Rejterada do Krakowa

    Dziś /18.10/ przeczytałam tekst Tomasza Sakiewicza "Nasz 11 listopada"  /TUTAJ/:

  " W czasie gdy doWarszawy ściągną narodowcy, został zorganizowany szczyt klimatyczny, któremu zwykle towarzyszą demonstracje skrajnej lewicy. (...) W tej sytuacji postanowiliśmy, że główne obchody odbędą się 10 listopada wieczorem w Warszawie, po Marszu Pamięci. 11 listopada jedziemy do Krakowa, by czcić twórcę polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego.".

  Wczoraj natomiast w portalu Niezalezna.pl  /TUTAJ/ ogłoszono program tych uroczystości :

  "WARSZAWA, 10 listopada, 2013

18.30 - Koncert, Chór Archikatedry, dyr. Dariusz Zimnicki, Archikatedra św. Jana Chrzciciela
19.00 - Msza św. w intencji Ofiar katastrofy w Smoleńsku
20.30 - Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci
21.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego  - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

KRAKÓW, 11 listopada, 2013

16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej
17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości
 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II
 - przemarsz pod Krzyż Katyński
 - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej".

  Dlaczego jednak zdecydowano sie na coś takiego?  Oto drugiego sierpnia 2013 w "Gazecie Polskiej Codziennie ukazał się artykuł  "Warszawę czekaja krwawe zamieszki"  /TUTAJ/.  Dorota Łomnicka pisze, że:

  "11 listopada 2013 r. Warszawa będzie gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ. Tego samego dnia, jak co roku, środowiska prawicowe przejdą przez stolicę w Marszu Niepodległości.

Zdaniem opozycji zebranie w jednym miejscu dwóch skrajnych obozów – z jednej strony narodowców, z drugiej antyfaszystów, ekologów i delegatów na szczyt klimatyczny z całego świata – to prowokacja. Może dojść do zamieszek i rozlewu krwi, jak dwa lata temu, kiedy do Warszawy przyjechali zaproszeni przez „Krytykę Polityczną” niemieccy antyfaszyści. " 

  Zastanawiajace jest to, że "GPC" oraz PiS wszczęły alarm na poczatku sierpnia, podczas, gdy termin rozpoczęcia szczytu klimatycznego ustalony został już w grudniu 2012.  Wykazano się "refleksem szachisty".

  Narodowcy potraktowali całą sprawę rozsądnie i poważnie.  Utworzyli liczacą podobno 500 chłopa  Straż Marszu Niepodległości.  Została ona przeszkolona przez byłych wojskowych m.in. z GROM.  Ten ostatni fakt zaniepokoił bardzo "Gazetę Wyborczą" i "Newsweek".  Nic dziwnego.  Obecność takiej formacji niewatpliwie utrudni lewakom wszczynanie awantur.  W dniu 14.10 portal Narodowcy.net doniósł  /TUTAJ/:

  "Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zgłosiło w dniu dzisiejszym Marsz Niepodległości w warszawskim ratuszu. Wydarzenie zostało zarejestrowane na 50 tysięcy osób, organizatorzy na razie nie ujawniają trasy przemarszu. Uważają również, że porządek na manifestacji zapewni Straż Marszu Niepodległości, natomiast sama policja może go zakłócić. (...) „Stowarzyszenie w tym roku nie oczekuje obecności policji"poinformował Łukasz Moczydłowski".

  Mimo to, Kluby Gazety Polskiej wolą jednak schronić się w Krakowie.  Dziś w portalu Niezalezna.pl ukazała sie informacja pod kuriozalnym tytułem "Szef MSW ujawnia plan prowokacji na 11 listopada. Narodowcy będą ochraniać się sami"  /TUTAJ/.  Czytamy:

  "Zgadzam się na propozycję narodowców, 11 listopada będą ochraniać się sami. Prawo na to pozwala. Radzę im tylko: weźcie przykład ze związków zawodowych i ich manifestacji - mówi w RMF FM szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.".

  W dalszym ciagu tekstu mowa jest o tym, że 11 listopada policję wspierać będzie Żandarmeria Wojskowa i przywrócona zostanie kontrola na granicach.  Gdzie tu prowokacje?  Ja osobiście uważam, że władze będą ich raczej unikać.  Tuskowi i jego ludziom zależy przecież na opinii "dobrych Europejczyków".  Zamieszki podczas "szczytu klimatycznego" mogą ją skutecznie popsuć.

