Święto Niepodległości w Krakowie

11 listopada w Warszawie odbędzie się szczyt klimatyczny ONZ, co spowoduje że do stolicy Polski przybędą liczne grupy bojówek antyglobalistów z całego świata. Mamy informacje, że może dojść do zamieszek na dużą skalę, oraz wiadomości że ekipa Donalda Tuska wydała zarządzenia, przewidujące użycie w razie zamieszek oddziałów policji i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Tak jak w ubiegłych latach możemy spodziewać się prowokacji ze strony policji.

Nie chcąc uczestniczyć w politycznej prowokacji w tym roku środowisko Klubów „Gazety Polskiej” główne uroczystości Święta Niepodległości – 11 listopada będzie obchodzić w Krakowie, w mieście w którym na Wawelu w krypcie św. Leonarda złożono ciało Marszałka Józefa Piłsudskiego - twórcy Niepodległej Polski.
Obchody Święta Niepodległości, co roku organizowane w Krakowie, mają niezwykle uroczysty charakter i uczestniczą w nich tysiące mieszkańców Krakowa, oraz wielka rzesza turystów z Polski i z zagranicy.

Na Święto Niepodległości zaprosiliśmy do Krakowa naszych przyjaciół z Węgier.

11 listopada tego roku, w ramach podziękowania za naszą wizytę 15 marca w Budapeszcie (w dniu Święta Narodowego Węgrów), przyjeżdża do Krakowa ponad 500 naszych przyjaciół Węgrów. Przyjadą szefowie wielu organizacji pozarządowych z dr László Csizmadią (prezesem Rady Porozumienia Społecznego CET na Węgrzech i w Niecce Karpackiej reprezentującą sieć społecznych wspólnot Niecki Karpackiej – największej organizacji pozarządowej w Europie) na czele, związków zawodowych, licznych stowarzyszeń, redaktorzy naczelni gazet, m.in. Stefka István (redaktor naczelny „Magyar Hírlap”), Bencsik András (redaktor naczelny „Magyar Demokrata”), Huth Gergely (redaktor naczelny Polgár Portál) oraz liczni inni dziennikarze reprezentujący węgierskie stacje telewizyjne i radiowe.

Już 10 listopada Węgrzy będą uczestniczyć w Marszu Pamięci, jaki od maja 2010 roku organizuje Klub „Gazety Polskiej” w Krakowie. O godz. 16.30 w Archikatedrze Wawelskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Śp. Pary Prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Poprzedzi ją wizyta w Krypcie Prezydenckiej, modlitwa i złożenie wiązanek kwiatów. Po Mszy Świętej odbędzie się przejście pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński; zapalenie 96 białych i czerwonych zniczy, modlitwa za Ofiary Tragedii Smoleńskiej i słowo poświęcone pamięci Ofiar i Polsce. Po uroczystościach planowane są wspólne spotkania z przyjaciółmi z Węgier przy muzyce i poezji obu narodów.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się 11 listopada o godz. 10.00 Mszą Świętą w Katedrze Wawelskiej.

Wcześniej złożymy kwiaty na sarkofagu Marszałka Józefa Piłsudskiego, grobie Pary Prezydenckiej oraz pod tablicą upamiętniającą Ofiary tragedii nad Smoleńskiem w Krypcie Srebrnych Dzwonów.

Po mszy, około godz. 11.15, złożymy wieńce pod Krzyżem Katyńskim na pl. Ojca Adama Studzińskiego. Około godz. 11.30 rozpocznie się patriotyczny pochód, który Drogą Królewską przejdzie na pl. Jana Matejki gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się dalsza część uroczystości.

W godzinach popołudniowych przewidujemy wspólne spotkanie z Węgrami połączone z konferencją prasową, później nastąpi „Lekcja Śpiewania” pieśni patriotycznych razem z artystami Kabaretu „Loch Camelot” i Biblioteki Polskiej Piosenki, oraz inne atrakcje o których wkrótce zostaną Państwo poinformowani.

Zapraszam na uroczystości Święta Niepodległości do Krakowa gdzie na Wawelu złożono ciało Marszałka Józefa Piłsudskiego - twórcy Niepodległej Polski.
Ryszard Kapuściński

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-10-2013 [16:06] - NASZ_HENRY | Link:

Mądry głupiemu ustępuje ;-)

Obrazek użytkownika tipsi

16-10-2013 [21:29] - tipsi | Link:

i w ten sposób za jakiś czas będziemy obchodzić wszystkie rocznice i święta w Pułtusku albo Wschowej. Jak raz im się uda -- wezmą jak swoje. Potem wystarczy, że funkcjonariusze mediów pogrożą kułakiem z ekranu i pisiory odważnie pokiwają palcem w bucie. Z całym szacunkiem dla Krakowa, ale 11 listopada powinniśmy obchodzić w Warszawie. Nawet jeśli grozi to prowokacjami i narażaniem się na agresję. Żaden totalitaryzm nie oddał władzy po dobroci, musimy to zrozumieć i stosować przynajmniej bierny opór. Nie zaś rozpraszać się i chować, ustępując przed groźbami. W ten sposób Tusk będzie się obnosił ze swoją siłą i skutecznością, a nie o to chodzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-10-2013 [20:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

No i mam problem, bo obiecałem Przyjaciołom, że tym razem się wybiorę do Warszawy.
Ale miłość do rodzinnego miasta wzięła górę i zdecydowałem wziąć udział w uroczystościach krakowskich.
Poza tym, co Wawel, to Wawel. Bo to przecież tam bije serce Polski.
Dołączam do galerii zdjęcie Wawelskiego Wzgórza.

Pozdrawiam Cię Ryszardzie serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

PS
Decyzja słuszna, bo prowokacja w Warszawie jest mim zdaniem nieunikniona.

