Cieszewski Jordan Madden Lowe Kumar Bettinger-brzozy nie był

Praca prof. Chrisa Cieszewskiego i pięciu innych amerykańskich naukowców była banalnie prosta. Sprawdzili czy przed 10 kwietnia 2010 słynna brzoza była złamana czy też nie.

Z analizy fotografii satelitarnych okazało się, że brzoza była złamana już przed 5 kwietnia. Na podstawie zdjęć prof. Cieszewski ocenił, że złamanie miało miejsce 1-2 dni przed 5 kwietnia.

Wcześniej takie badania były bardzo trudne, ponieważ raporty MAK i Millera podają nieprawdziwe położenie geograficzne brzozy. Dokładną pozycję brzozy udało się ustalić dzięki zdjęciom z paralotni z filmu Anity Gargas.

Czy praca zespołu amerykańskich naukowców jest do obalenia metodami naukowymi? Ich referat znany jest od tygodnia. Został wygłoszony na konferencji w USA. Do dnia dzisiejszego ani rosyjskie, ani polskie czynniki państwowe, dysponujące wszak fotografiami o większej rozdzielczości, nie potrafiły odnieść się do pracy zespołu Cieszewskiego.

Podobnie redakcje polskich czasopism prorządowych przez ponad tydzień czasu nie były w stanie zakupić zdjęć i zlecić ich zbadanie ekspertom. A może zrobiły to, lecz wynik nie spełnił oczekiwań. Jest jeszcze oczywiście prof. Paweł Artymowicz, astrofizyk, który w ciągu 2 lat okazał się specjalistą od mechaniki lotu, analizy elementów skończonych, fonoskopii, prawdopodobnie szybko odkryje też w sobie talent do fotogrametrii, jednak katastrofa smoleńska to nie najlepszy temat do krotochwil.

Praca prof. Cieszewskiego i pięciorga innych amerykańskich naukowców ma fundamentalne znaczenie dla sprawy badania katastrofy smoleńskiej, kwestionuje bowiem bezpośrednią przyczynę katastrofy: uderzenie skrzydła samolotu w brzozę. To zaś powoduje potrzebę rozpoczęcia śledztw od nowa.

Specyficzna, do dziś nie znana podstawa prawna badań MAK eliminuje, lub bardzo utrudnia wznowienie śledztwa przez ten organ. Zresztą potrzebna byłaby tutaj wola państwa polskiego, a tej nie ma.

Do wszczęcia prac polskiej komisji państwowej też potrzebna jest wola polskich władz i też jej nie ma, podobnie jak woli polskich organów państwowych do weryfikacji ustaleń Zespołu Cieszewskiego. Najprawdopodobniej więc prawnych skutków referatu, w najbliższej przyszłości nie będzie.

Pozostaje powszechnie już znana śmieszność polskiego państwa, które boi się przeprowadzić śledztwo w sprawie śmierci swojego prezydenta. Od dziś będzie mógł ją stwierdzić każdy, kogo stać na wydanie 300 dolarów na zakup zdjęć satelitarnych i ściągnięcie bezpłatnego programu do ich analizy.

Tyle, że dla zorientowanych w temacie to przecież nihil novi sub sole.

 

 

ps.

przy okazji pytanie do prawników. Który dowód przed polskim sądem będzie miał większą wagę, zdjęcie z czasu zdarzenia, czy zeznanie świadka odebrane 3,5 roku po zdarzeniu. Zakładając oczywiście, że te dwa dowody są sprzeczne.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

22-10-2013 [18:42] - dogard | Link:

chca milczeniem zamurowac to odkrycie; pomyslec,ze w gruncie rzeczy na drobiazgu sie omskneli ostatecznie.Widac wiec wyraznie ten ' geniusz' kacapskich czekistow--jak sie czuja wiebiciele kremla?!Zwykle ,zaklamane d.pki i tyle.

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

22-10-2013 [18:58] - sydney.sunrise | Link:

... nic nie stanie sie mozliwe do ujawnienia .... za duzo targowiczan wokol sprawy ...

Obrazek użytkownika Magdalena

22-10-2013 [19:52] - Magdalena | Link:

Boże, Boże, tylu naukowców musi obalać taką bzdurę ...

Obrazek użytkownika delirium

22-10-2013 [20:29] - delirium | Link:

Wreszcie mamy pancerną brzozę z głowy. Wysiłki naukowców wreszcie będą ukierunkowane na rozpoznanie a nie na analizę czegoś takiego jak raport mak-miller. Wielki szacunek dla tych naukowców i ich pracy.

Obrazek użytkownika tagore

22-10-2013 [20:44] - tagore | Link:

Polski rząd i ludzie dla niego pracujący również w
chwili obecnej mają świadomość fikcyjnego charakteru
znaczącej części informacji prezentowanej na temat
zamachu w Smoleńsku.
Oznacza to ,że ludzie zaangażowani w tą sprawę
jeśli nie zabezpieczyli sobie tyłka jak Klich
stali się zombi w rękach Tuska .Dlatego wybory
niekoniecznie będą szansą na zmianę rządu.
Referendum warszawskie możemy potraktować jak
test, w prawdziwych wyborach dzięki motywowanym
strachem może być znacznie gorzej.

tagore

Obrazek użytkownika dogard

22-10-2013 [21:45] - dogard | Link:

ilu ryzy morderca moze zastraszyc i zmusic do glosowania na POlszewie--nie wiecej jak 15-18%, innych moze cmoknac w....wpisz dowolnie.Maja go w POwazaniu,na jakie zasluzyl.

Obrazek użytkownika Magdalena

22-10-2013 [21:53] - Magdalena | Link:

obawiam się ...

Obrazek użytkownika fritz

22-10-2013 [21:55] - fritz | Link:

Oczywiscie, ze sie bardzo glosno odniosly, wykrzaczaly milczac: .. TAK, BRZOZA ZOSTALA WCZESNIE SCIETA...

Widzicie, jak starannie przygowywalismy sie do "katastrofy" !

A wy nam niechlujstwo i niestarannosc zarzucacie.

Wstydzcie sie!

Obrazek użytkownika ruisdael

23-10-2013 [08:33] - ruisdael | Link:

wreszcie zrozumiemy, że śmieszność polskiego państwa, które boi się...itd. nie jest prawdziwa. Przecież trudno oczekiwać aby "to państwo" ( Tusk, Komorowski, to obecnie właściciele tego państwa)chciało prowadzić śledztwo we własnej sprawie (o współpracę w zamordowaniu Prezydenta RP). Nie bądźmy aż tak naiwni.