  Co do Klubów Gazety Polskiej, to są dwie możliwości: albo dojdzie do jakichś zajść 11 listopada, albo nie.  W pierwszym przypadku "Gazeta Polska" będzie mogła stwierdzić "a nie mówiłam?", tyle tylko, że nikt nie będzie tego słuchać, gdyż wszyscy będą omawiać wydarzenia w Warszawie.  Jeśli natomiast zarówno "szczyt klimatyczny" i Marsz Niepodległości przebiegną gładko, to narodowcy zbiorą punkty za odwagę i dobrą organizację, a impreza w Krakowie także zostanie przyćmiona tym, co działo się w Warszawie.

  Postępowanie Klubów Gazety Polskiej, Tomasza Sakiewicza i PiS przypomina nieco dziecko, które najpierw wymyśliło sobie potwora w szafie, potem dodawało liczne straszne szczegóły, aż wreszcie uwierzyło naprawdę w jego istnienie i schowało się z płaczem pod łóżko.  Chciałabym przynajmniej by tak było i potwór okazał się nieprawdziwy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

18-10-2013 [19:46] - dogard | Link:

KROLEWSKO-LEGIONOWEGO GRODU jest slusznym krokiem; Krakow ma ogromny udzial w odzyskaniu OJCZYZNY.fOLKSDOJCZOM SZCZESLIWIE ZBIEGLA SIE KLIMATYCZNA RUCHAWKA, NAM PRZYTOMNIE PRZYPOMNIALY SIE ZASLUGI spod Wawelu i tyle.Punkty to moza zbierac w marketach, my zbieramy w Krakowie.

Obrazek użytkownika elig

18-10-2013 [19:55] - elig | Link:

  Zobaczymy, jak to będzie.  Mnie się te kłótnie "pisowców" z "narodowcami" nie podobają.  Wolałabym współpracę, tak jak w zeszłym roku. 

Obrazek użytkownika dogard

18-10-2013 [20:09] - dogard | Link:

sama pisalas ,iz nie bylas u PILSUDSKIEGO jeno balowalas na Agricoli z narodowcami.Twoja sprawa.

Obrazek użytkownika delirium

18-10-2013 [20:28] - delirium | Link:

Trolek nie myślałem żeś całym PiS-em. No no.

Obrazek użytkownika dogard

18-10-2013 [20:41] - dogard | Link:

moze sie przekrecisz, na NICO---MALO WIESZ O ELIG, NIE CZYTALES JEJ WCZESNIEJSZYCH WPISOW.CIENKI bolus jestes.

Obrazek użytkownika delirium

18-10-2013 [21:31] - delirium | Link:

No skąd wiesz, że nie rozkładam (moje enzymy) alkoholi i działają na mnie jak trucizna? No no. Ale poczytam faktycznie autorkę bloga w wiekszej ilości i może się wycieńkuje :-). Jestem narodowiec i nie zmienię zdania o tym posunięciu PiS. Nawet tylko reprezentacja PiS 11 w Warszawie by się zdała, taka formalna i medialna. Resztę rozumiem i JK dla nawet tych Węgrów powinien pojechać do Krakowa i zrobić z tego jakiś lekko propagandowy news jak to siły prawicowe są traktowane w jewropie i chroni delegacje zagraniczne przed lewactwem :-) Czy coś w tym stylu. Mniej spiru dla wszyskich!

Obrazek użytkownika dogard

19-10-2013 [12:55] - dogard | Link:

zawiszkow i giertyszkow , zlaczeni komoruskim nie interesuja mnie ani na jote...juz zlozyli wystarczajaco duzo unozonych uklonow kacapom..normalna partia kremla w POLSCE.Wiec bujaj sie ugodowcu XIX w.

Obrazek użytkownika fritz

18-10-2013 [20:38] - fritz | Link:

11.11 zostal wlasnie "teraz" ustalony.

Celem rzadzacej antypolskiej kasty jest wylaczenie jedynej polskiej partii, jaka jest PiS.
Narodowcy sa niewazni, ale umozliwiliby osiagniecie tego celu, w ramach bicia extremistow.

