Współpraca międzynarodowa: SAR-Lupe, Smoleńsk, awans Tuska

SAR-Lupe to pierwsza niemiecka konstelacja satelitów wywiadowczych. Składa się z 5 identycznych satelitów i jednej stacji naziemnej. System osiągnął pełną sprawność 22 lipca 2008 roku. Ogólny koszt projektu wyniósł około 350 milionów euro.
Niemcy mają w SAR-Lupe niezależny satelitarny system rozpoznawczy radar zdolny do gromadzenia informacji, niezależnie od pogody i warunków oświetleniowych. Rekonesans w dowolnym miejscu na świecie jest możliwe dzięki pięciu satelitów radarowych.
System może dostarczyć up-to-the-minute obrazy radarowe w ciągu maksymalnie 36 godzin. “Jednakże, w większości przypadków będziemy o wiele szybciej”, powiedział generał brygady Kriesel.
Satelity są wyposażone w radar o syntetycznej aperturze (SAR), co umożliwia im wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości bez względu na warunki atmosferyczne. Radary działają w paśmie X i korzystają z nieruchomej anteny o średnicy 3,3 m. Mogą one działać w dwóch trybach:
– punktowym (spotlight) – rozdzielczość 50 cm, pole widzenia 5,5 km
– pasmowym (stripmap) – rozdzielczość 1 m, pole widzenia 8×60 km
Stacja naziemna mieści się w Zentrum für Nachrichtenwesen der Bundeswehr w Gelsdorf. Odpowiada ona za kontrolę satelitów oraz odbiór i analizę danych. W pozimnowojennym bunkrze należącym do ośrodka, mieścić się będzie archiwum danych.
Niemieckie satelity były umieszczane na orbitach za pomocą rakiet Kosmos 3M, startujących z Plesiecka – rosyjskiego kosmodromu położonego 180 km na południe od Archangielska.
SAR-Lupe posiada pełną integrację z francuskim systemem satelitarnym Helios II.
 
                                                                                       
                                                                                            ***
 

„samobójstwo” (…) ostatniego polskiego łącznika ze STASI z NRD, który też w dziwnych, na początku lat dziewięćdziesiątych, w bardzo dziwnych okolicznościach – znaleziono go martwego na torach kolejowych w takim miejscu Warszawy (…) że tam pociąg jeździł raz na, raz na tydzień, a on mieszkał w ogóle po drugiej stronie Warszawy i nie miał prawa tam być…
https://www.youtube.com/watch?v=1r1RSsP0nRk  [10.30’ – 10.53’ mat. wideo]
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

16-03-2017 [15:28] - paparazzi | Link:

Po nitce do kłębka a kłębki są dwa.

Obrazek użytkownika damascen

16-03-2017 [16:42] - damascen | Link:

co wynika z notki - w przygotowaniu pt. Ramy Tragedii Smoleńskiej