Putin zadzwonił do Obamy.

No i zeszło powietrze, kamienie pospadały z serc, portki przestały się trząść, wzrosło na parkietach, skaczą z radości i łapki zacierają ci, którzy na dostarczaniu sznura, na którym zostaną powieszeni najbardziej zarabiają: Total, Siemens, zbrojeniówka niemiecka i francuska, przemysł lotniczy, okrętowy, energetyczny, wydobywczy, banki, itd. 

Jest to bardzo skuteczna taktyka wzięta ze świata przestępczego. Po każdym działaniu ostrym przychodzi faza wyciszenia i chyba nie ma potrzeby tłumaczenia komukolwiek dlaczego. Putin od 15 lat wygrywa w ten sposób wszystkie swoje mniejsze i większe wojny ze Światem. Początek był największym szokiem - ludobójstwo w Czeczenii - wyciszenie musiało potrwać dłużej. Później była Gruzja i Polska (Smoleńsk!), po których następowały odpowiednio, niecałe dwa i niecałe cztery lata ciszy.

Zamiast wprowadzić rzeczywiste sankcje by zmusić do wycofania z Krymu, owce się cieszą, że nażarty wilk trawi zdobycz i nie goni następnych. Mało tego, uważają to za swój sukces: milczały, nie prowokowały... Nie zawracają sobie głowy tym, że będzie miał teraz więcej sił na złapanie następnej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nemo1

29-03-2014 [16:32] - nemo1 | Link:

Witam.Sz.Pan raczył zapomniec o głównych ścierwojadach czyli o funduszach hedgingowych.Tylko Tempelton miał w 2013 r ponad 7mld $ w obligacjach ukraińskich.Jest ryzyko,jest zabawa.Tylko za tę "zabawę" banksterów słono zapłaci nareszcie "wolny" przede wszystkim od pieniędzy naród ukraiński.Moje uszanowanie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

29-03-2014 [19:29] - Janko Walski | Link:

Zapłaci nie tylko Krym, Ukraina, ale cały świat. Rosja Putina realizuje cele Związku Sowieckiego i robi to metodami Związku Sowieckiego. Ideologię zastąpiły "interesy". Zresztą "interesy" także karmiły ten bandycki kraj w przeszłości.
Pozdrawiam,
JW