Decyzja o przeniesieniu do Krakowa jest jak najbardziej sluszna.
Zreszta pisalem o tym natychmiast po podaniu terminu.

Ach, trening udzielony przez GROM jest prawie nic nie warty w takiej bojce, jezeli do niej dojdzie.
Za krotki, jezeli chlopaki nie maja wyrobionej kondyncji i odpowiednich odruchow juz gdzie indziej wytrenowanych.

11.11 jest swietem narodowym, odpowiednio obchodzonym a nie w chmurach gazu lzawiacego i wrzasku czerownych nazistow z jednej strony i atakiem policjantow na cieszach sie swietem z drugiej strony.

I tak narod 11.11 bedzie odzyskanie niepodleglosci swietowal a herr Tuska bedzie polskie swieto narodowe ignorowal.
Bardziej symbolicznie rozdzialu miedzy narodem a Obcymi polakafobami rzadzacymi Polska nie da sie przedstawic.

PS. Jestem ciekawy trzech rzeczy:
1. Czy policja da rade ochronic narodowcow
2. Czy policja da rade zaponowac na bolszewickimi nazistami
3. czy herr Tusk nie podesle paru oddzialow tych bolszewikow do Krakowa.

Obrazek użytkownika emilian58

18-10-2013 [20:45] - emilian58 | Link:

Krakow? A Kurutyba polsko-niemieckie miasto w brazylii?A dlaczego w szerokim swiecie odwaznie sie nie pokazac?Ale rozeznanie zrobic trza bo moze te niemce prowokacje kombinuja.A moze indian z zatrutymi strzalami POdpusci guru T?A jak w razie czego bedziecie panowie na etapie dawania nogi to dobrze pod te patrzyc trza bo tam robale takie dziwne!

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

18-10-2013 [22:51] - Andrzej-emeryt | Link:

a)."Mierz siły na zamiary
Nie zamiary według sił".

b)."Polowanie na Kaczki" zakończyło się połowicznie. Zostało jeszcze 50 % do realizacji.

Pobyt wszędzie tam gdzie może dojść do jakichkolwiek burd, to okazja do likwidacji JK.
Nie będzie więc po wyjeździe PiS do Krakowa w Warszawie żadnych incydentów.
Bez JK lub wskazanego przez Niego publicznie sukcesora z PiS zostanie tylko napis.

ad b) Donos do prokuratury na finansowanie ochrony JK, dokonany przez Tomcza/yka z PO. Na szczęście legalny.

Zresztą. Po warszawskim referendum należy: "PRZENIEŚĆ STOLICĘ DO KRAKOWA".

Serdecznie Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika elig

18-10-2013 [23:34] - elig | Link:

  Przecież Kaczyński w zeszłym roku nie brał udziału w warszawskim Marszu Niepodległości.  Kluby Gazety Polskiej brały.  To o nie mi chodziło.  Uroczystości w Krakowie były i w zeszłum roku /relacja wideo - /TUTAJ/, ale nikt nie przeciwstawiał ich warszawskim.

Obrazek użytkownika kris przybysz

18-10-2013 [23:51] - kris przybysz | Link:

Marsz Niepodległości to Marsz Patriotów, Polaków, Ludzi Honoru i Godności. A wataha "bydła" z tzw msz RP, platforma ochroniarzy banderowskich ludobójców tuskomana, kloaka komoruskiego kłamcy od zięcia ochroniarzy stalinowskich ludobójców, faszystowskie "bydło" antyPolskiej żydokomunistycznej sekty faszystowskich gwizdków blumsztajłajna i banda hartchama, niech szczezną na zawsze.

Obrazek użytkownika mostol

19-10-2013 [08:17] - mostol | Link:

razem z nimi, ale dopiero, jak polubią Pilsudskiego. 11Listopada, to Józef Piłsudski, kolegom Romana-muła który mówi bardziej pasowałaby rocznica jakaś stosownej uchwały Dumy carskiej.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-10-2013 [12:26] - NASZ_HENRY | Link:

Ale nie oni szpanują na stolicę. I tak ich w tewlewizji nie POkażą ;-)

Obrazek użytkownika elig

19-10-2013 [13:41] - elig | Link:

  Marsz Niepodległości w Warszawie to był zawsze ICH [narodowców] marsz.  Od 2009 roku.