Putin napotkał opór. Cz. III

Biorąc pod uwagę doświadczenie zdobywane w ciągu wielu lat rozgrywania "najweselszego baraku", Ukraina musiała wydawać się strategom Putina bułką z masłem. Toż przecież jeszcze bardziej "bracia Słowianie" niż Lachy w dodatku z liczną mniejszością rosyjską i dwukrotnie dłuższą "przyjaźnią" ze Związkiem Radzieckim. Tam nawet odpowiednik przetrąconego Mazowieckiego nie pojawił się na horyzoncie. Mieli tylko swojego Kwaśniewskiego, czyli Kuczmę. Okazało się jednak, że Białoruś bis nie za bardzo przypadła do gustu Ukraińcom (i oligarchom), jak zobaczyli świat. Pomarańczowa rewolucja musiała zatem nadejść i nadeszła. Główne sznurki Wielkiego Brata musiały zostać zerwane, jednakże Bolka "droga do wolności" w Polsce uspokajała: będą nowe.  Pozostał problem z Kuczmą. Tu z pomocą przyszedł Kwaśniewski, który swoim i innych kacyków przykładem przekonał genseka i jego bandę, że Nowy nie podskoczy, bo haki, do których można podwiązać sznurki, już są. Jeśli będzie próbował się wyrwać, to pomoże rodzina: matka kompromitacja, ojciec przekręt, ciotka infekcja, wujowie wylew i wypadek komunikacyjny ewentualnie seryjny samobójca. Nie będzie zatem żadnych rozliczeń przekrętów, mordów i zdrady. W dodatku listy  najbogatszych z "Wprost" pokazane przez Kwaśniewskiego oraz kolorowe pisma z jego kompanami w roli celebrytów przekonywały, że jako biznesmenom oraz autorytetom w dziedzinie nauki, kultury, moralności i etyki będzie im jeszcze lepiej niż do tej pory. No i jak tu odmówić. Dzięki tej jakże skutecznej mediacji Kwaśniewski został bohaterem walki z pozostałościami komunizmu i jako taki wszedł na europejskie salony ze swoją Bezą i został gwiazdą największą w polskich mediach.

Dobrze szło, dopóki nie pojawiła się Julia. Dryfowanie Ukrainy pomiędzy Rosją a Unią niepokoiło nie tylko ją, więc dostała mandat na zbliżenie z Europą. Słaby mandat, bo ci, którzy korzystali z dryfu byli mocni, ale jednak. Trzeba więc było coś z tym zrobić.  Metoda dziel i rządź tym razem nie  przyniosła sukcesu.  Wykastrowanego Juszczenkę po starciu z Julią nie dało się już reanimować, a haki wkręcone w Julię nie trzymały. Znalazł się jednak i na nią sposób. W czasie największych mrozów Putin odciął Ukrainę od gazu. Pani Premier nie miała wyjścia, musiała przystać na każdy dyktat, by zapobiec katastrofie. Putin przyjął ją na Kremlu i zadbał, by warunki wznowienia dostaw dla Ukrainy były skrajnie niekorzystne, jednocześnie jego służby montowały materiał kompromitujący do wykorzystania przez Janukowicza, kryminalistę, którego od dłuższego czasu legendowano w ukraińskich mediach na męża opatrznościowego. Metody przećwiczone z Kwaśniewskim i Komorowskim w Polsce oraz Ivanishvili w Gruzji i tym razem sprawdziły się.

Prezydent o mentalności żula spod budki z piwem szklił jednak nie tak przekonująco jak magister Kwaśniewski i Komorowski w Polsce i Ukraińcy zorientowali się, że wystawia ich do wiatru. Gdy zaczęło mu spadać  w sondażach, Kreml postanowił przyspieszyć: umowa Putina zawarta ze swoim zarządcą na Ukrainę zamykała drogę do Europy. Pomimo uruchomienia potężnej machiny dezinformacji nie udało się jednak frakcji rosyjskiej sensu tego wydarzenia zniekształcić ani pomniejszyć znaczenia. Ukraińcy zrozumieli, że mogą już nie wyjść z posowieckiego bagna.

Na Majdanie zdumiewa nie tylko determinacja Ukraińców, ale i ich odporność na dezinformację i kolejne zagrywki ludzi Kremla. Oni wiedzą, że również  liderzy opozycji zdradzą skuszeni dopuszczeniem do władzy i politycznym kapitałem "sukcesu porozumienia", dlatego żaden okrągły stół ani odwlekanie w czasie dymisji Janukowycza nie wchodzą w grę. Nie mają też kompleksów. Pułapka Sikorskiego przygotowana prawdopodobnie w gabinecie Komorowskiego przy wsparciu Merkel nie zadziałała. Zdemaskowała za to jej autorów jako ludzi Kremla. Symptomatyczne było wycofanie się z tej maskarady francuskiego ministra przed żyrowaniem "porozumienia" Janukowycza z liderami "opozycji". W pułapkę wpadli tylko ci ostatni, mimo że wcześniej kilkakrotnie opierali się podobnym propozycjom składanym bez asysty ministrów unijnych. Co ciekawe, podpisu pod "porozumieniem" nie złożył również wysłannik Putina. No cóż, on brał pod uwagę możliwość, że Majdan tego nie przyjmie. Nie pierwszy to raz dyplomacja rosyjska wpuszcza swoje kukły w maliny, gdy widzi, że zużyły się.

