Ukraina i milczenie Polski

Plan Putina, plan cichego wchłonięcia Ukrainy w geopolityczną strefę wpływów Moskwy nie bardzo się udał. Nie ma cichego, bezproblemowego przejęcia. Owszem Europa milczy tak jak milczeć miała. Tu wszystko działa zgodnie z planem. Niestety wystąpiły niejakie problemy z Ukraińcami a władztwo Janukowycza nad własnym narodem okazuje się nie do końca absolutne...

Na ile obecny bunt jest sterowany i przez kogo, a na ile jest to żywioł, nad którym nikt nie sprawuje żadnej kontroli, nie wiadomo? Tak zwani eksperci tłumaczący ciemnemu ludowi o co kaman, niemal codziennie się mylą. Ich wczorajsze prognozy i przewidywania już następnego ranka biorą w łeb. Tak więc intuicja, bo nie wiedza, podpowiada mi, że czynnik niekontrolowanego żywiołu jest obecnie dominujący. Taki pogląd wspierają informacje, że ok 60% Ukraińców chce do Europy. Albo inaczej, nie chce do Moskwy.

Problem w tym, że Europa nie chce Ukrainy.

I, jak to już tyle razy przerabialiśmy, Ukraina związana z Europą leży praktycznie tylko w interesie polskim. Na dodatek odspawywanie Ukrainy od Kremla i wciąganie jej do Europy Zachodniej, jest polską racją stanu. I co? I jajco.

Polski rząd od lat realizuje z sukcesami budowę IV Rzeszy i obudowywanie Niemiec siecią państewek bez politycznego i ekonomicznego znaczenia, których gospodarki są elementami gospodarki Niemiec. Już dziś tak zwana polska gospodarka jest, jak mówią specjaliści, w ok 60% związana (i zależna) z gospodarką Niemiec. Polacy więc już dzisiaj, w większości nieświadomie, nie pracują na rzecz Polski. I wcale nie muszą wyjeżdżać z kraju by napędzać niemieckiego kolosa.

Berlin i Moskwa podzieliły się wpływami, nieformalnie rzecz jasna, ale faktycznie. Ten deal był możliwy i bezproblemowo zawiązany także dzięki sławetnemu, amerykańskiemu resetowi w stosunkach Waszyngtonu z Moskwą. Waszyngton, pod światłym przewodem Obamy, uznał, że wycofuje się politycznie z Europy a o porządek na Starym Kontynencie ma dbać Berlin i Moskwa. No i mamy, co mamy...

Oczywiście Polska, jak zawsze, w budowie Ruso-Germanii przeszkadzała. Przeszkadzał, przede wszystkim, prezydent Lech Kaczyński, który był w pełni świadom o co toczy się gra i kto tu jakie układa klocki... Jakże aktualne, w tym kontekście, stają się słowa Lecha Kaczyńskiego z Tbilisi, jakże aktualne...

No i przyszła kolej na Ukrainę. Po wcześniejszym wyeliminowaniu Lecha Kaczyńskiego i obstalowaniu w Warszawie Tuska i Komorowskiego, już nic i nikt nie miał przeszkadzać. Miało iść jak po maśle. Ale niestety nie idzie.

Widać w Moskwie niedoszacowano znaczenia i siły Ukraińców, u których świadomość narodowa wzrosła na tyle, że Putin łamie sobie o nią zęby.

Ponieważ rząd mamy taki, jaki mamy teraz trzeba nam, nam Polakom, wspierać Ukraińców wszelkimi możliwymi sposobami. Kto może niech tam jedzie, kto ma przyjaciół, niech dzwoni, kto może pisać, niech pisze.

