"Prawdziwa prawica" na sznurku Rosji?

Któż by się spodziewał, że najbardziej sceptycznym środowiskiem wobec rewolucji na Ukrainie nie będą "media mętnego nurtu" oskarżane wielokrotnie o agenturalną działalność, ale "prawdziwa prawica" dla, której Lech Kaczyński jest zdrajcą.

Niedawno wyszła książka Doroty Kani pt."Resortowe Dzieci". Przeczytać tam możemy, że wielu dziennikarzy wiodących mediów jest agentami komunistycznych służb specjalnych, a co się z tym wiąż działa w interesie Rosji. Tyle tylko, że mainstreamowe media wspierają rewolucje na Ukrainie, podobnie jak czyni to "Gazeta Polska". I dla Grzegorza Brauna, który współpracuje z mediami Tomasza Sakiewicza, jest to dowód na to, że oba środowiska należą do układu. Oto co mówi reżyser Braun: "Sprawy musiały zajść daleko skoro media Adama Michnika i Adama Lipińskiego mówią tym samym głosem; skoro wzajemnie się oklaskują premier odpowiedzialny za zamach smoleński, współuczestnik tej zbrodni stanu, a z drugiej strony lider opozycji, który stracił tam brata i urządzają nawzajem festiwal wzajemnej celebracji. To... w tym momencie ja się naprawdę boję"([a]http://www.youtube.com/watch?v...źródło[/a]).

Tak jest! Najbardziej sceptycznym środowiskiem wobec rewolucji na Ukrainie a zarazem najbardziej prorosyjskim jest tzw. "prawdziwa prawica". Zaliczają się do niej różne osoby, które wielokrotnie krytykowały Lecha Kaczyńskiego oraz PiS za ratyfikacje traktatu lizbońskiego; znane są również ze zwalczania UE, która według nich jest największym wrogiem Polski. Jest to zasadnicza różnica między "prawdziwą prawicą" a fałszywą, którą według niej jest PiS, bo partia Jarosława Kaczyńskiego największe zagrożenie widzi po stronie Rosji. A "prawdziwa prawica" jest bardzo delikatna w krytykowaniu posunięć Władimira Putina, i tego stanu nie była nawet w stanie zmienić katastrofa smoleńska.

Dlatego "prawdziwa prawica" sympatyzuje z prezydentem Janukowyczem, a całą winę za przelanie krwi na Ukrainie zwala na UE, Izrael i Niemcy. Dochodzi tutaj do pewnych nieporozumień, gdyż Janusz Korwin- Mikke twierdzi, za całą ta hucpą stoją Niemcy, tymczasem jego przyjaciel Stanisław Michalkiewicz głosi na spotkaniach, że EU nie chce kiwnąć w tej sprawie palcem, gdyż strategiczni partnerzy Niemcy i Rosja są w tej sprawie dogadani. Pewne jest natomiast to, że według "prawdziwych prawicowców" najmniej winna jest tutaj Rosja. Jeżeli "prawdziwi prawicowcy" o niej piszą to tylko w świetle uzasadniającym odebranie Krymu Ukrainie: "Krym nigdy nie był częścią Ukrainy. To jest prezent Chruszczowa, który jako I sekretarz KC KPZR przekazał go Ukrainie"- [a]http://www.kresy.pl/wydarzenia...ówi[/a]Janusz Korwin- Mikke.

Co oczywiste krytykowany jest tutaj Jarosław Kaczyński; według Stanisława Michalkiewicza Kaczyński wystąpił na Majdanie jako reprezentant Stronnictwa Pruskiego: "To pokazuje, ze w Polsce nie ma tak naprawdę 4 partii, nie ma nawet 2- jest jedna: Stronnictwo Pruskie, które najwyraźniej zmarginalizowało Stronnictwo Ruskie na polskiej scenie politycznej; i pan prezes Kaczyński poprzez swoje przemówienie płomienne podobnie jak PO należy do stronnictwa Pruskiego".([a]http://www.youtube.com/watch?v...źrodło[/a]).

