Festiwal populizmu ministra Gowina.

"Jak największe polskie partie piszą swoje programy? Za budżetowe dotacje robią dziesiątki badań opinii publicznej."

Tak min. Gowin rozpoczął dawanie "odporu" przedstawionemu dzisiaj programowi Prawa i Sprawiedliwości. Nie będę się zajmował samym "odporem", inni komentatorzy  rozbiją w pył cienkie "argumenty" Ministra.

Skupię się tylko na manipulacji zawartej w tytule:

"Program PiS? Festiwal populizmu za pieniądze podatników"

Otóż populizmem, w dodatku skrajnym i bardzo szkodliwym dla polskiej demokracji, jest zniesienie finansowania partii z budżetu i minister (sprawiedliwości!) Gowin o tym doskonale wie.

Minister Gowin doskonale wie, że rozwiązanie to demokracje zachodnie, a za nimi Polska, wprowadziły nie po to, by zrobić partiom dobrze i uszczuplać na siłę budżet. Finansowanie partii z budżetu wprowadzono po to, by wykluczyć finansowanie, a zatem niekoniecznie zgodny z interesem państwa wpływ na działanie państwa tych, którzy dysponują nieograniczonymi zasobami finansowymi, jak na przykład duże korporacje czy .... służby obcych państw. Ponadto rozwiązanie to pociąga za sobą całkowitą transparentność nie tylko źródeł wpływów ale także wydatków partii politycznych.  Rzecz również bardzo ważna.

Do zarzucenia finansowania partii z budżetu, czyli do  przywrócenia mętnej wody w tej dziedzinie skłaniają SLD, PO i PSL partykularne interesy wynikające z powiązań tych ugrupowań z uwłaszczonym aparatem PRLu trzymającym gospodarkę oraz z...  rosyjską agenturą. Powrót do rozwiązań sprzed 1997 roku uderza nie tylko w polską demokrację i jej transparentność, ale także we wszystkie partie, które takich powiązań nie mają, które są uczciwe. Odcina je bowiem od jedynego źródła finansowania, a to pociąga za sobą zmniejszenie szans wyborczych, czyli umocnienie układu korupcyjnego SLD/PO/PSL rządzącego Polską.

Czyżby minister sprawiedliwości Gowin i ci, których skupił wokół siebie oraz Solidarna Polska, która ten populizm wpisała do swojego programu jako pierwszy punkt zaraz po powstaniu, mieli już zapewnione źródła finansowania podobnie jak SLD/PO/PSL?

To co firmuje swoim fałszywym wizerunkiem przyzwoitego polityka Gowin i jemu podobni figuranci z SP  jest nie tylko szkodzącym Polsce populizmem. To jest populizm sprzęgnięty z erozją  fundamentów budowanej z wielkim trudem demokracji, erozją prowadzącą do nieodwracalnych zmian systemowych stabilizujących uprzywilejowaną pozycję nowotworowej tkanki postkomunistycznej, resortowej oligarchii.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

16-02-2014 [09:06] - wandaherbert | Link:

i ta jego zbieranina z nim,widać to ,ostatnio,po jego twarzy, nie wspominając sondazy.Tonacy się brzytwy chwyta.Będzie tak,jak olbrzymia wiekszośc sympatykow prawicy sobie by życzyła :SP.-PJN,RN i ta reszta "prawicowcow" nie przekroczyla progow wyborczych.Szkoda tylko glosow tych otumanionych i niezorientowanych

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-02-2014 [10:37] - Janko Walski | Link:

Odbierają jedynej polskiej partii, Prawu i Sprawiedliwości głosy. Niewiele, ale UBekistan żadnej okazji nie przepuszcza.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2014 [11:04] - NASZ_HENRY | Link:

Gowina jak dojrzeje to POczerwienieje ;-)

Obrazek użytkownika goral

16-02-2014 [12:36] - goral | Link:

Misternie i madrze punktuje pan te mechanizmy i fundamenty "przyzwoitych patriotow"..:-))
Jak wiec nazwac wycenianie "opozycyjnosci" rzekomych "patriotow opozycyjnych" ?
Niejaki Zygmunt Korus wlasnie wystawil nam Polakom obywatelom rachunek na 1.5 mln zlotych..
http://www.dziennikpolski24.pl...
Zafundowalismy temu "opozycjoniscie" darmowe studia na AGH i UJ..(postudiowal sobie ladnych pare lat na nasz koszt i naszych rodzicow)
Nastepnie "zalatwil" sobie Krzyz "chlebowy"..( niezly dodatek do renty..)
Teraz ,przy utajnionym procesie i przy zamknietych drzwiach,chce nas "cyknac" na 1.5 mln. zlotych..
Niezly apetyt ma ten "patriotyczny opozycjonista"..
Jak patrze na ten leb z podwojnym "podgarlem",pokryty biala "swinska" szczecina,to mam wielka ochote splunac w te "swinskie" ,kaprawe oczeta..
Przygotujcie sie wiec ekspedientki z "Biedronki" zarabiajace 5 zl.na godzine.
Zagladnijcie w swoje "skarpety" rencisci i emeryci,bowiem trzeba wysuplac 1.5 mln zlotych na Narodowa "sciepe" dla Korusa ,ktory jak "Bolek" wyzwalal nas od Tyranow i ciemiezcow..a to niestety kosztuje..
ps.zostawie kopie na skrzynce..gdyby sie tutaj z jakis przyczyn nie ukazalo..

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-02-2014 [13:30] - Janko Walski | Link:

Pan Zygmunt Korus ma prawo domagać się sprawiedliwości, a my powinniśmy wspierać takie roszczenia!  Roszczenia osób szczególnie pokrzywdzonych przez bolszewię, są już takie projekty,  powinny być finansowane z emerytur UBeckich. Ściślej, to wsparcie dla osób represjonowanych należałoby połączyć z ustawowym odebraniem uprawnień emerytalnych etatowym funkcjonariuszom PRLu: z PZPR, ORMO, SB/UB, WSW, wywiadu i kontrwywiadu PRL oraz konfiskatą mienia wymienionych! Uzyskanych środków starczyłoby jeszcze na wsparcie służby zdrowia, oświaty i Instytutu Pamięci Narodowej, które zbrodniczą działalność mógłby skuteczniej tropić i rozszerzyć działalność edukacyjną, której braki owocują wygrywaniem wyborów przez mentalnych spadkobierców UBeków.

Obrazek użytkownika goral

16-02-2014 [13:54] - goral | Link:

O zasade prosze pana..Etyczna i Moralna Zasade..
Korus jak i pan zapomnial,ze podjelismy walke o idealy i Wolnosc z wlasnej i nieprzymuszonej woli..
Nie dla przyszlych "odszkodowan" ,"Kryzy i Medali" oraz "odrywania kuponow" z przeszlosci za cene wlasnego Honoru..oraz (co obserwuje w kolo w kregu bylych kolegow "opozycjonistow")pozycji "Swietych Krow" z odpowiednimi finansowymi gratyfikacjami..
Korus jak i pan zapomina ,ze to ja obecnie bede zmuszony zaplacic za jego "opozycyjnosc"..nie komunistyczni bandyci ,ktorzy wladali tym krajem przez wspomniany okres..
Czy aby pan na pewno wlasciwie rozumie pojecie Patriotyzmu ???
Przypomne wiec panu,ze jednym z jego pryncypiow jest Poswiecenie i BEZINTERESOWNOSC...
Jezeli wiec u jego podloza jest chec rekompensat finansowych ,to mozna z czystym sumieniem zalozyc, ze nie jest on Patriotyzmem a priori a tylko dobrze zainwestowanym ekonomicznym przedsiewzieciem nakierowanym w przyszlosciowe zyski..vide "Odszkodowania'..
Nie sposob rowniez zauwazyc jakie skutki spoleczne i etyczne obecnie, moze przyniesc tak postawiona kwestia "rekompensat"..i kto mialby je splacac ?

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-02-2014 [17:56] - Janko Walski | Link:

była silna. Dlaczego? Ci bohaterowie byli wzorem dla innych. Jakim wzorem mogą być zbieracze makulatury w czasie gdy kanalie rozbijają się Jeepami? Bezinteresowność była, gdy nadstawiało się głowę wtedy, gdy większość łapkami pod siebie robiła, często wykorzystując wolne pole po tych co nie kłaniali się ubekom i szmaciakom.

Dlaczego II Rzeczpospolita potrafiła zaszczepić patriotyzm tak głęboko, że bolszewicka swołocz wynajęta przez Kreml do zarządzania PRLem przez 45 lat nie odważyła się zakwestionować Mickiewicza, Słowackiego i Norwida. Nie odważyła się deprecjonować polskiego oręża, lotnictwa, patriotyzmu, wiary.  Podstawiała swoje fałszywki, ale frontalnie ni uderzyła. Odpowiedź jest bardzo prosta. Ci którzy w czasie rozbiorowej nocy nadstawiali głowy poświęcali wszystko dla Ojczyzny stali się elitą, stali się wzorami dla całego Narodu. II Rzeczpospolita wynagradzała niezłomnych hojnie.   Takie to trudne do zrozumienia?

