Czy bezpieczeństwo naszych notek jest zagrożone?

 Administracja portalu Naszeblogi.pl zapewniała mnie kiedyś, że: "Co opublikowane, to święte", czyli że nasze notki sa całkowicie bezpieczne i nikt w nie ingerowac nie będzie.  Ostatnio jednak zdarzyło sie coś, co co obudziło we mnie wątpliwości.  Oto wskutek konfliktu z Józefem Darskim zamkniete zostalo konto znanego blogera Coryllusa.  Jego ostatnia notka  /TUTAJ/ wygląda obecnie tak:

 "Syn pana prefekta dał głos

2013-11-12 10:02
Szanowni Państwo, ponieważ blog mój został zdominowany przez troli, którzy uniemożliwiają jakąkolwiek dyskusję. Ich działalność zaś spotyka się z przychylną postawą administracji i samego pana Darskiego, co z kolei objawia się poprzez usuwanie moich komentarzy z bloga i  pozostawianie na nim komentarzy agresywnych troli, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić państwa na moją stronę www.coryllus.pl

Jeśli Pan Maciejewski myśli, że będzie codziennie ten sam tekst wklejał, to się myli. Skoro zrezygnował, to konto zostaje zamknięte. J. Darski".

 Chodzi oczywiście o ten dopisek na końcu, sygnowany jakoby przez J. Darskiego.  Komentator FFWD tak na niego zareagował:
 
   "Brawo!

FFWD- 13.11.2013 10:47
Jestem pod wrażeniem. Takich numerów nie robi nawet ober Michnik na blogach Wyborczej. Słuszny kierunek ma nasza partia. Wchodzimy na czyjeś konto i smarujemy u niego jak u siebie. Szapo ba panie Targalski. Oto siła niezależnego słowa. Nawet u Lisa tak nie banują. Widać postęp idzie z prawej strony. Gratulacje."

 Inny pogląd na ten temat miał komentator Kocioł:

 "coryllus

kociol- 12.11.2013 11:44

No i po co nieudolnie podszywasz się pod Darskiego? Przecież wpisy różnią się tytułami i tagami.".

 Wbrew pozorom, sprawa jest poważna i, moim zdaniem, administracja Naszych Blogów powinna ją PUBLICZNIE wyjaśnić /notka Coryllusa ma 3642 odsłony/.  Jeśli bowiem jeden z użytkowników może "włamać się" do tekstów napisanych przez innego użytkownika i dowolnie je zmieniać, to strach tu publikować  cokolwiek.  Jeśli istnieje techniczna możliwość robienia takich rzeczy to należy ją usunąć.  Chodzi o zaufanie.

 Uzupełnienie:
 Pan Józef Darski potwierdził informację komentatora FFWD,   Napisał w komentarzu poniżej:

 "Tak mam dostęp do wszystkich notek. Czasami się zdarza, że ktoś coś pomyli i trzeba poprawić, więc mogą to robić. Po co ten harmider i aj waj nie rozumiem. Zamiast spiskomanii należy spokojnie pomyśleć.".

 Zgadzam się, że blogerzy powinni to przemyśleć i przynajmniej sprawdzać, czy ich notki wciąż są takie same /patrz - Orwell/.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zaginionyląd

15-11-2013 [09:31] - zaginionyląd | Link:

szkoda że nie ma już tu jego bloga ....kilka ostatnich dni jego tutaj żywota było zdominowane przez wpisy uporczywe jednej osoby ..... Maciejewski jak sam wyjaśniał pisze BAŚŃ .... to nie jest książka do historii ... a z baśni jak wiemy można się dużo nauczyć...... Troll uporczywie demolował rozmowę na blogu ...... Tak nie może być....... Można nie zgadzać się z blogerem i to wyrazić... ale tam się odbywał jakiś sabat .