A za mój komentarz do tej sprawy niech posłużą słowa innego "prawdziwego prawicowca" Rafała Ziemkiewicza, który w [a]http://dorzeczy.pl/taniec-rady..."Do rzeczy"[/a] napisał tak: "Pisałem już wielokrotnie o historii Ochrany, o tym, że zarówno wobec naszej powstańczej emigracji i konspiracji, jak i wobec własnych socjaldemokratów oraz anarchistów stosowała z zamiłowaniem ten sam chwyt: ludzie na jej usługach zawsze przyjmowali w rozbijanych środowiskach rolę skrajnych radykałów, wszystkich niszcząc i wszystko niwecząc oskarżeniami o zdradę, ugodowość, podawanie ręki zbrodniarzom. To oczywiście nie znaczy, powtarzam za każdym razem, że każdy radykał jest agentem − ale na pewno wskazuje, że bezmyślny radykalizm jest na rękę tym, których wskazuje jako swych wrogów".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

01-03-2014 [17:23] - CzarnaLimuzyna | Link:

wydaje mi się,że takie opinie są typową wrzutką dla idiotów

"Dlatego "prawdziwa prawica" sympatyzuje z prezydentem Janukowyczem, a całą winę za przelanie krwi na Ukrainie zwala na UE, Izrael i Niemcy."

Normalna prawica uważa, ze Ukraiński bufor oddzielający nas od Rosji jest rzeczą pozytywną.Normalna prawica wie, że zarówno "rosyjska" jak i "banderowska" Ukraina może być wykorzystywana przeciw Polsce

Normalna prawica nie ma ptasiego móżdżku i pamięta fiasko "pomarańczowej rewolucji" oraz zna życiorysy niektórych "rewolucjonistów" - byłych komuchów i aferzystów oraz nienawidzących Polski banderowców.

Normalna prawica nie sympatyzuje z Janukowyczem i jest świadoma rosyjskich manipulacji.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

01-03-2014 [19:28] - Magdalena Figurska | Link:

że takie i podobne komentarze, są wrzutką  stronnictwa prorosyjskiego, albo RN nie zaliczasz do normalnej prawicy, bo oni są za "demokratycznie" wybranym Janukowyczem.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

01-03-2014 [22:05] - CzarnaLimuzyna | Link:

W którym miejscu mój komentarz jest wrzutką  stronnictwa prorosyjskiego?
Janukowycz utracił mandat moralny, który według mnie  powinien być bardziej wiążący od demokratycznego a takowy nawet kiedyś uzyskał (demokratyczny).
Świadczy to tylko o jakości demokracji nie tylko ukraińskiej,ale w ogóle o demokracji jako takiej

Tusk i Komorowski również posiadają mandaty demokratyczne i co?
Na pewno większość,  mieszkańców Krymu i części Wschodniej Ukrainy, a więc tzw. demokratyczna większość chce do Rosji i co?

Nie mam na razie większych złudzeń co do RN i PiSu. Chcę zachować tzw. obiektywizm. Bronię PiSu gdy jest niesłusznie atakowany i tak samo bronię RN.

Co nam się opłaca: Osłabienie rosyjskich wpływów przy równoczesnym osłabieniu banderowskiej Ukrainy - na tym polega dowcip
a jeżeli już mamy wspiąć się na wyższą półkę to jak powiedział Braun - nie w paradygmatach: demokratycznym i nacjonalistycznym.

Obrazek użytkownika Józef Darski

01-03-2014 [22:53] - Józef Darski | Link:

że większość mieszkańców Wschodniej Ukrainy chce do Rosji? Wschodnia Ukraina dla Pana to które obwody?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

01-03-2014 [23:22] - CzarnaLimuzyna | Link:

Napisałem "części Wschodniej Ukrainy" i nic dziwnego skoro w niektórych rejonach jest "większość rosyjska"
Panie Jerzy
Szczerze nienawidziłem Związku Zdradzieckiego i nie stałem się z dnia na dzień rusofilem.
Nie mam złudzeń co do  putinowskiej Rosji. Mój komentarz ma wydźwięk "antydemokratyczny"

a tu są te "obwody": http://pl.wikipedia.org/wiki/P...
ale przecież nie jest to istota sprawy...