Jednocześnie politycy PiS-u muszą robić swoją robotę tam, na Majdanie, tu, w Polsce ale i w Brukseli. I mają jasno deklarować jakie będzie stanowisko Polski po zdobyciu władzy przez dzisiejszą opozycję. Deklarować tam w Kijowie, tu, w Warszawie i w Brukseli. Ukraińcy muszą mieć nadzieję, muszą widzieć, że nie są zupełnie sami bo ich dzisiejsze interesy są tożsame ze strategicznymi interesami Polski, realizowanymi praktycznie natychmiast od kiedy wreszcie Polską będą rządzić Polacy a nie pachołki i zdrajcy.

Jasno i wyraźnie musimy dziś deklarować, że nasze stosunki mogą być dobre jedynie kiedy Ukraińcy rozliczą się ze swojej przeszłości. Muszą wiedzieć, że my Wołynia nie zapomnieliśmy i nie zapomnimy.

Przyszłe władze Ukrainy mają być świadome faktu, że polskie poparcie, pomoc, polski lobbing i wszelkie działania prowadzące Ukrainę ze Wschodu na Zachód nie są bezwarunkowe. Sądzę, że jeśli na Ukrainie do władzy dojdą prozachodnie elity, same postarają się o marginalizację i eliminację z życia politycznego ukraińskich nacjonalistów i wszelkiej maści antypolskich czynników, ludzi i organizacji. Jeśli nie z miłości do Polski i Polaków to z wyrachowania i dobrze pojmowanego, własnego interesu.

Ale czy i kiedy tak się stanie, nie wiem. Wiem za to, że leży w naszym interesie każde działanie, które choćby w najmniejszym stopniu wspierało wszelkie, prozachodnie „czynniki” na Ukrainie. Ludzi, idee, organizacje, polityków.

Bo Rosja bez Ukrainy nigdy już nie będzie imperium.

Ukraina natomiast, ze swoim potencjałem ludnościowym i gospodarczym, rozmiarem i położeniem skierowana na Zachód i dogadana z Polską zmienia cały geopolityczny układ w tej części świata. Zmienia na niekorzyść Moskwy. A to oznacza niemal natychmiastowy wzrost znaczenia Polski i daje jej szansę na bycie bardzo poważnym i ważnym graczem w Europie i ( co bardzo istotne) w tej części Azji, która stanowi „miękkie podbrzusze Rosji”.

PS
Wielki szacun dla TV Republika! Wy tam, a gwiazdki WSI24 i innych „niezależnych” przekaziorów, na nartach... Super!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

25-01-2014 [11:13] - alchymista | Link:

- Sytuacja jest dramatyczna i niesie bardzo poważne zagrożenia - mówi premier Donald Tusk o tym, co dzieje się na zachodniej Ukrainie. Według polskiego premiera stawką może być nawet rozpad państwa ukraińskiego, "

Cytat z TVN, świadomie nie podaję linka. Pewnie znajdą się u nas tacy, którzy się ucieszą z "odzyskania" Lwowa. Na krótko jednak. może przez pół dnia, gdy się okaże, że po raz kolejny daliśmy się wodzić ruskim za nos.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2014 [11:18] - NASZ_HENRY | Link:

to Ukraińcy liczyć nie mogą ;-)

Obrazek użytkownika Ptr

25-01-2014 [12:01] - Ptr | Link:

Niezależnie od tego co sie stanie, ludzie w Polsce , na Ukrainie , na Białorusi mają prawo do prawdziwej demokracji i rozwoju gospodarczego Swoich państw. Polska tradycja ( ale patriotyczna , nie resortowa ) reprezentuje tu kulturę wolności. Totalitaryzm prowadzi do barbarzyństwa cywilizacyjnego. To barbarzyńswto jest widoczne w postawach sił represji ( upokarzanie, skrytobójstwa, strzelanie do lekarzy) , w postawach władzy, ale też ono jest w postępowaniu tych wszystkich graczy w białych rękawiczkach ukrytych za fasadami demokracji, rozgrywających świat na polach golfowych. Oni i ich tajne służby też są barbarzyńcami. Zwalczają ludzi prawych, zwalczaja prawdę. To są źródła barbarzyństwa.