Z innej beczki ... Bardzo Pani dziękuję za Pani informacje o wykładach warszawskich ... mogę ich potem szukac w sieci .... Jestem emerytką... mam czas , i mogę sobie to z dużej odległości spokojnie obejrzeć..... Nie wszyscy mieszkamy w Warszawie . Pozdrawiam

Obrazek użytkownika takijeden

15-11-2013 [09:40] - takijeden | Link:

A zawodowe Trolle juz dopadly nowa ofiare .. blog Izabeli Brodackiej Falzmann.

I tak pokolei zniecheca innych albo zrobia tutaj onet.

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [11:10] - elig | Link:

  Trolle trzeba ignorować i poprosić o to pozostałych komentatorów.  Broń Boże nie wdawać się z nimi w jakąkolwiek dyskusję.

Obrazek użytkownika WESOŁY TROLL WANIA

16-11-2013 [09:03] - WESOŁY TROLL WANIA | Link:

A to dlaczego?
Szkoła Coryllusa, dzieląca komentatorów na bezkrytycznych chwalców i groźne trolle?

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [15:18] - dogard | Link:

jak takijeden z drugim gadaja jak trolle, w odczuciu innych nietrolli?!Wot zagwozdka niebywala...

Obrazek użytkownika rob2004

15-11-2013 [15:44] - rob2004 | Link:

Nie wiem czy jest większy troll od ciebie.
Twoje wpisy współgrają mi z zachowaniem pewnego "gorliwego" obrońcy krzyża na Krakowskim Przedmieściu, niezwykle radykalnego z swoich poglądach i zachowaniu (jego postać została wykorzystana przez PO w spocie wyborczym do tego aby przekonać Polaków, że zwolennicy PiS to banda szurniętych wariatów), a później okazało się, że jest on w rzeczywistości zwolennikiem Ruchu Palącegokota.

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [19:11] - dogard | Link:

lub PO prostu wrog Niepodleglosciowcow tak pisza o mnie--wiec olewam was swobodnie i sledze wasze wrzutki manipulacyjne lub debilne--wybierz dowolnie...giertyszkowa łajzo.

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [11:07] - elig | Link:

  Jego blog jest w zakładce Archiwum - Blogerzy.  Obaj Panowie mają wybujałe ego, a czytelnicy cierpią....

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-11-2013 [12:48] - Józef Darski | Link:

Rozumiem, że polega na tym iż.
1. Nie usuwałem każdego, którego usunięcia żądał Coryllus. Gdybym usuwał, Coryllus by pozostał i czytelnicy by nie cierpieli
2. Nie usunąłem Coryllusa, czego żądali inni blogerzy. Gdybym go usunął czytelnicy by nie cierpieli
3. Nie pozwoliłem Coryllusowi spamować Naszych Blogów i traktować ich jako bezpłatnej reklamy dla własnej strony, bez wklejania notek na NB. Gdyby Coryllus codziennie zamieszczał komunikat jak strasznie go traktowałem, co spowodowało jego odejście, ale można go przeczytać tu, to czytelnicy by nie cierpieli.

Ciekawy przykład paralogiki. Coryllusa czytywałem i wiele notek mi sią podobało, z wyjątkiem historycznych, bo to bzdury. Ale moja ocena nie ma tu nic do rzeczy. Odszedł - jego sprawa. Nie on jeden. Byli tacy, co odchodzili w proteście przeciwko tolerowaniu Coryllusa. Krzyżyk na drogę.

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [13:33] - elig | Link:

  Z tym ego to był oczywiście żart.  Chodziło mi o to, że blog Coryllusa był jednym z najpoczytniejszych blogów w Naszych Blogach.  Wiecej odsłon miały tylko blogi śp. Seawolfa, Kuźmiuka, Kokosa26, no i mój.  Czytelnicy lubili czytać wpisy Coryllusa w Naszych Blogach, a teraz muszą ich szukać gdzie indziej.  To dla nich kłopot.

