Dalszy ciąg sprawy kradzieży filmu przez TVN

W ubiegłym tygodniu (26 listopada) informowałem o kradzieży jednego z moich filmów przez rosyjską stację dezinformacji telewizyjnej TVN[1]. Ukradziony film był szóstą, ostatnią częścią obszernej relacji z procesu Adama Słomki 4 października 2012 r. Częścią najkrótszą i względnie drobną (kilka minut). Poprzedzające części 1-5 nadal są dostępne w serwisie YouTube. Dlatego uważam, że Moskale z TVN uderzyli na oślep - by uniemożliwić nam naruszanie cenzury i rosyjskiego monopolu informacji w Polsce. Być może idzie też o szerszą prowokację policyjną; jeśli tak, będę to opisywał, ale na razie brak wyraźniejszych oznak. Szkody podstawowe Moskale już wyrządzili, bo od 26 listopada telewizja Wolny Czyn nie może nadawać filmów dłuższych niż 15 minut i w kilku przypadkach korzystała z gościny zaprzyjaźnionych organizacji.

Film ukradziony nam przez TVN jest krótki i zobaczyć go można tutaj:
http://vimeo.com/80970662

Wydarzenia te byłyby niewarte państwa uwagi bez omówienia perspektyw naszego oporu, oczywiście na miarę skromnych możliwości polskiego portalu internetowego. Poniżej kopia wezwania przedsądowego przesłanego do TVN S.A. i zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa złożonego w prokuraturze. Jednak najważniejsze może okazać się uderzenie w interesy (domniemanych) przestępców w wolnym świecie. Przypuszczam, że los TVN S.A. w znacznej mierze zależy od realizacji umów tej stacji z nadawcami i producentami w W. Brytanii i nade wszystko Stanach Zjednoczonych. Bez tych umów, byłaby skazana na czterech pancernych, kapitana Klossa, Stirlitza i inne czastuszki – niewolnicę Izaurę - i oczywiste tego skutki dla przychodów i zysków, reklamy... - a tym samym możliwości dalszej dezinformacji w Polsce. Treści umów zawartych przez Moskali naturalnie nie znam - stanowi tajemnicę handlową stron. Jako tłumacz wiem jednak, że są to dokumenty obszerne, niezmiernie szczegółowe i podejrzewam, że wiele z nich zawiera klauzule o współpracy z zagranicznymi partnerami wyłącznie takimi, którzy działają w dobrej wierze, zgodnie z prawem, nie uwikłanymi w popieranie reżimów totalitarnych - a zwłaszcza, i gwoli prostoty to interesuje nas najbardziej: wykluczające współpracę podmiotów amerykańskich ze złodziejami praw autorskich.
 

Mariusz Cysewski

 

 
Katowice, 28 listopada 2013 r.
Mariusz Cysewski
WOLNY CZYN
Pismo KPN Obszaru V[2]
(adres)

Prokuratura Apelacyjna w Katowicach ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA

Art. 284 § 1 kodeksu karnego stanowi:

Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z kolei art. 258 § 1 kodeksu karnego stanowi:

Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnianie przestępstw, w tym i przestępstw skarbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

26 listopada 2013 r. dowiedziałem się, że TVN S.A., spółka prowadząca znaną rosyjską stację polskojęzyczną, postanowiła ukraść mi prawa do mojego filmu zamieszczonego na moim kanale filmowym w serwisie YouTube.

Dowód: komunikat o kradzieży mojego filmu przez TVN S.A.

Prócz naruszenia moich praw majątkowych i dóbr osobistych, sprawcy w mej ocenie dopuścili się przestępstwa działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Likwidowanie takich grup leży w interesie Polski, i to nawet gdyby nie realizowały wytycznych zagranicznych ośrodków antypolskiej dyspozycji politycznej.

Dlatego żądam ścigania i ukarania sprawców.
 

Mariusz Cysewski

 
 
Katowice, 27 listopada 2013 r.
Mariusz Cysewski
(adres)

 TVN S.A.
ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa

 

WEZWANIE PRZEDSĄDOWE

26 listopada b.r. ukradli mi Państwo w sposób zuchwały mój opublikowany w serwisie YouTube film z ostatnią, szóstą częścią relacji z rozprawy Adama Słomki w Sądzie Okręgowym w Katowicach 4 października 2012 roku. Postanowili też Państwo uzurpować sobie prawo do mojej własności kłamliwie i niedorzecznie utrzymując, że posiadają Państwo jakoby jakiekolwiek prawo do filmu będącego moją własnością.

Państwa zuchwała kradzież, kłamstwo i oszustwo naruszyły dobra osobiste moje i redakcji pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V” w postaci prawa do dobrego imienia i do spokoju, prócz prawa własności.

W związku z powyższym, żądam:

1. zwrotu mojej ukradzionej mi przez Państwo własności.

2. nadawanych publicznie w telewizji TVN o godzinie 19.30 codziennie w okresie 7 dni (9-15 grudnia 2013 r. włącznie)  przeprosin o treści:

Oświadczenie TVN S.A. TVN S.A. przeprasza pana Mariusza Cysewskiego, redaktora pisma Wolny Czyn Konfederacji Polski Niepodległej Obszaru V w Katowicach, za motywowaną politycznie kradzież będącego jego własnością filmu z rozprawy pana Adama Słomki, lidera Konfederacji Polski Niepodległej Obóz Patriotyczny w Katowicach 4 października 2012 roku. TVN S.A. nie będzie już ani szerzył oszczerstw o Polakach zaangażowanych w działaność niepodległościową, ani napadał na polskie ofiary; nie będzie też już więcej kradł własności Polaków. Warszawa, dnia…

3. wpłaty 1,000,000 (jednego miliona) złotych - tytułem zadośćuczynienia za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Mariusza Cysewskiego i redakcji pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V” - na rzecz Fundacji Pamiętamy (siedziba Fundacji: ul.Puławska 233 lok.125, 02-715 Warszawa) w ING Bank Śląski O/Warszawa nr:

41 1050 1054 1000 0022 8858 4416

Wpłatę należy zatytułować: „Darowizna na cele statutowe Fundacji”. Fundacja „Pamiętamy” (www.fundacjapamietamy.pl ) buduje pomniki żołnierzy polskich poległych i zamordowanych w walce z najeźdźcą sowieckim, NKWD, UB, KBW w latach 1944-1963.
 
Brak realizacji w/w żądań do 9 grudnia 2013 r. godz. 19.31 spowoduje skierowanie sprawy na drogę sądową.
 
                                                                                   Mariusz Cysewski
 
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com  

  [1] http://naszeblogi.pl/42549-rosyjska-tv-kradnie-film-i-zamyka-wolny-czyn-bolimy-ich [2] Winieta „Wolnego Czynu”, wydawanego w Podziemiu od 1985 r., naśladuje szatę graficzną pisma tajnej Polskiej Organizacji Wojskowej „Rząd i Wojsko” założonego w 1916 r. przez Adama Skwarczyńskiego, kapitana 1. Brygady Legionów J. Piłsudskiego.