Afera hazardowa i śmierć posła Rafała Wójcikowskiego

  Przedwczoraj [23.02.2017]  w portalu Legalnybukmacher.com {TUTAJ} pojawił się artykuł Krzysztofa Prenciny "Nowa afera hazardowa? Chciał ją wyjaśnić poseł Wójcikowski, który zginął w dziwnych okolicznościach".  Okazuje się jednak iż mamy do czynienia z aferą hazardową, która wcale nie jest nowa.  To po prostu dalszy ciąg tych samych przekrętów co w 2010 roku.  Aby się o tym przekonać należy zajrzeć na portal Blogmedia 24 i przeczytać notkę Maryli "Totalizator Sportowy. GTech. Josef Blass. Przyjaciele z Gottwalda. Afera hazardowa." {TUTAJ}.  Wpis ten jest z 2010 roku, ale wczoraj i dziś Maryla dodała do niego trzy komentarze [nr 30, 31 i 33] opisujące dzisiejszą sytuację.  W roku 2010 Maryla cytowała Brygidę Grysiak, która wtedy pisała:

  "Pięć wersji ustawy hazardowej sprzyjało tylko jednej firmie - Polska
Rynek wideoloterii miał zorganizować w Polsce Totalizator Sportowy. G-Tech - amerykański gigant branży hazardowej - miał dostarczyć maszyny i oprogramowanie. Dzięki nim można by grać niemal w każdej kolekturze lotto. Dodatkowo G-Tech przez wiele lat miał obsługiwać system. Specjaliści z branży hazardowej szacują, że w grę wchodził kontrakt wartości około 1,5 mld dol.".

  Dziś natomiast w piątek 24 lutego 2017  "Rzeczpospolita" napisała:

  "Według nowej ustawy monopol na dostarczenie automatów do gier (tzw. jednorękich bandytów) i ich serwisowanie otrzyma amerykańska firma IGT. Jak wskazuje cytowany przez "Rz" poseł Kukiz’15 Bartosz Jóźwiak, transakcja ta oznacza duże straty dla budżetu państwa. "Szacowaliśmy, że to będą straty w wysokości minimum 7 mld zł" - wskazuje. (...)
  Podczas pierwszego czytania swoje krytyczne uwagi na temat ustawy wygłosił zmarły niedawno poseł Wójcikowski. Jednak wydarzenie to zostało przykryte przez postać Pawła Bednarza z fundacji Dobrego Pasterza, który wówczas na terenie Sejmu powalił pracownika biura PiS. Cztery miesiące później Bednarz okazał się świadkiem wypadku Wójcikowskiego - dodaje "Rz"." [patrz {TUTAJ}].

  Owa firma IGT jest niczym innym jak G-Tech, która w międzyczasie zmieniła nazwę.  Wszystko wskazuje na to, że ta sama amerykańsko-żydowska sitwa, opisana dokładnie przez Marylę ponownie forsuje interesy tej samej firmy, co w 2010 r.  Z wideoloteriami wtedy nie bardzo wyszło, ale z automatami do gier może się udać.  Ustawa hazardowa została podpisana w końcu grudnia 2016 przez prezydenta Dude i ma wejść w życie w kwietniu 2017.  Przewiduje ona monopol państwa [a faktycznie firmy IGT] na automaty do gier hazardowych.  Posłowie klubu Kukiz'15:

  "złożyli projekt nowelizacji uchwalonej w grudniu ustawy o grach hazardowych, zakładający odroczenie jej wejścia w życie. (...) Ustawa hazardowa, przemilczana w mediach, a powodująca monopolizację sektora jednorękich bandytów może doprowadzić do przejęcia rynku przez firmę zagraniczną. W związku z tym złożyliśmy projekt wydłużający vacatio legis do 1 października, a w przypadku niektórych przepisów nawet do 1 stycznia 2018 roku – powiedział podczas briefingu w sejmie poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski." {TUTAJ}.

  Pojawiły się też podejrzenia, iż śmierć posla Rafał Wójcikowskiego w wypadku samochodowym mogła mieć coś wspólnego z afera hazardową.  Posłanka Anna Siarkowska mówiła w wywiadzie dla TVP Info {TUTAJ}:

  "Posłanka Siarkowska, pytana o nowe informacje w sprawie wypadku posła Wójcikowskiego nie kryła, że sprawa wymaga dokładnego sprawdzenia. – Uważam, że prokuratura badając okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego winna także zbadać, czy nie ma to z związku ze sprawą ustawy hazardowej, którą zajmował się poseł przed śmiercią. Pewne wątpliwości budzi obecność na miejscu wypadku świadka, który miał kontakt z posłami Kukiz’15, a który nawet do nas nie zadzwonił po tragedii – mówiła.".