Obrazek użytkownika zaginionyląd

15-11-2013 [13:27] - zaginionyląd | Link:

ale sporo ludzi ma wybujałe ego .... obaj panowie są ciekawymi osobami ... corylla czytałam stale , niekoniecznie się z nim zgadzając .... znam nieźle historię.... nie przyszło by mi do głowy traktować jego bloga jako podręcznika do historii.... Pan Targalski jest mądrym politologiem , błyskotliwym ..... Też nie ma powodu zakładać że w swoich prognozach i ocenach się nie myli , czas je zweryfikuje ....Maciejewski na bazie historii snuje inny przecież wątek , ważny , wart zastanawiania się.... Wielu ludzi nie może uwierzyć w ,, dziwność,, świata ... w podskórne prądy ... do jednych przemawia Targalski , do innych Maciejewski .... Do ludzi trafia się różnie .....A sytuacja dzisiejsza pokazuje , że trafić trzeba do jak największej liczby ...... Kłótnie na prawicy ... znany wątek ....

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [13:37] - elig | Link:

  Obaj są wybitni, każdy na swój sposób, a współpracować nie potrafią.  To niestety jest typowe dla prawicy.

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [16:57] - dogard | Link:

troszeczke o sobie...pochwalam samokrytyke..

Obrazek użytkownika WESOŁY TROLL WANIA

16-11-2013 [09:09] - WESOŁY TROLL WANIA | Link:

Zupełnie jak Jan Tomasz Gross.
I w dłuższej perspektywie jest bardziej od niego szkodliwy, bo - jak ujął to powyżej tipsi - strzela na oślep ostrymi nabojami.
Strzela do nas. Z naszych szeregów.
I ostrymi nabojami.
Tylko - czy rzeczywiście na oślep?

Obrazek użytkownika takijeden

15-11-2013 [09:33] - takijeden | Link:

... ze to Coryllus sam pozwolil sobie na wklejenie
na koniec swojej notki przeklejki z mailowej korespondencji
z Panen Darskim.

Bo domyslam sie ze zostal poinformowany ze nie bedzie mogl codziennie
wklejac tego samego tekstu z info o trollach i ze zaprasza na swoja strone.

Ale to oczywiscie moje zdanie.

Obrazek użytkownika mostol

15-11-2013 [09:56] - mostol | Link:

bo dał sie poznać, jako człek o marnych kwalifijacjach, z której strony by nie patrzeć.

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [11:04] - elig | Link:

  FFWD uważa inaczej: "Wchodzimy na czyjeś konto i smarujemy u niego jak u siebie.".  Chodzi mi o to, czy to prawda.

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [09:34] - dogard | Link:

maciejewski sam zrezygnowal,a potem bawil sie jak dzieciak.Czy jestes pewna,ze istnieje jakis kociol,ktorego nigdy tu nie bylo.Moze to wlasnie coryllus wrzucil to info POd tym pseudo,zeby POdymic jeszcze troszeczke...to zadna sztuka.kapewu!!

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [11:01] - elig | Link:

  Coryllus skarżył się w Salonie24, że go wyrzucono  /TUTAJ/.  Nie o niego mi jednak chodziło, ale o to, czy ktoś może modyfikować nasze notki.

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2013 [11:31] - fritz | Link:

Czytalem coryla wyrywkowo, ostatnio nie.
Bylo rzeczywiscie takie trollow zatrzesienie?

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [11:44] - elig | Link:

  To można   łatwo sprawdzić.  Jego blog jest w zakładce Archiwum - Blogerzy.

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [15:14] - dogard | Link:

piszac o nim w swoj sposobik ,sama go POmpujesz, udajac wielkie zatroskanie sprawami , nie majacymi miejsca.Moglas zapytac wprost,a nie zastawiac sie sciemniaczem maciejewskim. Salon 24 i inne zreszta tez, mam w glebokim powazaniu i tyle.

Obrazek użytkownika kociol

16-11-2013 [10:30] - kociol | Link:

Choć to tylko pomówienie, a nie prawda. Chciałbym pisać jak Coryllus.

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2013 [11:16] - fritz | Link:

jako span. Zwlaszcza jezeli przeciwstawiaja sie nazizmowi i rasizmowi antypolskiemu, polakofobii ktorej jest platforma polityczna i medialna.
Przynajmniej tak bylo w przeszlosci.
Terazniejszosci nie znam, ale nie sadze zeby byla lepsza, typuje ze jest gorsza.

