III Rocznica Tragedii nad Smoleńskiem

Spotykamy się za kilka dni w Warszawie na uroczystościach III Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem.

Chcę przypomnieć, że Kluby „Gazety Polskiej” i redakcja „Gazety Polskiej” są organizatorem lub współorganizatorem wszystkich uroczystości. Niestety, coraz częściej docierają do nas informacje o próbie zminimalizowania naszego udziału w tych uroczystościach. Przypomnę, że już w kwietniu 2010 roku nasze środowisko zdecydowanie zaczęło domagać się wyjaśnienia tej strasznej tragedii i tylko redakcja „Gazety Polskiej” od pierwszych dni po wstrząsającym zdarzeniu podjęła się dziennikarskiego śledztwa. To Kluby „Gazety Polskiej” od maja 2010 roku organizują w całej Polsce, co miesiąc, Marsze Pamięci. Marsze, w których uczestniczy co miesiąc kilkadziesiąt tysięcy Polaków; Tych Polaków, którzy dążą do ujawnienia prawdy o Smoleńsku. Z perspektywy trzech lat musimy o tym przypominać, ponieważ wielu „nawróconych” polityków i dziennikarzy, z niewiadomych - a właściwie z wiadomych - przyczyn, chce aby Polacy zapomnieli o tym co i w jaki sposób mówili od 2010 roku. Pamiętamy co o nas mówiono w 2010 roku, jak nas przedstawiano w mediach, jak wielu polityków odwróciło się od nas uznając, że wszystko zostanie wyjaśnione w cywilizowany sposób przez Tuska i jego szajkę. Mylili się. Pisząc te słowa (piątek, godz. 8.10) właśnie słyszę w TVP Info pana Ziobrę, który zapewnia telewidzów, że on i jego partyjka w żadnym przypadku nie będzie uczestniczyć w uroczystościach 10 kwietnia. Historia zatoczyła koło, a Paweł Deresz ps. „Redaktor” ma nowych kolegów.
Bardzo Was proszę, wszędzie gdzie będziecie brać udział w uroczystościach, czy to w Warszawie, czy w swoich miejscowościach, klubowymi banerami zaznaczajcie obecność Klubów „GP” i „Strefy Wolnego Słowa”. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy, że z powodu ambicji paru polityków, bieżących rozgrywek politycznych i medialnych uda się komukolwiek nasz krzyk o prawdę zagłuszyć lub zmanipulować. Nic z tych planów nie będzie, pokażmy, że to my mamy rację głośno domagając się prawdy o Tragedii nad Smoleńskiem.
Przypominam, że ostatnią częścią uroczystości 10 kwietnia w Warszawie jest protest Klubów „GP” i marsz spod Pałacu Prezydenckiego pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Spotykamy się po Marszu Pamięci około godziny 21.00 na wysokości hotelu Bristol, ul. Krakowskie Przedmieście 42/44. Ustawiamy się za dużym banerem Klubów „Gazety Polskiej”, proszę w miarę możliwości, wziąć ze sobą bębny czy inne podobne instrumenty.

PROGRAM OBCHODÓW III ROCZNICY TRAGEDII NAD SMOLEŃSKIEM 
8 kwietnia
18.00 – kino „Wisła”, pl. Wilsona – prapremiera najnowszego filmu Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego pt. „Prezydent”, poświęconego tragicznie zmarłemu Lechowi Kaczyńskiemu.
Uwaga! Wieczorem w TVP emisja filmu Anity Gargas pt. „Anatomia upadku”.
 
9 kwietnia
16.00 – w księgarni „GP” przy ul. Nowy Świat 34 odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”. Będzie możliwość zakupienia książki „Tomasz Sakiewicz. Partyzant Wolnego Słowa”. Po spotkaniu około 17.00 udajemy się w kierunku ambasady Rosji.
18.00 – ul. Belwederska 49, pod ambasadą Federacji Rosyjskiej odbędzie protest klubów „Gazety Polskiej”.
 
10 kwietnia
8.00 – msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele Wyższego Seminarium Duchownego, Krakowskie Przedmieście 52/54 (kościół Karmelitów);
ok. 9.00 – po mszy św. Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim;
9.00–14.00 – spotkanie klubów „GP” na Krakowskim Przedmieściu. Projekcja filmów, m.in. „Anatomia upadku” Anity Gargas  i „Przebudzenie” Joanny Lichockiej;
14.00–19.00 – Krakowskie Przedmieście, premiera filmu „Prezydent” Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego. Koncert Jana Pietrzaka, Marcina Wolskiego i zaproszonych gości.
Między 16.00 a 17.00 – przemówienie Jarosława Kaczyńskiego;
18.30 – Archikatedra Warszawska św. Jana – Koncert Pamięci – muzyka Michała Lorenca;
19.00 – Archikatedra Warszawska św. Jana – uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, koncelebrowana przez kilkudziesięciu kapłanów pod przewodnictwem księdza biskupa Józefa Zawitkowskiego. Po mszy św. Marsz Pamięci, który zakończy się pod Pałacem Prezydenckim. Na miejscu przemówią przedstawiciele rodzin smoleńskich i oraz klubów „GP”;
ok. 21.30 – protest klubów „GP” i marsz spod Pałacu Prezydenckiego pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
 