Obrazek użytkownika gregoz68

16-10-2013 [18:11] - gregoz68 | Link:

Wyspiański kreśląc listopadowe Planty napisał kiedyś: "W Krakowie panuje jakiś organiczny smutek". Może coś pomyliłem, ale sam pomysł Święta Niepodległości w Krakowie to bardzo udana myśl. Pod jednym warunkiem. Ruszamy z placu centralnego/im. Reagana i maszerujemy na Wawel. Kierunek pożądany ze względów praktycznych [stan wojenny].
---
A może doczekam marszu na Warszawę?

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-10-2013 [00:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

Jak odchodziłem z Akademii Górniczo - Hutniczej, gdzie przepracowałem blsko 40 lat jako pracownik naukowo dydaktyczny,  wygłosiłem mowę pożegnalną.

Fragment tej tyrady zadedykowałem młodym pracownikom nauki, cytuję:

Zbliżała się Solidarność. Zaczęły się strajki i uliczne demonstracje.
Nie mogę nie wspomnieć, jak ze śp. docentem Wieśkiem Bilanem, ramię w ramię, biliśmy się z ZOMO pod Arką w Nowej Hucie, a potem trwaliśmy na naszym uczelnianym strajku po ogłoszeniu dekretów stanu wojennego.
Niestety, życie bezlitośnie pokazało, co się stało z etosem, o który walczyliśmy z kolegą.
Bo wtenczas, gdy jedni się bili o wolność narażając życie, cwani dekownicy tworzyli na sępa obłudne pryncypia Trzeciej Rzeczpospolitej...", koniec cytatu.

Serdecznie Pana pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika gregoz68

17-10-2013 [10:12] - gregoz68 | Link:

Coś wiem o tych obłudnych pryncypiach. Gdy zaczynałem swą studencką przygodę w końcu lat osiemdziesiątych jeden z wykładowców mówił nam o tym bez specjalnych ceregieli. Przychodził na zajęcia wykładając na stół pisemka pornograficzne, zapowiadając przy tym rychły koniec solidaruchów, których zmiecie "nowa" polityka ekonomiczna junty. Wszystko się sprywatyzuje i wówczas ogłupione robole zajmą się swym nowym pracodawcą, pozostawiając prawdziwych rządców przywiślnia w błogim spokoju. W tamtym czasie (oczytany już co nieco w bibule i zapatrzony w zdjęcie Wałęsy stylizowanego na Komendanta) traktowałem tego pana jako coś na kształt zwykłego głupka. Teraz wiem, że miał rację.
A co do listopada... Byłoby najlepiej gdyby wszyscy patrioci spotkali się właśnie w Krakowie [lub Poznaniu, Gdańsku...]. Cała ta masa tuskowych neozomowców zająć by się musiała w Warszawie obroną mieszkańców przed falą importowanego barbarzyństwa.

Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika herbu Rogala

17-10-2013 [18:29] - herbu Rogala | Link:

>>> biliśmy się z ZOMO pod Arką w Nowej Hucie, a potem trwaliśmy na naszym uczelnianym strajku po ogłoszeniu dekretów stanu wojennego.<<<

I potem bez problemu pracowalem na uczelni i takie lukratywne kontrakty dostawalem jak to gdzies tutaj wczesniej opisalem. ALE JAJA - do kwadratu.Dla "nietomnych" !!!.

I jeszcze jedno ... to gdzies tu obok u takiego samego "patrioty"...
>>> Post Scriptum
Niejaki "dogard" również na moim blogu trolluje. Ale to byłoby jeszcze pół biedy. Najgorsze jest to, że ma sporą grupę popleczników, którzy strasznie psują wizerunek Naszych Blogów <<<

Jak to sie agentura wspiera a jaka zalosc ze ich intencje odkryte . Tak , tacy jak Pan , Daf , z Niemiec , jeszcze ...? , sa niewatpliwie "ozdoba" tego Blogu. Ogromne wsparcie jakie macie pozwala wam tu "brylowac".
Boze chron Polske , bo kolejny raz chca ja naprawiac ludzie pokroju Kuronia ,Geremka , Mazowieckiego ... choc "kudy" wam do tamtych ...

PS.- Nie odpowiedzial Pan na moje ostatnie pytanie ... czy grywal Pan w Klubie Pod Gruszka z SBekami w "roberka" ?.

Obrazek użytkownika Lusia

17-10-2013 [00:15] - Lusia | Link:

Zamiast postawić się nikczemnej zagrywce Tuska i wesprzeć Marsz Niepodległości wszystkich Polaków, to w tym roku Kluby Gazety Polskiej mają zamiar zdradzić zwykłych ludzi, chcących uczcić właśnie w Warszawie to wielkie święto. Powinno nas być jak najwięcej i nie dawać się zastraszyć, bo Rząd tego właśnie chce. Nie wolno im ustępować i okazywać strach. To spore rozczarowanie. Albo cały marsz należy przenieść do Krakowa, albo wszyscy w Warszawie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-10-2013 [17:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

Niestety ma Pani sporo racji, choć Autorowi notki też jej odmówić nie sposób.
A może faktycznie dałoby się jeszcze przenieść cały marsz do Krakowa???
Przecież to na Wawelu bije serce Polski.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika dogard

17-10-2013 [19:31] - dogard | Link:

MARSZALKA--bedziemy go czcili w KROLEWSKO-LEGIONOWYM KRAKOWIE.BRAWO.wAWA NIE ZAJAC NIE UCIEKNIE--mowie to ja warszawiak w 6-tym pokoleniu.Juz ZAMOWILEM APARTAMENCIK, WIADOMO GDZIE!!