Ucieszę się, kiedy Putin wkroczy do Polski

Kiedy Dawid, syn Jessego ukrywał się przed czyhającym na jego życie Saulem miał kilka okazji, aby zabić ówczesnego króla, ale tego nigdy nie uczynił. Nie zrobił tego dlatego, że Saul był jego królem oraz rządził z woli Boga.

Saul był pomazańcem Bożym oraz królem Izraela, dlatego Dawid go nie zabił pomimo usilnych próśb jego ludzi. Co więcej, Dawid pomścił Saula zabijając jego wrogów. Dawid był jednym z najbliższych Bogu synów ludzkich.

A jak polskie społeczeństwo potraktowało swojego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego? Najpierw go zabiło szyderstwem, i pomogło w jego zgładzeniu. Bo krew na rękach nie ma tylko ten, który podłożył bombę w samolocie, ale i ten który umożliwił taką sytuację- ty narodzie polski! Gdybyś pohamował swój język, gdybyś nie demonstrował wrogości dla swojego gospodarza może nie doszłoby do tej tragedii. Powiedziałeś bowiem do jego wrogów, ale również i twoich głupcze: "To nie jest nasz prezydent, róbcie z nim co chcecie!". Wystawiłeś go swoim wrogom na tacy.

"Przyszedł do własnego domu, ale jego własny lud go nie poznał"- napisał o Chrystusie Ewangelista Jan. Tak i ty odrzuciłeś gospodarza, który chciał o ciebie dbać Ku swojej zgubie dałeś się zwieść nikczemnikom, którzy pasożytują na tobie. I za każdym razem kiedy ty się śmiejesz z Smoleńska, oni się śmieją z ciebie, że jesteś taki głupi. A jesteś głupi, bo nie nawróciłeś się po śmierci swojego prezydenta; nie oddałeś mu należnego szacunku, pozostawiłeś zbrodniarzy bez ukarania, a prawdę zadeptałeś na rozkaz łajdaków obwieszonych w złocie. I cóż głupcze myślisz, że Bóg nie pomści sprawiedliwych; że cię nie ukarze za to, że ich opuściłeś? Możesz być pewien, że odpowiesz za ich krew.

Bo nawet po takiej tragedii, twoje serce się nie zmieniło: jeszcze mocniej umocniłeś się w swojej niegodziwości; zaprzyjaźniłeś się z mordercami swojego prezydenta i razem z nim w rytm rozpustnej propagandy raniłeś go swoimi szyderczymi strzałami. Nie upomniałeś się o jego krzywdę, nie pomściłeś swoich braci i sióstr. Dlatego zginiesz marnie.

Bo nie zrozumiałeś, że Katastrofa Smoleńska nie jest tylko sprawą polityczną, ale tragedią zakorzenioną w jądrze ludzkości; że to współczesny "Makbet", "Antygona" i "Zbrodnia i Kara"; to hańba ludzi, którzy na ołtarzu III RP złożyli ofiarę swoim bogom z własnych rodaków. Ty w głębi ducha ucieszyłeś się z Katastrofy Smoleńskiej, bo gdyby było inaczej pragnął byś poznać prawdę o tej tragedii, a na pewno nie drwiłbyś sobie z tego. Czy gdyby tam była twoja biologiczna matka lub ojciec, nie chciał byś wiedzieć jak umarli? Czy zjadł ich ogień i umierali w mękach, czy też odeszli szybko i bezboleśnie? Czy stracili życie z rąk morderców czy też zginęli przez przypadek? Oczywiście, żebyś chciał, każdy by chciał.

Tylko, że tobie się wydaje, że to ciebie nie dotyczy; czy widząc co spotka Ukraińców dalej tak myślisz? Czy Putin dalej jest dla ciebie ofiarą oszołomów, czy kimś kto budzi twoje przerażenie i paniczny strach? Twój strach będzie narastał, bo morderca, z którym się spoufalałeś na grobie swojego prezydenta przyjdzie również po ciebie i cię wytępi. Zanim jednak to się stanie dowiesz się prawdy o Katastrofie Smoleńskiej;zrozumiesz swoje przewinienie i zakuty w kajdany umrzesz w jękach.

Zanim strzelą ci w tył głowy wspomnisz swojego prezydenta i pogardzisz sobą za to, że go zdradziłeś. It's too late! Paf Paf!

Ty zginiesz, a Lech Kaczyński odrodzi się; odrodzi się jako bohater całego wolnego świata, jako ten, który toczył bój z "nowym Hitlerem", złem zagrażającym współczesnemu światu. Jego chwała będzie wzrastać, a o tobie nikt nie będzie pamiętał. Już teraz kiedy jeszcze żyjesz przekonujesz się o tym? Proroctwo Kaczyńskiego wypowiedziane w Gruzji brzęczy ci w uszach, nie daje spokoju. Za każdym razem kiedy widzisz Putina odczuwasz lęk, powoli zaczynasz wierzyć, że polski prezydent zginął z jego ręki. To dopiero początek. Zanim zginiesz poznasz całą prawdę o Smoleńsku i twoje przewinienie stanie przed twoimi oczami. Zatrwożysz się strasznie, ale nie będzie już ratunku.