http://www.gazetapolska.pl/283...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-04-2013 [11:55] - Janko Walski | Link:

wyznacza granicę zdrady. Nie mówię tu o zdezorientowanych milionach odbiorców "zaprzyjaźnionych" mediów. Ziobro nie jest zdezorientowany. Uznał jednak, że przyłączenie się do jedynie słusznych "w tym temacie" jest racjonalne. Postanowił zostać, tak jak dominująca klasa III RP, graczem. Mało mnie martwi to, że ten zadatek na polityka popełnia właśnie polityczne samobójstwo. Dla ubekistanu jego głos jest jednak w trwającej próbie sił bardzo ważny. Tak jak w złamaniu maltretowanego przez ubeków WINowca informacja o tym, że zdradził ktoś komu ufał. Zdezorientowani Polacy zobaczyli, że w tej kluczowej sprawie nawet jeden z niedawnych Emanueli Goldsteinów mówi to co ci, których zaczynają podejrzewać, że oszukują.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-04-2013 [19:14] - Teresa Bochwic | Link:

Ziobry nie będzie? To dobrze, określił się.
A kiedy i gdzie jest spodziewana ogromna manifestacja ludzi z całej Polski? I kto właściwie ją organizuje, kto wystąpil o zezwolenie itd.? Podobno przyjedzie do 100 tys. osób, mam nadzieje? Nie moge tego wyczytać z tych programów, podobnie jak nie było nic o tym w artykule w GPC z wtorku.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ryszard Kapuściński

05-04-2013 [20:25] - Ryszard Kapuściński | Link:

Szanowna Pani Redaktor, za ostatnią część marszu spod Pałacu Prezydenckiego pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w imieniu Klubów "GP" odpowiadam osobiście. Dzisiaj dostałem potwierdzenie z odpowiedniego urzędu. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-04-2013 [22:19] - Janko Walski | Link:

To będzie pierwszy dzień wiosny.
Tak mówią meteorolodzy.
Kłaniam się nisko,
Janko Walski

Obrazek użytkownika marekagryppa

05-04-2013 [22:22] - marekagryppa | Link:

Mimo póznej pory przyjdę z wnukiem.Jestem to winien Mojemu Prezydentowi.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

06-04-2013 [23:01] - Teresa Bochwic | Link:

Bardzo się cieszę, wykonuje Pan wspaniałe rzeczy. Ja tylko czuję się ciągle trochę niedoinformowana, ale juz mi mija.

Obrazek użytkownika hubert

06-04-2013 [12:01] - hubert | Link:

Szanowna Pani raczy żartować. Czy np. RM, ND potrzebne są jakiekolwiek pozwolenia? W razie czego - to atak na wiarę i jedynie słuszną sprawę. Pan Kapuściński jednak napisał ... i zgodzę się - na taką imprezę na pewno pozwolenie musiało być! Problem będzie jednak już dzień po "zabawie". Pięciominutowe wstrzymanie pochodu, będzie opisane jako całonocna sankcja wiadomych służb, asfalt na drodze przemarszu palił się na całej trasie - podczas gdy jakiś pijaczyna podpalił petem kosz na śmieci. Takie niestety medialne przekazy, co ze smutkiem stwierdzam, wypływają od autora głównej notatki.

Obrazek użytkownika tagore

05-04-2013 [22:41] - tagore | Link:

wyjazd premiera jest związany z planowaną prowokacją
nieobecny nie może być obciążony odpowiedzialnością.
Jest to dość prawdopodobne.

tagore

Obrazek użytkownika hubert

06-04-2013 [08:57] - hubert | Link:

Może zamiast umoralniać, wytłumaczyć się z popsutej rzekomo polskiej lokomotywy, jazdy bez hamulców, braku ogrzewania praktycznie przez całą noc, palących się wagonów i chyba z największej głupoty "widziałem w starym wagonie jeszcze ruskie napisy". A napis choćby "nie wychylać się" jest w trzech językach. Jednym z nich jest rosyjski. Nie ma to jak zlepić wszystkie brednie do kupy i puścić w eter. 20% matołów w Polsce uwierzy. Gratulacje dla Pana rzecznika za prawdomówność i rzetelność informacji!