Obrazek użytkownika fritz

25-01-2014 [12:14] - fritz | Link:

Czasami nie moge sie oprzec wrazeniu, ze jezeli Ukraina "dojrzeje", to sens bedzie mialo wyjscie Polski z Uni i stworzenie bloku z Ukraina.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2014 [12:32] - NASZ_HENRY | Link:

Po połączeniu Polski i Ukrainy takie państwo miałoby więcej głosów w UE niż Niemcy.
Niemcy by wyszły wtedy z UE ;-)

Obrazek użytkownika fritz

25-01-2014 [15:19] - fritz | Link:

Co nie znaczy, zeby im sie uda.

Co ciekawsze, rowniez germanofile w Polsce zaczeliby szalec. Rowniez ci na prawicy, Irokozi z nad Wisly.
Niestety, Ukraina jest jeszcze mentalnie i poziomem swiadomosci politycznej lata swietlne od takiej konfederacji oddalona.

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-01-2014 [16:16] - Józef Darski | Link:

Albo Unia, albo Ukraina to jest dopiero dogmatyzm, schematyzm i amatroszczyzna. Może blok z Ukrainą w Unii, a może z Unią i innymi poza Unią. To przecież zależy od sytuacji, układu sił itp. Nie wiemy teraz jak będzie wyglądała sytuacja. Pewne jest jedno - trzeba wybierać układ, który w DANEJ sytuacji daje najwięcej do powiedzenia.
Wspólny interes z Niemcami to oderwanie Ukrainy od Rosji.
Następnie interesy się różnią i są kolizyjne
Dla Polski to wejście Ukrainy do Unii co osłabi Niemcy, dla Niemiec to tylko stowarzyszenie, które da nowy rynek zbytu. Ale nie wiemy jaki będzie układ sił w Skandynawii, co będzie z Południem, co z Anglią itp. Polityk nie formułuje raz na zawsze ostatecznych rozwiązań, tylko w każdym układzie szuka możliwości realizacji interesów swego kraju.
Wszystko może sią jeszcze wydarzyć..

A co będzie na Kaukazie i na Bliskim Wschodzie? To wszystko trzeba będzie wziąć pod uwagę. Na razie nie ten etap. Teraz wspieramy za wszelką cenę Ukrainę by osłabić Rosję.
 

Obrazek użytkownika fritz

25-01-2014 [17:02] - fritz | Link:

Natomiast dalej lepiej. Tylko, ze trzeba zaczac od CELOW a nie od sytuacji.
Dobra "sytuacja" to jest sytuacja, to jest sytuacja ktora umozliwa ruch w kierunku wyznaczonych celow.

Celem jest stworzenie warunkow do rozwoju i przetrwania Narodu.

Do tego jest potrzebna silna ekonomia.
Bez gospodarki narodu i panstwa gina z powodow ekonomicznych, jak Polska teraz wlasnie znajdujaca sie w ekonomicznym Auschwitz.

Konfederacja Polska-Ukraina poza Unia otwiera rynek dla Niemiec tylko w takim stopniu w jakim jest dla niej oplacalne.
Co wlasnie silna rozwoj gospodarczy konfederacji umozliwia i co wlasnie fundamentalnym celem konfederacji byloby: silna ekonomia umozliwiajaca rozwoj i dobrobyt. To jest mozliwe do osiagniecia tylko przez wykluczenie kontrolli Niemiec. Dlatego wlasnie konieczne jest wyjscie z Uni bedacej instrumentem Niemiec do prowadzenia wojny ekonomicznej przeciwko Polsce (i Ukrainie o ile weszlaby do Uni).

Pozostanie w Uni takiej formie jak teraz oznacza po prostu samobojstwo ze wzgledow ekonomicznych.