W przypadku pana Korusa nie chodzi nawet o wynagradzanie, tylko o wyrównanie skutków bezprawnych prześladowań! To jest sprawa absolutnie bezdyskusyjna! Jak to możliwe, że ktokolwiek może to kwestionować? Wystarczy rozejrzeć się. To co pan pisze jest jednym z głównych wątków GW i pokomunistycznych mediów od 25 lat! To jest bezczelna manipulacja ubeków. Czy zdaje sobie pan sprawę w jakim chórze pan tutaj śpiewa?

Obrazek użytkownika goral

16-02-2014 [18:16] - goral | Link:

Panie J.W..
Tylko poprzez nieukrywana sympatie i szacunek dla pana nie zauwazam insynuacji zawartej w ostatnim zdaniu..
Rozumiem ,ze motywuje pana Dobra wola.
Aby rozprawic sie z pana Metodologia w temacie "odszkodowan dla opozycjonistow" moglbym stwierdzic,ze uzywajac tej metodologi nastepni w kolejce po "odszkodowania" byli by Leszek Moczulski i Stefan Niesiolowski..
Dobra Wola (dobre checi) ponoc Pieklo jest wybrukowane..Nie zauwaza pan lub nie rozumie mojej argumentacji w przedmiotowej polemice..
Prosze wiec przeczytac to :"Warunkiem ujarzmienia jakiejś spoleczności, warunkiem zasadniczym, jest zepchnięcie jej na niski poziom egzystencji. Dlatego obniżenie tego poziomu (tj.ogólna degradacja życia, spadek jego jakości, zmniejszenie wygody, a zwiększenie zagrożenia) nie jest czymś niepojętym lub absurdalnym, nie wynika z błędow lub tzw.woluntaryzmu, lecz jest następstwem polityki tych, którzy chcą umocnić swoje panowanie. Wiedzą oni, że czlowiek osłabiony, człowiek wyczerpany walką z tysiącem przeciwieństw, żyjący w świecie nigdy-nie-zaspokojonych-potrzeb i nigdy-nie-spełnionych-pragnień jest łatwym obiektem manipulacji i podporządkowania. Bowiem walka o przetrwanie to przede wszystkim zajęcie szalenie czasochłonne, absorbujące, wyczerpujące. Stwarzajac ludziom takie anty-warunki, zapewniaja sobie władze na sto lat."- tak oto działa Władza"... Taka jest nasza wspolczesna Polska Rzeczywistosc c.d.n

Obrazek użytkownika goral

16-02-2014 [18:36] - goral | Link:

Dlaczego o tym napisalem ?
Bowiem wszedzie w kolo obserwuje zachowania motytywowane wlasnie ta pauperyzacja,z duchowa wlacznie..
Jak pan slusznie zauwazyl,Druga RP docenila "bohaterow" (relatywizm definicji,dla innych moze to byc spelnianie patriotycznego obowiazku),ale zapomnial pan dodac ,ze byla to inicjatywa 2-ej RP a nie owych "bohaterow"..co stoi w jaskrawej sprzecznosci z postawa Zbigniewa Korusa.
W mojej opini oraz opini tych ktorzy go osobiscie znaja ,Korus postanowil zamienic na "brzeczaca monete" jedyny asset ,ktory mu jeszcze pozostal ....swoja przeszlosc.
To nie dzisiejszy Korus sadzi Nas Polakow..To Korus sprzed 46 lat domaga sie rekompensaty za swoja "patriotyczna postawe"..Wycenia ja na 1.5 mln zlotych..
Nie widze w tym jego wniosku woli i ochoty podzielenia sie tymi pieniedzmi z kim innym czy woli dostapienia jakiejs Sprawiedliwosci dla innych i sobie podobnych..
Chce pieniedzy dla siebie..
A za co ?...Za poniesione szkody!!!
Czyli co ? Mam sie zgodzic z tym,ze jest cena na Patriotyzm ?..tak jak na ubezpieczona a zdechnieta krowe..?
Kuzwa pozostalo chyba jezcze cos Swietego w tej Polsce ?
Czy slowa BOG,HONOR OJCZYZNA jeszcze do czegos zobowiazuja ?
Niektorych tak..Jurka Popieluszke,tych z Wujka ,Grzesia Przemyka..lista dluga i ja rowniez sie w niej mieszcze..
Czy miesci sie w niej Korus? czekam na innych opinie..c.d.n

Obrazek użytkownika goral

16-02-2014 [18:47] - goral | Link:

