Czy ktoś wie o co chodzi z sześciolatkami?

Zastanawiam się, o co chodzi z kolejną reformą szkolnictwa, czyli posłaniem sześciolatków do szkół?

Rozumiem rodziców, szkoły nie są przygotowane, dla nauczycieli uczenie dużych grup zróżnicowanych wiekowo, na tym poziomie będzie koszmarem, podobnie i dla tych dwóch roczników (nie wszędzie da się zrobić 1A-sześciolatków, 1B siedmiolatków), budżet reformy zmniejszono z 347 mln do 40 mln, czyli do 11% zakładanych kosztów.

Nie rozumiem natomiast rzadu. Co im aż tak zależy na tej sprawie, że szczujnia z Czerskiej nadaje o tym od kilku tygodni? A zwykli obywatele Elbanowscy traktowani są niemal jak politycy PiS? Że specjalnie przesuwa się głosowanie? Przeprowadza się specjalne targi z koalicjantem?

Przecież widać wyraźnie, że nawet ministerstwo nie ma przekonania do reformy, którą wprowadza. Poza epatowaniem, że "tak jest na Zachodzie" nie potrafi wskazać praktycznie żadnych argumentów "za", nie podaje ich też szczujnia, poza: "o tym powinni zadecydować specjaliści nie obywatele". Wystarczy posłuchać tych ludzi by zrozumieć, że nie bardzo wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.
Poza tym, od kiedy to pan premier zawraca sobie głowę edukacją? A teraz cóż, okazuje się, że sprawa jest gardłowa.

Krąży gdzieś wersja, że chodzi o wcześniejsze wejście roczników na rynek pracy. Tyle, że to też bez sensu. W tej chwili oficjalne bezrobocie to 13%, realne, z emigrantami 20-30%. Wcześniejsze wprowadzenie na rynek młodego rocznika, plus podniesienie wieku emerytalnego spowoduje jeszcze trudniejszą sytuację, bezrobocie będzie większe, ZUS nie odczuje ulgi, a urzędy pracy będą więcej wydawać na zasiłki.

Logiki więc w tej reformie zero, a rząd walczy o nią niezwykle mocno, lekceważąc dużą grupę społeczną, z której część to najprawdopodobniej wyborcy PO. I robi to rząd Platformy, dla którego sondaże to jedyny oprócz posad program wyborczy.

Ktoś ma jakiś pomysł?
Bo mi jedyne co przychodzi do głowy to zredukować budźet oświaty o 1/13, ale nie jest to zbyt rozsądne, bo jednocześnie robi się obowiązek szkolny dla pięcio- i czterolatków. Niemniej, ponoć jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Denker

05-11-2013 [07:28] - Denker | Link:

A może po prostu chodzi o wychodowanie swoistych janczarów. Jak zestawić ustawy ograniczające wpływ rodziców na wychowanie dzieci, wzmacniajace rolę urzedasów w tym procesie oraz tzw reforme oświaty to wychodzi mi, ze wychoduje sie nowe pokolenie podatnych na wpływ ćwierć inteligentow, ktorych mozna sterowac za pomoca pilota telewizyjnego bez wychodzenia z domu.Zabrac dzieci rodzicom jak najwcześniej, żeby broń Boże im nie "pomieszali" w glowach niezgodnie z eurokołchoźnym trendem. Bo sensu cała ta hucpa faktycznie ma tyle co jeźdzenie na światłach cały rok lub zmiana czasu, czy walka z CO2.

Obrazek użytkownika Rybak

05-11-2013 [09:20] - Rybak | Link:

Jednym słowem, wychowanie naszych dzieci na podludzi dla nadludzi.

Obrazek użytkownika fritz

05-11-2013 [14:09] - fritz | Link:

dokladnie to jest celem.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-11-2013 [10:05] - NASZ_HENRY | Link:

Chodzi o to żeby Polacy zajmowali się tego typu problemami (w PRL stali w kolejkach) aby przypadkiem nie POliczyli że więcej pieniędzy z Polski wypływa niż do niej wpływa z dotacji UE. I to działa ;-)

Obrazek użytkownika Humphrey

05-11-2013 [10:09] - Humphrey | Link:

Musi chodzić o jakieś konkretne, szybkie i duże pieniądze dla kogoś. Inne cele są drugorzędne. Przyłączam się do pytania czy ktoś kmini, o co może chodzić.

Obrazek użytkownika Magdalena

05-11-2013 [10:17] - Magdalena | Link:

Co gorsza obserwuję jak ludzie powtarzają te pierdoły o "odbieraniu szansy naszym dzieciom" i "zachodnich standardach".
Kurwica mnie tłucze.
A tu jeszcze lepsze: http://stopdyktaturze.pl/ Homo ustawa z kneblem