Sytuacja w Uni moze sie zmienic dzieki temu, ze Francja powoli wchodzi w stan agonalny z powodu niszczenia przemyslu .. z ktorego moze wyjsc tylko przez wyjscie z euro. Innej mozliwosci odzyskania konkurencyjnosci Francuzi nie maja.
Albo wyrzucenie Niemcow z euro.

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-01-2014 [12:44] - Józef Darski | Link:

Unia to tylko katalizator. Każde rewolucja go potrzebuje, a co nim będzie jest często bardzo przypadkowe. Z Polski Kondonek wyrzucił 2,5 mln młodych ludzi, którzy teraz by go powiesili. Wiedział co robi.

Ruska agentura za wszelką cenę stara się zablokować nasze poparcie dla Ukrainy, wykorzystując polskie bredzenie o podziale na Galicję i resztę, strasząc Ukraińcami, wersja soft - narzędzie Niemiec, wersja hard - banderowcy pod Krakowem. TERAZ WIDAć JAK SILNA JEST AGENTURA W POLSCE wsparta o idiotów i maniaków.

Pomoc Niemiec i USA jest konieczna, a Ukraina nie będzie narzędziem Niemiec, bo jest za duża. Dlatego Angel chce stowarzyszenia a nie członkostwa. W drugim wypadku pojawi się możliwość bardzo poważnej gry Polski i Ukrainy z Niemcami. Pisałem o tym w NP.

W tej chwili rozwiązanie pokojowe jest już niemożliwe. Janukowycz zostanie zarżnięty, raczej przez swoich (Rosja lub oligarchowie) bo się nie sprawdził i jest przyczyną problemów. Ważne by ludzie zajmowali siedziby Partii Regionów i Administracji  Prezydenta i rozbijali je. Koniec z kretynizmem walki pokojowej. Ona jest dobra, gdy po drugiej stronie są siły gotowe do kompromisu. Teraz tylko walka może coś dać.

Obrazek użytkownika błądzący

25-01-2014 [14:58] - błądzący | Link:

skąd u Pana taki duch rewolucjonisty,podobny duch jak jak u jazgdyni i przewidywanie mordu na Janukowyczu[bo chyba nie zachęcanie!?Mord tam jest wszechobecny i wpisany w historie i nie trzeba ich specjalnie zachęcać,jeśli pójdzie coś nie tak to będzie go w nadmiarze,o to niech Pan będzie spokojny ,tylko co wtedy.Rewolucja zawsze ma swoje ofiary ,tylko nie cierpią ci[ z reguły] co ją wywołały ale ludzie zupełnie niewinni.Ukraina nie jest jednorodna i dobrze Pan wie,są różnice między wschodnia i zachodnia i w niczym się nie pokrywają,tez Pan o tym wie. Po rewolucji oderwie się część zachodnia ,co wtedy.Powstanie kolejne państwo niezdolne do samodzielnego bytu ,pozbawione przemysłu ,surowców ,pieniędzy ,chyba nie sądzi Pan że Kijów pozostawi im choć jedna hrywnę w banku na dobry start.Powstanie Kosowo bis tylko wielokrotnie większymi problemami ,z mniejszością etniczną jaka są Polacy ,co z nimi będzie,nie staną się zakładnikami rezunów.Czy ten goły osobnik z podgolonym łbem bynajmniej nie ze skrobaczka w ręku nad którym tak się wszyscy rozczulają to nie sygnał to zastanowienia,czy Pan się dziwi zachowaniu milicjantów ,bo ja nie ,oni wiedza dobrze co można zrobić takim narzędziem prostym,to krew z krwi ,kość z kości o bogatych tradycjach w ich używaniu.Jest jak tu już pisałem kolejny gracz,jeszcze siedzi cicho ,czeka a jak się doczeka to w ruch pójdzie "Przedsiębiorstwo Holocaust" zacznie wystawiać faktury a jak wystawia pierwszą to zobaczy Pan co wtedy będzie się działo...Ukraina ma za sobą dopiero 25 lat swojej państwowości dajcie jej czas na dalsze zmiany bo i tak zrobiła zadziwiające postępy,dajcie im czas i nie mieszajcie.My mamy wolność...?Odzyskajmy nasz nasz kraj dla siebie nim zaczniemy doradzać innym .Pozdrowienia

