Stronnictwo rosyjskie stało się stronnictwem polskim?

Rzecz zdumiewająca: Komorowski, Tusk i Sikorski zaczęli wypowiadać się zgodnie z polską racją stanu w ostatnich dwóch dniach! Fakt ten wprawił w osłupienie znaczną część opinii publicznej, a Resortowi wpadli w euforię: widzicie, widzicie - krzyczeli ile sił w gardłach - nie jest prawdą, że są rosyjscy.

Co się stało? Prawie sto ofiar mordu smoleńskiego wywołało wielką miłość do Rosji i Putina oraz festiwal piosenki rosyjskiej w Zielonej Górze, a sto ofiar na Majdanie, co prawda z opóźnieniem, ale jednak,  ostry sprzeciw? Zmiana była tak gwałtowna, że zakrętu nie wyrobiło najbliższe otoczenie Komorowskiego (Koziej, Nałęcz i Kuźniar) i całe medialne otoczenie stronnictwa rosyjskiego, które do dzisiaj nie przestawiło się na nową słuszność. Spokojnie, nie ma potrzeby.

Za chwilę konferencja prasowa Putina. Dowiemy się z niej, że nikt na świecie bardziej nie dba o pokój niż on sam. Rosyjskie siły na Krymie zatrzymały zagrożenie "faszystowskie" i "ochroniły" ludność rosyjską i ukraińską Krymu przed "ekstremizmem banderowców". Usłyszmy, że spełniły już swoje zadanie i zostaną wycofane do baz.  Słowem szczęście nie do opisania. Nie jest trudny do przewidzenia ten kolejny krok rozgrywki Putina z Ukrainą. Naprzemienne zamrażanie i topienie lodów, jakże skuteczna metoda kruszenia przesłuchiwanych w NKWDowskich kaźniach (dobry i zły ubek), stało się głównym narzędziem uprawiania polityki przez byłego szefa KGB. Ostatni cykl aczkolwiek kosztowny to przyniesie Putinowi w ostatecznym rozrachunku szereg korzyści, które z pewnością zostaną dostrzeżone przez uważnych obserwatorów (choć niekoniecznie słuchanych) patrzących z perspektywy długofalowych celów  Kremla i strategii małych kroków oraz  przygotowywania gruntu do dalszych działań.

W tym kontekście wyjaśnienie zwrotu w zachowaniu Komorowskiego, Tuska i Sikorskiego (KTS) jest bardzo proste: zostali wtajemniczeni w plan Putina! Wiedzieli, że demonstracja siły jest tylko demonstracją. Bolek w latach 70 był odważny bardziej niż ci, na których donosił. Gdy zaczynali coś podejrzewać prosił prowadzącego SBka by go wsadzili razem z innymi. Wtedy zadziałało i teraz też. Putin wycofał się bo Radek walnął pięścią w zachodni stół! Wot gieroj i w dodatku jaki patriota! Jakże ktoś taki mógłby dopuścić do zbrodni smoleńskiej, gdyby zagrażała, a później aktywnie wspomagać dezinformację służącą zacieraniu śladów? Jeszcze zobaczymy spektakl pt. oburzenie postawą KTS w wykonaniu Putina w scenografii "sankcji" po pewnym czasie wspaniałomyślnie przez Putina cofniętych.

Jeszcze jedna uwaga: określenie "wtajemniczenie" nie jest najszczęśliwszym. Komunikacja w takich działaniach odbywa się na zasadzie "dawania do zrozumienia". Putin "dał do zrozumienia" KTS, że we wtorek wycofa wojsko, a KTS "dał do zrozumienia" Putinowi, że będzie walił pięścią w stół, czym wywołał podziw Putina dla bystrości KTS w rozpoznawaniu mądrości etapu. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-03-2014 [11:23] - NASZ_HENRY | Link:

a ofiar NIET ;-)

Obrazek użytkownika alchymista

04-03-2014 [11:27] - alchymista | Link:

Stratega wszechczasów gen. Kozieja rzeczywiście jest trudna do wyjaśnienia, chyba że w ogrodach pałacu prezydenckiego wylądowało UFO i zaoferowało Polsce swoje oddziały. Natomiast chciałbym zwrócić uwagę właśnie na tych, którzy przyglądają się z oddali. To przede wszystkim Chiny. Jest świetny tekst Radosława Pyffla na ten temat: http://www.polska-azja.pl/2014...

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-03-2014 [11:40] - Józef Darski | Link:

Donek wstań z kolan na chwilą, bądź bodryj tylko sobie nie wyobrażaj i nie przyzwyczajaj się, zaraz wrócisz do pozycji leżącej, żeby Putin mógł otrzeć sobie nogi, po tym jak Sikorski je wyliże. 

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-03-2014 [12:04] - Janko Walski | Link:

i wzmacnia ją.

Użyte w tekście określenie "wtajemniczenie" nie jest najszczęśliwszym. Komunikacja w takich działaniach odbywa się na zasadzie "dawania do zrozumienia". Putin "dał do zrozumienia" KTS, że we wtorek wycofa wojsko, a KTS "dał do zrozumienia" Putinowi, że będzie walił pięścią w stół, czy wywołał podziw Putina dla bystrości KTS w rozpoznawaniu mądrości etapu. 

Obrazek użytkownika siermięga

04-03-2014 [11:51] - siermięga | Link:

czy należy nadać Order Orła Białego ależ oczywiście,bohaterom się należy,przysiadłem ze zdumienia!Pan Macierewicz już dzień w dzień nie jest straszony czymś tam ,palący koty i niesioł nie mówią o podpalaczu Polski,rudy występuje na tle jakiś bogato zdobionych książek,mąż stanu to i oprawa musi być godna.Jedynie po staremu dział zbiorowy samobójca ale też przyjdzie na niego kres tak jak i całe to towarzycho,jedynie co nam pozostało to pilnować aby nie prysnęli czy czegokolwiek podpisywać.PS.Zdumiewa raduś ,rękę podnosi i łaje...no,no!

Obrazek użytkownika wandaherbert

04-03-2014 [15:26] - wandaherbert | Link:

,że większość spoleczenstwa nie uwierzy w ich,nagle pojawioną się ,odwagę .Te nagle zmiany stanowiska, w sprawie Ukrainy i Majdanu, są podejrzane dla srednio interesującego sie polityką

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-03-2014 [13:36] - Janko Walski | Link:

Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego

Rosja jest gotowa do negocjacji ws. Ukrainy, ale pod warunkiem realizacji porozumienia z 21 lutego.