wlasnie przeczytalem na frondzie kim byl mazowiecki ??!!

oczy zrobily mi sie kwadratowe... panie Boze wybacz, ale jesli tacy ludzie maja byc ludzmi wiary, nadziei i milosci...to ja wysiadam...
on juz jest przed Twoim Majestatem... tak, wiem nie sadzcie a nie bedziecie sadzeni...jaka miara mierzycie taka miara odmierza wam...
ale panie Boze... czy mam sie godzic z tym co mowi kardynal Nycz na pogrzebie tego czlowieka ? on niedawno ublizyl ludziom szukajacym prawdy o katastrofie smolenskiej... 
kardynale Nycz...czy naprawde uwazasz, ze powiedziales prawde o tym czlowieku ? czy wierzysz w to co mowisz o nim ?

 http://www.fronda.pl/a/kard-nycz-o-mazowieckim-byl-czlowiekiem-wiary-nadziei-i-milosci,31702.html?page=2&#comments-anchor  Kard. Nycz o Mazowieckim: był człowiekiem wiary, nadziei i miłości    (??!!) 

Tadeusz Mazowiecki Podczas dzisiejszego pogrzebu Tadeusza Mazowieckiego, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz powiedział o zmarłym premierze, że był on "człowiekiem wiary nadziei i miłości".
Był człowiekiem wiary nadziei i miłości. Tą drogą wiary szedł jako człowiek swojej rodziny, jako człowiek Kościoła, Polski, Europy i świata - powiedział o zmarłym premierze Tadeuszu Mazowieckim kard. Kazimierz Nycz, rozpoczynając mszę żałobną w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.
 
Podczas homilii kard. Nycz powiedział również, że wiara nie była nigdy obok życia Mazowieckiego, ale zawsze w jego centrum. - Świeccy w Kościele to był nie tylko temat jego publicystycznych zainteresowań, to była ważna część jego życia. Współzałożyciel "Więzi", Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, współpracownik "Znaku", "Tygodnika Powszechnego". Kościół św. Marcina przy Piwnej i jego umiłowane Laski - to miejsca i środowiska, w których pozostawił znaczną część swojego życia intelektualnego, duchowego i religijnego - powiedział kard. Nycz.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

04-11-2013 [08:42] - wandaherbert | Link:

K.K to ludzie ,dzięki ktorym duzo wiernych traci wiarę-jestem jednym z nich.Wymienie kilku z nich:Nycz,Pieronek,Paetz,Dziwisz ,Wielgus,Życinski,Glemp oraz ci ktorzy byli donosicielami UB i SB- była to dość pokażna grupa.Lajdacy są przez nich z wielką" pompą"zegnani ,a ludzie zasługujący na szacunek w ostatniej drodze pomijani.Ja osobiście porownuje ich do dawnych towarzyszy :co innego mowią wiernym,a odwrotnie postepują .Jeżeli obecnemu Papieżowi Franciszkowi nie uda się wyczyścic Kosciól z tego bagna (afery roznego rodzaju)to będzie z biegiem lat bardzo się kurczył

Obrazek użytkownika goral

04-11-2013 [11:49] - goral | Link:

Tracisz Wiare w Boga Wszechmogacego,z powodu paru ludzkich kanali???
Czegos takiego dawno nie slyszalem....

Obrazek użytkownika Magdalena

04-11-2013 [12:25] - Magdalena | Link:

Proszę stracić wiarę w sens leczenia, gdy napotka się lekarza niechluja i chama. Co, szkoda życia tak? :)
Nie odważy się Pan, nie? Ludzie w pewnym wieku powinni być mądrzejsi, zwłaszcza, ze maja dostęp do czytelni historycznej.
Z tych potępionych w czambuł znałam Wielgusa, jako studentka, gdy był rektorem KUL. Nie było lepszego, mądrzejszego i skromniejszego wykładowcy niż on. Wszyscy byliśmy dla niego dziećmi i byliśmy traktowani z wielkim szacunkiem. Jeździł najstarszym i najskromniejszym samochodem. Jeśli coś zakapusił, to przepraszam ale w moich oczach odkupił to każdym dobrym słowem wobec gromady niekoniecznie rozgarniętych filozoficznie studentów.