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-01-2014 [16:07] - Józef Darski | Link:

1. Nie tylko przewiduję, ale także zachęcam, choć mój głos jest bez znaczenia
2. Różnice są ale te wyolbrzymianie ich dowodzi braku wiedzy (rozumiem, że przeanalizował Pan wybory od 1990 roku i wyniki partii antyrosyjskich i prorosyjskich), dogmatyzmu i myślenia ahistorycznego. Właśnie zdobyto budynki w Połtawie. To chyba w Galicji według Pana?
3. Bazą Janukowycza ze względu nie na rosyjskość tylko wpływy oligarchów jest Donieckie, Łuhańskie, Charkowskie, Chersońskie i rosyjski Krym. Ale właśnie wypowiedział mu lojalność Achmetow. Rozumiem, że według Pana Achmetow to taki oligarcha ze Lwowa.
4. żadna część zachodnia się nie oderwie. To brednie, które rosyjska agentura wrzuca, żeby Polacy błądzili. Jeśli ktokolwiek się oderwie to ew. Krym, ale tu są Tatarzy, więc pod dłuższym konflikcie wróci.

Nie myśleć ahistorycznie, nie jesteśmy w roku 1918. I analizować fakty, a nie wyobrażenia o nich. Sprawdzić gdzie zajęto budynki ODA i Rad, gdzie są oblegane. Po co bredzić jak padł Czernichów i Połtawa, za chwilę Sumy, w Czerkasach walki.

Polaków na Ukrainie jest 100 tys. najwięcej w obwodzie żytomierskim i winnickim. W obwodzie lwowskim - 10 tys. W Irlandii Polaków jest minimum 200 tys. a nie ma tam 46 mln mieszkańców.

żadnej wolności nie mamy. A do nie mieszania się wzywa tylko ruska agentura. Nie mieszać się to znaczy już witać u nas Rosję, a trzeba ją odsunąć. Jeśli nie my to będą się mieszać wyłącznie inni, którzy nie mają tożsamych interesów z nami. I to ich będą cenili Ukraińcy i oni będą decydowali o przyszłości, a my zostaniemy sami i pozostanie nam tylko Rosja. O to Panu chodzi? Czy po prostu Pan niczego nie rozumie?

Nie możemy odzyskać naszego kraju bez osłabienia Rosji i uwikłania jej na Ukrainie i Kaukazie. Agentura jest zbyt silna. Jak ktoś tego nie rozumie, niech zrezygnuje z polityki.

żadna rosyjska propaganda, nawet w dobrej wierze, nie będzie tu tolerowana.

Obrazek użytkownika błądzący

25-01-2014 [18:37] - błądzący | Link:

