Wyborcza posiada taśmy z przesłuchań świadków smoleńskich?

Zwróćmy uwagę na fragment artykułu Kublikowej:
"Na pytanie śledczych o doświadczenia w badaniu katastrof profesor wyznał, że od dziecka interesuje się lotnictwem, w młodości sklejał modele samolotów i siedział kiedyś w kokpicie Su-33 (samolot myśliwsko-bombowy). No i latając samolotami, obserwuje, jak zachowują się skrzydła."

Odpowiada temu fragment protokołu:
Już od kilkuletniego chłopca interesowałem się bardzo lotnictwem, modelarstwem lotniczym, nawet zdarzyło się że na święto lotnictwa siedziałem w samolocie bojowym w Białej Podlaskiej w pobliżu (treść zaczerniona) gdzie się urodziłem."

Pytanie skąd Kublikowa wzięła konkretny model samolotu skoro jego nazwa nie pada w protokole? 
- albo wyssała go sobie z palca chcąc bardziej skompromitować profesora (produkcję Su-33 rozpoczęto w 1994r. w samolot ten wyposażony jest tylko jeden pułk rosyjskiego lotnictwa), sądzę jednak, że jest to mało prawdopodobne.
- albo profesor podczas przesłuchania podał model samolotu, skoro jednak nie ma go wyszczególnionego w protokole, to znaczy, że informacja ta znajduje sie w nagraniu z przesłuchania (jeśli takie sporządzono) albo ze stenogramów  (jeśli takie sporządzano). I to w posiadaniu tych materiałów jest GW, lub jej informator.
- sytuacja skomplikowałaby się, gdyby pan profesor nie podał modelu samolotu podczas przesłuchania, lecz rzeczywiście byłby to Su-33, czy raczej Su-22. To oznaczałoby, że informator GW czerpał swoją wiedzę nie tylko z zeznań profesora przed prokuraturą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zdzichu z Polski

18-09-2013 [01:37] - zdzichu z Polski | Link:

zapewne wielu z miłosników kina amerykańskiego zna film pod tytułem Nietykalni który przedstawia miedzy innymi w jaki sposób dorwano szefa mafii. Wykorzystano ksiegowego, który zaczął śpiewać.
Przypomnijmy sobie teraz komisję nadzwyczajną "rywinowską". Pani Jakubowska bez żadnego skrępowania informuje publicznie że na lapku rządowym nie będącym jej własnością umieszcza prywatne zapiski i korzysta z niego w celu kontaktowania sie z znajomymi wymieniając przepisy na pączki. Może co nieco było inaczej, ale nie chce mi sie siegac do zapisów.
Pytanie.
Dlaczego podstawą do rozprawienia się z ekipą Tuska mają być analizy techniczne, których rzetelność mogą sprawdzic tylko fachowcy, skoro dyspomuje się powszechnie dostępnymi dokumentami dotyczacymi choćby przegotowania lotu. Zresztą sama procedura, która umożliwiła pojawienie się na terytorium RP 96 trumien z zwłokami jest conajmniej wątpliwa.
http://www.umed.lodz.pl/zms/do...
O co lotto w tym kontredansie tańczonym przez Macierewicza i jego ekspertów wraz z ekipą Tuska?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-09-2013 [12:04] - NASZ_HENRY | Link:

przekraczały takie trudne słowa protokołu:
Budowa amunicji i rakiet; dynamika materiałów; napędy rakietowe; silniki turbinowe; analiza defektów materiałowych i błędów technologicznych; termodynamika wybuchu; deformacja materiałów pod wpływem wybuchów; podstawy mechaniki prętów cienkościennych; wytrzymałość materiałów; numeryczne opisy zachowania się materiałów; analiza i metodologia numeryczna uderzeń o dużej energii; technologia materiałów kompozytowych; inżynieria materiałowa.
Na Czerskiej jaki pan taki kram ;-)