Kaczyński: Liberalizm doprowadził Polskę do kryzysu

Dlaczego PO nie może rządzić dobrze? Ponieważ jej lider jest nieudacznikiem, a jego otoczenie ubabrane w różne układy oraz powiązania. Tylko dlatego? Według prezesa PiS jest jeszcze jeden powód złych rządów Tuska.

Chodzi o to, że rządząca partia prowadzi politykę liberalną, która dominuje w III RP od 1989 roku. Dla Kaczyńskiego wybór przez polskie elity modelu liberalnego i jego konsekwentna realizacja doprowadziło do wielkiego kryzysu w jakim znajduje się polskie państwo oraz naród. Kaczyński uważa liberalizm za teorią błędną, o jego polskiej odmianie myśli jeszcze gorzej: "To są [politycy PO] zwolennicy koncepcji liberalnej, w dodatku w tym polskim sprymitywizowanym wydaniu. W uproszczeniu koncepcja ta zakłada, że w życiu społecznym w gruncie rzeczy wszystko załatwia się samo przez się- mechanizm rynkowy jako ten główny regulator pozwala na rozwiązanie wszystkich społecznych oraz ekonomicznych kwestii. No chyba, że mu w tym przeszkadza państwo, które jest w jakimś zakresie potrzebne, ale wiadomo im mniejsze tym lepsze. Krótko mówiąc, jeżeli państwo nie przeszkadza to wszystko będzie dobrze."- mówi Kaczyński.

W jego ocenie, liberalizm jest teorią błędną a potwierdza to nasze historyczne doświadczenie. Prezes PiS twierdzi, że wszystkie państwa, które na przestrzeni ostatnich 100 lat znacznie się wzbogaciły, stawiały na: planowanie, strategię, realizowanie dalekosiężnej polityki opierającej się na dużym udziale państwa w życiu społecznym. Kaczyński za przykład podał takie państwa jak: Korea Płd., Austria, Finlandia, Singapur czy Japonia.

Kaczyński powiedział, że w tych państwach była realizowana polityka solidarności społecznej: "Wszędzie tam mieliśmy do czynienia z wysokim stopniem spójności społecznej, czyli solidarności społeczną tzn. bardzo wysoką empatią oraz gotowością niesienia pomocy tym, którym jest gorzej. Zwyciężała w tym wyścigu taka organizacja społeczna, która tworzy wspólnotę"- stwierdził prezes PiS.

Według niego liberalizm jest przeciwieństwem tej idei, bo zamiast empatii mamy bezwzględność wobec ludzi: "Jest walka i konkurencja między ludźmi i ona określa ich pozycje. Wszelka ingerencja w to jest nieuzasadniona;, w związku z tym jeżeli ktoś jest biedny to widocznie jest temu winien, jeżeli ktoś jest bogaty to widocznie ma odpowiednie zasługi i kwalifikacje"- powiedział Kaczyński.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Daf

25-07-2013 [07:58] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Kazdy zdrowo myslacy obywatel kraju demokratycznego WIE, ze polityka to rozwiazywanie problemow waznych dla kraju, poczatkowo tych malych a potem duzych. O WSZYSTKIM nalezy informowac spoleczenstwo.

Dlatego nie jest najwazniejsze, czy to robi liberal, czy "zielony", czy jakis inny. Ma to robic konsekwentnie, bo za to mu narod placi.

To nie jest prawda, ze w Austrii udzial panstwa w zyciu spolecznym jest duzy.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

25-07-2013 [09:18] - BHKaczorowski | Link:

no normalnie "złote mysli" ... złote mysli . A jaka stanowczosc ... Ty faktycznie cierpisz ... kaz sobie zrobic kolonoskopie ... moze rozum twoj odzyskają

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

25-07-2013 [10:53] - Strabon - Herodot | Link:

PO sprowadza się do modelu. Kasa dla naszych, bida dla reszty. To nie jest liberalizm, a złodziejstwo. Jeśli Kaczyński tego nie rozumie, to znaczy, że albo w ogóle nie rozumie co się wokół niego dzieje, to nie może być politykiem, albo, świadomie i konsekwentnie chce ludziom obrzydzić rozwiązania wolnorynkowe, jako rozwiązania złodziejskie, ażeby cały czas konsekwentnie, z uporem maniaka forsować model etatystyczny, wprowadzany w II RP, który sprowadzał się do faszystowskiego hasła: "Wszystko przez państwo, nic poza państwem". Niestety właśnie jest on realizowany w Polsce... Tak faszyzm jest realizowany w III RP. Żaden liberalizm! Sprowadza się to do m.in. do zamordyzmu fiskalnego. Widocznie Kaczyński ma zamiar robić dokładnie to samo, tylko nie pod sztandarem "liberalnym" a pod sztandarem "socjalnym". Może to i lepiej, przynajmniej nie będzie kompromitował liberalizmu tak jak robi to PO.
Japonia jest państwem etatystycznym do granic możliwości. Np. w Tokio, liczącym 12 mln mieszkańców zatrudnionych jest 120 tys. urzędników, nie licząc służb miejskich. Wyobraźmy sobie. w Warszawie, po 7-letnich  rządach PO jest tylko 9 tys. urzędników. Przy konsekwencji japońskiej musiałoby ich być 17 tys.! Japonia ma najdroższą żywność spośród wszystkich krajów regionu!
Gospodarka Korei płd. opierała się na Czebolach, czyli konglomeratach rodzinnych wspieranych przez państwo. w latach 90. wybuchł w Korei płd kryzys spowodowany przegrzaniem czeboli. Kilka splajtowało, odtąd państwo nie wspiera czeboli. A konkurencyjna gospodarka kilka z nich doprowadziła do bankructwa i podziału. Co uzdrowiło gospodarkę.
Singapur stosuje zamordyzm porządkowy, ale jest państwem liberalnym
Finlandia i Austria to państwa wybitnie socjalistyczne o niewielkim potencjale gospodarczym. Węgry mogą sobie nawiązywać do Austrii, ale my potencjałem gospodarczym powinniśmy przynajmniej nawiązywać do Hiszpanii, albo Włoch... Ale nie rozwiązaniami ustrojowymi.

Obrazek użytkownika Daf

25-07-2013 [12:16] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo interesujacy komentarz. Polsce potrzebne sa prawidlowe struktury panstwowe, odnowa panstwa, we wszystkich dziedzinach. Takie struktury istnieja w innych krajach Europy, funkcjonuja prawidlowo, sa one systematycznie ulepszane i ekonomicznie uzasadnione. A wiec nalezy je skopiowac 1 : 1.

Wszystko inne to sprawy drugorzedne, a szczegolnie ideologizowanie, ktore niesie sie przez Polske, chyba w celu dalszego oglupiania spoleczenstwa.
Dla obywatela jest przeciez wszystko jedno, kto zajmuje sie utylizacja smieci, jakie sa jego poglady i przynaleznosc partyjna - jezeli swoja prace wykonuje prawidlowo i jezeli moje koszty sa OK, to jest wszystko w porzadku !

Austria, o ktorej Pan wspomial, kraj 8-mio milionowy, ma poprawnie dzialajace struktury panstwowe, silnie rozbudowany przemysl gdzie sektor panstwowy jest niewielki, duze dochody z turystyki, najnizsze bezrobocie w EU, kryzysu nie widac, ludzie sa zamozni, zyja spokojnie a rzad jest dobrze oceniany przez spoleczenstwo i madrze przez to spoleczenstwo wybierany.
A wiec - gdzie ten socjalizm , o ktorym Pan pisze ?

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

25-07-2013 [12:41] - Strabon - Herodot | Link:

to postrzeganie obywatela jako zakładnika państwa, które "wie od niego lepiej" jak ma się rozwijać. Jakby Państwo wiedziało lepiej, jak się ma rozwijać, to ludzkość nie przetrwałaby 300 tys. lat bez państwa, historia państw to historia ostatnich 5 tys. lat. Państwa powstały po to, aby bronić się rolników przed koczownikami

Obrazek użytkownika Daf

25-07-2013 [14:26] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ja zyje od wielu lat w Austrii, nie jestem zakladnikiem panstwa - wrecz przeciwnie. Panstwo liczy sie z obywatelem i "nie wie od nas lepiej". Bardzo bym chciala, zeby panstwo polskie funkcjonowalo tak, jak Austria lub Niemcy.
Czekam, kiedy PiS przedstawi spoleczenstwu szczegolowy program odnowy Rzeczpospolitej - bo od tego nalezy zaczac !
Na podstawie tego programu wyborcy zadecyduja, komu powierza OBOWIAZEK rzadzenia krajem.

Obrazek użytkownika Magdalena

25-07-2013 [16:00] - Magdalena | Link:

To tam gdzie się schowali "zdenazyfikowani".
http://niezalezna.pl/44025-poz...
Tak, chętnie weźmiemy przykład. Przeciez tez mamy swoich faszystów :)

Obrazek użytkownika tagore

25-07-2013 [11:16] - tagore | Link:

W krajach dalekiego wschodu ma nieco inną treść niż
w europie,podobnie jak słowo legalizm.
Niewątpliwie w wypadku upadku naszego systemu
emerytalnego należało by chociaż rozważyć przyjęcie
niektórych rozwiązań systemowych z krajów nie posiadających
systemu ubezpieczeń społecznych. Jednak szukanie tam
wzorców przy tak różnym funkcjonowaniu społeczeństwa
wydaje się ryzykowne.

tagore