działaniem agenturalnym ,to czym jest w takim razie prawdziwa agentura.Ja ja widzę w książce której jest Pan współautorem i zapewne dowiemy się o innych jej mackach w kolejnych odsłonach.Nie jestem rewolucjonista bo rewolucje niczego dobrego nie przynosiły per saldo a jedynie powodowały zmianę na szczeblach władzy.Nasze powstania nie były zrywami rewolucyjnymi ale zawsze dawały świadectwo naszego istnienia i naszej woli przetrwania,pomimo ,ze przegrane dawały zawsze nadzieję.Groby członków mojej rodziny znajdują się od Karpat po Wilno ,części z nich nikt nie zna bo nie wiadomo gdzie zostali pogrzebani.Imperia były i upadały ,teraz powstaje nowe i to naszymi rękoma ,kupujesz chiński produkt tam finansujesz nowe miejsce pracy a u nas musisz jeszcze dopłacać do bezrobotnych na ich zasiłki albo zmuszać do emigracji najbardziej operatywne grupy naszego społeczeństwa ,jak to jest ,że tak oczywisty fakt jakoś umyka .Nawet jak wyrzuci się wpływy rosyjskie z Ukrainy to ktoś inny zajmie ich miejsce i nie będą to Marsjanie ale Niemcy bo niby kto inny i niby kto miałby im w tym przeszkodzić,Ja nie mam zamiaru emigrować ,nie mam zamiaru nigdzie uciekać ani moi bliscy ,nie wsiądziemy na statki i nie popłyniemy szukać sobie nowego miejsca na świecie bo takowego już nie ma,jesteśmy tu gdzie jesteśmy i tu mamy obowiązek pozostać i tu zrobić porządek .Co do Ukrainy,nie życzę im ani rewolucji ani rozlewu krwi ,niech to zrobią własnymi rękoma i w taki sposób jaki im odpowiada,niczego innego .Ukraina może istnieć jako wolny kraj ,ma ogromny potencjał i długa droga ich czeka aby tę wolność uzyskać ,są w takim samym punkcie jak my ,nie ma żadnych różnic,może tylko u nas jest to ładniej opakowane.Jaka jest u nas agentura to mniej czasu by zajęło wymienienie tej której nie ma!Galicja proszę Pana to historyczna nazwa pewnego regionu w Hiszpanii,natomiast Galicja Wschodnia lub Galicja Nowa to nazwy narzucone przez Cesarstwo Austro -Węgier,Kraków za czasów Galicji Wschodniej był tylko miejscem władz tzw.cyrkułu ,jednego z wielu,Lwów stał się siedzibą władz prowincji po powstaniu tzw.Galicji Nowej.Wybanuje mnie Pan z portalu ,pańska wola Pan tu rządzi ,wie Pan co ,specjalnie nie jestem wystraszony,ja mam swoje strachy a ten specjalnie nie jest najbardziej istotny.Pozdrowienia

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

25-01-2014 [21:40] - Teresa Bochwic | Link:

Proszę obejrzeć film, narzędzie podali temu nieszczęśnikowi milicjanci, nie mial szansy odmówić.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

25-01-2014 [21:46] - Teresa Bochwic | Link:

Proszę obejrzeć film, narzędzie podali temu nieszczęśnikowi milicjanci, nie mial szansy odmówić.

Obrazek użytkownika goral

25-01-2014 [13:29] - goral | Link:

Trudno nieprzeceniac tego co sie dzieje na Ukrainie dla Polski i Europy..
Nie budzi zdziwienia postawa "zachodniej Europy"i jej hipokrytyczna zmowa milczenia i "wyrazanie niepokoju"..
IM jak zawsze potrzebne sa kolonie z tania sila robocza i surowcami..Polska,Ukraina,Rumunia..posiada je w nadmiarze..
Dlatego ten parszywy i rozkladajacy sie trup "cywilizacji zachodniej" zrobi wszystko aby zachowac polityczne status quo w tej czesci Europy..Tak dlugo jak tylko mozna...najlepiej na zawsze..
Wersal i jego konsekwencje stworzyly szanse dla tego regionu.
Na drugi dzien po podpisaniu traktatu ,przywracajacego Polsce i innym narodom wlasna panstwowosc,"wielkie mocarstwa"juz zalowaly tego kroku..
Polske ochrzczono mianem "Bekarta Europy"..2-ga Wojna Swiatowa i postawa "Aliantow" w Techeranie,Jalcie po dzien dzisiejszy pokazala ich prawdziwa twarz i zamiary w stosunku do tej czesci Europy..
Ci, ktorzy mieszkaja poza Polska rozumia co ukrywa sarkastyczny usmiech nieodlacznie zwiazany z okresleniem Eastern European..
Toleruja nas Ukraincow,Rumunow tylko w okreslonych przez siebie parametrach..tania sile robocza i swini konsumcyjnych...
Walka na Majdanie i innych Ukrainskich miastach ,jest walka z zarzadcami tej koloni.
Do wlasnosci ktorej aspiruje Moskwa ,Berlin i reszta tego smierdzacego zachodniego trupa..
Ta walke zainicjowal Prezydent Kaczynski i zjednoczone wokol Urzedu Prezydenta Prawdziwe Elity..
Zostali za ta probe zmiany osi politycznej Europy zamordowani..
Jak zwykle sowieckie scierwo bylo tylko narzedziem..Rozkaz wcale nie musial zostac wydany w Moskwie.Naszym OBOWIAZKIEM jest wspieranie tego co sie dzieje na Ukrainie.
Bowiem to jest rowniez walka o nasza Polska przyszlosc.