Obrazek użytkownika alkoan

16-01-2014 [21:10] - alkoan | Link:

,, ,,wymówka''i paluchem wskazującym PO nazwiskach.
~Magdalena nie lekarz a ,,kapusia'' misska.,,
alkoan

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-11-2013 [08:28] - Teresa Bochwic | Link:

Czy zna Pan jakieś papiery na Glempa? Skąd takie pomówienie? Wielokrotnie różni badacze podkreslali jego niezłomną postawę, choć był trochę tchórzliwy w stanie wojennym, ale jednak wzywanie ludzi do oszczędzania zycia to nie to samo, co współpraca. Bardzo jestem zdziwiona tym, co Pan pisze. Co do pozostałych - nie wiem (poza trzema oczywistymi).

Obrazek użytkownika alkoan

16-01-2014 [21:25] - alkoan | Link:

,,Jedni tracą chód bo zgubili laskę.
~wanda ni mioła kośćca, czytała prasę.,,
alkoan

Obrazek użytkownika dogard

04-11-2013 [10:00] - dogard | Link:

swiadomym agencikiem ubecko--komuszym... jego POstawa zyciowa , w pelni to POtwierdzila...

Obrazek użytkownika fritz

04-11-2013 [10:31] - fritz | Link:

bez najmniejszego problemu.

Obrazek użytkownika goral

04-11-2013 [11:25] - goral | Link:

Z takimi "wilkami w owczych skorach" mnie nie po drodze!!
Opamietajcie sie GROBY POBIELANE!!!!!

Obrazek użytkownika Magdalena

04-11-2013 [12:27] - Magdalena | Link:

o swoim ma źle mówić?
Gorsza sprawa, że ludzie to łykają i to tacy naprawdę wykształceni.

Obrazek użytkownika alkoan

16-01-2014 [20:53] - alkoan | Link:

,,O innych, nie o sobie.
Magdalena wam o(PO)owie.,,
alkoan

Obrazek użytkownika BazyliMD

04-11-2013 [18:04] - BazyliMD | Link:

I przebacz to, czego Polacy nie powinni mu zapomnieć.
Wierzyłem w tego człowieka, bo gadał przekonywująco tym swoim zachrypniętym, zmęczonym głosem.
Tło wydarzeń było jednym wielkim teatrem - jak to zwykle w Polsce -, jak się później okazało, a TM okazał się być błaznem grającym rolę liberalnego polityka.
Zaawansowany wiek mający gwarantować doświadczenie stał się usprawiedliwieniem bierności i bezradności coraz bardziej schorowanego starca.
Razem z Geremkiem osłaniał proces kolejnego rozbioru Polski; rozbioru gospodarczego i tym razem ostatecznego. Jeżeli nie zasługuje na miano zdrajcy, to tylko z powodu niemożliwości zrozumienia tego, co wyprawiała jego komanda z nim na czele. Był albo wielkim durniem, albo zdrajcą. Trzeciej możliwości nie ma.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-11-2013 [19:10] - Teresa Bochwic | Link:

Pamietam tamte czasy dośc dobrze i sądzę, że krytyka tzw. prawicowa jest za daleko idąca. Zarzuca się Mazowieckiemu różne sprawy tak, jakby zrobił wszystko jednego dnia, i bez znajomości okolicznosci. Np. to, że siedzial w latach 60. jako posel w kole Znaku - ale przecież w porozumieniu z Prymasem Wyszyńskim. Nieprawda jest też, że nie reagował na różne wydarzenia, np. strzelaninę na Wybrzeżu w 1970 roku, bo własnie reagował.
Bardzo mnie rozczarował, zawiódł nadzieje w 1989 roku, ale to nie to samo, co czytuje się o nim. Przecież wiadomo było, że wybory czerwcowe były wolne w 35 proc, alternatywną propozycją na premiera był Kiszczak a z tej strony Geremek, i że musi to być osoba, która jest daleko idącym kompromisem.
Zaremba bywa strasznie nużący, ale napisał bardzo dobry moim zdaniem artykuł o Mazowieckim w ostatnim "WSieci". On po prostu zna się na historii najnowszej i nie robi tylu anachronizmów, co wielu innych autorów. Graczyka w Plus-Minus też warto przeczytać, przede wszystkim jest bardzo kompetentny, omawia inne niż Zaremba okoliczności życia Mazowieckiego.
Natomiast Nycz zdecydowanie przeholował, jeżeli ksiadz opowiada o starym zbereźniku, jak kochał rodzinę i był święty, to można przełknąć to w Pcimiu Dolnym w rodzinie, ale nie o osobie publicznej, tak kontrowersyjnej jak Mazowiecki.

Obrazek użytkownika alkoan

16-01-2014 [21:45] - alkoan | Link:

~Teresko ! bywało Ci się w Pcimiu Dolnym.
Dlatego sięgasz do krytyki oddolnej.,,
alkoan