Może byś przetrwał, gdybyś był głupcem. Ale nim nie jesteś, głupiec bowiem nie posiada mądrości, ale ma za to często dobre serce. A ty nie masz ani jednego, ani drugiego. Bo czy w innym razie mówiłbyś, że nic cię nie obchodzi tragiczna śmierć 96 twoich rodaków?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

21-03-2014 [11:47] - Teresa Bochwic | Link:

Wie Pan, tekst bardzo byłby trafny i świetny, gdyby nie oskarżał Pan w pewnym momencie "społeczeństwa' i "narodu polskiego". Ja wiem, że na PiS chce głosowac tylko 36 proc. (wśród idących do głosowania), ale do tego dochodzi parę małych, co więcej, pewnie sporo niegłosujących podobnie jak oni mysli. Razem porządny odłam społeczeństwa i narodu.
A tytuł - kolejny na tych blogach - mnie zdumiewa. od takich tytułów załamuje się moja wiara, że wolność słowa, o którą ubiegam się od zarania mojego życia, rzeczywiście jest tak wielką wartością.

Obrazek użytkownika kolarz

21-03-2014 [12:51] - kolarz | Link:

Putin to fachowiec, po co miałby wkraczać do Polski? Inaczej: jaki realny interes mógłby załatwić w Polsce kłopotliwym w końcu wkroczeniem a nie mógłby załatwić przy pomocy zasobów (kadrowych, organizacyjnych, kapitałowych), którymi w dniu dzisiejszym w Polsce dysponuje?
Ja takich nie widzę.
Owszem, jest jeden wyjątek: gdyby w Polsce rozwój sytuacji zmierzał w kierunku pozbawienia go wspomnianych wyżej możliwości to wtedy trzeba się liczyć z taką reakcją. Ale do tego jeszcze daleko. Dziwi mnie jednak zdziwienie wielu rozsądnych (skądinąd wiadomo) ludzi rzekomą "zmianą" w nastawieniu "stronnictwa ruskiego". Przecież oni nie są głupi - no, tu może przesadziłem, ale w każdym razie nie wszyscy - i zdają sobie sprawę, że są tylko dalekimi ogniwami na peryferiach łańcucha realnej władzy i w momencie, gdy łańcuch przestanie być potrzebny (po ewentualnym wkroczeniu) to i oni odejdą w niebyt polityczny a może nawet zostaną spaleni wraz ze swoimi przywilejami i zgromadzonymi dobrami na ołtarzu stabilizacji i świętego spokoju. Stąd ich strach i "zmiana frontu".

Obrazek użytkownika Chatar Leon

21-03-2014 [13:45] - Chatar Leon | Link:

Tytuł jest na prawdę nie za dobry (zapewne miał skłaniać do przeczytania tekstu?).
Natomiast oskarżenie społeczeństwa jak najbardziej trafne.
(dziwię się temu powtarzanemu w kółko zachwytowi nad tymi 36 procentami, zwłaszcza widząc jak w terenie lokalne uładziki w PiS robią wszystko, aby przegrywać kolejne wybory; zresztą jak na razie te manipulowane sondaże publikowane na różnych onetowniach i w wybiórczej służyły najczęściej do straszenia, "co będzie jak Kaczor dojdzie do władzy" i mobilizowania lemingów do pójścia na wybory i obrony przed "oszołomami").

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

26-03-2014 [19:33] - Teresa Bochwic | Link:

A ja się dziwię ludziom, którzy nie odróżniają elektoratu od członków partii. Po prostu ręce opadają.

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

26-03-2014 [19:59] - Jan Własnowolny | Link:

Takich jak Pani prawdziwych patriotów jest nieliczna grupka.

Już Piłsudski przeklął Polaków. I może to jego przekleństwo działa ?

Obrazek użytkownika luska

21-03-2014 [15:54] - luska | Link:

Balladyna i Makbet - to jedyne, co przychodzi mi na myśl, gdy próbuję pojąć tę tragedię.

Obrazek użytkownika Kazmirz

21-03-2014 [20:57] - Kazmirz | Link:

Tez jestem.... cham !:) Pozdrawiam zza wielkiej wody. A ta milczaca wiekszosc (porzadnych ?!) o ktorej wspomina p. Teresa czyzby miala byc dla nas jakims wytlumaczeniem ? O swieta naiwnosci - po prostu brakuje slow !

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

26-03-2014 [19:30] - Teresa Bochwic | Link:

NIE wspominam o porządnej większości. Czy konieczne jest przekręcanie już nie tylko cudzych myśli, ale cudzych tekstów, które można przeczytać parę centymetrow nizej? Niech się Pan użala nad naiwnością kogoś innego.