Naród debili

Od dziesięciu już prawie lat patrzę na Polskę z oddali. A jeśli prawdą jest, że z daleka lepiej widać, to wnioski do jakich dochodzę nie są, bo być nie mogą, przyjemne.

Co sądzić o Narodzie, moim Narodzie, który bezkarnie pozwala zabić własnego Prezydenta?

Co sądzić o Narodzie, moim Narodzie, który pozwala by postkomunistyczna swołocz pluła mu w twarz? Codziennie.

Co sądzić o Narodzie, moim Narodzie, który pozwala na okradanie własnych dzieci i wnuków, zadłużanych na kwoty praktycznie niespłacalne?

Co sądzić o Narodzie, moim Narodzie, który milczy kiedy „przyjaciele” zza wschodniej i zachodniej granicy jawnie i otwarcie go obrażają, poniżają, traktują jak ostatnią kurwę z portowego burdelu niegodną nawet splunięcia?

Co sądzić o Narodzie, moim Narodzie, który pozwala na katastrofę demograficzną skazującą go nie tylko na wymieranie, ale na wymieranie w nędzy i upokorzeniu?

Mój Naród to wykastrowane plemię, które nie tylko na to pozwala ale, które nie potrafi uzasadnić sensu własnego istnienia.

Nie wierzę więc w żadną, demokratyczną zmianę. W żadne, demokratyczne wybory, w żadne „nawrócenie lemingów”. Nie wierzę i nie uwierzę.

Pozostaje nam tylko (tylko?) obalenie tego rządu. Obalenie Republiki Okrągłego Stołu. I to obalenie w drodze rewolucji. Albo my ich „wywieziemy na taczkach”, albo nasze wnuki nie będą już Polakami, a dumne i niepodległe państwo polskie będzie tak samo im bliskie, jak nam pleistocen.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

25-09-2013 [13:16] - fritz | Link:

Cytat: "Pozostaje nam tylko (tylko?) obalenie tego rządu. "

*** Nam, tzn. komu?

Ten narod, o ktorym piszesz, nie widzi takiej potrzeby bo niby po co?

Zmiany moze przeprowadzic tylko narod, ktory wedlug Ciebie nie istnieje.

Obrazek użytkownika Miriam

25-09-2013 [14:39] - Miriam | Link:

You would lead us.

Obrazek użytkownika epopeja

25-09-2013 [14:45] - epopeja | Link:

I tyle.

Obrazek użytkownika Daf

25-09-2013 [14:51] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Takiej demoralizacji jak w Polsce teraz nie ma w innych krajach Europy, nawet tych ex-komunistycznych. Narod, to potezna sila, ale polski narod siedzi cicho, mysli ze w ten sposob przetrwa...
W Niezaleznej, 9.10.2010 komentator Emigrant napisal:"Tylko narod podly pozwala soba tak pomiatac. I taki narod nie zasluguje ani na szacunek, ani na dobrobyt. Niestety, jest to moj narod."
"Jezeli panstwo jest zbudowane na wystepku i rzadzone przez ludzi depczacych sprawiedliwosc, nie ma dlan ocalenia"
Platon, Panstwo

Tez uwazam, ze zadne wybory, nawet dobrze pilnowane i prawdziwie demokratyczne, nic nie zmienia. Nie ma przeciez zadnego programu naprawy Rzeczpospolitej, a narod sie tym nie interesuje.

Mozliwe sa dwie mozliwosci:

1. Kontynuacja obecnej sytuacji. W konsekwencji bedzie dalej powiekszala sie grupa ludzi bardzo bogatych (kosztem spoleczenstwa) i nastapi gwaltowna pauperyzacja, bieda i nedza. Choroby, przedwczesne zgony, dzieci z chorobami wrodzonymi, wzrost przestepczosci.

2. Deubekizacja/dekomunizacja, stworzenie silnego, sprawiedliwego i praworzadnego panstwa. W konsekwencji rozwoj gospodarczy i rozwoj w innych dziedziach, np. kultura, sztuka. Takze szacunek, sympatia i uznanie w swiecie.
Tylko kto to zrobi ???

A ze wszystko i nasze losy sa w rekach Opatrznosci, wiec moze stanie sie cos niewyobrazalnego....

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika dogard

25-09-2013 [15:46] - dogard | Link:

za duzo patologii...nie ublizaj NARODOWI.

