Rak zabija Polskę!!! Cz.Ib

Rak zabija Polskę!!!  Cz.Ib

„W 2012 r. w Europie zdiagnozowano 3,45 milionów zachorowań na raka oraz odnotowano 1,75 milionów zgonów z powodu raka, co stanowi 3 zgony na minutę.

W 28 z 53 krajów europejskich rak wyprzedził choroby sercowo  naczyniowe jako wiodąca przyczyna przedwczesnych zgonów.

Ponadto, wykładniczo rosnący wiek populacji oznacza, że jeśli nie zostaną wdrożone skuteczne strategie prewencji i leczenia, 1 osoba będzie umierać na nowotwór co 10 sekund.”

„Polskim uczestnikiem prac nad Kartą był profesor Jacek Jassem, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, który powiedział: „Europejska Karta Praw Pacjenta Onkologicznego to ogromnie ważna inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi na nierówności w dostępie do opieki onkologicznej w różnych krajach Europy. Różnica pomiędzy najbiedniejszym i najbogatszym krajem Wspólnoty jest prawie 20-krotna.”

„W karcie postulujemy konieczność poinformowania chorego i jego rodziny o wszystkich współczesnych możliwościach leczenia onkologicznego, nawet jeśli nie są one jeszcze dostępne w danym kraju. Uważamy także, że chorym należy zapewnić najlepsze możliwe metody diagnostyki i leczenia zwiększające szanse wyleczenia, poprawy jakości życia i powrotu do społeczeństwa. „

„Ta europejska inicjatywa jest zbieżna z przygotowywanym przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne „Polskim Cancer Planem”. Pokazujemy w nim m.in. nierówności w dostępie do świadczeń onkologicznych w poszczególnych częściach Polski, przejawiające się dużymi różnicami w wydatkach na ten cel pomiędzy wojewódzkimi oddziałami NFZ. Postulujemy konkretne rozwiązania w celu racjonalizacji wydatków w zakresie onkologii. Leczenie chorób nowotworowych to walka o życie coraz większej liczby obywateli, którzy powinni być traktowani zgodnie z ‘paradygmatem równości w zdrowiu’”.

Źródło: 
http://www.pto.med.pl/aktualno...

Mihaela Militaru 
Europejska Koalicja Pacjentów Onkologicznych 
Tel.: +32 234 201 04 
Tel. kom.: +32 473 49 18 43 
Email: mihaela.militaru@ecpc.org

2.4. c.d. Polskie Towarzystwo Onkologiczne
http://www.pto.med.pl/ 

Adres Zarządu Głównego
ul. Dębinki 7, 80-211 Gdańsk
e-mail: ptoportal@gmail.com

Oddziały PTO
http://www.pto.med.pl/struktur...
http://pto.gdansk.pl/
http://www.dco.com.pl/?polskie...

Europejska Karta Praw Pacjenta Onkologicznego
http://www.pto.med.pl/aktualno...

„Cancer Plan”- Postępy w pracach nad Strategią Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024
W dniu 20 stycznia 2014 r., z udziałem Wiceministra Zdrowia Igora Radziewicz-Winnickiego i p.o. Prezesa NFZ Marcina Pakulskiego odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono postęp zainicjowanych przez PTO prac nad stworzeniem strategii walki z rakiem w Polsce – polskiego „Cancer Planu”.
http://www.pto.med.pl/aktualno...
http://www.pto.med.pl/aktualno...

Konferencje w kraju
http://www.pto.med.pl/aktualno...

Konferencje za granicą
http://www.pto.med.pl/aktualno...

Edukacyjne portale onkologiczne
http://www.pto.med.pl/edukacja...
http://www.ofe.edu.pl/web/port...
http://www.e-onkologia.am.wroc...
http://www.lekarzonkolog.pl/
http://www.onkologia.pl/

Badania kliniczne w Polsce
http://www.pto.med.pl/badania_...

Nowotwory. Journal of Oncology
http://czasopisma.viamedica.pl...
Instrukcja korzystania z elektronicznej wersji czasopisma „Nowotwory”
http://czasopisma.viamedica.pl...