Notka coryla w takiem formie byla spanem.

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-11-2013 [12:11] - Józef Darski | Link:

1. Nie było żadnego konfliktu. Coryllus zrezygnował jak wielu przed nim, więc jego blog przeszedł do kategorii archiwum gdzie jest dostępny.

2. Coryllus myślał, że jest cwany i za każdym razem, gdy coś u siebie napisał wklejał tu informację, że w proteście przeciwko mnie nie będzie pisał i odsyłał na swoją stronę, by ją popularyzować za pomocą Naszych Blogów.

3. Nie jakoby, tylko wpisanie tej uwagi było jedynym sposobem poinformowania Czytelników NB jaka jest sytuacja, gdyż osobna notka przeszłaby niezauważona, a za to pojawił się stos notek o tym jaka cenzura, niebezpieczeństwa, spiski i ingerencje i oczywiście biedny Coryllus zbanowany, prześladowany itp. przez Darskiego. 

 Poinformowałem Coryllusa, że skoro zrezygnował to blog idzie do Archiwum, a on nie będzie bez końca wklejał tej samej notki i dlatego konto zamykam.

Tak mam dostęp do wszystkich notek. Czasami się zdarza, że ktoś coś pomyli i trzeba poprawić, więc mogą to robić. Po co ten harmider i aj waj nie rozumiem. Zamiast spiskomanii należy spokojnie pomyśleć.

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-11-2013 [12:44] - szara_komórka | Link:

proszę wyjaśnić ostanie trollowisko na blogu coryllusa i brak reakcji ze strony niezależnej.
Potraficie nie dopuścić komentarza krytykującego niezależną, a nie widzicie jawnego trollingu?
Puści Pan to czy nie?

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-11-2013 [12:51] - Józef Darski | Link:

Do czasu odejścia Coryllusa w sposób ograniczony, jak w innych wypadkach, interweniowałem. Po odejściu już nie. Porównać należy daty.
A propos, Coryllus bez przerwy żądał usuwania szarej komórki jako wyjątkowe wstrętnego i podłego oraz głupiego trolla.

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-11-2013 [13:03] - szara_komórka | Link:

na blogu coryllusa udzielałem się sporadycznie i często Coryllus mnie wspierał, więc niech Pan da sobie raczej na wstrzymanie.

Obrazek użytkownika rob2004

15-11-2013 [13:28] - rob2004 | Link:

Moje stanowisko co do działań administracji tej strony jest również negatywne.
Kasuje się "endecką agitkę" i wszelkie krytyki względem pewnego obozu niby prawicowego, a pozwala się bez ograniczeń na trollowanie tej strony przez osoby takie np. jak dogard.
Niedawno Grzegarz Braun wyraził się dość dosadnie co o tym obozie myśli.
On też już nie jest "nasz"?
Szanowni administratorzy - nie jesteśmy prawicowymi lemingami i nie działamy na tej samej zasadzie co lemingi ślepo wierzące w Czerską.
Prawa strona tym różni się od tamtej, że my szukamy prawdy, a nie tylko ślepej wiary.
Jeśli administratorzy nie potrafią tego pojąć to bardzo im daleko do pewnych standardów, które powinny u nas panować.

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [16:54] - dogard | Link:

teraz juz mam cie na oku, bede czytal wszystkie twoje wpisy, bez taryfy ulgowej--wiec miej ,co najwyzej, pretensje do siebie za wlasne glupoty.Do roboty mamisynku lekliwy..

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [17:08] - dogard | Link:

sa tylko POlszewickie LEMINGI--DO SZKOLKI PLISSSSS.

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-11-2013 [15:05] - Józef Darski | Link:

Lista osób, które Coryllus żądał by usunąć jest b. długa i obejmuje każdą krytyczną wypowiedź, chamską zresztą też.