Obrazek użytkownika ba.a

25-09-2013 [15:58] - ba.a | Link:

ale tylko ci,którym wydaje się,że tak jak jest,być powinno.Słuchający mowy kłamcy jak królewskiego orędzia. Reszta to zapracowani ludzie,nie mający czasu na rozglądanie się wokół.Ale skąd tych debili tylu?!!!!

Obrazek użytkownika wicenigga

25-09-2013 [16:48] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

To wmawianie uczniom, że są durniami w nadziei, że chcąc zaprzeczyć zaczną się gorliwie uczyć. Ale to się na przestrzeni dziejów, zwłaszcza niemieckich, nie sprawdziło. Znacznie lepsze efekty osiąga się poprzez kształtowanie pozytywnego obrazu możliwości u ucznia, czy u człowieka generalnie.

Być może, mając dobre wyobrażenie o sobie nie trzeba emigrować i pyszczyć z daleka. Można z bliska :) i nie tylko pyszczyć.

A tym, którym zależy na pozytywnym postrzeganiu Polski podpowiem złośliwie, że niedawno mieli okazję energicznie a realnie zadziałać w tej sprawie, choćby w rocznicę Bitwy Pod Wiedniem. Rocznica minęła, ale nic nie stoi na przeszkodzie włączyć się do inicjatywy budowy pomnika Sobieskiego. Wspomnę tylko, że nie musi to być miniaturka. Przeciwnie. No to jak, pomożecie!?

pees
goryczak to paskudny grzyb, wystarczy jeden.

Obrazek użytkownika kwintesencja

25-09-2013 [17:47] - kwintesencja | Link:

Nie cały Naród jest podły, tylko niektórzy w tym Narodzie. Jak trudno jest powściągnąć swoje emocje, ale ... trzeba nad nimi panować. Nie ma narodu idealnego, były i są w nim różne podziały. Ważna jest tu praca od podstaw nad świadomością obywatelską każdego Polaka i Polki. Ważna jest tu kondycja Rodziny - Kobiety!!! To z domu trzeba wynieść patriotyzm, szacunek, honor i wiarę. A co dzisiaj wynosimy z własnego domu? Nic nie dzieje się z przypadku. Gdy ludzie - Naród traci pamięć dzieje się źle. Aby pobudzić ludzi do działania potrzeba bodźców, dobrych przykładów i zaufania. Co robić? Na miarę swoich możliwości, przekonywać najbliższych, do zerwania z obojętnością. Tych, co nie chodzą na wybory, poprosić aby poszli. Naród to jak łańcuch, który składa się z ogniw. Jeśli jakieś ogniwo pęknie, to łańcuch się zrywa. Trzeba wierzyć i mieć nadzieję, że może być lepiej. Czy ja, jako ogniowo jestem w łańcuchu, czy też przypadkiem, nie jestem "pękniętym ogniwem". Pęknięte ogniwo można naprawić i włączyć do łańcucha. Nie ulegajmy marnościom i ułudzie. W jedności siła. Czy mamy w sobie siłę? Naród, to Ty i ja. Myślenie ma przyszłość. Zaufaj Panu, a On cię wyzwoli. Czy ufasz? Komu ufasz? Kto pyta nie błądzi!

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

25-09-2013 [19:04] - patologiczny an... | Link:

Przeczytałem z uwagą Wasze komentarze. Tak. Notka powyższa jest prowokacją, ma budzić emocje. Z założenia. Ale skąd u niektórych z Was wiedza o przyczynach mojej emigracji? Skąd wiedza, o tym, że procz "pyszczenia z oddali" nic nie robię? Nie wiem.  Trudno. Niech tak zostanie...
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzysztof.a.piast

26-09-2013 [15:16] - krzysztof.a.piast | Link:

Wnuki kogoś kto wyjechał na stałe za granicę z pewnością nie będą już Polakami, tu się zgodzę.
A co sądzić o ludziach, którzy nie budują polskiej gospodarki, tylko pracują na gospodarki innych państw i z oddali plują na tych co zostali w kraju?
Żeby cały naród oskarżać o takie niecne czyny? Źle to świadczy o samym autorze.
Najłatwiej nic nie robić tylko siedzieć za granicą i krytykować z oddali. Wróć człowieku do Polski i pracuj tu, choć coś zrobisz dla tego kraju! Bo siedząc te 10 lat za granicą nie robisz pewnie nic.