I Konferencja Naukowa Czasopisma Nowotwory
Warszawa, 5-6 kwietnia 2013 r. 
http://www.pto.med.pl/edukacja...

II Konferencja Naukowa Czasopisma Nowotwory - Debaty Onkologiczne
Warszawa, 11-12 kwietnia 2014 r.
http://www.nowotworykonf.viame...

Biała Księga
Zwalczanie raka jelita grubego i raka piersi w Polsce na tle wybranych krajów europejskich
http://www.pto.med.pl/content/...

Druga Księga
Strategia zwalczania raka piersi oraz raka jelita grubego
http://www.pto.med.pl/content/...

Newsletter Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
http://www.pto.med.pl/aktualno...

Opracował:

© Roman Andrzej Śniady, Wrocław, dnia 25.02.2014 r. godz. 13.23

http://naszeblogi.pl/44577-rak...
http://naszeblogi.pl/44574-rak...

Kto milczy, ten przyzwala (Mikołaj Rej)

Następne części artykułu  w przygotowaniu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan z Glasgow

25-02-2014 [14:49] - Jan z Glasgow | Link:

    To nie tylko rak, jest jeszcze wiele jednostek chorobowych, ktore zagrazaja naszemu spoleczenstwu ale na pewno nowotwory sa bardzo powaznym problemem.
     Wypada zauwazyc, ze wielkie koncerny farmaceutyczne de facto nie sa zainteresowane wyleczeniem tej choroby lecz podtrzymywaniem zycia pacjenta jak najdluzej bo tylko wtedy zyski ze sprzedazy lekow so duze. Od lat 30-tych XX wieku z medycyny rugowane sa metody naturalne leczenia (np Fundacja Rockefellera robila to z premedytacja w Ameryce Pn ) poniewaz surowcow naturalnych nie mozna opatentowac. Leki chemiczne mozna, wystarczy pozniej opanowac struktury decyzyjne w rzadach takie jak np. FDA (Federal Drug Administration w USA), aby miec wplyw na to co uznaje sie za dopuszczalne a co nie i w ten sposob zwiekszyc swoje zyski. Koncerny farmaceutyczne bowiem nie obowiazuje przysiega Hipokratesa jak wielu ludzi nieslusznie przyjmuje na zasadzie skojarzenia z lekarzami.
     Na tym tle trzeba docenic badania polskiego lekarza mieszkajacego w USA, dr Burzynskiego, ktory chemio - i radio- terapii przeciwstawil leczenie najciezszych postaci nowotworow (np mozgu i rdzenia kregoweg) za pomoca uaktywnienia wlasnych sil organizmu. Kazdy boweim organizm posiada podsystem niszczenia komorek nowotworowych oraz podsystem niszczenia komorek zdrowych, ktore musza byc w rownowadze.
   Bardzo ciekawy film na ten temat powstal w USA, gdzie porownuje sie rezultaty terapii inwazyjnej do terapii stosowanej przez dr Burzynskiego.
Podaje link do tego ciekawego filmu w jezyku polskim:
    http://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM
Moze wlasnie oprocz dialogow politycznych dobrze by bylo zajac sie konkretna pomoca dla spoleczenstwa polskiego i uswiadamianiem zagrozen zwiazanych z odzywianiem sie oraz uruchomic zwyczajna ludzka pomoc tam gdzie jest to mozliwe. Z mojej strony zainicjowalem juz wysylki bezplatnej odziezy z Wielkiej Brytanii dla jednego z hospicjow zajmujacych sie opieka nad chorymi na nowotwory. Kazdy powinien dolozyc jakas swoja cegielke, najgorsza jest obojetnosc.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2014 [08:32] - Marek1taki | Link:

Sto lat temu ludzie rzadziej umierali na raka bo częściej umierali wcześniej np. na gruźlicę. To jedna z przyczyn - sądzę, że główna. Druga to taka, że dzięki lepszej diagnostyce częściej stawiane jest rozpoznanie nowotworu. Trzecia to obecność w środowisku niewystępujących wcześniej substancji rakotwórczych.