Nie tylko ona ma watpliwości:

  "Kontrowersje wokół badanej przez Rafała Wójcikowskiego ustawy hazardowej tłumaczył publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz. – Generalnie chodzi o to, że w trybie błyskawicznym przeszła ustawa, której vacatio legis kończy się w marcu, w świetle której, w ciągu tego roku z polskiego budżetu wypłynie prawie 4 mld złotych na rzecz zachodniej firmy, której treść umowy jest utajniona – tłumaczył. – Nie byłoby w tym nic strasznego, tylko że ta firma ma najdroższe automaty na rynku – dodał. Co ciekawe, poseł Rafał Wójcikowski w rozmowie z publicystą przyznał, że badanie sprawy ustawy hazardowej to „wejście na kruchy lód” i „może pourywać nogi”." {TUTAJ}.

  

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

25-02-2017 [19:28] - xena2012 | Link:

po przeczytaniu odsyłaczy ( TUTAJ) zastanawiam się czy ta cała afera nie miała za zadanie uderzyć w PiS. No i ta niewyjaśniona rola pana Bednarza z fundacji Dobrego Pasterza.Myślę ,że trzeba poczekać na jakieś bardziej szerokie wiadomości.Być może trzy panie odchodzące z Kukiz15 wiedzą więcej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-02-2017 [19:43] - Imć Waszeć | Link:

Rozwiązanie: proszę zatrudnić prokuratorów do zbadania sprawy i zablokować wszelkie działania, zwłaszcza transfery pieniężne, do czasu wyjaśnienia sprawy. Gdyby się cwaniaki z zachodu upierali, to proszę wysłać im zaproszenia do złożenia zeznań w Polsce. Powód: podejrzenie morderstwa w związku z działalnością posła. Jeśli jednak władza ma poczucie, że afery nie było, to proszę wypłacić pieniążki i płakać, a nie zawracać nam gitarę.

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2017 [20:23] - Jabe | Link:

Nie wypada zajmować się plotkami, ale też nie wolno z góry zakładać braku udziału „siły wyższej” (acz najzupełniej ziemskiej). Wspomina się o KGHM i „smutnych panach”.

Obrazek użytkownika manko1492

25-02-2017 [22:03] - manko1492 | Link:

Koleś stolzmana znowu trochę uskubie. A i stolzman otrzyma kolejna prowizja. Kilka wykładzików i uzbiera sie troszke. A reszta na swisskonto do ...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-02-2017 [23:36] - Zygmunt Korus | Link:

Najlepiej naprowadza na trop zabójstwa inżynier, który pokazuje krok po kroku elementy rozbitego auta posła nie mające nic wspólnego z sytuacją drogową. Reszty można się tylko domyślić, ale czy prawda wyjdzie na jaw? Za bardzo oficjalnie chwalono śp. Rafała, który bardzo merytorycznie punktował PiS na wielu polach (m.in. 500+), żeby teraz wykazać się faktyczną wolą sprawdzenia wątku zabójstwa... Należy obserwować zachowania nad trumną - to zawsze daje do myślenia... Zobaczymy kto i jak weźmie się za przesłuchania - poważne - dżudoki Bednarza? To będzie papierek lakmusowy...
http://www.gazetawarszawska.co...

Obrazek użytkownika JAMS

26-02-2017 [11:08] - JAMS | Link:

Z całym szacunkiem, dla wiedzy inżyniera z podanego przez Pana linku, wydaje mi się, że fotografie to stanowczo za mało.
Co budzi we mnie wątpliwości?
1. brak wiedzy o prędkości samochodu w momencie kolizji z barierą
2. brak wiedzy o kącie uderzenia w barierę
3.brak opisu i zdjęć białego samochodu (kwestionowane uszkodzenia o barierę mogą być wynikiem uderzenia w biały samochód)
 bo sądząc z położenia tego samochodu na poboczu można wnioskować, że został uderzony
 

Obrazek użytkownika elig

26-02-2017 [00:11] - elig | Link:

Tę ustawę hazardową przepychał podobno wiceminister finansów Wiesław Janczyk.  Patrz tu:  http://wrealu24.pl/polityka/32...