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

25-01-2014 [17:05] - Emigrant Szkot | Link:

...Ci, ktorzy mieszkaja poza Polska rozumia co ukrywa sarkastyczny usmiech nieodlacznie zwiazany z okresleniem Eastern European..
Tylko , ze 30 procent mlodych Western European mysli, ze jajka rosna na drzewach, a wiekszosc Ukrainy na mapie nie potrafi pokazac.

Obrazek użytkownika goral

25-01-2014 [18:13] - goral | Link:

Skierowana byla do NAS..Wschodnio-Eurepejczykow..
Ja wielokrotnie osobiscie spotkalem sie z takim sarkazmem..
Rozmowcy nie byli swiadomi,ze jestem Polakiem..Tym,tak pogardzanym wsrod nich"Slavic Untermensch..
Po 31 latach pobytu wsrod nich,moglbym o tym cala ksiazke napisac..

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

25-01-2014 [18:24] - Emigrant Szkot | Link:

Jestem tu krocej... Ale tez moglbym napisac powiesc o tych zadufanych w sobie zdegenerowanych, tlustych debilach. Trzeba ich pytac gdzie lezy Litwa i skad sie biora jajka. Acha .. I dlaczego ciagle zra, a u nas ludzie na przystanku i w metro czytaja ksiazki :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2014 [14:35] - NASZ_HENRY | Link:

już powstała. Jeszcze Chmielnickiego im trzeba. Chociaż dla Polski lepszy byłby Konaszewicz-Sahajdaczny ;-)

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

25-01-2014 [17:54] - Emigrant Szkot | Link:

To nie Polska milczy, a ubecko-zydowskie scierwa ktore sa w Polsce u wladzy!!!!

Obrazek użytkownika goral

25-01-2014 [21:04] - goral | Link:

Ponoc podloga Piekla jest nia wybrukowana...:))
Nie mozna odmowic szczerosci i "dobrej woli"w tym panskim komentarzu..
.."niech to zrobią własnymi rękoma i w taki sposób jaki im odpowiada,".
To stwierdzenie dyskfalifikuje panska argumentacje..
Zapewne wiadomo panu,ze Narod Ukrainski nie jest mistrzem i podmiotem wlasnej przyszlosci..
Te protesty i ta Rewolucja jest wlasnie proba upomnienia sie o swoje Naturalne wlasne prawa, ktorych sie im odmawia..
Tylko w ten sposob mozna zostac panem wlasnej przyszlosci..
ps.nie wiem dlaczego ta moja riposta nie ukazala sie pod panskim komentarzem..tam ja umiescilem..

Obrazek użytkownika błądzący

25-01-2014 [22:20] - błądzący | Link:

semantyka ,rzecz dobra sama w sobie tylko ,że tutaj nic nowego nie wnosi,Ukraina nie jest państwem jednolitym o jednolitych poglądach politycznych ,Jest podzielona wschodnią patrzącą na rosję i wpływach cerkwi moskiewskiej ,zachodnia podzielona religijnie ze znaczącym wpływem greko-katolików już sam taki podział stanowi zarzewie.Dlatego sami muszą między sobą dojść do porozumienia jeśli nie ma polać się tam krew której przelanie niczego nie rozwiąże a wręcz odsunie w czasie dojście do wolności.Nie byłem na wschodzie Ukrainy ,byłem natomiast kilka razy we Lwowie i okolicach a nawet w Karpatach i nie jako turysta ani agent ruski ani mnie tam nie przerobiono na agenta.To nie jest układ zero jedynkowy,nie mam zamontowanego czipa w mózgu i nikt moim oglądem świata nie steruje,mam prawo jak każdy inny do wyrażania swoich poglądów.Czy są trafione czy nie czas pokaże,jedynym moim pragnieniem jest aby to odbyło się bez rozlewu krwi i rykoszetem nie trafiło w resztki mieszkających tam Polaków.Żaden system ,żaden ustrój nie upadł dobrowolnie bo albo stoczyła erozja albo do upadku doprowadziła agresja sąsiadów,generalnie kończyło się to rozlewem krwi,to cała historia ludzkości jest tego dowodem.

Obrazek użytkownika goral

25-01-2014 [22:58] - goral | Link:

Panskie pragnienia rowniez sa tylko niepotrzebna pusta retoryka..(zauwazylismy juz tutaj na NB panska obecnosc)
Tam w Kijowie ludzie oddaja swoje zycie za prawo do decydowania o swojej wlasnej przyszlosci..
Czego nie mozna powiedziec o panu i panskim pokoleniu..
Chrystus tez umieral na Krzyzu za Pana..jezeli jest to pan w stanie zrozumiec..

Obrazek użytkownika błądzący

25-01-2014 [23:12] - błądzący | Link:

przypominam sobie spór jaki toczył Pan Darski z blgerami piszącymi na innym portalu.Pan raczył był wejść w dyskusję wręcz jakby zakazując istnienia jakiegoś Klubu Dyletantów bo Pan się z czymś czy kimś w tym klubie nie zgadzał,Klub założyły osoby prywatne za zgoda właściciela i głosili tam poglądy jakie głosili,nie zakazuje się głoszenia poglądów jeśli tam wyrażane nie łamią prawa czy zasad moralnych z poglądami się dyskutuje nic poza tym.Jeśli strony dalej trwają przy swoich to się dyskusję kończy ale nie kończy słowem głupek jakim mnie potraktował jeden z członków tegoż klubu .

Obrazek użytkownika goral

25-01-2014 [23:52] - goral | Link:

U nas w gorach komentuje sie takie jak panskie teksty w ten sposob :
" wiy ze kasik dzwoni ,tylko niy wiy w jakim kosciyle"..:))
Nie mam zamiaru deprecjonowac panskich opini.. Niemniej na NB klocac sie wspieramy:))
[...]:))

[...]
*Pazur

Obrazek użytkownika błądzący

26-01-2014 [08:11] - błądzący | Link:

jest to mój ostatni komentarz do pańskich wpisów dotyczących mojej skromnej osoby,nie ufam ludziom którzy na okrągło podpierają się swoja religijnością na użytek publiczny i wzywają Boga w co drugim słowie[to grzech] a jednocześnie nie szczędzą delikatnie mówiąc przykrych słów innym.Sporo zamętu wprowadził ks.Tischner w waszych głowach twierdząc ,że wszystko może zmazać pielgrzymka do Matki Boskiej,a po opuszczeniu progów Sankturium robić zło tak samo jak wcześniej.Szacunek budzi natomiast postawa proboszcza który widząc co na Podhalu robi alkoholizm odbiera przysięgę abstynencji nawet kilkudniowej.Proszę nie stawać się sługą Pana ...... .......... i starać się wyprzedzać jego działania,nie jest Pan przecież wykidajłom.Nie chodzę w stadzie i nigdy nie chodziłem a jedynym stadem owieczek w którym bezwarunkowo jestem to stado prowadzone przez Pasterza.PS.co to znaczy zauważyliśmy,jestem śledzony przez wiele par oczu czy cuś!?

                 (...... ..........)

                               Gryf