się bazą techniczną, warsztatem remontowo-naprawczym i na zakończenie zadał pytanie, czy warsztat ten jest w stanie prowadzić naprawy bieżące i obsługi transporterów opancerzonych”.

„Miała powstać lista 960 osób do internowania. Jeśli rzeczywiście istniała – do dziś nie ujrzała światła dziennego”.

„Kilku żołnierzy w mundurach polowych ładowało amunicję do dwóch skrzyń stojących pod drzwiami kancelarii.”

„Budnik otrzymał polecenie, by ochrona Belwederu pozostała bez zmian”.

„Podpułkownik Budnik mówił śledczym: „Istniała realna możliwość użycia wojska poza koszarami”.

To są argumenty za tym , że Macierewicz w 1992 r. chciał przeprowadzić zamach stanu. Skąd o tym wiemy ? Autor przedstawił nam bardzo wiarygodne źródło'

Akta śledztwa PoD-I-3092 liczą zaledwie 257 kart.
[Pierwszy uzyskał do nich wgląd Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”. Skrócona wersja jego tekstu ukazała się na portalu wyborcza.pl, a pełna na blogu Czuchnowskiego. ]

Po pełnym udokumentowaniu zamiarów Macierewicza autor przechodzi do dnia dzisiejszego i roztacza czarną przyszłość.

„Jednym z kluczowych projektów Macierewicza w MON jest utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Będą one podlegać bezpośrednio szefowi MON (...)Minister chce, by w Nowym Mieście stacjonowały Wojska Obrony Terytorialnej oraz siły specjalne. Ma być również odtworzona infrastruktura dla śmigłowców. Lotnisko leży niecałe 80 kilometrów od Warszawy.”

I wszystko jasne...

Kolejny tytuł, którym się zainteresowałem dotyczył wizji komunizmu według IPN, tytuł inteligentny, przecież były też inne wizje komunizmu Stalina, Pol Pota czy Bieruta, bałem się kliknąć...kanapki nie zjadłem, herbata wystygła, same straty i przez kogo ? Panowie admini dawajcie ostrzeżenia, małym, dużym, średnim drukiem, wykrzykniki, podkreślenia.

Źródło cytatów https://oko.press/1992-r-doszl...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

27-04-2017 [21:32] - spike | Link:

dobre :-)))

Obrazek użytkownika Domasuł

28-04-2017 [15:34] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Czy cos jeszcze może zdziwić w mediach 3 RP? W swoim fachu oni sa mistrzami swiata. Gdybysmy mieli taka druzyne pilkarska bylibyśmy potega. Messi, Ronaldo i Neymar mogliby nam czyscic buty :)