Ostrzegał świat - a nam mówiono że mamy okazję milczeć

Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! - tymi słowami podczas wiecu w Tibilisi 12 sierpnia 2008 r. prezydent Lech Kaczyński zwrócił się do zebranych na placu Gruzinów, przypomina Niezależna.pl
http://niezalezna.pl/52100-nie...

Śp. Lech Kaczyński nie tylko miał odwagę nie milczeć, miał odwagę polecieć w sam środek wojny wraz z innymi odważnymi przywódcami, by stanąć w solidarności z narodem, któremu car  ogniem i mieczem wskazywał miejsce w szeregu.  Kto dzisiaj przypomni światu, że ustępstwa i paktowanie z oprawcami i imperialnymi dyktatorami prowadzi zawsze do kolejnych nieszczęść, wojen i zniewolenia narodów ?  Historia zatacza koło. Żyją jeszcze ludzie którzy pamiętają jak dla świętego spokoju oddano oprawcom Austrię i Czechy. Pamiętamy jak najpierw nie chcieli umierać za Gdańsk, a później umierali milionami w obronie własnych krajów. Pamiętamy jak dla świętego spokoju sprzedano nas Stalinowi.
Brońmy integralności i niezależności Ukrainy. Jeśli przegramy, jutro to zło które topi dzisiaj  we krwi Ukrainę, zapuka do naszych drzwi.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xenopus

20-02-2014 [21:47] - xenopus | Link:

Gorąco popieram!

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

20-02-2014 [22:00] - Marcus Polonus | Link:

musimy pracować najbardziej - nad przywróceniem pamięci!
pozdrawiam,MSP

Obrazek użytkownika misio

21-02-2014 [03:47] - misio | Link:

bo Polska poszła przed Ukrainą - za zgodą możnych tego świata, naszego amerykańskiego "przyjaciela" Obamę nie wyłączając