Polakom pozostaje przeprosić za ministra Sikorskiego, który nie tylko wpisał się w strategię Kremla, ale jeszcze posłużył się groźbą: "Jeśli nie poprzecie tego (porozumienia) będziecie mieli stan wojenny, wojsko. Wszyscy będziecie martwi!". Uczyniła to wczoraj w naszym imieniu pani ambasador Wolnej Polski w III RP, Ewa Stankiewicz:
 

        Przepraszamy Majdan za min. Sikorskiego!
Polacy również mają problem z władzą uległą wobec Moskwy.
KIJÓW, WARSZAWA – WSPÓLNA SPRAWA
=====
Просимо вибачення у Майдану за Сікорського!
Ми теж маємо проблеми з людьми які є покірними Москві.
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika goral

22-02-2014 [14:13] - goral | Link:

Intelektualnie napompowani cwiercinteligenci przegrzewaja swoje zwoje aby jakos to wszystko "ogarnac" :-))
Wczoraj na scianie kamoenicy ,ktos popisal sie swoim "przeghrzanym intelektem"..wypisujac sprayem :
Wolnosc zaczyna sie tam...gdzie konczy sie Strach"...:-))
Dzisiaj znalezlem w necie to:

"Radek się bał, bo wyobrażał sobie, że za Janukowiczem stoi wojsko.

Janukowicz się bał, bo myślał, że za Radkiem stoi NATO.

Kliczko się bał, bo myślał, że za Radkiem stoi Europa.

Niemiecki minister się bał, bo myślał, że za Janukowiczem stoi Putin.

Francuzki minister się bał, że jego żona znajdzie w tym czasie majtki jego kochanki.

Putin się bał, że za tym stoi Pentagon, FBI, CIA i Obama.

Obama się bał, że będzie padać i nie będzie mógł grać w golfa albo źle wyjdzie na foci jak będzie zmoczony.

a MAJDAN się nie bał
i w ogóle nie zwrócił na nich uwagi."...:-)) Chears !!

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-02-2014 [17:18] - Józef Darski | Link:

uśmiałem się setnie. Ale przyzna Pan, że powód Fabiusa był prawdziwie groźny, vide żony i kochanki Hollande'a. Nigdy bym nie podejrzewał, że księgowy może mieć takie powodzenie, nawet jako prezydent.

Obrazek użytkownika goral

22-02-2014 [19:57] - goral | Link:

I jakia jest definicja meskiego "powodzenia" dla nich ?
Ksiegowy kojarzy sie z pokazna zawartoscia portfela..Portfel Prezydenta tez pokazny ..no i te "dyplomatyczne rauty" :-))

Obrazek użytkownika Janko Walski

22-02-2014 [17:45] - Janko Walski | Link:

Jak tu nie wierzyć w Naród.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-02-2014 [14:30] - NASZ_HENRY | Link:

Sikorek ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-02-2014 [17:15] - Józef Darski | Link:

dlatego się zdystansował. Merkel w pułapką wpuściła ruskiego przydupasa z SPD, by bardziej wykastrować swego koalicjanta z przymusu snowdenowskiego.

Gra rozpoczęła się dopiero teraz 

Obrazek użytkownika Sir Winston

22-02-2014 [19:18] - Sir Winston | Link:

Sikorski po prostu dopisał kolejny, pozostający w niezmienionej logice, rozdział do swej biografii.
"Szpak" jaki jest, każdy widzi.

Szacunek dla Majdanu.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-02-2014 [19:26] - Teresa Bochwic | Link:

Co za szczęście, że Ukraincy podczas pobytów w Polsce dokładnie wszystkiemu się przyjrzeli i nie powtórzyli naszych błędów (fakt, że zawinionych głównie przez zdradziecką piatą kolumnę w opozycji).
Teraz wolna Ukraina nie będzie chciala z nami gadać, dopóki nie przepędzimy sowieckiej agentury. I słusznie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

22-02-2014 [20:39] - Janko Walski | Link:

Po relacji ze zwycięstwa łyżwiarzy w TVP licząc na dużą widownię wypuścili Komorowskiego z "troską" pochylającego się nad tragedią Majdanu i podnoszącego rangę misji Sikorskiego. Tekst napisano mu prawdopodobnie nim okazało się, że Majdan "porozumienia" nie przyjmie. W ostatnich Wiadomościach bryluje Kraśko "zachwycony" sukcesem Majdanu i "zasmucony" ofiarami, Sikorski został bohaterem, który zapobiegł dalszemu rozlewowi krwi, a Kowal, Siwiec i Dorn obudzili się i usiłują uprawiać surfing na fali ukraińskiego powstania. Czy Polacy widzą tych lansujących się "rycerzy" bitwy wygranej przez innych tak jak Ukraińcy swoich?