Obserwuje z niepokojem w Polsce pewien charakterystyczny sposob myslenia,mentalnosc..
Mozna to nazwac "mysleniem szufladkowym"
Wielu fajnych i przyzwoitych ludzi powtarza i podaza jak papluga za narracja pisana wlasnie gdzies miedzy Moskwa a Czerska..
Niewielu probuje wyjsc poza ten paradogmat.Kisnie we wlasnym sosie ,przy okazji stawiajac sobie i kolegom "opozycjonistom" Patriotyczne Oltarze..
A przeciez "Nie bedziesz stawial innych Bogow" przede mna jest naszym Chrzescijanskim Credo z ktorego wszystko wyplywa..Z poczuciem Prawdy,Sprawiedliwosci i Wspolnego Dobra na poczatek..
Jakiemu Bogowi sluzy "wyceniony Patriotyzm" ?..(tutaj rowniez czekam na opinie innych)
Ta Polska skisla i ubezwlasnowolniona we wspomnieniach i pamietnikach "opozycjonistow" smierdzi..Smierdzi Trupim jadem...c.d.n

Obrazek użytkownika goral

16-02-2014 [19:02] - goral | Link:

c.d..."smierdzi trupim jadem"...Smierdzi rozkladem do ktorego rowniez przyczyniaja sie te "groby pobielane" jak i ci ktorzy tutaj i teraz buduja sobie oltarze i pomniki wlasnej a watpliwej chwaly..
Polska o ktorej marze to Polska Nowa..Zdrowa ..Swieza..taka jak na blogach ESKI,Magdaleny Figurskiej ,Tomali czy innych.
Te dziewczyny wychodza poza stereotypy i zatechle, zyczeniowo-rozliczeniowe schematy.
O takiej Polsce marze..a nie Polsce Jaruzelskiego,Kiszczaka Urbana ,Kwasniewskiego vs. Walesa,Michnik,Moczulski,Komuchruski czy Korus..panta rei..

Obrazek użytkownika Janko Walski

16-02-2014 [23:27] - Janko Walski | Link:

ale na pewno nie z moim komentarzem. Proszę go najpierw przeczytać!

Obrazek użytkownika goral

17-02-2014 [00:13] - goral | Link:

..Hej Prorocy moi z dawnych lat,obrastacie w tluszcz,juz was w swoje szpony dopadl szmal,zdrada plynie z ust"...
Tak to sie spiewalo..
ps.Nie dotyczy to pana mam nadzieje..
ps 2.Spiewam to tym ZBOWIDOWCOM versja 2.0..ktorzy jeszcze nic w zyciu nie wygrali...

Obrazek użytkownika Janko Walski

17-02-2014 [10:22] - Janko Walski | Link:

Z tego co Pan tu wypisuje i z treści i z formy wynika, że gardzi pan ludźmi takimi jak pan Zygmunt Korus, którzy są dumą Polski, dzięki którym jeszcze identyfikuję się z Polską. Przez 25 lat widziałem jak krochmali się mózgi fałszywymi emocjami. To zaowocowało. "Obrastanie w łuszcz"... To nie "przyjaciele" obrośli w tłuszcz tylko ten, który to śpiewa. Wypasł się gdy chór ubeków przyłączył się do jego protest-songu o obrastaniu w tłuszcz. Niezły ubaw muszą mieć ubecy i szmaciaki śpiewając razem z tym kretynem.  Jak w "Psach" Pasikowskiego, gdy śpiewali o Janku Wiśniewskim...

Ubekistan 25 lat na to pracował, by bohaterem był Michnik, Kiszczak i ewentualnie Bolek, jeśli zaskoczy ta ciemna masa o co chodzi, a pozostali to... uzurpatorzy, których należy przegonić, którymi należy gardzić, jeśli przyjdzie im do głowy wtrącać się w cokolwiek. Na szczęście do ludzi zaczyna coś już docierać. Nie wszystko i nie do wszystkich jak widać, ale jednak.

Obrazek użytkownika wandaherbert

16-02-2014 [15:40] - wandaherbert | Link:

Pan" goral" strasznie nie lubi Ślązakow moze nawet więcej ,czego doznałem w jednej z jego odpowiedzi.Gdy nie ma argumentow atakuje osobe, jej pochodzenie itp..Podejrzewam ,że Pana Z.Korusa min.także z tego powodu . Ale trafil kulą w plot,gdyz Pan Z.Korus ,jak sam podaje, pochodzi z Kielecczyzny.Zarzuca prywatę w opozycyjności pana Korusa,a sam ,gdy opisywana byla sprawa red.Chmielewskiej ,to w ramach czystki w Katowickim PiS, zaproponowal swojego ziomka-znajomka na stanowisko głownego" machra od czystek" .To nie prywata?a moze proba protekcji?-moralista