Zawiesiło rekrutację do liceów w Warszawie?

Tak się składa, że pracuję obecnie w komisji rekrutacyjnej w jednej z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Proces rekrutacyjny trwa do 11 lipca i podzielony jest na kilka etapów. Aktualnie trwa etap weryfikacji świadectw. Polega on na tym, że komisja sprawdza, czy oceny zamieszczone w ogólnowarszawskim komputerowym systemie rekrutacyjnym zgodne są z tymi, które zamieszczone są na świadectwach. Sprawdzanie odbywa się online. Etap dość ważny, ponieważ niektórzy uczniowie nie mają zamieszczonych żadnych ocen w systemie, a przydział do szkół i klas dokonuje się najczęściej na podstawie ocen. Przydziału dokonuje automatycznie ogólnowarszawski system komputerowy. Czas przeznaczony na weryfikację ocen to w praktyce dzień dzisiejszy i poniedziałek. We wtorek rano należy zamknąć system. Świadectw do zweryfikowania jest, w zależności od popularności szkoły, od kilkudziesięciu do kilkuset.

Tymczasem w dniu dzisiejszym do ok. godz. 15 Platforma Oświatowa, na której należało dokonać weryfikacji była kompletnie niedrożna. Pomoc techniczna milczała. Żaden konsultant nie podnosił telefonu. Nikt nie odpowiadał na maile. Później coś ruszyło, kilka świadectw udało się zweryfikować.

Zastanawiam się czy jest to przypadek jednostkowy, czy też szersze zjawisko. Ponieważ dochodziły głosy, że podczas wcześniejszych testów serwery również były niedrożne. Poza godzinami nocnymi, lub wczesnorannymi.

Od bieżącego roku system rekrutacyjny warszawskich szkół obsługuje firma OTAGO z Gdańska. Wygrała ona przetarg na obsługę warszawskich szkół przez 3 lata. Wartość przetargu to 455 400,12 PLN. Firma ta specjalizuje się w kompleksowej obsłudze informatycznej samorządów.

Właścicielem OTAGO jest ASSECO Poland, powstałe z fuzji Asseco, Softbanku, ABG i Prokom Software.

We wrześniu 2011 Platforma Oświatowa OTAGO obsługiwała, jak twierdzi, 2 mln uczniów  w 4 500 szkołach, w ponad 20 miastach.

http://www.otago.pl/news211159...
http://asseco.com/pl/press-roo...
http://tenderise.eu/notice/358...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena

28-06-2013 [20:47] - Magdalena | Link:

Platforma Oświatowa jest ...

Cała ta rekrutacja online to jakaś kpina ...

Obrazek użytkownika foros

28-06-2013 [21:42] - foros | Link:

wcześniej działało ok.

Obrazek użytkownika dogard

29-06-2013 [10:10] - dogard | Link:

rzadzi w najlepsze...