I co teraz, droga Unio?

Czarny dzień dla demokracji... pokrętny ulubieniec Unii, Turcja, właśnie postawiła krok ku realnemu autorytaryzmowi. We wczorajszym ogólnokrajowym referendum, Turcy (wynikiem 51.4%) wyrazili zgodę na zmiany w konstytucji, likwidujące urząd premiera i dające dużo nowych uprawnień prezydentowi, tj. Erdoğanowi. Ale nie sądzę, by ktokolwiek się w Eurokołchozie przejął. Wszak Turcja rozdaje tutaj karty: imigranci z Bliskiego Wschodu napierają na Europę właśnie przez Turcję, która na siłę ich przy sobie trzyma, grożąc odkręceniem kurka, jeśli się jakieś europejskie fundusze dla Turcji nie znajdą. A jeszcze nie tak dawno tak Turcję chwalono...
http://niezalezna.pl/83549-eurokraci-ktorzy-chwala-turcje-za-rzady-prawa-znow-zajma-sie-polska

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

17-04-2017 [21:47] - xena2012 | Link:

Jak to co? UE z całą powagą zajmuje się stanem demokracji w Polsce.

Obrazek użytkownika Dreamer24

17-04-2017 [22:32] - Dreamer24 | Link:

Wysoce prawdopodobne zważywszy na fakt, że w Niemczech wolno kpić z Polski, ale komika Jana Böhmermanna aresztowano za wyśmianie Erdoğana w niemieckim kabarecie. O owym pogwałceniu wolności słowa się jakoś nie słyszy.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-04-2017 [22:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Sytuacja w Turcji to cios dla UE i jednocześnie szansa dla Polski. Bardzo dobry wynik referendum!

Obrazek użytkownika Dreamer24

17-04-2017 [23:57] - Dreamer24 | Link:

Jak najbardziej. Tym krótkim wpisem chciałem ośmieszyć UE, aniżeli współczuć.

Czyżby spełniały się geopolityczne przewidywania George'a Friedmana, wieszczącego lata temu wzrost znaczenia i Polski, i Turcji?

Obrazek użytkownika Domasuł

18-04-2017 [01:20] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Komentator BBC, dziadzisko o nazwisku Simpson, nawet nie sili się na jakiś obiektywizm. To samo apokaliptyczne straszenie opinii publicznej, jak po Brexicie, kiedy niejaka Kasia Madera (dziennikarka polskiego pochodzenia) opowiadala z Warszawy, ze Polska zamarla z obawy o rodakow przebywających w Anglii. 

Obrazek użytkownika Dreamer24

18-04-2017 [02:24] - Dreamer24 | Link:

Dodam, że mi utkwił w pamięci tandetny film BBC "Is Poland being 'Putinised'?", z którego wręcz wylewała się antypisowska propaganda. Sformułowanie pana Jacka Sasina odnośnie Unii, "twór polityczny", zostało przetłumaczone w angielskich napisach jako "polityczne zwierzę", a gdy pan Sasin mówił, że nasze interesy nie były ostatnio brane pod uwagę, na przykł.... CIĘCIE. Ujęcie urwane, a wg tłumaczenia zdanie zakończyło się kropką.