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-11-2013 [19:17] - szara_komórka | Link:

pisał Pan wyraźnie o mnie (teraz o liście) i kłamał! Dziwię się ciągnięciu przez Pana tematu. Tak jak miałem do Pana jakiś szacunek, to teraz stracił go Pan. (stracił Pan twarz, wie Pan co to znaczy?). Bez odbioru.

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [13:12] - elig | Link:

  Dobrze, iż postawił Pan sprawę otwarcie.  Blogerzy powinni zdawać sobie sprawę ze swojej sytuacji.  A jak to "poprawianie" wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-11-2013 [15:02] - Józef Darski | Link:

Jak sobie Pani życzy nie będą odtąd nic poprawiał. Jak ktoś napisze przenica - pozostawię, bo poprawienie by naruszało prawa autorskie.

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [17:03] - elig | Link:

  Proszę nie odwracać kota ogonem.  Zupełnie czym innym jest poprawienie drobnej literówki lub błędu ortograficznego, a czym innym dopisanie do czyjejś notki sporego fragmentu tekstu i to jeszcze bez wiedzy i zgody autora /który ma w dodatku zablokowane konto, więc jest zupełnie bezbronny/.

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2013 [17:19] - fritz | Link:

nie ma rady.

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [17:41] - dogard | Link:

literowki nalezy wrecz poprawiac...

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2013 [17:58] - fritz | Link:

Jestem przekonany, ze to zrobisz.

Poza tym jest to ingerencja w obcy tekst co wlasnie cenzura jest, niezaleznie "od dobrych checi".

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2013 [19:07] - dogard | Link:

to nie jest odreczne pisanie, nieraz klikniesz, w pospiesznie , w inne literki--kapujesz imbecylu zadaniowy , zakochany w kacapii.

Obrazek użytkownika kociol

16-11-2013 [10:48] - kociol | Link:

Jesteś purystą, antykomunistą, jak Darski.

Obrazek użytkownika goral

15-11-2013 [14:41] - goral | Link:

Dziekuje "Elig" za poruszenie prywatnosci naszych skrzynek i wpisow.
Admin Darski "ustosunkowal sie do tematu.
Nie podejrzewam go o przekazywanie naszych prive-info do potencjalnie zainteresowanych stron..
Blog Maciejewskiego zostal zazmkniety z jego wlasnej inicjatywy..
Maciejewski jest impertynentem i hipokryta.
Trolowanie na wlasnym blogu i oskarzanie o to innych,to szczyt chamstwa i manipulacji..
Chocby z tego wzgledu ,jego brak tutaj poprawi etyczny poziom NB..
Dziekuje Maciejewski ,ze uwolniles mnie od swojej tutaj obecnosci!!

Obrazek użytkownika elig

15-11-2013 [16:56] - elig | Link:

  Nie podejrzewam p. Darskiego o jakieś niecne czyny, ale ten dopisek do notki Coryllusa mnie zaniepokoił, ponieważ ze wzgledu na zamknięcie konta Coryllusa musiał być dokonany bez wiedzy i woli autora notki.  Bloguję od czterech lat i czterech miesięcy na kilku portalach, ale nigdy przedtem nie spotkałam się z taką sytuacją /kasowanie i zwijanie notek - owszem bywało, ale ich przerabianie przez admina - nie/.  To samo pisał FFWD.
 Coryllus pisze zajmująco.. Porównywałam go czasem z Daenikenem.  Wszyscy wiedzą, że jego książki NIE SĄ podręcznikami historii, a ich zwiazek z tzw. twardymi faktami bywa dość luźny.

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2013 [17:17] - fritz | Link:

informacja admina w miejscu w ktorym musiala zostac zauwazona.

Mowiac biznesowo, posluzyl sie elementarna zasada marketingu.

Pomoze programisci dodadza opcje umozliwiajaca dodanie dodatkowej infomacji przez admina do danej notki, tak, ze bedzie ona zawsze pod notka, bedzie zespawana z notka, tylko ze formalnie nie bedzie czescia notki.... moze miec jakis graficzny symbol czy napis.