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

01-03-2014 [19:25] - Magdalena Figurska | Link:

Nie konsultowaliśmy tematu i proszę - brzmiący dwugłos! Dzięki za ten tekst.

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

02-03-2014 [06:33] - Strabon - Herodot | Link:

że Rosja i Niemcy są dogadani... Już 18 lutego byli dogadani, o czym z zaskoczeniem mówi Waszczykowski Otóż była to prowokacja "Prawego Sektora", który to, jak mniema Przemysław Żurawski vel Grajewski jest ekspozyturą Putina. Oczywiście, że tak jest. Tylko że p. PŻvG obudził się poniewczasie z ręką w nocniku, a to było już wiadome mniej więcej od końca stycznia, kiedy Majdan zaczął się radykalizować, wtedy to w "Rzepie" wypowiedział się Andrij Tarasenko. Łącznie z zapowiedzią radykalnych metod, łącznie z użyciem broni palnej Wiem oczywiście, że mądrzejsi ode mnie wypowiedzieli się, że Kresy.pl i kresy24.pl to ruskie agentury. Narodowcy w Polsce też są ruską agenturą, gdyby nie byli, to nie pisaliby pojednawczych listów do nieagentury. Zwłaszcza, że w owym liście jest zawarta krytyka II RP, która jak wiadomo jest solą w oku różnych NeoeNDeków. Jednym słowem, nasi hurra patrioci dali się podejść jak dzieci ruskiej agenturze, która wepchnęła nas jak w ukraiński kocioł, o czym mówi Max Kolonko (pewnie też ruski agent). Powiedzmy sobie szczerze... tzw. Zachód został wycyckany przez Putina i Ławrowa (którego ja osobiście uważam, za oficera prowadzącego Putina) bardzo ślicznie.
 

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

02-03-2014 [06:54] - Strabon - Herodot | Link:

grają przeciwko Rosji wynika tylko z tego, że Ukraina, wg austriackiej koncepcji Mitteleuropa Schwarzenberga z 1848 r. jest w orbicie jej wpływów. Oczywiście Austria już nie istnieje, właściwie przestała istnieć 1866 r. kiedy po wojnie Prusko-Austriackiej, Prusy przechwyciły inicjatywę strategiczną państw niemieckich, czego zjednoczenie Niemiec było widomym dowodem. Ale koncepcja niemiecka, jest realizowana z całą starannością! Polskie kłopoty z Ukrainą zaczęły się 3 lata po przegranej przez Habsburgów bitwie pod Byczyna, kiedy arcyksiążę Maksymilian III musiał pożegnać się w koroną Polską. A w 1591 r. wybuchło powstanie Kosińskiego. Wcześniej żadnych ruchawek na Ukrainie jakoś nie było. Czynnik kozacki, a potem ukraiński miał w polityce habsburskiej bardzo istotne znaczenie. Efektem zabiegów habsburskich była m.in. masowa katolicyzacja Polaków w Galicji, choć wcześniej było bardzo dużo wśród Polaków unitów, finansowanie przez Wiedeń autonomicznych organizacji Ukraińskich. Wydzielenie Chełmszczyzny z Królestwa Polskiego 9 02 1918 r., jako przyszłego zalążka państwa ukraińskiego. Polacy dostali prezent w postaci rozbudzonych ambicji Ukraińców stale podsycanych przez Niemcy po 1918 r. Aż do utworzenia w Wiedniu w 1929 r. i finansowania przez Abwehrę OUNu.

A co do Grzegorza Brauna, to po jego wystąpieniu nt. Powstania Listopadowego, że urządził je motłoch warszawski, prostytutki i przemytnicy wódy na zlecenie angielskich agentów, bo Królestwo Polskie świetnie się miało gospodarczo w związku z Rosją, stwierdzam że to prawdziwy ruski agent.