Merkel vs. Trump

Donaldów dwóch w polityce…
Ich gestów odmienna uroda:
- ten merda przed bismarczycą
a drugi jej łapy nie poda…
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

18-03-2017 [08:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

I to jest piekne :) A teraz w tureckich gazetach porownuja Merkelowa do Hitlera. To lubie :)

Obrazek użytkownika xena2012

18-03-2017 [11:15] - xena2012 | Link:

Mimo wszystko nie rozumiem zachowania Trumpa i nie akceptuję.Zamiast popisywania się chamstwem mógł ją zwyczajnie nie zapraszać na rozmowy.  Co to ma zresztą do równouprawnienia o którym teraz tak się pisze?

Obrazek użytkownika fritz

18-03-2017 [12:22] - fritz | Link:

Szybko wyjasnie zachowanie prez. Trumpa.

Merkel jest poteznym politykiem, ktory prowadzi wroga wobec USA polityka.
Merkel dazy do wyrzucenia USA z Europy i robila wszystko, zeby zablokowac obecnosc USA w Polsce.

Trump nie ufa jej za grosz, na szczescie. Dlatego wlasnie nie podal jej reki, nie wykonal tego symbolicznego gestu zaufania.
Dzieki Prezydencie.

 

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [13:18] - Biedronka | Link:

Trochę inaczej. W tej kwestii mamy rozbieżne zdanie w stosunku do p. Rybińskiej. 

Obecność baz amerykańskich i ochrony amerykańskiej USA w Niemczech jest b. korzystna dla Niemców -również ekonomicznie. Merkel nie chciała przeniesienia nacisku a w tym części sił czy infrastruktury dalej na wschód, a Trump ma powody do braku zaufania bo jak to już wiele osób pisało Niemcy chcą brać (rynek USA jest na pierwszym miejscu odbiorców niemieckich towarów) ale nie chcą dawać. W tym kompletnie ignorują monopol gazowy rosyjski szkodząc państwom bałtyckim, Ukrainie ale też i sobie bo sami sobie też ucinają możliwość korzystania z konkurencji. Państwa Europy wschodniej - w tym Polska są nie tylko świetnym buforem ale też wypłacalnym odbiorcą towarów i usług w wielu dziedzinach a Niemcy chcieliby zachować sobie zwierzchnictwo militarne nad tymi państwami choć nie mają do tego środków.
 

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [13:10] - Biedronka | Link:

Nie obserwowałam. Ale krótko- sprawy "równouprawnienia" nie mają znaczenia w strategii i polityce. To jest tylko przynęta dla "mas". Podobnie jak kwestie rasowe w USA.
Merkel jest przywódcą więc ją zaprosił. Natomiast gierka w sprawie Ukrainy jest ewidentnie podszyta niemiecką hipokryzją bo Niemcy budują rure omijającą Ukrainę. I robią to politycy niemieccy a nie jacyś anonimowi "biznesmeni".
Innymi słowy Trump musi w jakiś sposób pokazać Merkel kto rządzi bo rządzi ten- kto ma armię i kto tą armią może cokolwiek zagwarantować. 

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika twardek

18-03-2017 [11:54] - twardek | Link:

Celnie wystrzelone !
@Xena, jeżeli odmówił podania reki, to rzeczywiście jest z nim coś nie tak, jeżeli natomiast nie wyszedł z inicjatywą podania - to jest to znamienny, i jako taki dopuszczalny, gest polityczny.
Omawianej sceny nie widziałem.

Obrazek użytkownika OLI

19-03-2017 [02:09] - OLI | Link:

Jest tutaj, w całej okazałości:

https://www.youtube.com/watch?...

Trump zachował się jak rasowy polityk. Ma doświadczenie w postępowaniu z ludźmi świadomymi swojej siły - i to doświadczenie wykorzystał.
- po całym cyrku, jaki urządziła UE z Niemcami na czele w związku z wyborem Trumpa,
- a nawet po jego wyborze, kiedy to przedstawiano go jako troglodytę, którego trzeba nauczyć "naszych wartości"
- wobec oczywistego sojuszu z Rosją
- wobec schizofrenicznej gry w sprawie Ukrainy
- wobec schizofrenicznego stosunku do amerykańskich baz wojskowych ( zostawcie nam bazy w Niemczech, bo to nam przynosi korzyść, ale nie wchodźcie do państw Mitteluropy,  bo  tam to byśmy chętnie sami sobie weszli)
 
Merkel została usadzona, zanim zanadto się rozpędziła. Najpierw została zawrócona z drogi na lotnisko, pod pozorem ataku śnieżycy na wschodnim wybrzeżu, a potem zbita z pantałyku na wspomnianej sesji fotograficznej ( bo konferencja prasowa była potem). I chwała Trumpowi za to, że nie dygał przed nią, jak Polacy, zawsze grzeczni ponad potrzebę.
Łatwiej koniowi zawczasu nałożyć munsztuk, niż go potem rozbrykanego łapać i kiełznać.

A nasi  co zrobili? obcałowali rączki, przeszli na ty, wypowiedzieli tysiące pozytywnych słów... a ona im za to pokazała, "które pół dnia dłuższe".
Naszych rozgrzesza to, że oni muszą być "grzeczni". Trump może być asertywny.

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [15:45] - Biedronka | Link:

Z tego wynika, że Trump dał też prztyczka prasie...również tej w całości usłużnej Frau Merkel..

Piękne.

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

20-03-2017 [16:14] - Marcus Polonus | Link:

W samo sedno, gratuluję!