Obrazek użytkownika tipsi

15-11-2013 [15:28] - tipsi | Link:

tym, że redakcja praktykuje ingerencje w treść notek. Wiadomo, że technicznie musi być to możliwe, z powodów formalno-prawnych, jednak tłumaczenie p. Darskiego uznaję za kuriozalne. IMHO ingerencja taka może mieć formę jedynie usunięcia notki w całości, z podaniem przyczyn. To nie tylko kwestia przestrzegania praw autorskich, ale i dbałości o własny wizerunek. Bo, niestety, nie da się teraz powiedzieć "póki rządzi tu Darski, naszym tekstom nic nie grozi". Nie mam przesłanek by sądzić, że pan Darski celowo, złośliwie czy z jakichś niecnych powodów ingerował w treść notek -- nie podoba mi się jednak to, że taką możliwość dopuszcza nawet w celach stricte redakcyjnych. Wszak nieprzypadkowo wielu z nas jest uczulonych na słowo "redaktor".
Tak więc, o ile redakcja powinna zachować możliwość usuwania notek, jeśli to będzie konieczne, to powinna niedwuznacznie odciąć się od pomysłów ich redagowania, zwłaszcza bez zgody autora.
 

Obrazek użytkownika tipsi

15-11-2013 [15:28] - tipsi | Link:

Co do odejścia coryllusa -- zdaję sobie sprawę, że jest to autor, który generuje wokół siebie pewne napięcia, często wynika to nie tyle z jego tekstów, co z nietolerancji na krytykę. Źli ludzie dawno do dostrzegli i chętnie wykorzystywali, podsycając awantury i spychając coryllusa do narożnika pieniactwa i, delikatnie mówiąc, nieuprzejmości. Jednak moim zdaniem coryllus jest na tyle istotną i rozpoznawalną postacią prawicowej blogerki, że nawet gdyby nieco spamował na własnym w końcu blogu, to NB jako takim nie zaszkodziłby -- najwyżej straciłby czytelników. Zaś NB wciąż korzystałyby na jego obecności, bo wielu z tych, którzy wpadali tu poczytać coryllusa, przy okazji zaglądało do innych autorów. A przecież to jest istota sensu istnienia takich agregatów blogerskich jak NB.

Nie byłbym zdziwiony, gdyby się okazało, że w związku z drażniącą wielu być może ważnych ludzi twórczością coryllusa, na redakcję zaczęto wywierać naciski, by się go pozbyć. Nie byłbym zdziwiony. Dziwi mnie natomiast to, że redakcja nie ingerowała w wyczuwalny sposób w spemersko-trollowskie popisy różnych komentatorów, z upodobaniem atakujących coryllusa (i innych) argumentami ad personam, a często i zwykłymi wyzwiskami. Sam to eksperymentalnie sprawdziłem w korespondencyjnym pojedynku z Ma-Deyem i nie zanotowałem żadnej kompletnie reakcji ze strony redakcji. To także każe się zastanowić nad polityką redakcji, przecież jakość dyskusji pod wpisami powinna spędzać jej sen z powiek?

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2013 [17:12] - fritz | Link:

Charakterystyczna cecha prowicowej blogerki jest patriotyzm i propolskosc.

coryl jest polakofobem.
To, ze jest zaliczany do "prawicowej blogerki" jest zasadniczym nieporozumieniem.

Obrazek użytkownika tipsi

15-11-2013 [23:11] - tipsi | Link:

że pozostanę przy własnym zdaniu na temat coryllusa i jego stosunku do polskości i patriotyzmu. Zmęczony jestem już jałowym poklepywaniem się po pleckach i wzajemnym utwierdzaniem, jacyśmy to, panie, patrioci i w ogóle. Patriotyzm bardziej polega na wyszukiwaniu swoich słabości i ich eliminowaniu, zanim wykorzysta je przeciwnik, niż umacnianiu nawet najsłuszniejszych poglądów, ale bez dyskusji. Zybertowiczowskie diagnozy bez konsekwencji są przekleństwem naszego narodu i taki coryllus, przy wszystkich swoich skuchach i wadach, jest dla Polski cenniejszy niż batalion kółek wzajemnej adoracji wymachujących flagą i bez końca roztrząsających nasze narodowe traumy. Trzeba je znać i o nich pamiętać, ale nie może być to sztuka dla sztuki, bo wówczas utykamy na mieliźnie, a przeciwnik tylko ma radochę. Coryllus strzela czasem na oślep, zgoda, ale ostrymi nabojami, a nie na wiwat. To nieraz może zaboleć, ale jeśli zmusza do myślenia, to spełnia swoje zadanie.

Obrazek użytkownika WESOŁY TROLL WANIA

16-11-2013 [08:53] - WESOŁY TROLL WANIA | Link:

To nie zmusza do myślenia. Trafienie ostrym nabojem zabija lub, w najlepszym wypadku, rani. I osłabia "siłę żywą". Trafił Pan, zapewne niechcący, w sedno.
Coryllus strzela na oślep ostrymi nabojami.
Do swoich.
Dlatego jest niebezpiecznym szkodnikiem.
Pora to dostrzec.

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-11-2013 [16:34] - Józef Darski | Link:

nieustannie fałszuję teksty, zwłaszcza Pana. zadowolony?
Dopisuję, przeprawiam i usuwam. Teraz ma Pan satysfakcję?

Tak usunąłem biednego Coryllusa bo Myszka Miki wywierała na mnie naciski - wszystko jasne?

Na czepiactwo i głupotę są odpowiedzi na tym samym poziomie.

Obrazek użytkownika tipsi

15-11-2013 [22:59] - tipsi | Link:

i reductio ad absurdum nie jest najbardziej konstruktywnym sposobem odpowiadania na konkretne uwagi. Nie atakuję Pana personalnie, jedynie zgłaszam uwagi do Pańskich deklaracji i decyzji. Dlaczego nie potrafi Pan przyznać, że nie wszystko jest OK? Przecież postawa "wszyscy błądzą, ja jeden jestem nieomylny" to infantylne unikanie zmierzenia się z własną niedoskonałością. To trąci pychą, proszę Pana. Nikt Panu nie odmawia zasług czy racji, ale proszę się nie spodziewać, że będzie Pan traktowany jak święta krowa. Mi osobiście zależy na tym, by NB prezentowały porządny poziom, Panu z pewnością także -- może więc lepiej byłoby starać się czytać ze zrozumieniem i nie rozdzierać szat z powodu krytyki, ale przemyśleć własne słowa i wyrzec się błędów. Czy to naprawdę takie trudne?

Obrazek użytkownika bulsara

15-11-2013 [23:27] - bulsara | Link:

Szanowna Pani

We wszystkim moim skromnynm zdaniem należy zachować umiar,dobrze byłoby gdybyśmy mimo różnic poglądow potrafili nawzajem się
szanować.Nie toleruję chamstwa...,atakowany w nieprzyjemny sposób coryllus odpłacal swoim adwersarzom w bardzo niewybredny sposób.
Wiadomo,że agresja (w tym przypadku słowna)rodzi agresję.
Trzeba mieć trochę kultury osobistej(a od dziennikarza należy tego wymagać),by jak mówił Norwid różnić się pięknie i mocno.

Droga Pani Elig zastanawiam się: jak Pani się czuje prowadząc na NB swojego bloga(wszak pan Gabriel określił na S24 ludzi tego portalu idiotami)
Prowadzi Pani również blog na Niepoprawni.pl (o tym portalu pan Gabriel po zablokowaniu jego bloga wyraził się "niepełnosprawni")
Czy te przykłady nie świadczą o czymś więcej niż tylko kontrowersyjności pana Gabriela???
Czytałam z zainteresowaniem niektóre wpisy coryllusa,lecz po Jego odpowiedziach na komentarze swoich adwersarzy czy to trolli,
czy niekoniecznie trolli skutecznie straciłam i sądzę,że nie tylko ja zainteresowanie.

pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika rob2004

16-11-2013 [10:33] - rob2004 | Link:

Pytanie do "szanownej redakcji" -
                                        
                                               Tu:p.luczuk(at)niezalezna.pl